Hrana s šestimi zvezdicami

Urška · 26623

irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 31 Marec 2007, 00:03:00
mi jemo timberwolf že 4 mesece in se super obnese, tudi Jack ki ima neke vrste cecs nima več nepojasnjenih napadov od takrat.
tak da če ga kdo misli uvažat go ahead! ga podpiram ;D

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


yan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 25 April 2007, 09:54:08
Lahko samo prosim za informacijo, kje kupujeta timberwolf? Midva bi ga tudi rada poizkusila, pa sva odkrila samo trgovino v Avstriji.

Hvala!



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #32 : 04 Maj 2007, 17:09:46
No glede na to, da je moj pes alergičen na riž in imava zaradi tega dejansko samo dve vrsti hrane na izbiro, bi bila ta varijanta zelo zanimiva za naju!  :) Tako da lepo prosim za informacije  :o


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 30 Junij 2007, 14:18:55
Pomoje ima pa Urška v mislih Orijen hrano ali pa mogoče Nature's Variety Prairie. Innovo pa sigurno ne, ker zaenkrat še ni mogoč uvoz v EU.

V glavnem Urška če boš začela uvažat mene kar štej kot  kupca!!!!

 ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #34 : 20 Avgust 2007, 23:07:00
No pa smo dočakali eno :P Natures Variety Praire. Zaenkrat samo trije okusi ampak nekaj pa je ;)

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #35 : 21 Avgust 2007, 00:54:31
Ma vidva sta :o :o :o svaka cast!

Ampak ko berem sestavo, mislim, se jaz ne jem tako dobro :-\ racja jajca, fazanja jajca, prepelicja jajca! Uau :)

battito animale


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 21 Avgust 2007, 04:34:40
No pa smo dočakali eno :P Natures Variety Praire. Zaenkrat samo trije okusi ampak nekaj pa je ;)

Lp nina


ODLIIIIIČNOOOOOOOO  :o  Končno mi ne bo več treba naročat v tujini  ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 21 Avgust 2007, 06:57:52
Ma vidva sta :o :o :o svaka cast!

Ampak ko berem sestavo, mislim, se jaz ne jem tako dobro :-\ racja jajca, fazanja jajca, prepelicja jajca! Uau :)

To sem tudi jaz rekla... med in borovnice ::) :D

Drugače je pa podjetje Šen krivec za tole. ;)

Lp nina



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #38 : 21 Avgust 2007, 08:57:51
Pod oceno spodaj piše:
Note that this food uses citric acid as a preservative and should not be premoistened prior to feeding (a bloat risk factor for large breed dogs).

Zakaj tako piše pa ne vem?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #39 : 21 Avgust 2007, 09:08:36
a je kdo že to hranil? Kakšne oblike invelikosti so briketi?
Upam,da niso tako miniaturni kot pri canidae.
Sicer si bom naročila pa bom videla, ampak vseeno me že zdaj firbec matra

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #40 : 21 Avgust 2007, 09:10:25
Od forumašev hranita Gigosy in Tika, mogoče še kdo, onidve sta se do sedaj javili, da sta hrano že uporabljali ;) Tako da najbolje da se za  info. obrneš nanju.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #41 : 21 Avgust 2007, 09:11:57



blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #42 : 21 Avgust 2007, 09:12:24
Nasi dve frajli jo obe jesta z veseljem.
Briketki pa so majni.
LP
Blumina



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 21 Avgust 2007, 09:53:41
Briketi so majhni! Mojemu Gigiju sem ponudila pred temi briketi 100 drugih in je nad vsemi vihal nos  :-\ Ti briketi so edini, ki jih rad je, poleg tega pa ni nobenega dvoma o kvaliteti. Torej vsi tisti, ki strmite za kvalitetno pasjo hrano kar veselo naročite, mislim da ne boste razočarani. Sicer pa je super tudi Canidae, samo moj zbirčnež jo ni hotel jesti.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #44 : 21 Avgust 2007, 10:01:03
smola, a tolk majni kot kot canidae al vsaj kaj večji?
Jaz hranim tudi za nagrado brikete in majhni sre jim potem psom zatikajo in meni iz roke padajo.

raje imam mal večje, da je en briket en klik (npr AG se je obnesel)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #45 : 21 Avgust 2007, 10:01:51
Evo deteljica, za lazjo predstavo ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #46 : 21 Avgust 2007, 10:04:34
pa kva je zdej to ena moda mikro brikete delat ?
No, naročila sem dva različna paketa in bomo videli kako se bo obneslo v realnosti.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #47 : 21 Avgust 2007, 12:14:46
Meni je pa ravno to všeč, da so majhni. Zdaj imava z Ginny Dog Club Elite, ki ji super ustreza, ampak en briket žveči pol ure in če hočeva kaj več klikati nama kmalu zmanjka dnevne doze.

