vonj po psu v stanovanju

tosa · 41053

tosa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 24 Januar 2008, 09:48:27
zanima me kako se vi soočate z vonjem po psu v stanovanju oz kako se ga znebite.
naša tosca ne smrdi in nima posebnega vonja, vseeno pa se mi zdi, da se je nek vonj kar zažrl v kavč in tepih. ko naju ni doma je zunaj ali na hodniku, ko sva doma pa je z nama tudi v dnevni sobi. ali obstaja kakšno posebno čistilo ali karkoli drugega, kar bi odstranilo ta vonj v dnevni sobi (osvežilci ne delujejo dobro). ne pričakujem, da bo stanovanje dišalo kot, da sploh ne bi blo psa, ampak kap me pa lih ni treba vsakič ko stopim v dnevno sobo.

imate kakšen nasvet?



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 24 Januar 2008, 10:01:22
Voda in kis. Poleti, ko je vse odprto, je lažje.



tosa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Januar 2008, 10:41:53
a s tem tudi tepih in kavč operem?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 24 Januar 2008, 11:51:37
Se strinjam s karmen, Voda in kis je verjetno najboljša varianta.

Ni preveč primerno za kake občutljive tkanine, na večini tkanin pa ne bo posledic.
Tako da je primerno tudi za tepihe in kavče.

Lp, Črt



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 24 Januar 2008, 12:10:41
Pri nas imamo čez kavč deko (3 enake- da jih menjam- in da ne zgleda vse šareno kot pri c*****h) katera se konec tedna vrže v stroj in opere. Za tla ajax( tisti ki meni najlepše diši)  in  za tepihe uporabljam vanish in sesalec. Nasplošno  sicer tam kjer se valita imata svoje cunje- (krparje, odslužene rjuhe, odslužene spalke - vse se pere v pralnem stroju tedensko- ali še prej če je umazano)
Tudi enkrat na mesec( ali po potrebi če kje tako hodita) jih stuširam in sšamponiram. Sedaj ( od tiste nadlege jeseni ki sta jo fasala v vodi) pa uporabljam plivasept dermatološki šampon in še enega z cedrinim oljem- v Šprico razredčim - pol šampona pol vode. Nič jima ne škodi ne na dlaki in ne na koži, in nimata vonja ( imata ...  dišita ;))
 In ni nobenega vonja po hiši. Preizkušeno na moji mami...ona bi prva  nos vihala če bi bil.
Meni kis ogabno smrdi  tudi določena čistila ki vsebujejo kis mi nekako niso.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 24 Januar 2008, 12:49:48
Mi imamo stanovanje prilagojeno živalim (sedežna je usnjena, na tleh je keramika, tepihov ni), zato je čiščenje lažje.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 24 Januar 2008, 13:49:11
Mi k sreči nimamo težave z vonjem. Je pa res, da pes ni na kavču, in da mami pridno sesa ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 24 Januar 2008, 14:00:05
Pri meni tudi moja zverina ne smrdi, ampak vseeno ima nek svoj pasji vonj, ki se ga obcuti recimo navsezgodaj zjutraj, ko odprem sobo (spi pri meni v sobi). Vse skupaj malo omili Air wick, in pa se preden stopim iz sobe ven, na stezaj odprto okno.. Tako ni vec pritozevanja s strani mami, da kako mi "smrdi v sobi".. Cez dan, ko je soba odprta in se pes sprehaja po celem stanovanju pa teh problemov nimamo..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #8 : 24 Januar 2008, 14:10:43
mi imamo tudi malo vonja ampak imam vse ploščice po tleh, pokrivalo na kavču menjavam, vsak dan sesam, z vodnim čistim tla.
igrače ki jih ima po tleh imajo itak vonj ker so prežvečene.
jaz mislim da je v vsakem stanovanju vonj po živali, ne glede na živali (pes, mačka), pač tako je. malo se ga da omilit, znebit, težko.


