KEN - UMORJEN

fuži · 22304

fuži

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 29 Januar 2008, 18:28:50

..zakonodajo pišemo ljudje in da se jo spremeniti, dopolniti, prilagoditi novim razmeram..

"za vsako rit palca rase"


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #61 : 29 Januar 2008, 19:40:41
..zakonodajo pišemo ljudje in da se jo spremeniti, dopolniti, prilagoditi novim razmeram..

A res?  Pišemo? Pomoje jo  vse prevečkrat pišejo taki ki brcajo v temo. Ali pa pač napišejo nekaj " radi reda" da je pač napisano, ker že mora biti.
In tudi če je zakonodaja napisana, so določene pooblaščene osebe v določenih službah, ki  imajo precej pomankljivo znanje.(  in to na mestih kjer bi se pričakovalo, da poznajo kar je napisano v zakonodaji če že pišejo listke )

Malo se spomnite tistih mojih postov, ko je moja psica na našem vrtu poslala sosedovega letečega mačka na drug svet. In kako so prišli" ljudje ki naj bi poznali zakonodajo" in mi napisali kazen ker nisem imela nevarne živali pod kontrolo.( ker so pač sosedovi otroci-> 14 letne donde milo jokale za svojim brutalno umorjenim muckom in so se v srce zasmilile unemu ki je poznal zakonodajo ::))
In potem ko sem jim poslala pritožbo kjer sem jim citirala definicijo " nevarne živali", in kje  mora biti pes pod kontrolo in stvarno pravne pravice kaj je domač vrt....... kako se je vse skupaj " pošutkalo". ;)

V tem primeru s Kenom je žalostno kar se je zgodilo, ok pač oživljate to temo.......kakor  veste pameti vam ne mislim soliti. ( Moja stara mama je ponavadi vedno rekla " ko stvari izgledajo pozabljene se lopovi vračajo na kraj zločina")
Mene moti edino ena stvar ( kar sva tudi s Sandro govorili po tel. )
In mislim , da tisti glavni storilec, ki je spustil psa iz pesjaka zna biti bližje kot si kdo misli.

Jaz vem ,da ne bi šla k tujemu psu( neglede kako prijazno izgleda) in ga spuščala iz pesjaka. Pa se ne bojim psov.
Če po svojih sodim....... ne vem kako bi moja Dina reagirala ,da bi bila sama v garaži in bi v garažo vstopil tujec... ;) ( čeprav zgleda mila jerica in je prijazna in vsakega vesela- ko sem jaz ali kdo drug od domačih zraven, ko pa je sama, pa ne dam roke v ogenj zanjo ;))


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 29 Januar 2008, 19:47:21
Am, se strinjam. Mislim, da je skoraj ziher storilec kdo od poznanih. Tudi jaz ne bi rada izvedela, kako bi se končalo srečanje naključnega vlomilca z mojimi psi, ko me ne bi bilo doma/v bližini. Ste razmišljali v to smer?


fuži

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 29 Januar 2008, 21:01:58
"A res?  Pišemo? Pomoje jo  vse prevečkrat pišejo taki ki brcajo v temo. "

Ja res so ljudje, tisti, katere smo, ste, so izvolili, da nas, vas, nas predstavljajo in v parlamentu ter vladi in SPREJEMAJO ZAKONE. Kakni so ti poslanci in zakoni je pa presek stanja v Sloveniji. Pa če se s tem kdo hoče strinjati ali pa ne.

"In tudi če je zakonodaja napisana, so določene pooblaščene osebe v določenih službah, ki  imajo precej pomankljivo znanje.(  in to na mestih kjer bi se pričakovalo, da poznajo kar je napisano v zakonodaji če že pišejo listke )"

Pooblaščene uradne osebe pač ukrepajo na podlagi pooblastil, katere imajo. Če so ta taka, kot pa so niso za to oni krivi. Pooblastila jim pišejo isti, ki sprejemajo zakone. Se pa strinjam, da znanja ni nikoli preveč.

"Malo se spomnite tistih mojih postov, ko je moja psica na našem vrtu poslala sosedovega letečega mačka na drug svet. In kako so prišli" ljudje ki naj bi poznali zakonodajo" in mi napisali kazen ker nisem imela nevarne živali pod kontrolo.( ker so pač sosedovi otroci-> 14 letne donde milo jokale za svojim brutalno umorjenim muckom in so se v srce zasmilile unemu ki je poznal zakonodajo ::))
In potem ko sem jim poslala pritožbo kjer sem jim citirala definicijo " nevarne živali", in kje  mora biti pes pod kontrolo in stvarno pravne pravice kaj je domač vrt....... kako se je vse skupaj " pošutkalo". ;)
"

..ja na žalost se tudi to dogaja in se bo.


"V tem primeru s Kenom je žalostno kar se je zgodilo, ok pač oživljate to temo.......kakor  veste pameti vam ne mislim soliti. ( Moja stara mama je ponavadi vedno rekla " ko stvari izgledajo pozabljene se lopovi vračajo na kraj zločina")"

..doživljanje. Jah notri sem padel, zdej se pa prepuščam toku... Je pa pozitivna stvar tega, da se, vsaj pri meni, odpirajo teme, ki sem jih imel  včasih za samoumevne in sem mislil, da jih poznam, pa opažam, da sem popoln laik.
 