Evola takole so veliki:

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 21 Avgust 2007, 14:21:59
Ja briketi so majhni verjetno zato, ker so pač isti za vse pasme, velike in majhne tako da bi se s kakšnimi velikimi briketi kakšna čivava verjetno preveč matrala  :D Sicer pa imam tudi jaz osebno rajši malo večje brikete pa čeprav imam majhnega psa, ker so bolj fajn za zobe. Ampak ok vse ne more bit  ;)


spela

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 19 November 2007, 14:22:32
mi jemo timberwolf že 4 mesece in se super obnese, tudi Jack ki ima neke vrste cecs nima več nepojasnjenih napadov od takrat.
tak da če ga kdo misli uvažat go ahead! ga podpiram ;D

Hej Irzi, nekdo pred mano je že vprašal iz kje naročaš Timberwolf hrano, kar zanima tudi mene. Moja kuža je trenutno na Natures Variety, ampak ji ti briketi ne dišijo preveč, poje jih takrat ko je res že pošteno lačna. Dajala sem ji tudi že Canidae, pa sem se na podlagi tega posta odločila, da jo zamenjam

Sorry I didn't go top 10. The foods after 5 are pretty much the same and they all pretty much fall into the catagory of "old school" formulations.

Pet Food Ratings


I have been asked to rate both dry and raw foods. The dry foods will be listed in order of quality with an explanation of why it rates where it does.

At the top of my list with 4 stars is raw or BARF. It’s the most appropriate for dogs to eat, easiest for them to digest, and though there are inherent risks, the safest as well.

For dry foods the first at 3 stars would be Timberwolf:
With a very high percentage of meat based protein it is quite expensive. But since the dogs don’t eat as much of it, it really ends up being a good buy. They also, as a general rule, don’t develop a lot of the usual issues they deal with when lower quality foods are fed. Their lowest protein formula starts with 50% meat based protein, their highest has 90% meat based protein. The more meat protein the less grain they use. There is a wide variety of formulas and 3 are true allergy formulas since they don’t use any form of rice, corn, wheat, or soy.

Number two with 2 1/2 stars would be Nature’s Variety:
They use a standard kibble but when it’s cooled from the extrusion process they coat it in dehydrated raw food. They call this “Bio-coating”. It ups the meat percentage quite a bit, though pound for pound it’s still less than the Timberwolf. They have recently added an allergy formula, Venison with pumpkin seed and sweet potato. The dogs do well with it.

Number 3 with 2 1/4 stars would be Merrick:
Merrick also coats the kibble in dehydrated meat. They have added freeze dried vegetables and chunks of dehydrated meat in with the kibble. It has an added component of making gravy when warm water is added with the kibble. It takes a couple of minutes for it to thicken up but the dogs love it.

Number 4 with 1 3/4 stars would be Wellness. The biggest thing with this food that made it stand out is it is baked. It crumbles very easily, and is suppose to be easily digested. They were one of the first to come out with an alternative allergy formula with something other than lamb and rice.

Number 5 with 1 1/2 stars would be Canidae:
This is a decent food, much better than a lot of the big names out there. My main complaint is that they use sunflower oil and, eventually, most dogs will have trouble with it. It’s a good middle of the road food for a lot of people coming off grocery store or big name foods. It shows them the benefits of feeding better quality.

iz http://www.pitbullforum.com/viewtopic.php?t=23039&postdays=0&postorder=asc&start=0

No, jedla je tudi Arden Grange, to je imela kar rada, ampak ker hrana vsebuje koruzo, in ker ima moja kuža že od malega manjše težave s kožo, ki so značilne za amstaffe, bi rada dobila hrano, ki bi bila všeč tako njej kot meni.
Torej, če kdorkoli ve kje bi lahko dobila Timberwolf hrano, bi bila zelo vesela, na nobenem od evropskih Ebay-ev je namreč nimajo, na ameriškem pa nisem našla dobavitelja, ki bi pošiljal v Slovenijo, poleg tega so tu še carine...
Lep pozdrav vsem, Špela  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #50 : 19 November 2007, 14:29:56
Tega argumenta s soncnicnim oljem pa ne razumem najboljse ??? ??? da ima vecina psov prej ali slej probleme z njim - od kod pa njim to ???

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #51 : 19 November 2007, 15:02:15
Nekateri jih imajo. Težave namreč. Večina jih nima, prav tako kot nima nobenega problema z žitaricami in manj dragimi "stranskimi produkti".
Premajhnih briketov tudi jaz ne maram, morajo pa že imeti vsaj slab centimeter v premeru.


spela

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 19 November 2007, 16:26:09
S sončničnim oljem naj bi bilo baje podobno kot z žitaricami, kot je pred mano že napisala Lanabela. Lahko jih začne npr. srbet koža in se grickajo...Moja pudljica, ki je stara že 15 let - svaka ji čast - je bila full dolgo na Canidae, pa se mi ni zdelo nič narobe, samo potem se ji je mal dlaka začela redčit, samo to je lahko od starosti.
A kdorkoli ve kaj v zvezi s Timberwolfom?



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #53 : 11 Februar 2008, 01:11:10
Timberwolf.
Bili so neki problemi in afere, ker v hrani dejansko ni bilo to, kar je bilo napisano da je.
Ker je bila hrana priljubljena in je bilo veliko uporabnikov Timberwolfa razočaranih, ker so ga ukinili v evropi,
je v odgovor nastal Wolfsblut.
Hrana zelo podobna Timberwolfu...

 se opravičujem da nisem nič odgovarjala, malo sem zanemarjala prihode sem :-[

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 18 Februar 2008, 18:23:29
Urška, a z uvozom te hrane (in katere) se je kaj zgodilo  ???. Ker mene zanimata hrana Orijen in Wellness. :)


                                Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."