A smo res čudni...

bolha · 15767

bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
: 14 Januar 2008, 09:41:40
... če imamo doma več živali? Imam doma 5 mačk in 2 psici (nimfo in akvarij ribic, ampak to ne predstavlja problema za druge), in ko ljudje slišijo koliko živali imam, me najprej vprašajo, kako mi to znese in koliko porabim za njih. A je to res važno, da me prijatelji ali celo ljudje, ki me komaj poznajo, sprašujejo koliko zapravim za živali? Ne vem, meni je res vseeno, če moram spucat 1 mačji wc ali 6, če peljem enega psa ven, ali dva, če obrišem 4 pasje tačke ali 8,... mi je res vseeno in mi ne predstavlja prav nobenega odrekanja tako finančno kot časovno. Res je, da dam malce več za hrano, ampak na to sem že zdavnaj nehala gledat, ker pač morajo jesti, in tak strošek to spet ni. Tisto cepljenje 1x letno res malo več nanese, ampak za to se zavestno odločiš, ko nabaviš žival.

A res najprej pomislite/jo na denar, ko slišite/jo koliko živali ima človek doma? Meni na kraj pameti ne bi prišlo, da bi koga to spraševala. Bi bilo nekako isto, kot če bi vprašala žensko s 4 otroki, ja kok te pa to stane? A ne bi bilo bolje, da bi imela samo 1-2 otroka? Halo?! Aja, pa ta primerjava je še najboljša, zakaj pa toliko živali, a ne bi rajši imela otroka? :o (to mi je stara mama izjavila) Pa sem ji rekla, da mam še čas tja do 40. leta, da je zdaj to moderno. :D

Kakšne izkušnje imate pa vi? Ker sem se res zasekirala, ko sem dobila take odzive pred kratkim, ko sem posvojila zadnjo muco in psičko. In to izjave od ljudi, ki imajo sami živali in si ne bi nikoli mislila, da bi me kaj takega vprašali.

Lp


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 14 Januar 2008, 09:57:31
 :o ja bolha, ti si pa res čudna :D Ne morem vrjet :) torej si danes, če imaš rad živali čuden :) ja, dobro, da te kdo še v Lj.-Polje ne pošlje :) Ko sem jaz še imela dva so me tud malo čudno gledal, pač kako lahko sfolgam...zdj mi je pa full hudo, ker imam samo eno in sem prepričana, da bom takoj, ko bo to mogoče imela še eno psičko :) čeprav me že zdaj sprašujejo, če sem neumna, da psa vozim v šolo - oz. čist točno so me vprašal, če nimam nobenega drugega dela, kot, da psa vozim v šolo  :o :D aja, pa tudi to sem že poslušala, zakaj pa psu kupujem tako drage brikete, če bi jih pa lahko za isti denar kupila v npr. Tušu 10x več :P Pa zakaj pa moja rabi tak povodec, pa to ovratnico, pa še eno, pa še en povodec, pa še eno ovratnico, pa še flexi, pa še....aja, pa še to krtačo, pa mal drugačno krtačo... ja, po moje smo nekateri res zelo čudni :) :P ;)


...sledi svojim sanjam


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 14 Januar 2008, 10:40:34
jaz se zdim sama sebi čist čudna  :-[- ampak kaj pa pol  :P, vsak je po svoje čuden, pač osebna zadeva  ;).
Vem , da bi čas in denar zagotovo v vsakem primeru uspela porabit tako al pa drugače  :-X.
Pa tud če ga kdo ne. Navsezadnje na koncu v vsakem primeru vsak umre in pol ne čas ne denar nič več ne pomagata  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 14 Januar 2008, 10:42:23
Mah večina folka žal ne razume in misli da je pes enako odgovornost in skrb in veliko denarja ter odrekanja. Enako je otrok, in če imaš nekaj rad, potem je to za tebe tvoje življenje in ne breme. Čeprav večina ne pošteka, da je pes lahko družinski član. Mene skoz isto sprašujejo, zakaj ne rajši froca - pač oprosti, jaz si trenutno niti pod razno ne želim otrok. Bi pa takoj če kakšnega psa ali mačka :)
Za mene isto ni problem peljati pse ven zjutraj, pa ko pridem domo in zvečer...to postrane del življenja, ker se itak zavestno odločiš za to. Tisti, ki imajo pa psa samo zaradi mode ali ker je njihov otrok si trenutno zaželel psa, pa verjamem da jim je to nepotrebna dodatna skrb v življenju, ker nimajo toliko pameti v glavi, da bi razmislili kaj dejansko pes potegne za sabo in da je to navsezadnje živo bitje.

