KEN - UMORJEN

fuži · 22314

Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #90 : 31 Januar 2008, 11:28:36
No jaz bi samo še to pripomnila - prav vsakemu se lahko zgodi, da mu pes uide, vendar pa je veliko faktorjev odvisnih od pasme psa in vzgoje. Jaz imam huskyja in včasih se pa le zgodi, da izkoristi napako koga doma in jo popiha.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 31 Januar 2008, 11:45:02
Meni se zdi silno zabavno, s kakšno vehemenco nekateri trdijo, da njim se pa ne more zgoditi nič.
Lahko da je tako dobro izšolan (ali pa nima nagona) da za divjadjo ne bo šel - čeprav sem že videla "brezhibno" izšolane lovske pse, ki so jo v neki nepredvideni situaciji odkurili (res pa se niso tudi izgubili) - tudi je lahko dovolj dobro izšolan, da ne bo šel za gonečko, dokler je lastnik zraven seveda. Vendar ves čas nisi zraven psa, kdaj pa kdaj greš tudi delat ali v šolo. In takrat se lahko zgodi kakšen incident: nekdo pozabi zakleniti vrata, nekdo vrata zanalašč odpre iz hudobije, pes, ki tega še nikoli ni naredil enkrat skoplje jamo pod ograjo, jo preskoči ali prepleza... (ali pa nekdo vrže mačka čez ograjo in ga sicer krasno izšolan pes zadavi, ti pa si potem tagrd)

 


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #92 : 31 Januar 2008, 19:38:49
Meni se zdi silno zabavno, s kakšno vehemenco nekateri trdijo, da njim se pa ne more zgoditi nič.
Lahko da je tako dobro izšolan (ali pa nima nagona) da za divjadjo ne bo šel - čeprav sem že videla "brezhibno" izšolane lovske pse, ki so jo v neki nepredvideni situaciji odkurili (res pa se niso tudi izgubili) - tudi je lahko dovolj dobro izšolan, da ne bo šel za gonečko, dokler je lastnik zraven seveda. Vendar ves čas nisi zraven psa, kdaj pa kdaj greš tudi delat ali v šolo. In takrat se lahko zgodi kakšen incident: nekdo pozabi zakleniti vrata, nekdo vrata zanalašč odpre iz hudobije, pes, ki tega še nikoli ni naredil enkrat skoplje jamo pod ograjo, jo preskoči ali prepleza... (ali pa nekdo vrže mačka čez ograjo in ga sicer krasno izšolan pes zadavi, ti pa si potem tagrd)

 

Vehimentno ali ne.. vedno bom to trdila. :)( glede na to, koliko sem se jaz namučila, da sem damča spravila v red-- malo kdo si lahko to predstavlja ampak je sedaj 300% drugačen pes- in tudi, ko je imel tiste svoje polome se ni nikoli klatil okrog, nikoli izgubil. Je pa  ušel- izpred nosa mi je potegnil ! to pa vedno potrdim, samo dalj kot za 5 minut nikol( ker sem prečesala vse možne relacije kam bi šel in vedno sem ga našla- sedaj pa tudi tega ne dela več)
Lovski nagon je preizkušen na obeh( potrjen na papirju)- kar se tiče divjadi- ptičar ne sme goniti ( razen NŽ- vidnega zajca in še to  zgolj na ukaz)

Kar se tiče  mojega odhoda od doma- delam v domači pisarni- ko grem od doma  sta " hudinija" v hiši - zaradi Damčove kleptomanije( ;) Ne zaradi drugega) Živiva pa samo dva( +2 psa) v hiši- tako da..... Drugi mi pa vrat ne odpirajo.
Ograje okrog hiše ni, so zgolj ciprese in točno vesta kje je meja kopanja luken po vrtu  ni- to je prepoved . Ko mi nista na očeh ( ko kaj delam zunaj)sta privezana na vrtu. Čeprav prva stvar to pomlad  bo ograja, ampak ne zaradi naših dveh, ampak zaradi drugih cuckov.

Kar se pa   tiče sosedovih mačkov na našem vrtu- naj se sliši kakor se hoče( in si tudi lahko  vsak misli o meni kar si hoče)- niti ne mislim odpravljati te  hibe. Na našem vrtu je njun teren in samo njun, povabljeni so gostje in se obnašata temu primerno nepovabljeni .... se pa ve .Je pa to navado  že prinesla k meni, nisem je posebej učila tega- ker sem jo dobila pri 5 mesecih- in določeni lovci imajo malce čuden način spodbujanja lovskega nagona pri teh  mladičih  ( ni  mi cool da to dela, ampak je ne bom odvajala-  klub temu ,da ga je zrukala ga je tud lepo aportirala v roko-  ravno shokota ni dobila, kregala je pa tudi nisem) Zgražala sem se pa nad zakonom, in nad upilenem sosedom in njegovimi pamži.
Ko smo kjer koli  drugje- ne na domačem vrtu ( tudi v Splitu- starem delu mesta- kjer je potepuških mačk kot listja in trave na vsakem koraku pa  ni reakcije na mačka-  to je meni popolnoma zadovoljivo).
 Vsepovsod drugje je tudi drugo obnašanje kot na domačem vrtu.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Baja