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #9 : 24 Januar 2008, 14:24:00
Tudi pri meni v sobi je vonj po živalih (fant pravi, da po živalskem vrtu). Psa redno kopam, pa vseeno je nek vonj. Vostalih prostorih ne, v moji sobi pa ja, ker je zelo majhna, pa še plastično okno imam, ki zelo dobro tesni, diha pa ne. Pri meni pomaga, da velikokrat zračim, kadar grem ven iz sobe, obvezno pred sprehodom. Drugače pa po 15 min. zračenju soba nima več vonja. Pomagajo pa tudi dišeče svečke, palčke itd. Po raznih Air wickih pa mene boli glava in ne pridejo v poštev.
Meni se zdi, da ima vsak pes svoj vonj. Velikokrat so mi lastniki psov rekli, da njihovi psi pa nič ne smrdijo, vendar meni so. Tudi mojadva oba smrdita. Cosmo po kopanju kakšen dan diši po šamponu, potem tri tedne niti ne smrdi oz. minimalno. Po treh tednih pa resnično smrdi in je samo za v banjo.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #10 : 24 Januar 2008, 14:59:08
Meni načeloma nikjer ne smrdi po psih...ponavadi tega vonja ne zaznavam v nobenem stanovanju.
Drugače pa imamo doma štiri pse trenutno,sesamo vsak dan,tla se pomijejo s čistilom za tla,kavč je preoblečen in prevleke se menjajo na tri mesece... Imamo pa v vsakem prostoru gorilnik z dišečim oljem prižgan cca.3 ure na dan.
V mojem stanovanju pa sta drugače samo Paxx in Gaja,na tleh pa so ploščice in laminat,tako,da tam vonja sploh ni.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 25 Januar 2008, 10:36:20
Tepihov čim manj,najbolje nič.Vsakodnevno bolj suho pomivanje ploščic z Ajax ki ga prodajajo z več vonji.Čiščenje parketa pa s čistilom za parket.Poleti ko sta psa veliko v vodi opažam da bolj smrdita ker jima lojnice bolj delajo, tako da pogosto kiopanje stvar mogoče še poslabša.Kavč pa zdrgnem na vsake toliko časa(čeprav pri nas nista na kavču ampak se vseeno drgneta obenj) z peno od čistila za pomivanje posode ali z mehčalcem.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #12 : 25 Januar 2008, 11:03:17
Sesamo 2x na dan, brisemo po potrebi veckrat dnevno, prevleke na posteljah in kavcih menjam vsakodnevno, 2x tedensko ali pogosteje, ce je potrebno menjam dekce na njhovih leziscih, okna so odprta non-stop...pa se mi velikokrat zdi, da je se to premalo.
Sicer pa mi je popolnoma vseeno, pri nas obiski, ki ne prenesejo vonja po psu pac niso zazeljeni. Mene pa to toliko ne moti.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 25 Januar 2008, 18:36:04
Pozdrav!

Pri nas ni v hiši nobenega vonja po psu.. Hovawarti ne smrdijo tudi ko so mokri ne. Ko prideva s sprehoda ji zbrišem tace, posesam z navadnim sesalcem 1x na teden, ker se ne skube močno, po stanovanju pa hodi kjer je tepih, v jedilnico in dnevno ne sme, ker je parket. Ponavadi leži na tepihu pred dnevno ( to je v bistvu 1 prostor, dnevna, kuhinja, jedilnica) Tepihe vsake toliko časa posesam z globincem in operem z vodnim sesalcem. Stopnišče pa pomijem z Ajaxom - rdeče barve.
Tam kjer spi pa ima na ležišču rjuho, ki jo perem in menjam po potrebi, ko je umazana jo pač zamenjam.

