Problem s suho hrano

zoe · 19531

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 16 April 2008, 18:31:48
Zoe, punce so ti že praktično vse povedale, jaz bi ti mogoče dala samo idejo za priboljške ob klikanju. Meni se je pri šolanju krasno obneslo naslednje; vzameš hrenavko in jo vzdolžno 2x prerežeš (da dobiš 4 dele). Potem jo narežeš na majhne kockice, jih razporediš po krožniku in popečeš v mikrovalovki.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #31 : 16 April 2008, 22:52:34
Potem jo narežeš na majhne kockice, jih razporediš po krožniku in popečeš v mikrovalovki.

Ali je za pečenje v mikrovalovki kakšen poseben razlog? Ker jaz sem psom vedno dajala surove. In tudi v pasji šoli so poudarjali surove hrenovke za pse.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 16 April 2008, 23:00:50
Ali je za pečenje v mikrovalovki kakšen poseben razlog? Ker jaz sem psom vedno dajala surove. In tudi v pasji šoli so poudarjali surove hrenovke za pse.

Praktičen razlog, da ne zasmrdijo in da so bolj suhe, hehe.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #33 : 16 April 2008, 23:37:05
Hvala, hrenovke že dobiva na treningih, doma pa klikava na brikete :)
Ponavadi pa dobi kar surove, ker se mi jih ne ljubi kuhati oziroma peči.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #34 : 17 April 2008, 07:28:50
Sej če jih pustiš v žepu se tudi posušijo  >:D :-[

Upam, da bo vse v redu...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 17 April 2008, 07:39:32
Sej če jih pustiš v žepu se tudi posušijo  >:D :-[

Ja, a je treba vse povedat, no  ::) 8) Občasno dobijo še pridih zelene barve  :o


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #36 : 18 April 2008, 10:44:39
Potem so pa s plemenito plesnijo  :D ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #37 : 12 Maj 2008, 15:46:56
Zadeva se je danes zopet ponovila, točno en mesec od zadnjič.

Danes so jo slikali z rentgenom, jutri gre pod anastezijo, da jo bodo pogledali še od noter :(

Držte pesti, da bo vse okej :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #38 : 12 Maj 2008, 16:14:37
Držimo  :-*



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #39 : 12 Maj 2008, 17:38:38
Zoe, kaj pa ce bi poizkusila obrok razdeliti na tretjine, ki bi jih dajala v 10 do 15 minutnih razmakih. Tako ne bi dobila celotne "bombe" v zelodcek naenkrat. Briketi se v terbuhu baje precej napihnejo (vecji po volumnu) in mogoce je to vzrok za njene tezave.
Sicer ni najbolj prakticno, ampak probat ni greh, pravijo ...
¸


Nekateri se napihnejo. tisti slabi :-\  :-\ :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #40 : 12 Maj 2008, 19:16:33
smrček, vsi se napihnejo...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 13 Maj 2008, 09:51:43
Ja, prav vsi se napihnejo. Preprost preizkus je, da jih daš za nekaj minut v toplo vodo.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #42 : 14 Maj 2008, 15:50:19
Z endoskopijo so ugotovili, da je z želodcem in požiralnikom vse v redu, so pa našli razjede na mehkem nebu in krvavitve na področju, kjer nosna in ustna votlina prideta skupaj. Vzeli so vzorce tkiva, ki jih bodo poslali v Anglijo, tam bodo poskušali ugotoviti kaj je vzrok razjedam in krvavitvam.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #43 : 06 Junij 2008, 22:59:00
No, precej neprijetna novica :(
Pošiljka, z vzorcem tkiva (delčkom moje Ginny :o) se je očitno nekje izgubila ::) >:( Danes me je klicala veterinarka, da je vprašala kolege v Angliji kaj je z izvidi pa so ji sporočili, da pošiljke sploh niso dobili. Na veterinarski fakulteti je baje nikjer niso našli, možnost je, da so jo založili nekje v Angliji ali pa, da se je nekje izgubila...

Kakorkoli že, po vsej verjetnosti so vzorci itak že zanič, tko da ne bomo izvedli nič novega :'( >:(

Kaj nam preostane kot to, da ob ponovnem pojavu problema psa spet dam pod anastezijo in na ponoven odvzem tkiva?

 >:( >:(

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 07 Junij 2008, 09:21:43
A od tukaj je pa šla, ta pošiljka?? Saj gre verjetno priporočeno?? ??? >:( >:( >:(
Z navadno pošto?
Jaz sem pošiljala s Fedexom in paketu lahko slediš po internetu...