"Mene moti edino ena stvar ( kar sva tudi s Sandro govorili po tel. )
In mislim , da tisti glavni storilec, ki je spustil psa iz pesjaka zna biti bližje kot si kdo misli
."

...vse opcije so odprte, ta je le ena izmed njih, nikakor odvržena, nikakor ne zanemarljiva...



[/quote]

"za vsako rit palca rase"


fuži

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 29 Januar 2008, 21:23:49
Am, se strinjam. Mislim, da je skoraj ziher storilec kdo od poznanih. Tudi jaz ne bi rada izvedela, kako bi se končalo srečanje naključnega vlomilca z mojimi psi, ko me ne bi bilo doma/v bližini. Ste razmišljali v to smer?


...vse opcije so odprte.
..naključni vlomilec bi odnesel kratko. Vlomilec, ki se je pripravil in ima željo dejanje izvršiti, pa bi stvar izpeljal do konca ne glede na vaše pse..

"za vsako rit palca rase"


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #65 : 29 Januar 2008, 22:53:33
 Res je fuži. Ampak bi se vlomilca dalo izslediti, a ne ;) če ne drugega bi naslednji dan  šel šivat rane ali pa se vsaj cepiti proti tetanusu , če že ne drugega.( in krog osumljenih bi se močno zoožil)
Pa tudi ( vsaj) jaz kot lastnik ne bi tiho in mirno pogoltnila vsega skupaj ampak bi drezala v prafaktorje da bi ga našla( če ne po legalni poti, pa po svoji- ki mislim , da bi bila man prijetna za odgovornega )
Ponavadi tako radi primerjajo pse z lastniki in do določene mere imajo kar prav. Pri nas  nihče nima milega karakterja in tudi ne odnehamo hitro.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 30 Januar 2008, 06:18:34

...vse opcije so odprte.
..naključni vlomilec bi odnesel kratko. Vlomilec, ki se je pripravil in ima željo dejanje izvršiti, pa bi stvar izpeljal do konca ne glede na vaše pse..

Aha, bi na grob način lahko izpeljal stvar, samo psov ne bi mogel kar tako odpeljat nekam stran in jih šele tam usmrtiti. Ali bi jih moral takoj, doma, ali pa bi sledilo tole:

Res je fuži. Ampak bi se vlomilca dalo izslediti, a ne ;) če ne drugega bi naslednji dan  šel šivat rane ali pa se vsaj cepiti proti tetanusu , če že ne drugega.( in krog osumljenih bi se močno zoožil)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #67 : 30 Januar 2008, 08:32:11
tako je pes od sestrične zaključil svojo življensko pot. Sosed lovec ga je (naj bi ga) nekako zvabu in ga ustrelu kar na svojem dvorišču. Oni pa na žalost  nimajo (niso imeli) takega odnosa do vsega skupaj, da bi šli raziskovat in dokazovat in so malo iz mira, malo iz strahu raje bili tiho. Bilo je pa pred kakimi 18timi leti...

Mene je groza, da bi se mi kaj takega lahko zgodilo. Že zdavnaj sem se odločla, da moji psi so samo noter, zunaj pa samo z mano. Take pošasti hodijo po svetu, da čistno nič ne zaupam, da nebi tudi mimo mojega doma.  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #68 : 30 Januar 2008, 10:07:08
tako je pes od sestrične zaključil svojo življensko pot. Sosed lovec ga je (naj bi ga) nekako zvabu in ga ustrelu kar na svojem dvorišču.
Tole je mogoče malo off-topic, :-[ ampak samo na znanje... ;) zadnjič sem od zanesljivega vira izvedela, da lovec NE sme  ustreliti psa...
...čeprav vemo, da to počenjajo...  :-\
To pišem zato, ker sem že večkrat slišala opozorila, da je treba pazit na psa, na raznih jasah ali gozdovih, saj ti ga lahko ustreli lovec, če ga vidi...


Še pred kratkim sem se sekirala, ker Taj ne zaupa neznancem (se ne vede agresivno, ampak je izjemno previden in nič preveč navdušen nad njimi in njihovimi preveč iztegajočimi se rokami).... ampak po vsem tem, kar slišim in me je ob vsem tem groza, kakšni stvori hodijo po tem svetu, dam našemu Taju vedno bolj in bolj prav, za njegovo razmišljanje in dojemanje neznanega človeka.
Da se razume... do najinih človeških prijateljev je pa prijazen in se vede do njih kot maček... ;)


Mene je groza, da bi se mi kaj takega lahko zgodilo. Že zdavnaj sem se odločla, da moji psi so samo noter, zunaj pa samo z mano. Take pošasti hodijo po svetu, da čistno nič ne zaupam, da nebi tudi mimo mojega doma.  :-\
Se strinjam s tabo Andreja - v celoti!
Tudi naš je vedno v hiši, na dvorišču je pa vedno v prisotnosti enega od nas...

In ravno zaradi razloga takšnih in drugačnih osebkov, Taja niti v trgovino ne vzamem s seboj, pa tudi, če za minutko skočim notri, ker me je prav strah raznih opitih in vinjenih oseb in raznih takšnih in drugačnih norcev, ki hodijo po ulicah... Če je pa že treba nujno it v trgovino, greva pa z avtom in Taj tisto minuto počaka v avtu, vseeno imam boljši občutek.


