Mačke in voda

doro · 4881

doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
: 13 Januar 2008, 22:20:30
Kako se kaj vaše muco odzivajo na vodo? Jo imajo rade,se jo bojijo?

Pri nas se starejša kar sama "namaka"  ;D, mlajši se je boji kot hudič. In danes zjutraj ga spustim lulat in ko pride nazaj je biu moker do kosti! Zunaj ni deževalo, zato mi ni blo jasno kje je bil. Ker imamo nesramne sosede sem razmišljala,da ga je kdo mogoče primu in vrgel in je pristal v kaki luži. Popoldan me pa mama kliče,da ima gospodič zlomljeno sprednjo tačko  :'(  :(  Tako da smo sumli kakega jeznega soseda,ki ga je vrgel al brcnil v lužo..
Pa gremo zvečer k sosedom, ki imajo bazen in okoli so bile vidne stopinje mačjih tačk...  ::) :-\  Nevem kako,ampak muc je pristal v bazenu in je ven prišel po lojtri (so bile gor vidne praske in zunaj odtisi tačk) in si je pri tem zlomil tačko.
Sploh ne upam pomislit na to, da bi se ubožec lahko utopil  :'( 
Ste že videli vaše mačke kdaj plavat mogoče?



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 13 Januar 2008, 22:39:14
Oh God, kera zgodba!  Maček je pravi car. Sam, zakaj nimajo sosedi pozimi bazena pokritega?  ???

Moja dva sta rojena vodovodarja, ribiča ... vse njune miške ("ta prave" in bombažne elastike za lase) slej ko prej pristanejo v njuni posodici z vodo, od koder jih potem s tačko lovita, vržeta na tla, malo pomrdata in zopet vržeta v vodo ... tako da je treba prav pazit, če češ sredi noči na wc, da ti ne spodrsne na luži.  :D Norca!

Za enkrat pa jima samo tačke umivam po potrebi in se šele spravljam ju konkretno umit - prej bom šla še u Bauhaus po vrtne rokavice ...



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 13 Januar 2008, 22:42:57
Citat: doro
Ker imamo nesramne sosede sem razmišljala,da ga je kdo mogoče primu in vrgel in je pristal v kaki luži. Popoldan me pa mama kliče,da ima gospodič zlomljeno sprednjo tačko  :'(  :(  Tako da smo sumli kakega jeznega soseda,ki ga je vrgel al brcnil v lužo..

Ti, doro, kaj pa, če bi zavoljo mačka, gospodiča raje navadili na povodec in ga peljali tako na sprehod? Ker, enkrat pa ne bo samo tačka zlomljena ... sploh, če se zavedate, da imate take sosede. 



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #3 : 13 Januar 2008, 23:14:54
Joj, bogi muc. Pazite, res, da se mu ne zgodi kaj hujšega v prihodnosti.

Moje mačice zaenkrat še nisem kopala, zgleda pa da ji je voda kar všeč. Ko si kdo umiva roke ali karkoli drugega dela pri umivalniku, ona takoj priteče zraven in hoče najprej malo pit, potem se pa še umije. Joj, kako je posrečena, ko se umiva :) Proba s tačko, kolko je topla voda, tako da jo da pod curek, pa jo malo otrese, potem se pa z mokro tačko drgne po glavci :) Me pa zanima, kako ji bo všeč, ko jo bom kopala  ::)

Mačji žur! :)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #4 : 14 Januar 2008, 00:58:21
Doro, tvoji sosedje so lahko zlobni ali pa sploh ne, saj je mogoče tvoj muc nerodno lezel in padel v bazen. Ampak kakršnikoli že so, imajo pravico do tega, da jih ne nadlegujejo tuje mačke, ki brez dovoljenja hodijo po njihovem dvorišču. Ti moraš poskrbeti za to, da ne bo tvoja žival v nadlego drugim in da ne bo žalostno končala - utopljena, zastrupljena, povožena, okužena...