Saj recimo sedaj na razstavi ta vikend, jaz sem na vsakem koraku slišala pripombe od laičnih mimoidočih, kako mučim psa, ker je na golo pobrit...saj ne da je to goli pes  :P :P Po drugi strani isto, kako mučijo psa ker mora na mizi stati da ga počešejo...mislim ljudlje nimajo pojma, imajo samo polno torbo predsodkov in vsi ki počnejo kaj več z psom, kot ga imajo doma na dvorišču, so za njih čudni. 

Tako da sem se jaz že zdavnaj nehala sekirati, ko mi doma težijo, naj že neham z temi psi in naj imam raje otroka, ...pa se jaz samo nasmejem in jih malo po malo podzavestno poskušam pripraviti do spoznanja, da sta 2 hišna psa samo začetek... :P ;D ;D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #4 : 14 Januar 2008, 10:57:20
Botticeli sva pri domačih na istem, zdaj jih ponavadi že kar preslišim, drugače pa standardno, mami prvo štalca pol pa kravca, sicer pa zdaj itak če imaš pred 40. otroka si čist za luno ker to pa ja ni modern ;) No tudi pri nas je hrana tisti čudež, zakaj že to če bi bila una druga cenejša, pa še najmanj 5 žaklov za to ceno dobimo. Se spomnim ko je oče prvič prevzel hrano, ker mene ni bilo doma sem pa mami money pustila zanjo, pa je mogel takoj pred poštarjem spustit komentar a ta pa sama v usta skače al kaj, poštar in mama pa sta se mu samo zasmejala, še dobro da mene ni bilo zraven ker bi najbrž na veliko zavijala z očmi.... :D ::)
No ko pa je videl razliko, tega ni več rekel, zdaj edino kar še včasih reče je da je to itak moj dnar pa naj delam kar hočem ;) Jah se raje sama kaki svoji neumnosti odpovem pa mojim mačkonkama in pesjanu dober futrček privoščim, sej bi jih kdaj še z kako igračo pocartala pa ne mački ne Lars niso preveč navdušeni nad njimi :o :D
Jaz sem se tega že navadla da sem "čudna", a k zdravniku ga pelete, pa tako hrano, pa sterilizirala si jih... :o ;) ::), jim samo še v istem smislu nazaj odgovarjam a vi pa ne hodte k zdravniku, pa kadite in s tem ogrožate druga živa bitja, bla bla... in na koncu od same šokiranosti ker so moje živalice pri meni po rangu enake mojim človeškim prijateljem po hitrem postopku spremenijo temo :D :o >:D


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 14 Januar 2008, 11:04:06
Meni se to dogaja od vedno, v vseh že zgoraj opisanih različicah. Nazadnje v petek, ko sem dobila pod nost (sodelavka), če mi bolj diši konjski drek, kot otroške plenice, s pripombo "gušti so gušti". Nihče pa ob takih neumestnih pripombah niti pomisli ne, da lahko ne bi mogla imeti otrok, in bi me take pripombe zelo prizadele. Ne, slovenska pamet ne nosi tako daleč!
Imam pa 5 mačk, 3 pse, 2 konja, čredo koz s kozlom na čelu, kokoši in gosi. Aja, želim si še pritlikavega prašiča  :P!