Pazite na svoje pse... :-*



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #69 : 30 Januar 2008, 10:18:31
Tudi naš je vedno v hiši, na dvorišču je pa vedno v prisotnosti enega od nas...
To se mi zdi najbolje.

In ravno zaradi razloga takšnih in drugačnih osebkov, Taja niti v trgovino ne vzamem s seboj, pa tudi, če za minutko skočim notri, ker me je prav strah raznih opitih in vinjenih oseb in raznih takšnih in drugačnih norcev, ki hodijo po ulicah...
Enako  :-\ Pa ne samo negativcev, tudi otrok me je strah ali pa drugih neodgovornih oseb, ki nepremišljeno ravnajo. Prehitro ti ga kdo odveže, zvabi stran, odpelje,...

 
Če je pa že treba nujno it v trgovino, greva pa z avtom in Taj tisto minuto počaka v avtu, vseeno imam boljši občutek.
Jaz sem ista  ;D Pa nisem neki control-freak ampak rada vem, da je na varnem :)


Pazite na svoje pse... :-*
Res je, pa imejte se radi!

RIP - Ken! It's a shame :'(


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #70 : 30 Januar 2008, 10:24:34

Mene je groza, da bi se mi kaj takega lahko zgodilo. Že zdavnaj sem se odločla, da moji psi so samo noter, zunaj pa samo z mano. Take pošasti hodijo po svetu, da čistno nič ne zaupam, da nebi tudi mimo mojega doma.  :-\

No tudi to je še ena stvar ki bi jo bilo dobro poudariti kar je napisala Andreja , če že govorimo v tej temi in opozarjamo na stvari ,ki se lahko zgodijo.
 Res da smo se malo oddaljili od Kena in njegove zgodbe, ampak se mi zdi da ni ravno brez veze poudarit določene stvari, če je že tema  mišljena kot neko opozorilo.

Tudi jaz imam svoje pse v hiši, kljub temu da imamo 1500 kvadratov vrta, in tudi moja dva nikoli nista zunaj sama. In v primeru ko se najde nekdo ki ima namen psa odpeljat in ga ubit ne govorimo več o tem da se je pes izgubil.
sam si ne more odklenit vrat. Torej gre tukaj za krajo in vlom.  Že tukaj, ko podaš prijavo  policiji za takšno stvar se drugače obravnava kot pri izgubljenih stvareh.
Drugo- Ko prijaviš krajo ali vlom , te ponavadi vprašajo po odtujenih stvareh in njihovi vrednosti. Torej če gre za psa jaz mislim , da se čisto z lahkoto navede vrednost - rodovniški mladič določene pasme ima  vrednost( recimo) 800 eur, ker to ni več mladič in je pes šolan se mu vrednost zviša- torej recimo ima vrednost vsaj 4x višjo , jaz bi še iz kakšne nemške  ;) lovske revije potegnila  na plan  kjer imajo taki psi jasno napisano ceno. Šolane pse take pasme kot jo imam prodajajo  od 5000 eur navzgor.... torej dva psa določena vrednost( ni več tista mala tatvina- ampak mislim , da tatvine večje vrednosti obravnavajo drugače po zakoniku) In ko jim poveš- sicer " rekla kazala" da se je " baje" že zgodilo da so določene šolane pasme izginile in bile ali preprodane v tujino( jaz čisto komot govorim za Italijo- se ne bi čisto nič zlagala)  bi se to drugače obravnavalo( navedeš pa tudi da se zna zgoditi da psa ustrelijo- glede na to da je bil odpeljan na silo in da se zna upreti.  Vse tiste ščinkavce( ali kaj so že)... ptiče, ki jih švercajo v Italijo vlačijo po TV.. In sem skoraj prepričana da bi bil /a tudi moja psa.

Tole je mogoče malo off-topic, :-[ ampak samo na znanje... ;) zadnjič sem od zanesljivega vira izvedela, da lovec NE sme  ustreliti psa...
...čeprav vemo, da to počenjajo...  :-\
To pišem zato, ker sem že večkrat slišala opozorila, da je treba pazit na psa, na raznih jasah ali gozdovih, saj ti ga lahko ustreli lovec, če ga vidi...


Ne ne sme ga ustreliti in ga tudi ne bo. Razen v primeru, ko bo eden te isti pes opažen večkrat za poredoma v gozdu kako mesari  in kolje divjad.  Pa še to ga ne bo vsak ustrelil... prej prijavil policiji in se dobi mastna kazen.
Določeni ga pa bodo. In čisto po pravici povedano- če bi bila jaz lovec in da bi opažala večkrat enega te istega psa na krvoločnih pohodih po gmajni kjer mesari in pobija  divjad ( no ponavadi koljejo mladiče - in to ne  ubijejo dokonca ampak samo na pol toliko da si poteši tisto potrebo) bi ga" stisnila".   Gozd je dom divjih živali! Spuščen domač pes nima pod milim bogom nobene pravice prosto hodit po njihovem teritoriju in  vznemirjat  njihovega življenja.

To si vsi tisti ,ki imate pse prosto spuščene v gozdu enkrat za vselej ubijte v glavo. Pa se nimate ničesar za bat.