lp


babsy_ka

  • *
    • Prispevkov: 316
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 25 Januar 2008, 19:00:01
Pri nas se pa včasih zgodi, da ful smrdi po psu,še posebej v deževnem vremenu, pa čeprav vsakodnevno pometamo, čistimo tla (še dobro da obstajajo ploščice) in vsega zraven... na kavč je strogo prepovedano, v spalnice tudi, tako da mu preostanejo kuhinja, vsi hodniki, balkoni, dnevna tudi... sicer pa uporabljamo za njegovo ležišče kar tiste "spužvice" ki se jih kupi na meter za v kopalnico, smo ugotovil da se še najbolj obnesejo tako higiensko kot praktično, glede na to da je edina stvar na kateri sploh spi. Imamo pa zadnje dni več problemov z dlako kot z vonjem, je ravno tisti čas...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 06 Avgust 2011, 13:23:21
hej

Ok, vidim da je tole ze zelo stara temo, ampak jo bom izkoristila, ker nekako se le navezuje.

Namrec, povsod po stanovanju imamo laminat, razen v moji sobi (kjer tudi pes spi) imam po tleh se itison. In zadnje case imam obcutek, da ima tepih nek pasji vonj, ker gospod pes velikokrat spi tudi na tleh, ne samo v svojem leziscu (tiste odeje v leziscu se redno perejo v pralnem stroju, tepih pa pac ne). Pa me zanima, ali mi lahko priporocate kaksno cistilo, s katerim bi lahko tepih oprala? Namrec ven ga ne morem vzet, tako da moram najti nekaj, da ga lahko operem tam kjer je in da bo potem dejansko cist in brez vonja. Brala sem malo od teh Vanish-ov, nekateri so prav za tepihe (pena, prasek, sampon), v tej temi vidm da pisete od kisa in vode (ampak ne vem ce bosta samo kis in voda tudi ocistila tepih).. Se kaksen drug predlog za cistilo? Rabim nekaj preverjenega, da ne bom sla nekaj kupovat pa bo zanic..  ::)

Aja, pa se to, vodnega sesalca nimamo, tako da, rabim kaksen tak predlog, da lahko potem ko si gotov kar z navadnim posesas.  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 06 Avgust 2011, 14:07:40
Meni se tisti vanish suhi prašek za tepihe zelo obnesel. Sicer pa ne zaznam nekega vonja po psih, čeprav so štiri. Deke s kavča in naslonjačev perem na dva tedna (to je edini posebni ukrep zaradi psov, da imam čez deke oz prevleke), sesamo kadar sesamo , posebnih cirkusov ne zganjamo z ekstra čiščenji zaradi psov. Okna imam odprta razen v ekstra mrazu ves čas na kip + enkrat dnevno polno zračenje ampak to j evedno bila moja navada.Tepihom se pa ne odpovem,ker se mi zdi, da psom na laminatu ( ki je sicer osnovna talna bloga) drsi.
Če bi hotla toljk čistit kot npr piše  Miša, bi morala pustit službo  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 06 Avgust 2011, 15:25:46
S kakim vonjem po psu pa jaz res nimam težav, potem ne bi imela psa, če bi mi bil to problem.

Imam navado sobo cel dan zračit (trikotno okno, se odpre samo na kip), hišo prezračim zjutraj konkretno, razen pozimi, ko je foter doma in jamra, da ga zebe-namesto, da bi se za tistih 10 minut spravil na orbitrek ali pa kar ven na zrak ::).

Zgornji štuk se na polno zrači (jah je vrag-samo 4 balkonska vrata  ;D ) 2x dnevno.

Sesam vsak dan, ker se gospoda pritožujejo čez dlake, pa priznam, ni prijetno če plavajo po mizi, tak da sesanje je moja rekreacija po jutranjem sprehodu in čaju.

Jaz imam tudi v sobi itison ali tapison-kaj vem. Sesam na 2 dni....ampak mi imamo vodni sesalec, tako da na vsake svete čase vklopim vodno sesanje-navadno konec zime.