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #45 : 07 Junij 2008, 14:41:05
Ne vem in mislim, da tudi sami ne vedo ::)

Mislim, saj se zgodi ane ::), samo sem res upala, da se bo končno razjasnilo zakaj prihaja do tega požiranja in razjed...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #46 : 04 Julij 2008, 12:15:13
No, pa se je izkazalo, da se pošiljka le ni izgubila :o Včeraj so mi posredovali rezultate testov.

Ugotovili so, da stvar ni avtoimuna (kar je dobro), sicer pa nič ni kazalo na to kakšnega izvora bi bile razjedice.

Sicer mi je veterinarka razložila kaj piše v izvidih, ampak po telefonu jst to bolj hitro pozabim. Se mogoče kdo bolj spozna na strokovne angleške izraze in bi mi malo razložil?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #47 : 04 Julij 2008, 12:25:02
Zoe pošlji mi na zs in bom vidla, če ti bom znala razložit... Samo do ponedeljka me ni, ker odhajamo na svetovno navijat za naše...

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #48 : 04 Julij 2008, 12:28:33
Ok, se ne mudi :)

Dobro navijajte!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #49 : 27 Januar 2009, 14:13:01
Zaenkrat izgleda, da smo tale problem nekako prebrodili.

Ginny že dolgo ni imela "napadov" :D Vseeno ji brikete vedno zalijem, vedno je z dvignjene posode in občasno dobiva Manuka med, ki naj bi pomagal pri težavah s kislino. Včasih se sicer zgodi, da nekajkrat požira nazaj pa jo spomnim, da smo se zmenili, da se tega ne dela več  :-9 ;D

Z Blumino (Ginnyno vzrediteljico) sva nekako prišli do ideje, da ima Ginny verjetno težave z želodčno kislino. Verjetno se ji ob določenih pogojih dviguje, kar jo moti in zato požira nazaj.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #50 : 27 Januar 2009, 15:06:04
Nisi povedala, kaj piše v izvidih?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #51 : 27 Januar 2009, 15:55:09
Aja, nič posebenga. Samo to, da ni avtoimuno...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #52 : 27 Januar 2009, 20:57:34
da ima Ginny verjetno težave z želodčno kislino.

Zoe,
joj, zal mi je, ko slisim kaksne tezave imata s kuzico. Upam, da cimprej odkrijete vzrok in ga odpravite. Jaz ti lahko povem samo moje izkusnje glede zelodcne kisline. Osebno sem izkusila, da je za ta problem najbolje dati psu kosti za glodat. Nasa Zoya je mojo teorijo potrdila. Vse dokler ona na dan pozvaka kilo kosti nimam z njenim unicevanjem drugih kosov pohistva nobenih problemov. Ravno tako mi ob jutrih ne bruha, ne potrebuje tablet zaradi zolca. Skratka, odkar sem ugotovila, da moji psi s porabo velike kolicine grizenja kosti uravnavajo zelodcno kislino ( izgleda, da imajo zelo mocno) sem resila veliko problemov od zdravstvenih do unicevalskih. Zoya je zaradi tega zacela jesti bolj umirjeno in hrano dejansko prezveci.
Probaj, sem mnenja, da vama ne more skoditi, kvecemu koristi. Mogoce se vama s tem resi tudi problem "pumpanja" kot ti temu pravis. Pa se poceni resitev je proti stroskom veta.
Drzimo sapice za vaju.
Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #53 : 29 Januar 2009, 22:34:50
Živjo,

trenutno nimava nobenih težav, če upoštevam prej omenjene prilagoditve.
Takih simptomov kot jih opisuješ ti Ginny ni nikoli imela, si pa predstavljam da ni prijetno. Me veseli, da ste ugotovili kako problem odpraviti, morda bom s kakšno kostjo tudi sama probala. Vsak dan pa skoraj gotovo ne bo na jedilniku.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #54 : 11 Junij 2009, 20:38:39
No pa imamo spet veselico  :( Od marca je bil mir, ampak zdaj vsaj vem kaj je takrat marca in zdaj sprožilo tole. Danes je na sprehodu našla ogromno enih kosti in vse sem ji zamenjala za priboljške. No, zadnja je bila ful majhna in sem ji potem pustila, da jo je malo pojedla. Zgleda ima občutljiv želodček in potem to vpliva na kislino, al kaj vem...
Zdaj spet požira, teži da bi šla ven in celo bruhala je :( :(
Jutri bo verjetno že v redu, js si bom pa nabila na čelo NE PUSTI DA JE KOSTI!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #55 : 11 Junij 2009, 21:12:24
Lahko dodam, da je že ok  :D Sva šli ven na pašnjo, kjer se je najedla trave, ki očitno pomaga. Upam le, da sedaj ne bo imela težav zaradi preveč trave v prebavilih.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #56 : 11 Junij 2009, 21:58:52
No, vsaka slaba stvar je za nekaj dobra.. Zdaj vsaj ves kaj je to sprozilo, in se bos temu lahko izogibala.. :)