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #6 : 14 Januar 2008, 11:09:37
Eh.
Ljudje pač niso vajeni tega.  ::) Ko sva midva 14 dni po mački (kar je bil še kar šok za moje tastre  ;)) še kužka domov pripeljala je fotr, k je bil lih na obisku, skor dol padu. Mislim čisto resno - kar sedel je in ponavljal, da sva nora, pa kako bova vse to, pa keš, pa cajt ... Pa smo hitro razčistli, kako je s tem, in zdej jim je čist logično, da mava oboje. Pa mava samo 1 maco in 1 psa, nič več.

Folk, razen na kmetih, kjer pa vemo, kako večinoma gledajo na živali  :'(, enostavno ni navajen, da ima kdo več živali. In niti ne probajo. Če bi probali, bi videli, da to sploh ni tak ... bavbav al kaj jaz vem. In potem še tista klasika - ja, pa kr v stanovanju jih mate, al kaj  ::) Mislim, ko da bi ju mela pa skoz zuni, če bi mel vrt  ??? .

Počasi se bo tud to spremenil, pa ne bomo več tok "čudni". (sploh se mi pa zdi, da smo dost čudni že samo zato, ker mamo do svojih živali en odnos, ne pa da jih mamo sam zato, da lahko ležijo v kotu in jejo naše ostanke al pa hišo čuvajo)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #7 : 14 Januar 2008, 11:13:00
No pa smo se le našli vsi ki se nam koleščki malo "drugače" vrtijo :D ;) Karmen če je pri njih mogoče je to mogoče pri vseh, ne mnogi res ne pomislijo preden kaj rečejo, no jaz sicer Bolho vsake toliko podražim kaj so pa mama pa ata rekli, za futer se pa itak ve če je za ena usta bo tudi za več, sicer pa če normalno razmišljaš potem veš kje je tvoj meja zmogljivosti in si samo toliko tudi naprtiš ;)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 14 Januar 2008, 11:13:54
Ma, ja, jaz bi res rekla, da ste/smo cudni :P samo - cudno je zanimivo :o povprecno je pa bolj dolgocasno 8)

battito animale


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 14 Januar 2008, 11:14:12
Jaz sem ravnokar spet dobila en tak komentar, ki ni za nikamor. Sodelavka mi je naprej vrgla, da še nikoli ni videla nobenega človeka, ki bi smrt psa tako prizadela, kot je mene. In da ne razume, kako sem bila lahko tako potrta, ker je bil konec koncev samo pes  ::) :-\ Za mene pa pač ni bil samo pes in tudi psička ne bo nikoli "samo psička", ker že zdaj vem, da bo pri njej še hujše  8) No, v takšnih primerih mirne duše povem nazaj, da je zame moj samo pes veliko več vreden, kot marsikateri človek ;) ...potem si pa lahko mislite kakšno zgražanje... :D Aja, pa to mi tudi ne uide, zakaj raje ne otroka, pa da s psičko ravnam kot z otrokom, da jo imam preveč rada...pa kaj bo potem, ko bom pa enkrat res imela otroka - kam jo bom pa takrat dala   :-X Ja halo?!  >:( Dobro, da noben človek z majhnim otrokom nima psa... ::)

...sledi svojim sanjam


Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #10 : 14 Januar 2008, 11:17:44
 :D pa le nisem edina... Tudi sama to poslušam non-stop. Kaj ti bo toliko živali? Koliko zapraviš zanje? A sploh imaš čas? Zakaj....? zakaj...? En čas poslušaš, pojasnjuješ-potem pa-eksplodiraš (vsaj jaz  :-[)  ??? Kaj se eni toliko vtikajo? Vsakemu svoje in če mene te živalice osrečuejo pa kaj potem?  ;D veliko več nam vrnejo kot pa ena nova kupljena cunja. Sama veliko raje zapravljam za moje malčke in ne-nisem še končala z njimi. Je pa potrebno vedet eno-itak imaš lahko toliko živali za kolikor lahko skrbiš ane? Jaz si ne bom nabavljala kar vse po vrsti ker bi bila to moja muha pač pa tehtno premislim in se na novega člana dobro pripravim. Ravno sedaj čakam novega psička. Do takrat pa bo vse urejeno. Doma so se navadili, le sem in tja slišim kakšno pripombo   ::) ah...  