Tinchka, mene tudi zanima, kaj bo moja maca rekla, ko jo bom kopala, če se bom sploh lotila tega podviga. Eno je zabavna vodica v posodi ali če teče iz pipe, drugo pa ko jo začneš umivat. Vidim, da se nas kar nekaj psihično pripravlja na mačje kopanje. ;)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 14 Januar 2008, 17:47:23
Ja,sej smo sklepali da je sam padel not...
Smo pa naredili okoli hiše tako ograjo,da muc ne more prit čez, tokrat nevem kako mu je uspelo...Lahko da je ušel, ko je prišel poštar,..nevem. Ima pa zunaj narjeno nekakšno "mačjo stranišče-peskovnik", tako da pač mora ven na stranišče. :-\
Ker je večina časa noter smo poskusli tudi z povodcem ga peljat na sprehod pa nismo daleč prišli  :-\ ::) Ulegu se je na tla,se upru z vsemi štirimi in se dru ko zmešan.

Drugače pa se je naša starejša mačka prejšnji vikend "sama" skopala  :D :o. Jaz sem si naredila kopel in ona je mogla seveda to vse prevohat in pregledat >:D. Pa je mislila, da je pena trda in ni spodaj nič in tako lepo z zaletom skočila v bajo....  :o :D :D Seveda je bla tudi v sekundi spet zunaj  :D ::)   Prav pasalali so ji beli obročki na črno dlako  :P

Največja žurka je seveda,ko se potegne vodo v školjki. Vse kapljice je treba polovit,da ne padejo v WC  :P ;D ;D





Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #6 : 14 Januar 2008, 20:49:23
Moja zdaj že kar nekaj let pokojna mici maca Pika (ala kopija Felixa) je uživala v kopanju, poleti je zelo rada čofotala v lavorju, ma kadar koli je bila kje na voljo voda je ona bila notri. Kopanje pa je bil zanjo čisto poseben užitek, crkljanje v topli brisači pa nagrada ;) Edino fena nismo marali :D Tudi če sem se jaz kopala ali tuširala, se je toliko časa drla pred vrati da je prišla not in direkt v vodo. Tako da vse skupaj je odvisno od mačke, Lila sicer zelo rada čofka po lavorčku kjer je do gležnja vode, medtem ko pri Mitzy velja da je dobra samo za piti :D ::)


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #7 : 15 Januar 2008, 12:54:47
Moja Maci je včeri spet hodila po kuhinjskem koritu in je imela tačke že fajn mokre. Pa sem ji rekla: prav, zdej se greva pa kopat. In sem ji natočila približno 2 cm vode v škaf in je sprednje tačke kar sama pomočila noter, ko sem ji pomagala še z zadnjimi, pa ji ni bilo več všeč  ;D Bomo probale čez neki časa spet. Mogoče bi jo mogla pustit, da kar sama zleze noter, če bo hotla.

Mačji žur! :)


Tači

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 26 Junij 2008, 14:13:08
moja muca je rada skočila v vodo in se kopala  ;D nismo je kopal ravn pogost ampak ko je dobila priložnost za skok v vodo je to izkoristila  ;)

mačke so najjjjjjjjj živalce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 26 Junij 2008, 15:36:14
Naš muc je bil, ko smo ga dobili poven bolh :( ..tako da mu kopanje ni ušlo.
Ko je tačke prvič pomočiv v vodo smo bili vsi opraskani...ko pa je v vodo pomočil cele noge smo bili popraskani ker smo ga hoteli vzeti iz vode. ;D Sedaj najbolj uživa ko do vratu v vodi leži v našem bideju. :D

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #10 : 26 Junij 2008, 18:20:21
Te dni, ko je tako vroče, moj fant naše mucke moči z vodo. Zgleda, da jim paše. Sem se spomnila zdej, da jim naštimam en bazenček, če bojo hotle malo počofotat  ;)

Mačji žur! :)