koze - pritlikave, velike, rogate, nerogate, rjave, bele, sekaste... :)

blumina · 74567

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Hihi  ;D Velik sreče z malo hiperaktivko in klepetavko :P



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Hvala Nina, mam občutek, da bo tale res orenk nabrita, pogumna je že sedaj za tri. Mak in Ajda sta rabila dva dni, da sta upala iz hlevčka na travo, tudi če si ju sam nesel, sta po hitrem postopku letela nazaj v varno zavetje, sedaj pa ju je povsod dovoj,Tisa pa že od danes zjutraj skače po travi, taprava poskočna kozica je, pa dere se tudi kar naprej nekaj  ::) :D


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Sem ugotovila, da zadnjih fotk pa nisem nič sem prilepila   :-[
Mak, Ajda in Tisa rastejo, navihani so vsak dan bolj, pa lušni za pojest  :-*
mama Minka


Mak


Ajda


Tisa


Ajda in Tisa


nove fotke pa takoj, ko bo lepše vreme  ;) :)



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Do kakšne velikosti zrastejo tele mini kozice? Kako veliki bodo recimo teli trije mladički na zadnjih slikah ko odrastejo - teža in višina - ali pa mogoče primerjava s kakšno pasmo psa da si lažje predstavljam  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
OOO pa to je tako lušno...Človek bi jih kr cartlal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Do kakšne velikosti zrastejo tele mini kozice? Kako veliki bodo recimo teli trije mladički na zadnjih slikah ko odrastejo - teža in višina - ali pa mogoče primerjava s kakšno pasmo psa da si lažje predstavljam  ;D
Zrastejo tam nekje med 35 cm in 50 cm. Za težo ti pa ne bi vedela povedat, lahko pa ti enkrat ob lepem vremenu naredim akcijo in stehtamo te sestrine koze  :D


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Nekaj novih fotk  ;D

Tisa

Ajda in Mak



Jakec

Mak

Ajda

Tisa


Minka

Jerca

podmladek

bumbar Jakec



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Zrastejo tam nekje med 35 cm in 50 cm. Za težo ti pa ne bi vedela povedat, lahko pa ti enkrat ob lepem vremenu naredim akcijo in stehtamo te sestrine koze  :D

Ha potem so še manjše kot moj pes. To jih imate doma ane? Če pridemo k vam na obisk na kmetijo se jih da videti  :-[ Zaenkrat sicer samo v teoriji  ::)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
ha ha!
Kaki "poblajhan" čuf ima Jakec  :o :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Teycha ja so pri nas ja, sicer so od sestre, ampak se jih da videt, saj so tik ob hiši  ;) ... naše so mal večje, ker niso lih čiste, čiste ;-)

Andreja Jakec je tapravi roker  :D :D


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
No pa da še tukaj objavim, da moja sestra prodaja 3 kozličke pasme himalajske koze  ;)
kontakt : 040207968 - Alenka

Pa še fotke:

1 leto star Mak



in en teden stara Brin in Bor ( na fotkah stara 1 dan ), za oddajo čez 2 meseca  ;)




all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Prvič berem to temo in sem se čist zaljubila, heh. :) Res so luštkane te vaše kozice.



Stella*

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
  • Več kot vem o ljudeh, bolj cenim pse <3
tudi meni se zelo dopadejo  ;D doma se že pogovarjamo, da bi kupili par in bi jih imeli za domače ljubljenčke, saj so res zelo srčkane :) pozna kdo koga, ki prodaja te kozice? po možnosti iz okolice ptuja oz maribora?  ;D priporočam pa se tudi, da mi še kdo kaj pove o tej pasmi oz kaj svetuje  :D hvala!  :)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Pa smo še mi dobili enega popolnoma črnega mladega himalajskega kozlička Merlina. Mi ga imamo za ''košnjo'' trave oziroma šavja okrog hiše in moram rečt, da je kar učinkovit. :D
S tibetančkom sta se zelo navezala in kozel praktično nikamor ne gre, če je tibetanček zunaj... Izgleda ga je vzel za člana črede :) Vseeno pa na kozla pazim in je pod nadzorom izpuščen. ... smo daleč od ceste ampak vseeno, nikoli ne veš kdaj bo kam pobegnil.
Slike sledijo ;) premišljujem pa o nakupu kozice kot družbo našemu Merlinu:)



capuchinka

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Pozdravljeni.
Zanima me vse o himalajskih kozicah :) Kako je čez zimo, kaj potrebujejo, skratka res vse, kar bi o njih mogla vedet. Zanimamo se za nakup samičke...Če kdo ve oziroma lahko koga priporoča iz okolice MB, ki jih prodaja - se priporočam.

Hvala in upam, da glede na zadnjo odprto debato (datumsko) dobim kakšen odgovor :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Rabi streho nad glavo, hrano, vodo in družbo. To je osnova, luksuz imaš pa potem v obliki čohal, igral in podobnega.

Zdej, koza je koza, himalajska nima nekih posebnih zahtev napram ostalim "navadnim", tako da je na internetu je ogromno strani o oskrbi koz, imaš pa tudi v knjižnicah knjige na temo oskrbe, reje in bolezni koz/drobnice. Najbolj strnjen opis osnovne oskrbe imaš v knjigi Pašnik, najboljše za živali, zemljo in ljudi od Toneta Vidriha, ki je dostopna tudi na internetu.