Sicer pa:dve psički, akvarij (ribe in dve kozici), imela sem tudi mucka + bodoči kužek.  


Lep pozdrav vam in vašim prijateljčkom  ;D



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #11 : 14 Januar 2008, 11:23:24
aja.joj pa zajčka  :-[  ;D ne smem pozabiti nanj  ;D moj mali kosmatinček (tako hitela da sem pozabila vtipkat)  :-[



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #12 : 14 Januar 2008, 11:23:49
Tudi jst veliko takih stvari slišim ;D
Največkrat pa: Koliko hrane gre to na mesec za 3 pse ???

Jst sm čudna, pa ne zato ker mam doma toliko živali, ampak ker taka pač sem ;D
Vem pa za veliko ljudi, ki so še bolj čudni od mene :D :P



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #13 : 14 Januar 2008, 11:57:43
Ok... :D jaz tudi veikokrat slišim podobne prijave, pa da je Taj samo pes in da veliko preveč denarja in časa porabim zanj. ::) Ampak me te stavki resnično ne ganejo... ;) včasih sem še vneto razlagala, da če si omisliš psa, moraš skrbeti zanj kot se spodobi in da ti ta isti pes da veliko več, kot mu lahko kupiš z nevem kakšnim denarjem in da ti vse povrne stokrat. :)
Sedaj pa takim pametnjakovičem samo lepo povem, da je pes (Taj) pri meni vedno prvo in vedno je bil in vedno bo in basta... če pa komu kaj ne paše, je pa to čist njegov problem. :D ;D

Pa potem še tiste fore, ja pa nikamor ne moreš it, pa moraš skoz na psa mislit - spet moj odgovor, da mi to čist paše in da če bom hotela kam it, bom šla tja kamor bo šel lahko Taj z mano in da jaz sploh ne vidim nobenega problema v tem. 8)

Ja eni pač ne razumejo, kaj nekomu pomeni pes in ne razumejo, da je pes družinski član in ne nek revež, ki ga privežjejo na ketno pred hišo in svoje dneve preživlja sam - pes niti pod razno ni za to. :-\

Ampak je pa definitivna ena stvar, da tak, ki ti reče, da daš preveč na psa in podaja podobne opazke, ne bi nikoli smel imeti psa sam. :-X

Hvala bogu pri meni v družini vsi obožujejo pse (in živali na splošno), tako, da tu nimam problemov. :)

Tako, da ja... za nekatere smo čudni mi, spet drugi pa so čudni nam, ampak če smo čudni zato, ker imamo srčno radi svoje živali - pse, mačke ali katere koli živalce že, mi je čist ok, da sem čudna... :D



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #14 : 14 Januar 2008, 12:14:14
Sem se spomnila še enega komentarja od sodelavke, ki mi je rekla ob novici, da sem posvojila še eno psičko, ja a pa ni to zdej ful obveznost, pa boš zmogla vse to.  ??? A en pes pa ni obveznost? Glih tako moram vstajat ob 6h zjutraj, glih tako moram psa ven peljati, glih tako moram za jest dajati, pa če je eden ali dva. Ne vidim logike za tem.