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: -10
Odgovori #93 : 31 Januar 2008, 21:14:23
Samo zlobni si zaslužijo naziv človek.Kdo testirra,izdeluje krzno in muči živali?-človek.Torej ni dobro da si človek.Zmešan psiho,ki je ubogega kena ubil brez razloga mora biti kaznovan-po mojem ga morejo ali ustrelit v glavo ali pa scvet barabo na električnem stolu.Moje sožalje :'( :(



fuži

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 01 Februar 2008, 08:42:08
Zmešan psiho,ki je ubogega kena ubil brez razloga mora biti kaznovan-po mojem ga morejo ali ustrelit v glavo ali pa scvet barabo na električnem stolu.

..vsi delamo "napake", ljudje največ!

..če je upanje, bi morali take ljudi naučiti "sprejemljivega" vedenja (ustrezna zakonodja), enako kot pse!

Taki ljudje večinoma niti ne razumejo pomena, groze, posledic ... svojih dejanj, vse zaradi napačne ali ponanjkljive vzgoje in okolja v katerem so živeli.

"za vsako rit palca rase"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 01 Februar 2008, 08:47:01
..vsi delamo "napake", ljudje največ!

..če je upanje, bi morali take ljudi naučiti "sprejemljivega" vedenja (ustrezna zakonodja), enako kot pse!

Taki ljudje večinoma niti ne razumejo pomena, groze, posledic ... svojih dejanj, vse zaradi napačne ali ponanjkljive vzgoje in okolja v katerem so živeli.

Kazen lahko ali pa tudi ne, izuči samo ljudi.
Psov ne izuči (če gledamo pravno), pač pa samo nosijo posledice. V tem primeru, če si na to ciljal, pes plača za napako/prekršek skrbnika.


fuži

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 01 Februar 2008, 11:46:22
, če si na to ciljal,

 :-[ ..nikamor nisem ciljal. Sem zelo, zelo, zeloooooo...., posplošil in ni vezano na noben dogodek, ravnanje, pravo ...

"za vsako rit palca rase"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 01 Februar 2008, 11:51:43
:-[ ..nikamor nisem ciljal. Sem zelo, zelo, zeloooooo...., posplošil in ni vezano na noben dogodek, ravnanje, pravo ...

ma nisem tako mislila. mislila sem na pse, ki plačajo za karkoliže z npr. evtanazijo ipd. konec koncev pa vemo, kdo je dejanski krivec.


fuži

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 01 Februar 2008, 13:30:01
Kazen lahko ali pa tudi ne, izuči samo ljudi.
Psov ne izuči (če gledamo pravno), pač pa samo nosijo posledice. V tem primeru, če si na to ciljal, pes plača za napako/prekršek skrbnika.


..sem še enkrat prebral  + tole:

ma nisem tako mislila. mislila sem na pse, ki plačajo za karkoliže z npr. evtanazijo ipd. konec koncev pa vemo, kdo je dejanski krivec.

..in se strinjam.

"za vsako rit palca rase"


fuži

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 05 Februar 2008, 21:51:39
..s tem sam zaključujem pisanje na to temo foruma.

Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.Kakvu hranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut.
 Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale vičući: " U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!" Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i kaže: "Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati."
 Miš se okrene prascu i vikne: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!"Prase je suosjećalo, ali reče: "Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa učiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama."
 Miš tada krene prema kravi: "Mišolovka je u kući! MIšolovka je u kući!"Krava reče: "Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža."
 Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.
 Te noći začuo se čudan zvuk u kući - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen.Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom.
 Znamo da se vrućica liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš. Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi.
Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase. Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.
Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih. Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.
 Zato, kad idući put čuješ da se netko suočio s problemom i misliš da te se to ne tiče, sjeti se - kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.
Svi smo umješani u to putovanje zvano "život". Moramo paziti jedni na druge i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas.
 POŠALJI OVO SVAKOME TKO TI JE IKAD POMOGAO I NEK ZNAJU KOLIKO SU   VAŽNI. SJETI SE, SVATKO OD NAS JE BITNA NIT U TAPISERIJI DRUGE OSOBE; NAŠI ŽIVOTI SU ISPREPLETENI S RAZLOGOM.
 Jedna od najboljih stvari koja se veže uz ovaj svijet je  PRIJATELJ.

"za vsako rit palca rase"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #100 : 06 Februar 2008, 11:52:37
...pa še kako res...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P