Moja dva sta lovsko šolana- to pomeni da nihče od njiju v najslabšem primeru ne bo pognal ničesar- ali se odtujil od mene. Pa sta še vedno na povodcu.  V času ko imaa divjad mladiče pa sploh ne hodimo v gozd.
Temu jaz pravim spostovanje in pravica drugih bitij. Določeni lastniki psov  pa tega nimajo. Enostavno mislijo ,da je vse njihovo in od njihovega psa in da ima njihov pes pravico lazit kjer koli se mu zazdi.
In taki lastniki mečejo slabo luč na vse ostale lastnike psov.



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #71 : 30 Januar 2008, 10:32:18
Vem da se ne sme, ampak nič ne pomaga, ko se enkrat zgodi.
Če ne drugo, pa vem da če bi se kdaj kaj takega zgodilo (trkam) bi ga obrala tako, da bi plačeval kar nekaj časa... Tak in tak bi ga vidla.

Kar se prostega gibanja v gozdu tiče. Mi imamo na takih terenih treninge in noben lovec nam ne bo govoru, da ma presran zajec, prednost pred reševalci, kar se je že zgodilo.

Sicer pa pes nima kaj gonit in mora prit takoj ko se ga pokliče. V drugačnem primeru nima kaj delat brez štrika v gozdu.

To je pa sploh druga tema že... :-[

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #72 : 30 Januar 2008, 12:22:29
Jaz sem govorila, o psih, ki se sprehajajo s svojimi lastniki... ;)
In ravno v tem smislu, sem že dobila opozorila, da je nevarnost, da ga lovec ustreli...

Pa nočem metati vse lovce v en koš... ;) upam, da ni tako izpadlo... ampak dejstvo je, da se nekateri izživljajo... :-\


Enako  :-\ Pa ne samo negativcev, tudi otrok me je strah ali pa drugih neodgovornih oseb, ki nepremišljeno ravnajo. Prehitro ti ga kdo odveže, zvabi stran, odpelje,...
Ja tudi to... nikoli ne veš... saj zato... :-\

Pri meni velja - raje preventiva, kot pa kurativa oziroma, raje poskrbim, da se nekaj ne zgodi, pa tudi če je minimalna možnost za nekaj... ne vem - ziher je ziher! :)


Jaz sem ista  ;D Pa nisem neki control-freak ampak rada vem, da je na varnem :)
Točno to! ;D


RIP - Ken! It's a shame :'(
Res je... :'(





Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #73 : 30 Januar 2008, 13:35:52
Tudi naš pesjak je bil parkrat odprt - pojma nimam kdo ga je  ??? in Albe seveda nikjer. Zdaj so gor ključavnice, zunanjih vrat tako sploh ne odpiramo več, z Albo uporabljava vrata, ki vodijo iz pesjaka dirketno v hišo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #74 : 30 Januar 2008, 13:48:30
Jaz sem govorila, o psih, ki se sprehajajo s svojimi lastniki... ;)
In ravno v tem smislu, sem že dobila opozorila, da je nevarnost, da ga lovec ustreli...

Pa nočem metati vse lovce v en koš... ;) upam, da ni tako izpadlo... ampak dejstvo je, da se nekateri izživljajo... :-\

Ja tudi to... nikoli ne veš... saj zato... :-\

Pri meni velja - raje preventiva, kot pa kurativa oziroma, raje poskrbim, da se nekaj ne zgodi, pa tudi če je minimalna možnost za nekaj... ne vem - ziher je ziher! :)

Točno to! ;D

Res je... :'(




Ja sem razumela kaj si mislila povedat. Še enkrat povem brez povodca ali ukaza poleg nimaš kaj hodit po gozdu. Tak je zakon.

In če ti v takem primeru kdo grozi, ga prijaviš na policijo. Če imam jaz psa na povodcu ali poleg sva s psom eno- torej če grozi psu s smrtjo grozi meni s smrtjo. Torej  podam kazenski pregon na policijo. Simpl.
Če mi pa šetka  po 100 metrov okrog mene je pa pes spuščen. Z vso pravico te lahko oglobi.

 Me pa nekaj nasplošno moti.
Tukaj v tej zgodbi o Kenu je bil pes ukraden in umorjen. Konec.
In ok  tema se je odprla z namenom da se opozori kaj se lahko zgodi.Uredu.

kar me pa moti je pa to koliko psov se dejansko izgubi. kako se tukaj na forumih vedno zagovarja odgovorno lastništvo, pa vendar se izgubljajo in jih ni po več tednov.
Pa ne sedaj  mešat da pes uide in ga  najdeš v  eni uri.... apak to da se dejansko izgubi( tudi pri nekaterih forumaših in to parkrat na leto). In kako  so nekateri zgroženi in držijo tačke in pesti da se potepuhec najde... in bla bla bla.....

Zakaj pa takrat ne lepite linkov do zakonika in ne obtožujete nikogar zaradi odgovornega lastništva?
Me zanima.... glede na to , da ko se pojavi tema o nerodovniškem produciranju mladičev ( ne sedaj mislit da zagovarjam , navajam zgolj kot primer) zna biti vsaj 10-20 postov o osveščanju na temo  sterilizacije/ kastracije/ zavetišč itd.