Odnosa do živali nekaterih ljudi pa sploh ne mislim komentirati. Ker jaz sem čudna in so moje mačke "boge", ker jih imam v stanovanju zaprte in ne smejo ven, za povrh so pa še sterilizirane. ::)

Lp


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 14 Januar 2008, 12:25:01
A tvoje mačke so boge? Kaj pa tiste mačke, ki se klatijo naokrog, pa majo vsake par mesecev mladiče pa tiste, ki jih vidiš povožene po cestah pa niso nič boge? Tistim, ki kar naprej kotijo, pa ki ponavadi tako, kot tudi njihovi mladiči končajo pod kolesi je pa super v njihovem kratkem življenju, ane  ::)

...sledi svojim sanjam


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #16 : 14 Januar 2008, 12:25:38
Bolha mi te mamo radi pa čeprav si malo "čudna"  :o :D ;) :P :-* Kar ostan taka ;) >:D

Ne Dina tiste mačke so po mnenju nekaterih "slovenceljev" mačke ki resnično uživajo svoje življenje v polni pari ko preizkušajo v praksi teorijo o 9 življenjih, pa ker si morajo svojo hrano ulovit in pač uživajo v "ljubezni"
Naše mice mace ki jim vse k riti znosimo, ležijo na mehkem, se pretegujejo na toplem, sekirajo svoje sužnje ko jim leti prinesejo konzervico hrane ki so se je ravno tist moment naveličale in bi one nekaj drugega, ki smo poskrbeli da ne bo pri vsej poplavi muc mešank le teh še več, ja te so pa res pa boge revice.
Moje "uboge trpinčene" mačje duše s polnim želodčkom in iz toplega zavetja pozdravljajo vaše trpinčene mačje duše ;)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #17 : 14 Januar 2008, 12:34:14
Misli,Bolha,ti si pa res mal
Kolk živali maš doma? Pa še rada jih imaš? Pa povrhu še za njih skrbiš,da se počutijo dobro?!
Resno,mene včasih kar vrže,ko (znova) ugotovim kaj in koliko ljudem pravzaprav pomeni žival in kako se ta dojemanja živali razlikujejo od posameznika do posameznika.
Ko smo se mi recimo preselili sem,kjer smo zdaj,smo bili imenovani ''čudni ludi'',ker smo imeli pse spuščene in so spali z nami v hiši.
Ker smo jih kljub temu,da so bili spuščeni zunaj in ne na verigi,vseeno vozili na sprehode. Ker smo bili po pri veterinarju večkrat kot tisto obvezno enkrat na leto,če je bilo treba.
Ker smo zdravili borelijo in driske in vneta ušesa in raka in vse....res smo bili
In je bilo treba pse zastrupit,ker to ni normalno,da so spuščeni...dva psa nam je vzela ta miselnost. Žal.
Ampak počasi so se navadili,čeprav jim gre v nos,da imamo trenutno kar štiri pse doma...
Vseeno pa slišim od vseh možnih ljudi-tistih ki me poznajo in tistih ki me ne,da kako lahko pomislim na psa,ko pa sem študentka. In kako lahko pomislim na še enega?
A ne bi raje študirala in se imela lepo?
Kaj pa ko imam cele dneve predavanja in se pes muči,ko ni sprehajan? In kako si lahko privoščim hrano in veta in prevoz in vse? In kako ju sploh lahko jemljem sabo,ko grem študirat(v Piran)?? Zakaj ju ne puščam doma? Pa jim gre v nos cena hrane in to,da ''nikamor ne grem brez psov''. Pa jih moti to,da sta kar dva in da je en ''hudoben'' in en ''bogi mali''.Kako si drznem to črno zver imet zraven tako sladkega malega kužka? In podobne-saj vsi veste kakšne  ::)
Imam samo en odgovor:
zato,ker sta to MOJA psa in ker je to MOJA odgovornost. To kako JAZ poskrbim za njiju,je MOJA stvar,tako kot je denar MOJA stvar. Pač ne greš ven vsak večer...pač ne mečeš denarja stran za brezvezne oblekce in čeveljčke,ki jih boš nosil dvakrat. Pač si ne nabavljaš pijače za brezveze(ampak samo toliko kot je potrebuješ  :P) Te take zadeve pač ne zanimajo in imaš druge interese-živali.
Pač poskrbiš za to,da jima nič ne manjka.
Ne rečem,da ne hodim ven in ne rečem,da nista kdaj sama,ampak nikoli več kot šest ur in če se le da,ju jemljem sabo. Sta pa vedno ob meni,razen ko grem ven parkrat na mesec in ko sem na predavanjih(no,vajah  :P).
Drugače sem rajši z njima.
Sem pač čudna in sem zmešana in sem vse kar si mislijo da sem-niti me ne briga več. Poslušam pa še kar...in še kar...in še kar...in se ne neha.
Sama ne sprašujem ljudi,koliko jih stanejo ure baleta za otroke in igranje klavirja,ki ga otrok sploh noče igrat,pa vse brezvezne igrače,ki jih izsili pa...Vsako tele ma svoje vesele ;) Če vam paše dajat denar za stvari,ki jih ne potrebujete nujno,pa dajte. Briga mene. Nov močen avto,ta najdražja hrana,ki jo najdeš v Mercatorju,bio zelenjava,novi mobiteli na par mesecev,nove oblekce in torbice,...Zame je to malo mimo in stran vržen denar,pa vseeno ne težim ljudem okoli,ane?
Imam pa samo en odgovor za vse ljudi,ki se vtikujejo vame in mojo zmešanost glede psov,Bolha:
Ker sta MOJA in ker JU IMAM NESKONČNO RADA.
Ker jih imaš rad. In ker so TVOJI.