Binine prevleke operem po potrebi-ampak na 14 dni sigurno ne, jih pa vmes stresem zunaj in prezračim za kake pol urce, urco ob lepem vremenu...psica tudi ni pogosto kopana-z izjemo v toplih mesecih  (23+C)-na 6 tednov, ker se sicer začne delat neka zadeva na koži ob bokih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #18 : 06 Avgust 2011, 17:38:21
No saj naceloma mene tudi vonj ne moti, pa tudi, po stanovanju sploh ni nobenega vonja po psu. Razen pac pozimi ko ponoci nimam odprtega okna sobe in zaprta vrata se zjutraj vonja psa, ampak potem prezracim in je ok. Ko je toplo vreme imam skoraj cele dneve odprto okno (razen popoldne ko sonce naziga), pa vrata od sobe odprta, tako da ni panike. Njegove dekce peremo recimo enkrat na mesec, vkljucno z njegovimi igracami in deko iz avta. Jih pa stresem skozi okno vsake par dni, tako da grejo dlake dol. Pes je pa s samponom skopan po potrebi, naceloma ene 2-3x na leto (tisto, ko se kopa v jezerih, potokih ne stejem), oz. ce mi zacne smrdet.

No, prejsnji teden sem pa opazila, da mi tepih v sobi smrdi. Priznam, da od prihoda psa se ni bil opran  :-[ zato logicno, da se je nazru vonja. Pa kdaj je pes tudi vlazen ko greva spat, in seveda se vonj po mokrem cucku zazre noter v tkanino. Zato ga moram z necim oprat. In mi res zgleda tale Vanish se najboljsi.. Pomoje bom kar to nabavila..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 06 Avgust 2011, 19:22:23
Jaz tepih tudi kar z Vanishom spucam pa je...se mi kar dopade, ker potem tepih ful sveže diši  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #20 : 07 Avgust 2011, 09:18:36
Jaz tepih tudi kar z Vanishom spucam pa je...se mi kar dopade, ker potem tepih ful sveže diši  :)

S katerim pa? S samponom? Ker menda naj bi bil sprej samo za madeze, ne pa za vecje povrsine..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #21 : 07 Avgust 2011, 10:16:52
Vanish tak prašek v škatli ! za suho čiščenje. Potreseš po celem tepihu, z metlo zaribaš notr , mal pustiš in pol posesaš.
jaz ne maram močit tepihov ker se pol zlepa ne posušijo pa mi je nemogoče pse in otroke stran držat, nimam pa jih kam dat ven sušit. Tudi tsite pene zmočijo,čeprav kao ne bi smele. Men je boljši ta prašek kot pene - sem tud že probala za sedežno in kavč. Naslednjič bom kavč tud kar s praškom, čeprav piše da je za tepihe.
Kadar pa je svež sneg je pa super tepih ven obrnit narobe in klofat- star sistem naših babic ampak dela čudeže.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 07 Avgust 2011, 10:51:17
Super. Hvala za namig o Vanishu - prašku za suho čiščenje tepihov in oblazinjenega pohištva.  Kupljeno!

Zdaj pa prosim samo še inovativen predlog, kako se "znebiti" drobnih, pajčolanastih pasjih dlak.

Sesanje pri nas te težave ne odpravi... Ko pesasamo, izgleda vse "čisto"..., ne mine pa pol ure..., pa se tiste "fine", pajčolanaste dlake "čudežno" spet pojavijo....
Kaken "lovilec"??? (he-he)  .  Imamo namreč 3 odrasle angleške koker španjele. Črne. Tako, da so "dokazi" zelo vidni...

Po pravici povedano, meni to ne predstavlja nek velik problem,  moji doma pa velikokrat ponergajo...  In res, glej ga zlomka...  Najdejo jih v hladilniku, v komodi s spodnjim perilom.., na krožniku ...  Pa tudi v pralnem stroju so... Na sveže opranem perililu... Saj ga na dva do tri pranja zaženem v "prazno"... Pa ni ravno učinkovito...
Pa saj se ne sekiram...  Pač pripombe...  Sem je že navajena... Bolj bi me skrbelo, če bi moji nehali nergati...