Mogoče še to v premislek.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #75 : 30 Januar 2008, 13:56:55
Se strinjam z zgoraj napisanim. Absolutno je razlika, če pes izgubi in se ne vrne ne vem koliko tednov, kot pa če ti uide za eno uro. Vsakemu se lahko zgodi, da včasih pozabi na kako malenkost in jo pes takoj izkoristi. Na srečo se taki pobegi velikokrat končajo 'srečno' - tu mislim iz vidika nepovzorčene materialne škode drugim. Vsak lastnik psa bi se moral zavedati, da je on tisti, ki odgovarja zanj in da je on tisti, ki bo odgovarjal, če pes, ki je ušel povzroči nesrečo ali kaj podobnega. Imam kar nekaj sosedov, ki imajo pse non stop spuščene in se dobesedno požvižgajo, če jih na to opomniš. Tudi take bi bilo treba prijaviti. Pes se nima kaj sam sprehajati okoli. Ogroža druge in nenazadnje tudi sebe.

p.s. Imam celo primer sosedov, kjer se jim goni psička in vaški fifkoti kampirajo okoli hiše že cel teden. Lastnikom je pa prav malo mar, ali pes kaj je, pije, ali spi na mrzlih tleh oziroma kje za vraga se sploh potika.

Ampak tole mislim, da nima veliko veze s Kenom.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #76 : 30 Januar 2008, 14:24:34
Ja sem razumela kaj si mislila povedat. Še enkrat povem brez povodca ali ukaza poleg nimaš kaj hodit po gozdu. Tak je zakon.

In če ti v takem primeru kdo grozi, ga prijaviš na policijo. Če imam jaz psa na povodcu ali poleg sva s psom eno- torej če grozi psu s smrtjo grozi meni s smrtjo. Torej  podam kazenski pregon na policijo. Simpl.
Če mi pa šetka  po 100 metrov okrog mene je pa pes spuščen. Z vso pravico te lahko oglobi.

Ja mogoče že drži, da moraš imeti psa na povodcu itd... ampak jaz če grem s psom po gozdovih, če se jim lahko to sploh tako reče, so  to gozdovi ob urbanih naseljih... in imam psa tam odpetega in ja hodi okoli mene, enkrat 10 m pred mano, pa potem za mano in tako naprej, ker če bom hotela psa vozit na štriku zraven mene, mi je isto, tudi če grem z njem v center mesta - primer. Pa brez zamere, to je moje mišlenje. ;) Ker vem kako uživa moj pes, ko je spuščen in prost. Sem pa prepričana, da ne bo nikomur nič storil, tudi živalim ne, ker ni take sorte, da bi se zaganjal v pse, mačke ali v katero koli drugo žival... to je pa spet na lastniku, da presodi, kakšnega psa ima in ali je ta pes lahko spuščen ali ne. Na odpoklic pa tudi pride... tako da...
Pa da se razume, v kakšne hude gozdove, pa tudi nimam namena hodit in s tem spravljat v nevarnost svojega psa in sebe... to je pa dejstvo. ;)
Pa tudi ko greva po kakšnem travniku, ga imam spuščenega (tam kjer je zanj varno) in mislim, da nisem edina... v bistvu tako sprehaja svoje pse verjetno kar velika večina lastnikov... res pa je, da nekateri ne bi smeli spuščati svojih psov, sem spadajo pa po mojem mnenju splošno rečeno napadalni psi. Ampak seveda, to je moje mnenje in verjamem, da ima vsak svojega. ;)


V vsakem primeru, pa nima nihče pravice ustreliti psa... basta. :-X
Če kdo hoče nekomu naprtiti globo, pa naj jo, če ima podlago za to. ;)


Pa brez zamere... ;)


No zdej smo pa že fejst off-topic... :-[



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #77 : 30 Januar 2008, 15:09:37
Ok... ne morem bit tiho res ne...
Če se moderatorju zdi da nima povezave z to temo naj prestavi te zadnje poste, kamor pač želi. Meni se zdi še kako povezano, glede na to da je ta tema krasno opozorilo kaj se lahko zgodi.
Ja mogoče že drži, da moraš imeti psa na povodcu itd... ampak jaz če grem s psom po gozdovih, če se jim lahko to sploh tako reče, so  to gozdovi ob urbanih naseljih... in imam psa tam odpetega in ja hodi okoli mene, enkrat 10 m pred mano, pa potem za mano in tako naprej, ker če bom hotela psa vozit na štriku zraven mene, mi je isto, tudi če grem z njem v center mesta - primer. Pa brez zamere, to je moje mišlenje. ;) Ker vem kako uživa moj pes, ko je spuščen in prost. Sem pa prepričana, da ne bo nikomur nič storil, tudi živalim ne, ker ni take sorte, da bi se zaganjal v pse, mačke ali v katero koli drugo žival... to je pa spet na lastniku, da presodi, kakšnega psa ima in ali je ta pes lahko spuščen ali ne. Na odpoklic pa tudi pride... tako da...
Pa da se razume, v kakšne hude gozdove, pa tudi nimam namena hodit in s tem spravljat v nevarnost svojega psa in sebe... to je pa dejstvo. ;)

