abby

ABBY LABRADOR · 97398

HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 13 Maj 2012, 21:59:02
Pa saj vidiš ali je pes debel ali ne.
Če ima trebuh ni OK, če se zadnje rebro ne vidi tudi ni OK oz. vsa rebra se morajo z lahkoto otipat, ko psa pobožaš-ne da jih iščeš, pa da jih ne prekriva maščoba.

Seveda, seveda. Naša psička NI debela. Čudi me le dejstvo, da tehta pri tej starosti 22 kg in se mi zdi majhna, nekje sem pa bral o takrat mesec dni starejši a vseeno lažji psički. A sem napisal dovolj razumljivo?


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #391 : 13 Maj 2012, 22:01:24
Pa saj vidiš ali je pes debel ali ne.
Če ima trebuh ni OK, če se zadnje rebro ne vidi tudi ni OK oz. vsa rebra se morajo z lahkoto otipat, ko psa pobožaš-ne da jih iščeš, pa da jih ne prekriva maščoba.

Ko se bo pa pri labradorcu zadnje rebro videlo...se ti ne zdi da bo takrat presneto koščen? Videnega zadnjega rebra ne moreš pričakovat pri vsaki pasmi, to ti je pa menda jasno  ???

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #392 : 13 Maj 2012, 23:45:51
Hudma, jaz vsem bodočim lastnikom mojih labijov povem, da se za orentacijo teže lahko držijo pravila, da mladiček pridobiva približno 1kg na teden. Torej tvoja je stara 5mesecev x 4kg na mesec = 20kg  ;) Kakšen kg, dva več nič hujšega, je pa treba gledat psa vedno kot celota. Neki labi, ki je že kot mladiček z močnimi kostmi, bo seveda precej težji, kot kakšen, ki ima bolj tanke kosti...

In ja Čara, resno, pri labradorcu more biti vidno zadnje rebro?  ??? Labradorec je močnejša pasma in rebra NE smejo biti vidna!!!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #393 : 14 Maj 2012, 15:25:08
Ko se bo pa pri labradorcu zadnje rebro videlo...se ti ne zdi da bo takrat presneto koščen? Videnega zadnjega rebra ne moreš pričakovat pri vsaki pasmi, to ti je pa menda jasno  ???

Zato pa je potem še dodatek v mojem prispevku, ki si ga citirala, preberi ga kot celoto ..." oz. (ozirma) se z lahkoto občutijo rebra". Tudi pri labradorcu se morajo občutiti rebra in se lahko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #394 : 14 Maj 2012, 15:41:31
Naši pokojni mešanki z labradorcem se tudi, ko je bila še mlada in fit niso videla zadnja rebra. Je imela pa ona pri 54 cm v mladih letih okoli 22-24kg. Velikost in zgradba labradorca, barva in dlaka pa bolj NO.
Imam zdajle enega presuhega psa, ki se mu občasno! vidijo rebra, pa imava probleme, ker pokuri vse in ne more naložit maščob.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #395 : 14 Maj 2012, 15:49:42
Naši pokojni mešanki z labradorcem se tudi, ko je bila še mlada in fit niso videla zadnja rebra. Je imela pa ona pri 54 cm v mladih letih okoli 22-24kg. Velikost in zgradba labradorca, barva in dlaka pa bolj NO.
Imam zdajle enega presuhega psa, ki se mu občasno! vidijo rebra, pa imava probleme, ker pokuri vse in ne more naložit maščob.

Jaz imam čisto isti problem z Easy-jem. Njemu se skos vidijo rebra, ker ne uspe čisto nič uskladiščit. Mišic na zadnjih nogah in plečkah ima precej, vmes po rebrih pa nič  :-\

čara, že to da sploh pomisliš na to, da bi se labijem videla zadnja rebra  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #396 : 14 Maj 2012, 15:56:43
Pri mojem je problem predvsem to, da nima niti toliko maščobe okoli, da bi imel zaščitene ledvice. Pozimi pa sploh ne more biti dolgo zunaj, če je minus, tudi če ima obleko gor. Da ne omenim da mi takrat še hujša, ker pod določeno temperaturo tudi flis ne greje več dovolj. Če miga, sam kuri energijo, če ne miga, gre pa energija v gretje. :-\ Pa tvoj ima še zelo kratko dlako. Moj ima po tleesu malo daljšo dlako, pa se mu vseeno vidijo rebra. Ko je pa moker je pa včasih res kot kakšen dahavec, mu lahko prešteješ vsa rebra in vretenca. Edino zredi se, ko nič ne miga in so normalne temperature. Ampak ko gre enkrat lavfat, gre to vse 1,2,3 dol. ::)
Psico sem letos za zimo zredila za dobro kilo, da je imela malo bojlšo izolacijo, pa je vseeno tudi ona shujšala (za jsta sta dobivala pa še več kot navadno).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 14 Maj 2012, 16:56:51
Joj, kaj sem jaz vse preposlušala, ko je bil moj majhen, da je predebel, ampak ni nič zaleglo, da je to labradorec. Sem se že včasih čist preveč sekirala, ko so mi to govorili... zdaj ko bo pa 2 leti star pa nič več toliko, važno da se mu rebra samo občutijo ne pa vidijo...ima pa 36 kg, tko da glih prav, aktivni smo pa tko skos, drugače je pa čist preveč energije  :P



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 21 Junij 2012, 10:52:54
Leto je minilo, spet je tukaj 21.6.-prvi poletni dan, spet je tukaj njen rojstni dan... :)
Abby vse najboljše in upam, da me boš razveseljevala in mi nagajala še kar nekaj let...
Danes se torej praznuje 5. rojstni dan! :)
Tortica:

Slavljenka:

Tortice že ni več: :)

Nekaj novih stvari:

Takole se je pa posladkala s piščancem: :)

Vse najboljše!



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 21 Junij 2012, 12:43:38
Vse najboljše Abby :).Imela je super torto. :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 21 Junij 2012, 13:19:03
Hvala, ja ni bla preveč kalorična :)



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 21 Junij 2012, 13:29:06
Da se ne bo zredila. :P Kako pa kaj njeno hujšanje?



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 21 Junij 2012, 15:56:17
Baje napreduje, vsi mi pravijo, da je shujšala, bo tehtnica povedala svoje :)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #403 : 22 Junij 2012, 00:15:40
Vse najboljše Abby, boga k more hujšat, da je mogla tako nizkokalorično tortico dobit :D Ampak še dobr, da je to, moj maček ne bi hehe



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 22 Junij 2012, 00:34:10
Hvala. :)
Ma ja ji je pa vseeno teknila. :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #405 : 22 Junij 2012, 11:55:23
Abby, vse naj naj :)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #406 : 23 Junij 2012, 10:46:18
Hvala tudi tebi :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #407 : 05 Oktober 2012, 15:05:56
Evo ena novička z naše strani. :)
Včeraj sva bili pri veterinarju in smo se tudi stehtali in sem bila na začetku tisto ojoj kok bo pokazalo in me je potem cifra prav lepo presenetila, saj je namreč kazalo 31,5 kg.!  :o se pravi nama je od nekje aprila uspelo nekaj kar smo mislili, da ne bo nikoli mogoče zaradi takih in drugačnih razlogov... :)
Še ene 6kg nas loči od cilja... :)
Pa še ena fotka:

Od zdaj naprej ima svoj kavč v svoji najljubši sobi v hiši... :)



Alchy

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #408 : 29 November 2012, 19:17:00
Frajerka :) :o :o :o :o :o :o :o :o :o