Veni & AC

5rca · 163243

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #840 : 25 April 2012, 09:42:07
Ma čisto res. Ker se mi včasih prav obrne kakšne travme doživljajo eni lastniki, ko  nimajo 0 ali pa je pes podiral, ni naredil OK cone. Ajde če travmira nad sabo, kar naj, ker smo večinoma mi tisti ki kiksnemo pri vodenju in pravočasnimi pravilnimi komandami.

Se strinjam. Eni pač ne razumejo, da naj bi bil agi žur.  ::) Sama vedno zagovarjam to, da pes ni nič kriv. In mi kar dvigne pritisk, ko slišim kakšne fore v smislu: "me jebe v glavo" ali kaj podobnega. Psi nimajo te človeške lastnosti. Dobro pa vejo, do kam gredo lahko s kakšnim vedenjem (ter kdaj). Dober primer je recimo primer con na tekmah in treningih. Pes dela odlično 2on2off na treningih, na tekmah ima pa težave. Ne moremo pričakovati od psa, da bo delal na tekmi tako kot na treningih, če mi ne delamo isto. In če se mladega psa spušča iz con prezgodaj, bo hitro ugotovil, da se na tekmi to lahko počne. Potem imamo pa problem, ki ga je res težko odpravit (pa ne velja to samo za cone in agility, ampak večinoma za vse stvari). In če smo ljudje neumni in si ti potem razlagamo kot "jebanje v glavo"...  ::) ::)

Zarja, odvisno, v katero je zagledan. Če je v Veni, potem ima okus. Če pa v AC, potem ima pa jajca.  >:D



Zarja

  • Gost
Odgovori #841 : 25 April 2012, 09:56:35
ah, mislm, da bi on kr obe  ;D  :P



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #842 : 25 April 2012, 10:33:21
Se strinjam. Eni pač ne razumejo, da naj bi bil agi žur.  ::) Sama vedno zagovarjam to, da pes ni nič kriv.

Gia je včasih poseben primer.  :D


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #843 : 25 April 2012, 10:53:00
Gia je včasih poseben primer.  :D

Gia je primer prav posebno pametne psice, ki se je precej hitro naučila, da ji na tekmah ni treba priti v pozicijo (saj to ne rabijo veliko - enkrat jo spustiš tik preden pride v položaj, naslednjič malce višje, potem enkrat skoči po lastni želji, ampak je še na coni in se je ne popravi, ker pač cona je bila pa pogoj pa... pa smo naredili cel drek iz tega). ;) Prav zanjo velja vse zgoraj napisano.  ;) In ko je problem na taki ravni, kot je pri Gii, je to res težko popravljat. In v primerjavi recimo z Buffy, ki se jo enkrat postavi nazaj na cono pa zadevo popraviš, je Gia pač "malce" drugačen karakter, da bi to delovalo (recimo jaz Veni tudi dostikrat spuščam iz con preden pride v položaj, ampak Veni je že toliko natrenirana, da mislim, da ne bi smela imeti problema z odskakovanjem - če pa bi že skočila, jo pa enkrat postavim nazaj pa bi načeloma morala poštekati, da se to pač ne dela :)).


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #844 : 25 April 2012, 15:15:40
5rca v takem primeru ko je pes brihtn in ugotovi, da neka komanda ne nujno vsakič drži, malo zaradi nedoslednosti, malo zaradi prehitevanja v treningu (prehitro cele ovire, brez da bi se razumelo kaj "cona" pomeni. Je smiselo začeti iz nule, si pomagati s kako igračo, targeting podstavkom, da se pes ustavi in preimenovati cone?

Podobno kot je v video od Polone, kjer je prikazana razlika v 2on2off in tekočih conah ter o vodenju, telesni govorici?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #845 : 25 April 2012, 15:54:54
Ja, verjetno bi bila to ena od možnosti. Ampak potem moraš pa nehat hodit na tekme dokler tega nimaš na treningu natrenirano. Kar je težko. :-\ In potem, če narediš spet isto napako, si na istem. Bi pa sigurno probala iti z igračko na tekmo pa nagradit tako kot na treningu pa probala par tekem na tak način (zato so 4fun tekme fine, ker lahko res potreniraš).