Pa se mogoče kdaj vprašaš, da ni vsem prijetno ,ko srečajo tvojega psa prostega? Nekateri se bojijo psov. O tem sem zgoraj govorila. O tem kako nekateri smatrajo da je za njih samoumevno da je vse njihovo in od njihovega psa.
 Se mogoče vprašaš, da gre komu na jetra ,da je tvoj pes odvezan/ spuščen , dočim njegov je pa po zakonu pripet na povodcu  kljub temu, da nikomur nič ne naredi niti ne ovohava?
Kaj je sedaj???! imamo napisan zakonik ali ne .... ali piše da mora biti pes na javnih površinah na povodcu ali ne? A zakon ne velja za vse????
J
Pa tudi ko greva po kakšnem travniku, ga imam spuščenega (tam kjer je zanj varno) in mislim, da nisem edina... v bistvu tako sprehaja svoje pse verjetno kar velika večina lastnikov... res pa je, da nekateri ne bi smeli spuščati svojih psov, sem spadajo pa po mojem mnenju splošno rečeno napadalni psi. Ampak seveda, to je moje mnenje in verjamem, da ima vsak svojega. ;)

Če kdo hoče nekomu naprtiti globo, pa naj jo, če ima podlago za to. ;)
Pa brez zamere... ;)

No zdej smo pa že fejst off-topic... :-[


A misliš da  nima pravne podlage ali kaj?  Tudi travnik je lastnina nekoga. In ti in tvoj pes, če tam hodiš brez dovoljenja lastnika  po zakonu motiš posest. V kolikor ne pobereš iztrebka, onesnažuješ  tujo posest,  če pes koplje luknje po travniku , dela škodo na tuji posesti!!!
Ja res je večinoma lastnikov psov prosto hodi po travnikih, brez vsakega vprašanja , ne pobirajo iztrebkov za svojim psom, in ko se mimo pripelje  lastnik travnika in ko jim  kaj reče je pa  najbolj hudo na svetu!
Kot sem že dejala! Nekateri lastniki psov nimate nobenega spoštovanja do tuje lastnine.  In to je zame sramota!
Vsi taki mečete  slabo luč tudi na ostale, ki pa za to da smo lahko na nekem travniku dejansko vprašamo lastnika za dovoljenje. Meni do sedaj še nihče ni rekel ne smem biti na travniku  psov trenirat in spuščat zato ker predno sem  se odločila za travnik sem šla lastnika vprašat če lahko, in sem mu tudi povedala da  bom pobrala iztrebke za svojima psoma in da ne bosta kopala luken in dela škode po travniku, in da ko bo trava visoka ne bomo tam . Niti nikoli mi še noben lovec v nobeni majhni ali veliki gmajni ni grozil ali me opozarjal na pse.  Ko grejo  ljudje in otroci mimo mojih psov se ne počutijo ogrožene, ker sta na povodcu ( nekaterim  naključnim ljudem že samo to da je pes na povodcu pomeni določeno varnost)
In meni  se še v življenju ni izgubil noben pes!!!
Moja psa in jaz se pač zavedamo ,da nismo center sveta  in se ves svet ne vrti okrog nas. In nimamo nikakršnih problemov nikjer.


V vsakem primeru, pa nima nihče pravice ustreliti psa... basta. :-X


Na to sem že odgovorila v prejšnjem postu.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #78 : 30 Januar 2008, 15:24:51
Čaki čaki čaki....  :o

... ja moj pes je spuščen in naj ti povem, da pa vsakič, ko vidim človeka, da mi prihaja nasproti, psa pripnem... to pa vedno... ;)

Pa se mogoče kdaj vprašaš, da ni vsem prijetno ,ko srečajo tvojega psa prostega? Nekateri se bojijo psov. O tem sem zgoraj govorila. O tem kako nekateri smatrajo da je za njih samoumevno da je vse njihovo in od njihovega psa.
O tukaj si pa mim udarla... fejst... ;) ::)

Pa naj ti povem še nekaj, moj pes nima nagnenja, da bi ril po zemlji, da bi karkoli uničeval, tako, da če se mirno sprehodiva po travniku, mislim, da nisva naredila nobene škode... ;)
Meni še nihče ni nikoli rekel ali me nadrl kakorkoli glede psa, saj se oba obnašava obzirno do drugih in nikogar s svojim početjem ne ogrožava, strašiva ali kakorkoli obremenjujeva... ;)

Niti nikoli mi še noben lovec v nobeni majhni ali veliki gmajni ni grozil ali me opozarjal na pse. 
Mene tudi ne... ;)


Citiraj
Ko grejo  ljudje in otroci mimo mojih psov se ne počutijo ogrožene, ker sta na povodcu
Enako... tudi pri nama ne... še sami rinejo k Taju, da bi ga pobožali... ;)

Citiraj
Moja psa in jaz se pač zavedamo ,da nismo center sveta  in se ves svet ne vrti okrog nas. In nimamo nikakršnih problemov nikjer.
Se razume... je prav tako enako pri nama... ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #79 : 30 Januar 2008, 15:50:05
  Prav nič nisem mimo usekala. ;)
Zgoraj napisano ni letelo nate direktno. Govorim na splošno. In kar sem napisala se ve da se dogaja. A je tako?
In ja komu zna  film počit zaradi takih stvari( še celo zaradi bolj milih)
Tudi meni je pokrov dvigovalo, ko se je Dina gonila in sem imela vse posrano poscano in prekopano od tujih cuckov okrog in okrog bajte.
In ni mi fajn da mi hodijo tuji cucki in tuji ljudje po mojem vrtu.