Glavno da ste ok, zelim vama da bo tako se naprej  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #57 : 31 Oktober 2009, 14:32:47
Samo toliko, da sporočim, da še nismo prišli do dna težavam. V torek se je zopet ponovilo, tokrat spet ne najdem vzroka (ni bilo v povezavi s kostjo ali katerokoli drugo hrano). Začelo se je v torek ob 7h zjutraj in še danes ni čisto ok. Je že ful bolje, ampak vsake toliko ima spet te epizode :'(
Bili sva spet pri veterinarju (drugemu), kjer so jo slikali z rentgenom in s kontrastom, vendar na slikah zgleda vse ok.
Trenutno je dietno hrano Hills d/d in ne sme nič drugega :-\ v petek pa imava kontrolo. Trenutno zbiram na kup vse pretekle informacije in predloge drugih, da bom v petek nesla pokazati.

Dobra novica v vseh slabih novicah je ta, da sem našla še nekoga, ki ima podobne težave s psom :o Čeprav je žalostno za tisto psico, ampak zdaj vsem vsaj to da Ginny ni edina. Tudi oni ne najdejo povezave, pojavlja se tako kot pri Ginny na nedoločen čas, vmes je ok. So pa pri tej psici ugotovili, da je pozitivna na klopne bolezni - mogoče potem ob oslabitvi imunskega sistema na tak način udari ven? - pa njeno psico tudi bolijo kosti.

Ah ja :(

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 31 Oktober 2009, 15:40:22
Najprej tole o regurgitaciji:
http://www.delo.si/svetovalnica/veterina/odgovor/698

Prebrala sem vse stare poste v tej temi in razmišljam takole:
Kot smo že rekle, ta pojav izgleda kot požiranje ali pa ponovno požiranje hrane, ki: ali ni šla dol ali pa se je vrnila zopet gor. Razlog: vnetje ustne votline, požiralnika, želodca,...
Zdi se mi, kot da se to pojavlja v bolj hladnih mesecih, morda rahel prehlad grla ali hladna voda na razgret želodec?
Bruhanje zjutraj - ali je to bilo pred obrokom, na tešče? - težave z želodcem, prevelika količina kisline zaradi nečesa zaužitega (kosti?). Dropsi mi je pred časom pet dni zjutraj na tešće bruhal rumeno slino. Vzrok - ali prehlad želodca zaradi hladne vode ali pa kaj naskrivaj zaužitega. Veterinar mi je dal dve tabletki za pasjo potovalno slabost ?????boooo  ???, čudna terapija, vendar se že po prvi ni več ponovilo. Mislim, da je bila kriva kislina.
Pokojna samojedka je grozno rada kradla odrezke konjevih kopit. Če je dobila še tako majhnega, je nekaj dni zjutraj na tešče bruhala rumeo slino, kakšen peti dan pa je izbruhala tujek. To pomeni, da ga toliko dni ni prebavila!
Nasvet za pse, ki bruhajo zgodaj zjutraj: pozno zvečer kakšen kos prepečenca.
Mislim, da imate pri vas težave z želodčno kislino, ki se začne prekomerno izločati zaradi vzrokov, ki jih boš morala sama odkriti. To povzroča težko požiranje, vračanje hrane, žretje trave, jutranje bruhanje,... Posledica je verjetno vnetje od požiralnika do želodca, to pa je boleče.
 



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 31 Oktober 2009, 16:24:43
Tudi meni se zdi, da gre za težave z želodčno kislino in upam, da mi bo uspelo ugotoviti zakaj do tega prihaja.

Sicer pa so meseci pojavljanja: januar, februar, marec, april, maj, junij, julij in oktober.


"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"