Bi pa bila vesela, če bi  našla kakšno "rešitev"..  Tako, da že vnaprej lepa hvala!

Jaz se imam s svojimi "pacienti" lepo.  In imejte se tudi  vi.

Hej, Deteljica,
Kako hitro čas beži.. Naša bajsika je stara že 6 tednov. Chanel. Edinka..  In kot izgleda, bo ostala kar doma...  Vsi, razen Milana smo za!.  Četrti kuža.. Zopet črn... Zopet "fini pajčolan"...

Tako,  punce, zdaj pa le bodite inovativne in mi "pomagajte" z nasveti.  Razlogov je več kot dovolj.  Hvala!




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #23 : 07 Avgust 2011, 11:02:15
Diva1-sprijaznit se bo treba. Pri nas je enako-s tem, da niso črne dlake...Je tudi foter tuhtal, če obstaja kak magnet, ki bi pasjo dlako na sebe vlekel, pa nerga in se pritožuje..  ;D nek se vidi razkoš (dlake po hiši).

Tudi pri nas dlake plavajo v zraku in se znajdejo povsod-pomaga dnevno sesanje, pa mizo, pult dnevno pobrišem. Predno kuham, pečem, pregledam posodo, pa takrat ne pustim, da mi s propelerjem po pultu suče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #24 : 07 Avgust 2011, 11:18:24
deteljica verjetno mislis tegale?

Ravno zato, ker je suhi prasek sem malo skepticna.. A prav zares ocisti in unici vonj?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #25 : 07 Avgust 2011, 11:21:39
Lahko pa vzameš peno ali kaj podobnega in potem maš odprto okno da se prej posuši + posesaš in greš na kak celodnevni izlet ali pač da ti pes in kdo drug ne taca po še mokrem tepihu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #26 : 07 Avgust 2011, 11:24:51
Ubistvu za vecje povrsine priporocajo sampon, iz katerega naredis peno, naneses (jaz bi se malo podrgnila), pustis da se posusi in posesas. In glede na to da je poletje, bi znalo bit v enem dnevu suho (pac tisti dan ne bova v sobi).

Samo ce tale suhi prasek isto deluje, potem bi raje to vzela.. Se mi zdi bolj prakticno kot moker tepih..  8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 07 Avgust 2011, 11:26:10
Ej, Čara, fajn si..

Sem se "bala", da bom dobila takšen odgovor.  Nek se vidi razkoš (dlake po hiši) - to mi je pa še posebej všeč... Me je potolažilo...

Veliko razkošja..., "smrdi" po bogatem...  In polno srce ter zadovoljna duša...

 In naj kar tako ostane...  Ker je vredno!  Gledano iz drugega, "duševnega" zornega kota.

Hvala za "nasvet".

Tatjana



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 07 Avgust 2011, 11:46:02
 Jaz imam trenutno šampon, naredim peno poribam po celem tepihu, pusitim nekaj časa da se posuši (glede na to da je poletje se to hitro osuši) potem pa posesam in je končano. Bom pa sigurno probala tudi tole peno, sam nisem v naših trgovinah opazila da bi imeli, imajo samo šampon 



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #29 : 08 Avgust 2011, 11:41:11
Vanish PowerPowder nabavljen  ;D Pa glede na to, da trenutno dezuje, bom verjetno pocakala do jutri, potem pa nad ciscenje.. Porocam potem o uspehu..  ;)

ursa_9 tale prasek za suho ciscenje sem danes nabavila v Trboveljskem DM-u.. Je v taki pravokotni skatli zapakiran, potem notri je pa se vreca.. Samo za info, ce ga v Zagorju ne bos nasla.. ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album