Tole je mogoče malo off-topic, :-[ ampak samo na znanje... ;) zadnjič sem od zanesljivega vira izvedela, da lovec NE sme  ustreliti psa...
...čeprav vemo, da to počenjajo...  :-\
To pišem zato, ker sem že večkrat slišala opozorila, da je treba pazit na psa, na raznih jasah ali gozdovih, saj ti ga lahko ustreli lovec, če ga vidi...

 NO ! Na tole sem pa reagirala.( v prejšnjih dveh postih) Torej če je to " rekla kazala"  glede na to da sedaj zatruješ da tebi osebno ni nihče grozil. Nikar ne piši takih zadev. Mene sicer briga. Nekomu se bo pa tole znala zdeti resna obtožba. ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #80 : 30 Januar 2008, 16:00:20
Ok.. sam še to, pol imam pa dost... ;) :D


  NO ! Na tole sem pa reagirala.( v prejšnjih dveh postih) Torej če je to " rekla kazala"  glede na to da sedaj zatruješ da tebi osebno ni nihče grozil. Nikar ne piši takih zadev. Mene sicer briga. Nekomu se bo pa tole znala zdeti resna obtožba. ;)

To pišem zato, ker sem že večkrat slišala opozorila, da je treba pazit na psa, na raznih jasah ali gozdovih, saj ti ga lahko ustreli lovec, če ga vidi...
Še enkat preberi... ;)


To pišem zato, ker sem že večkrat slišala opozorila, da je treba pazit na psa, na raznih jasah ali gozdovih, saj ti ga lahko ustreli lovec, če ga vidi...
   +
Tole je mogoče malo off-topic, :-[ ampak samo na znanje... ;) zadnjič sem od zanesljivega vira izvedela, da lovec NE sme  ustreliti psa...

Pa to poveži... pa boš videla smisel, zgornjega stavka... ;)



Pa še to...
In meni  se še v življenju ni izgubil noben pes!!!
In resnično ti želim, da se ti nikoli ne bi! :) ;)



Ok... zdaj pa najbolje, da zaključiva tale dvogovor, ker se je brez veze takole pričkat... Ok? :)





damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #81 : 30 Januar 2008, 16:19:44
 Saj se sploh ne pričkam s tabo.... jaz zgolj debatiram. Ampak bom pa zaključila debato in to iz razloga ker quotaš stavke iz konteksta in jih postavljaš v zaporedje ki ustrezajo tebi in ne  kot so namenjeni.

Meni se pes ne bo izgubil! Nikoli. Za tem stojim, ker sem jih sama šolala in vem kaj znata.
Če se bo pa tebi ti bom pa link do te teme nalimala. Upam, da se ti ne bo( tega ti sploh ne želim , da me ne boš narobe razumela). In upam , da se še komu drugemu  tudi ne bo, ker bo navsezadnje le kaj koristnega potegnil iz tegale najinega pogovora( čeprav se ti zdi da se pričkava, iz moje strani vse kar sem napisala je zgolj z dobrim namenom).


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #82 : 30 Januar 2008, 16:30:53
damayanti:  Vsakemu še tako vestnemu lastniku, ki je dobro izšolav psa se lahko zgodi, da se pes zgubi ali pobegne. Gre za gonečo psico, leti za kakšnim zajcem ali srno, ga zvabijo, . . . Nikoli ne reci nikoli.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #83 : 30 Januar 2008, 16:50:39
Damayanti - res se tudi jaz ne pričkam s tabo... :D sem pa imela občutek, da si ti malo napadalna do mene. Ampak dobro, potem sva si na jasnem, se ne pričkava ampak debatirava... :D
Pa brez zamere. ;)

Tudi meni bi se Taj zelo težko izgubil, ker je dobesedno 24ur na dan z nami, nikoli ni sam, nikjer ga ne puščamo samega. In tudi jaz sem mislila resno, ko sem ti rekla, da ne želim, da bi se ti kakšen od kužkov izgubil, upam da nisi tega vzela kot provokacijo, ker resnično ni bilo mišljeno tako. :)

Nisem hotela quotat stavke iz konteksta, ampak sem ti hotela, na par stvari pač odgovorit, tako kot je. ;)

Aja... pa še to, vem da imaš prav glede nekaterih stvari, ki si jih napisala, to ne zanikam... ampak res pa je dejstvo, da nas večina lastnikov psov sprehaja pse, kot sem napisala zgoraj, ;) čeprav vem, da so nekateri res neobzirni do ostalih. :-\
Ampak jaz res vedno poskrbim, da ne ogrožam ali obremenjujem ljudi okoli sebe s svojim psom in najinimi dejanji in prisotnostjo. :)


No, sedaj pa tebi in ostalim želim lep dan še naprej, pa čeprav je deževno obarvan... :)




fuži

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 30 Januar 2008, 18:53:00
Me veseli, da se izmenjujejo mnenja, izkušnje...na tak način se lahko obvaruje marsikatero grenko izkušnjo. In to je to. Naj se vam ne zgodi podobno.

