Hilary's

Fitzgerald · 3410

Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
: 13 Januar 2008, 16:09:27
V Dogetu sem zadnjič kupila 400g konzerve Hilary's za zunanje muce. Prodajalka mi je zatrdila, da so kvalitetne. Ker sem se že naučila, da obstaja tudi kvalitetna hrana, čeprav jaz še nisem slišala zanjo in čeprav jo prodaja le malo trgovin, vas tule sprašujem, če kdo pozna to hrano.

Sem šla na njihovo stran www.progeo.net pa je samo v italijanščini, pa je ne znam (razen res redkih besed). Isti proizvajalec dela tudi Cat Elite (za katero sem slišala, da je tudi Q).

Sestava konzerve: meso in mesni izdelki (75%, od tega 45% piščančjega mesa), kosmiči, vitamini in minerali - vitamin E/kg: 15mg. Aanaliza: Vlaga 78%, beljakovine 8,8%, maščobe 6%, naravna vlakna 0,5%, Brez dodanih konzervansov, barvil in umetnih okusov.

Na tej strani sem še našla podatek, da je čisto biološke predelave. Enih par povezav jim sploh ne dela (med drugim tudi stran za angleško in nemško verzijo).  >:(



LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Januar 2008, 13:51:24
Živjo,

Hilary's linija mačje hrane sodi v premium razred. Kot že napisano, gre za hrano, ki ne vsebuje dodanih barvil, konzervansov in okusov, poleg tega pa jo odlikuje tudi visok delež mesa (ali rib). Proizvajalec PROGEO zagotavlja visoke standarde kvalitete (ISO 9001:2000, HACCP) in ne opravlja testiranj na živalih.
Tudi v liniji briketirane hrane Hilary's najdete organsko pridelana žita in sorazmeroma visok delež mesa (rib).
Govorimo pa o ceni 0,50€/400g, kar je več kot ugodno za pločevinko tega cenovnega in kvalitetnega razreda.

Hvala za vprašanje, upam pa da se bo temi priključil še kak uporabnik in sam povedal svoje mnenje.

Lep mačkarski pozdrav,
Nina - DOGET




Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #2 : 14 Januar 2008, 18:17:09
Hmm... sliši se v redu. Bomo probali, potem pa poročamo :)

Mačji žur! :)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 14 Januar 2008, 22:25:25
Meni cena ni jasna - pol evra za skoraj pol kile, medtem ko so razni Schesirji in Almo Nature 75 g čez evro, kar je več kot 5x VEČ kot pri Hilary's. A je cena tako nizka zaradi majhne prepoznavnosti ali česa drugega.

Cena ponavadi raste premosorazmerno s kvaliteto.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 14 Januar 2008, 22:30:44
Ločit moraš med Premium in super premium kvaliteto. Hilarys je premium, Schesir je pa super premium ;)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 14 Januar 2008, 22:52:43
Ah ... Kako pa naj vem, katera hrana je Premium, katera Super premium? A to kje piše al prosto po Prešernu vidiš, ko pogledaš ceno?



LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Januar 2008, 20:39:45
Vprašanje, ki si ga postavila je dejansko tako kompleksno, da je odgovor v enem stavku preprosto nemogoč.
Standardi kvalitete naj bi bili jasni, vendar je to vse prevečkrat stvar interpretacije proizvajalcev.
Osebno zaupam proizvajalcem, ki imajo vsaj ISO standard, pa HACCP, zaželjena pa je vsekakor eksterna kontrola nabave surovin in kontrole proizvodnega postopka. V sestavi velikokrat piše npr. 25% piščanca... Od proizvajalca pa je odvisno, katero kvaliteto in kaj dejansko je zajeto v teh odstotkih. Če smo laiki, nam velikokrat cena veliko pove o kvaliteti, vendar pa vedno ni tako.
Predlagam, da izdelke kupuješ v specializiranih trgovinah, kjer ti bodo znali kaj več povedati o konkretnih izdelkih in ti priporočili želeno. 

LP Nina



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 23 Januar 2008, 23:57:27
Zunanje macke nocejo jest konzerv, samo eno sta, pa sem pozabila barvo (okus). Bom kupila Whiskas in ga malo pomesala. Ne vem, a nima takega vonja al okusa ...  ???



LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Januar 2008, 21:18:11
Verjetno zato, ker ne vsebuje dodanih okusov, kar za Whiskas verjetno ne bo držalo. Nam tudi bolj diši topel bel kruh od polnozrnatega, pirinega, ovsenega... Običajno. Okusi so različni, še posebej težko je zadovoljiti mačjega... So mojstri manipuliranja... Govorim tudi iz lastnih izkušenj...
Dokler jim pustimo, da je njihova izbirčnost naš problem - do takrat manipulirajo z našim potrpljenjem, tako dolgo, da se nam že zdi, da bodo umrli od lakote in podhranjenosti. In popustimo. Pa verjemi, da večina živali nima samomorilskih nagnenj in se večina nikoli ne bi izstradala. Pri našem mačkonu je bilo enako. Vedno sem podlegla mjavkanju, muzanju okoli nog... pa... saj vsi vemo, kako nas znajo "okol prinest"
Nekega dne sem pa dojela, da je njegova izbirčnost njegov problem in ne moj. In deluje, samo dojeti moraš in verjeti. Žival čuti našo cincanje bolj kot mi. Mački imajo izreden instinkt, ki jih vodi v življenju in zato imajo devet življenj. Ker zaupajo čutom, ki jih mi več ne zaznamo. Podobno je pri otrokih. Vse vejo, vse čutijo.
Probaj. Samo ne predolgo pustiti hrano iz pločevinke na sobni temperaturi. Jaz prakticiram z briketi.

LP Nina

PS: Občasno še podležem... :)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 24 Januar 2008, 23:15:37
Eh, saj ni sobna temperatura, je kar zunanja. Ker imata moja 2 posebno prehrano in ne upam kej velik eksperimentirat, zato sem Hilary's dala sao zunanjim, ki drugače kar pojejo, še kake torteline znajo od kake sosede  >:(

Sem prebrala že dolgo nazaj, da mačke postanejo izbirčne, če jih hranimo samo z eno vrsto hrane. So pa vse sorte mačk: ene vse pojedo (tudi tisto, kar jim ne bi bilo treba), druge se mrdajo.

Motijo me tudi veliki kosi hrane v konzervi - kot za psa. Nočem delat antireklame, ampak jaz je več ne bom kupila.