Pravilna prehrana

Mucika · 3100

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
: 12 Januar 2008, 15:23:31
A  bi bil kdo tko prijazen pa napisu oz dal kakšno povezavo kjer piše koliko česa mora kvalitetna hrana vsebovat(v procentih)...ker nikjer ne najdem. ???



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #1 : 12 Januar 2008, 18:48:38
Odgovor pac ni tako enostaven kot napisat %. Mislim, da je fino poleg tega prebrat se kaj .... http://www.google.com/search?hl=en&q=feeding+your+cat&btnG=Search

Na kratko ... cim manj OH (to je vrednost, ki ti ostane, ko od 100% odstejes procentualne vrednost vsega ostalega), vsaj 32% beljakovin, vsaj 20% mascob, cim  manj vlaknin (nekaj jih mora bit), cim manj pepela (pod 6) - to so tiste osnovne vrednosti, so pa seveda pomembne tudi kolicine in razmerja vitaminov, aminokislin (nujno taurin), nenasicenih masc. kislin, pH hrane, ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 12 Januar 2008, 19:20:20
Jaz pri mačji hrani gledam predvsem na čimnižjo vrednost magnezija in fosforja ter vsebnost l-metionina, ki kisli urin, ker se enemu od mojih mačkov rado ponavlja vnetje urinarnih poti (FLUTD), zaradi tega že nekaj časa kupujem HILLS adult chicken, ki ima od vseh do sedaj pregledanih hran najmanj(07, in 0,07%). Rada bi zamenjala za katero drugo hrano, pa si ne upam.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3 : 12 Januar 2008, 20:37:30
To velja tudi za konzerve? Zanima me, ker sem enkrat našla, da je prav pisalo v procentih koliko česa...vsaj približno, zdaj pa ne najdem več, samo za beljakovine sem si zapomnia da morra biti od 25 do 30 %.
Aja za konzerve me zanima, ker je povsod vglavnem Sestava: surovi proteini 7%, surova maščoba 4%, surov pepel 2%, surova vlakna 0,1%, vlaga 81,5%  nekaj takega pri kozervah...se pravi zelo malo beljakovin. ???



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #4 : 14 Marec 2008, 19:16:41
Da ne bom odpirala nove teme bom kar tukaj napisala:
bi dali muci konzervico, ki ima en mesec pretečen rok?

Mačji žur! :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 14 Marec 2008, 19:28:20
Da ne bom odpirala nove teme bom kar tukaj napisala:
bi dali muci konzervico, ki ima en mesec pretečen rok?

Jaz osebno bi jo. Ker so roki ponavadi "najmanj do" sploh pri konzervirani hrani.






Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 14 Marec 2008, 20:26:36
Se strinjam, enako je s clovesko hrano.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #7 : 15 Marec 2008, 11:43:56
Aha, ok. Hvala  :)

Mačji žur! :)