Mogoče bi moral, da vam bi bilo jasno, že v začetku navesti, da jaz nisem ne skrbnik in ne lastnik KENA, venadar sem ga imel rad...

Nisem se mogel sprijazniti z njegovo usodo in dejstvom, da ga je nekdo hladnokrvno umoril. Spoštoval sem in spoštujem odločitve njegovih skrbnikov.

Ne morem si pa kaj, da ne bi storilcu, vsaj malo "dihal za ovratnik" in poskušal, kaj narediti, da se kaj takega ne bi več dogodilo. To je moj namen ter opozoriti, da je tako dejanje nesprejemnljivo, da bi moralo biti obravnavanje takega dejanja sistemsko urejeno in kazen ustrezna, da nasilje nad živalmi ne sme biti sprejemljivo in da ne smemo biti ravnodušni do tega.

Koliko nasilja vidimo, pa ga iz različnih razlogov ne prijavimo, ker se nočemo zameriti sosedom, ker se nam mudi, ker so drugi za to pristojni, ker...

KEN - R.I.P.  :-*   

"za vsako rit palca rase"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #85 : 30 Januar 2008, 20:43:40
Dobro šolan pes nikoli ne bo šel za divjadjo, če mu ne dovolimo ;)
Tudi lovski ne.
Za gonečke pa je malček drugače, če je pes kje sam. Če ga pa vodnik pokliče ma da gre...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #86 : 30 Januar 2008, 20:55:18
Eno total off topic vprašanje za Damayanti  ::)

Kdaj za vraga, bo že enkrat tisti piknik  ???
Ali pa si me morda pozabla povabit  :(

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #87 : 30 Januar 2008, 21:40:46
Samo tole: nikoli ne reci nikoli. Vsakemu se lahko zgodi. Meni je enkrat psica odprla zaklenjena vrata (torej pri njej ni dovolj da je zaklenjeno, treba je tudi vzeti ključ iz ključavnice), enkrat so mi pa psice naredile luknjo v streho, da so lahko pobegnile.
Je pa res, da takrat kadar sem zraven ni nobene nevarnosti, da bi pobegnila kamorkoli tudi če se najbolj vroče gonijo.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #88 : 31 Januar 2008, 07:38:49
damayanti:  Vsakemu še tako vestnemu lastniku, ki je dobro izšolav psa se lahko zgodi, da se pes zgubi ali pobegne. Gre za gonečo psico, leti za kakšnim zajcem ali srno, ga zvabijo, . . . Nikoli ne reci nikoli.

Prav komot lahko rečem NIKOLI.
Dobro šolan pes nikoli ne bo šel za divjadjo, če mu ne dovolimo ;)
Tudi lovski ne.

Za gonečke pa je malček drugače, če je pes kje sam. Če ga pa vodnik pokliče ma da gre...

Točno to. Na srne ne reagirata ker je to produkt šolanja. Zajec mala divjad - iznenada... je povelje dawn. sama pa nista nikoli.

kar se gonečk tiče... V moji soseski so samo  psice- in čisto vse se gonijo vsaj dvakrat na leto.   Damč je edini pes v  ožji soseski in ko je bil star cca leto leto in pol- ko je bilo glavno njihovo obdobje  se je sprehodil ( 50 m radija- dalj pa itak sam  ne upa ker je šleva -tudi če je potreben) do njihovih pesjakov, ampak sem šla vsakič za njim in sem ga tam pred pesjakom  "sčofala" - odvlekla domov in je imel kazenski prostor še naslednjo uro( našemu  Damču ne pomaga pozitivna motivacija ampak dve okrog ušes) je  bila kar parkrat potrebna taka  teroristična motivacija, ampak mu je zaleglo- ker sedaj se lahko vse gonijo na enkrat pa iz dvorišča ne bo šel. In niti za enkrat mi ni žal da jih je fasal.  Ker produkt tega  so moji mirni živci in njegovo zdravje. ;)
Eno total off topic vprašanje za Damayanti  ::)

Kdaj za vraga, bo že enkrat tisti piknik  ???
Ali pa si me morda pozabla povabit  :(

Nisem pozabila ;) Izkoriščajo še zadnja pravna sredstva... ko bo pa  caterpillar napovedan  bo pa piknik 100% ;D
Damayanti - res se tudi jaz ne pričkam s tabo... :D sem pa imela občutek, da si ti malo napadalna do mene. Ampak dobro, potem sva si na jasnem, se ne pričkava ampak debatirava... :D
Pa brez zamere. ;)
Nobene zamere iz moje strani. ( včasih   malce v čudnem smislu kaj napišem , pa izpade grobo  ampak ni tako mišljeno) ;) :) :-*

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #89 : 31 Januar 2008, 09:20:36
Nobene zamere iz moje strani. ( včasih   malce v čudnem smislu kaj napišem , pa izpade grobo  ampak ni tako mišljeno) ;) :) :-*
No super! :)
Z moje strani tudi ni nobene zamere... :)

( včasih   malce v čudnem smislu kaj napišem , pa izpade grobo  ampak ni tako mišljeno) ;) :) :-*
Ok... da bom vedela za drugič... :D :D ... hec... ;) :)


Lp