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #18 : 14 Januar 2008, 12:40:51
se podpišem :D ti jih le rada imej pa se nikar ne sekiraj....



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #19 : 14 Januar 2008, 12:44:35


takole pa moja dva psa "trpita" ko sta skupaj :D :P



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 14 Januar 2008, 12:45:03
Bravo Naia  :D Nagrado za najbolj čudno študentko Slovenije dobiš po pošti  :P :P :P  >:D

...sledi svojim sanjam


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 14 Januar 2008, 13:18:20
O nama sorodniki in sosedje verjetno govorijo:
Poglej ju, ta dva sta že dolgo skupaj. Kupila sta stanovanje in se poročila. In sedaj, namesto da bi imela otroke si kupita....... psa.     
Ah, kam gre ta svet....

Nikoli se nisem preveč sekiral, kaj drugi mislijo o meni. Nič jim nisem dolžan in nikakor nimajo pravice se vmešavati v moje življenje.

Tudi ne vedo, da bomo verjetno konec pomladi imeli še enega psa. Nič otrok.  :)
In zopet bodo lahko govorili.... :P



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #22 : 14 Januar 2008, 22:54:59
Bravo Naia  :D Nagrado za najbolj čudno študentko Slovenije dobiš po pošti  :P :P :P  >:D
Samo,da mi ne bo treba plačat kake poštnine,rabim za psa denar  :P



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #23 : 14 Januar 2008, 23:11:29
Ohhh ja ... no pri nas kakih opazk o otrocih in podobnem ni nikoli bilo (verjetno ker sva se jim zdela premlada ;))
Imamo pa sedaj sosedo, ki vsakič ko se srečamo zaskrbljeno reče "Pa Črt, kako boš preživu vse te pse in sebe in otroka? To stane, dej Črt, to ne gre". Jaz pa se tupo nasmehnem in grem dalje :D

Dejstvo je, da smo pač čudni, uživajmo v svoji čudnosti/norosti ;)

Lp, Črt



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #24 : 15 Januar 2008, 00:40:00
Seveda izpades cuden...sploh, ce si lastis 3 pse ter ostale zivali.  Se bolj cuden si, ker ne gres na dopust, ker si dal denar za operacijo pesjancka,ko bi bilo pa uspavanje cenejse...  ce pa ze gres.. gres nekam kjer je lepo poskrbljeno zanj, ceprav ti nisi delezen enakega luksuza. Si pa z njim.. in to odtehta vsako, se tako lepo plazo. Mi nic ne koristi luksuz z 5 zvezdicami, ce sem tam sama. Se bolj cuden izpades, ker se izogibas druzbi, ki te non stop vabi v hribe, na sprehode in ti ze vnaprej da vedeti da tvoj pesjan pa tukaj ni dobrodosel, ceprav je cisto lepo vzgojen in se sploh ne opazi, da je zraven :o Gres raje v dvoje.. ti in tvoj pes.

Najbolj cuden pa izpades, ko ljudje, ki so ti blizu, nacrtujejo resno vezo in ti kot pogoj postavijo jaz ali pes.. oboje pac ne gre, pasjih dlak ne prenasam. :-X  Dragi, vrata so naravnost in takoj levo :P Ti ne prenasas pasjih dlak, jaz ne prenasam ljudi, ki jim je moj pes odvec. To je del mene, del moje srece, brez zivali jaz nebi bila jaz.. sprejmi ali pusti ;)

Cudna? Egoisticna? mogoce... svojemu veselju se ne odpovem ne na racun gobceV, ne na racun denarja. V kaj pa naj drugega investiram ce ne v svojo sreco.Moja sreca je pac moj "zivalski vrt".  In na razne opazke sem ze zdavnaj postala imuna.. in se brigam zase ter se samo nasmejim.  Zivim svoje sanje in uzivam v njim. In si vcasih mislim kaksni revcki... nikoli niso zacutili ljubezni clovek - zival, ce bi jo bi razumeli... in zivim naprej s svojim krdelom  :D


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #25 : 15 Januar 2008, 07:13:58
Ja tudi jaz imam podobne izkušnje kot Črt. Imam dva psa in otroka. Nekaj časa so čudno gledali kako smo se odpravili na sprehod. Sedaj pa ko vidijo da moj sin že pridno gre po očetovih stopinjahpa kar ni več problemov.

Jaz pravim če nebi 16 let nazaj stopil v kinologijo bi sedajle verjetno bil kakšen zatežen tip, ki bi vsak oz. celi dan posedal v gostilnah in pil pivo. Rajši grem na poligon se srečam z prijatelji in rečemo kakšno tapravo besedo.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #26 : 15 Januar 2008, 09:12:57
Kar se tiče čudaštva zaradi psov, mislim da, mi zasedamo dokaj visoko mesto na lestvici. Začelo se je ko sem kot prvi v našem kraju nabavil AM-ja, ker je bil to dokaj neobičajen pes za te konce. Potem sem pa postal rahlo čuden, ker psička ni bila na verigi ( tko kot ostali psi na vasi ), povrhu vsega pa sem jo še vsak dan vodil na sprehod, kasneje pa tudi v šolo  :) Vrhunec vsega pa smo dosegli ko smo domov pripeljali še enega psa. Se prav živo spomnim, ko smo šli na sprehod so bile pred sosednjo hišo dve ženske , pa reče ena: " poglej un gre, pa zdej ma pa že dva psa " :o
Zdaj hodimo na sprehode tako, da pse vprežem za mountainbike in veselo vlečeta, ko nas ljudje vidijo samo z očmi zavijajo češ, temu se je čist zmešalo  :D

Ima pa to čudaštvo eno veliko prednost, saj nas ljudje pustijo pri miru, ker s takimi norci, kot smo mi pa res ni dobro imet opravka  :o  Konec koncev pa tudi jaz nisem takšen tip, ki bi se mu upal vsak težit  >:D


Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #27 : 15 Januar 2008, 09:55:56
pa se se jaz pridruzim temi... ceprav sem stara sele 17 let, govorim okoli, da imam raje celo stanovanje psov, kot pa otrok. otroci rabijo: hrano [psi tudi], obleke [moja Lucy tudi ;)], rabijo denar za solo [psi tudi], kasneje pa: mamii, dej mi mal kesa, grem vn...[vsaj pri ns je tko =P] - no psi tega ne bodo nikoli rekli ;)  pa kasneje se izpit za avto, avto itd. - tudi tega psi ne rabijo  ;D  in ko sem to omenila moji babici je rekla da sem cisto zmesana in da bi rada imela vnuke... pa sem ji rekla, da jih bo imela, ampak ne mojih - bratove - ker moram tako ali pa tako narest solo, najdt stanovanje in sluzbo in sele potem razmislat o jokajocih otrocih, zaradi katerih moras ponoci ustajat iz tople postelje... am... me sploh ne mika tole o otrocih... raje imam par psov, ki me lahko lepo pogrejejo v postelji, pa se ustajat mi ni treba iz nje ;)

odkar imam Luc [malo vec kot en mesec] pa je babi ugotovila, da je pes skoraj enak kot otrok... in ima jo [babi -Lucy seveda ;)] kot za svojo VNUKINJO [!!!]

drugace pa je tudi moj oci, ko smo ga postavil pred dejstvo, da bomo imeli civavo rekel: a se sploh zavedate, kasni so to stroski? pa sm mu lepo rekla: manjsi, kot so zame ze celih 17 let... in je ostal cisto tiho... saj tudi ni smel nic rect, ker je sel ves denar za tamalo iz mamicnega in mojega zepa... ampak najboljsi njegovi prijavi tega meseca pa sta bili [bil je totalno proti psu] :
-mi nimamo psa, ampak zverino
-a si ti kej moja? [ja, to je blo namenjen Lucy ;)]

no ja... mogoce sem mal sfalila temo, ampak vseeno... ;)

pa se ena slikica :

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #28 : 15 Januar 2008, 11:29:58
Bolhica,

ti nisi cudna, ti si zares malo cudna... :D Kaj ne ves, da nismo mi tisti, ki smo cudni, ampak so cudni oni, ki mislijo, da smo mi cudni.

Mi "tacudni" imamo zdrav odnos do soljudi ( saj ves kako pravijo, kdor nima rad zivali ne mara ljudi ), ljubimo naravo in  gojimo zdrav odnos do zivljenja. Imamo redne sprehode, telovadimo ob pobiranju pasjih kakcev, dvojno se izobrazujemo, saj polek svoje delamo se pasjo solo, polek svoje sluzbe opravljamo se dodatno delo s psom na poligonu, rusevinah, razstavah.... Kdo je zdaj  tukaj cuden? Mi, ki smo delovni ali one druge lenobe ?

Ce zelis spoznati neki narod, poglej kako ravna s svojimi zivalmi, je rekel ze Ghandi ( al nekaj podobnega ) !

( si niti ne predstavljam, kako izgledam jaz cudna v tistem drugem njihovem cudnem svetu )  ::)

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #29 : 15 Januar 2008, 11:31:16
Ja jaz zasedam mesto "čudaka". Imam dva psa, ki sta lepo vzgojena in ki sta tudi vsak dan na sprehodu ( če jih pa jaz ne morem peljati jih peljeta mami ali pa ati ), imata tudi svojo kvalitetno hrano, ne pa nekih pomij, ki jih dobivajo psi naših sosedov. In nas gledajo zelo čudno ker se s psoma veliko ukvarjamo, namesto da bi jih preprosto spustili in bi se sama razdivjala ( tako kot delajo oni >:( ).
Pa tudi iz strani prijateljev sem malo čudna. Ker se odrekam razno raznim zabavam, samo zaradi tega da lahko peljem psa na sprehod in podobno. Saj ne rečem, grem tudi jaz kdaj ven, ampak grem pa domov predčasno zaradi psa. In zaradi tega sem čudna, ker rajši peljem psa na sprehod, kot pa da se z njimi zabavam :-X

In ja..Otroke imam rada, ni kej. Ampak rajši imam pse, kot pa jokajoče otroke. In tudi toliko denarja ne rabijo kot otroci.
In tudi bom nekoč imela otroke, ampak se zaradi njih nikoli ne bom odrekla psom..

Evo to je vse iz moje strani..
Lep pozdrav vsem čudakom!  :P