vonj po psu v stanovanju

tosa · 41049

Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 24 Avgust 2011, 07:35:16
Ej, Maruša_Star!

V Leclercu, v Mariboru.  Kakšna 2 meseca je že... Pa še rezervno gobo sem vzela...


Hvala!!!!  :) :) :) Zdej se morm pa kar čim hitreje spravit do MBja, da mi jih ne prodajo.  :P Če me kdo vidi - jaz bom tista, ki jih bom kupila 10 komadov.  :D



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 24 Avgust 2011, 07:47:11
Maruša_Star!

Imam boljši predlog... Kupi samo nekaj "malega" in nekaj rezervnih gob..

Zakaj? Ženske so bile vedno inovativne...  Ker tudi rade "lenarimo"... In ne bo dolgo, ko bo na tržišču predstavljen nov produkt... Še "boljši"... Morda že "polavtomatski"....





Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 24 Avgust 2011, 09:49:11
O, ne, ne... :) :) tokrat si jih bom nabavila veliko. Ker sem sedaj dala malo bogastvo za takšne in drugačne pomivalce tal, pa se noben ne more primerjat s tem. In glede na to, da se pri nas doma pomiva 1-2x na dan (cca. 80m2), se tudi goba hitro obrabi. 



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #63 : 24 Avgust 2011, 09:54:36
Ta vanish prašek se obnese tudi za sedežne, če si ravno prelen, da bi se "na roke" podstopil :P Res pa je, da je potrebno imet kar dost močen sesalec, da ta prah potem konkretno vn potegne. Meni je uspelo sedežno smetanove barve poflekano od psa in otroških umazanih prstkov spraviti skoraj v prvotno stanje :)

Drugače pa nekaj vonja po živali ostane, kljub vsakodnevnemu čiščenju. Meni ga je lepo uspelo "ubiti" z naravnimi mili (ala lush). V posodico in na omaro in dolgo časa stanovanje zelo lepo diši in prekrije skoraj vse neprijetne vonjave. In kljub temu manj kemije kot razni špric osvežilci.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #64 : 24 Avgust 2011, 11:04:52
zadnjič je bil nekje recept za naravni osvežilec- voda, limonin sok, pecilni prašek in linonin naravno eterično olje zmešaš v razpršilec.
Pozimi se obnece citruse (olupke ali narezane) na radiator dat in nakapljat sok le teh v vlažilce.
Deluje tudi smrekove iglice zakurit . Sivkino olje nastavit ipd.
naravni vonji so neškodljivi

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #65 : 24 Avgust 2011, 12:24:48
Psu daš gor zeliščno ovratnico in uživaš v mobilnem osvežilcu stanovanja.

Maruša-saj imaš samo enega, kratkodlakega psa in ti 2x dnevno brišeš tla? Ma meni se zmeša, že dnevno sesanje mi je zoprno (razen takrat ko se moram učiti) :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 25 Avgust 2011, 07:42:24
Maruša-saj imaš samo enega, kratkodlakega psa in ti 2x dnevno brišeš tla? Ma meni se zmeša, že dnevno sesanje mi je zoprno (razen takrat ko se moram učiti) :D

Ja, samo enega.  ::) Vsak dan se sesa (k sreči to naredi robot), jaz pa potem še pomijem.



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 25 Avgust 2011, 09:21:36
Jaz bi pa imela takega robota, ki tudi pomiva, a to pa se ne da dobit? ::) :P



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #68 : 25 Avgust 2011, 09:30:43
Se da, se da 8)

battito animale


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 25 Avgust 2011, 09:47:11
Se da. Ampak js čakam novejšo verzijo, ker trenutni baje pušča preveč vode in ga ne bi mogla uporabljat v zgornjih prostorih (parket).  Drugače ga pa nabavim takoj ko pride ven.  ;)



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 25 Avgust 2011, 09:48:22
Jaz bi pa imela takega robota, ki tudi pomiva, a to pa se ne da dobit? ::) :P

http://www.irobot.si/si/produkty/Scooba-385

romba je zakon :-) greš ven s psom, tačas pa ona počisti



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 25 Avgust 2011, 09:54:04
Kuuul  :D :o Bom pisala dedku mrazu  ;)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 06 September 2011, 11:01:25
http://www.irobot.si/si/produkty/Scooba-385

romba je zakon :-) greš ven s psom, tačas pa ona počisti

Je tale irobot kaj koristen?
Jaz ga nameravam kupit! Sem se naveličala na dva dni sesat..vseeno pa hvala bogu da sva se s fantom odločila za ploščice po celem stanovanju, ni nobenih tepihov, na kavču imava pa prevleko, ki jo operem 1x na mesec...imava pa bokserja in ji zelo odpada dlaka, ki je zelo ščetinasta in si ne predstavljam kako bi bilo to dobiti ven iz kakšnega tepiha :(

Vonj po psu se pa tudi pri nama pozna...ampak le takrat, ko je npr. stanovanje zaprto cel dan, ko nas ni...

In jaz sem začela zaradi umazanije hoditi po stanovanju samo še s pogledom naravnost in navzgor..dol ne gledam več :P..potem bi lahko vsako uro pomivala...ker naša psička, ko pije, potem še pol posode vode raznese po stanovanju, potem to vodo še fajn potaca...ploščice so pa svetlo bež in se čisto vse pozna, ne mine 10 min, ko sem po tleh pomila, je že stanovanje umazano, al od dlak (se ponavadi lepo streste lih ko jaz pomijem) al od njenih tac in sem se odločila, da bomo pač umazanci :P...če koga moti naj ne hodi na obisk :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 06 September 2011, 12:20:27
Meni je koristen, res pa je da ima moj pesjanar dolge dlake. Aha pa govorim za rombo pet, pomivalca nisem testirala.  :)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 07 September 2011, 09:14:10
Je tale irobot kaj koristen?
Jaz ga nameravam kupit! Sem se naveličala na dva dni sesat..vseeno pa hvala bogu da sva se s fantom odločila za ploščice po celem stanovanju, ni nobenih tepihov, na kavču imava pa prevleko, ki jo operem 1x na mesec...imava pa bokserja in ji zelo odpada dlaka, ki je zelo ščetinasta in si ne predstavljam kako bi bilo to dobiti ven iz kakšnega tepiha :(

Vonj po psu se pa tudi pri nama pozna...ampak le takrat, ko je npr. stanovanje zaprto cel dan, ko nas ni...

In jaz sem začela zaradi umazanije hoditi po stanovanju samo še s pogledom naravnost in navzgor..dol ne gledam več :P..potem bi lahko vsako uro pomivala...ker naša psička, ko pije, potem še pol posode vode raznese po stanovanju, potem to vodo še fajn potaca...ploščice so pa svetlo bež in se čisto vse pozna, ne mine 10 min, ko sem po tleh pomila, je že stanovanje umazano, al od dlak (se ponavadi lepo streste lih ko jaz pomijem) al od njenih tac in sem se odločila, da bomo pač umazanci :P...če koga moti naj ne hodi na obisk :D

Pri nas čist isto, s tem, da so ploščice še visok sijaj.  ::) ::)

Ja, drugače pa Romba je zakon. Mi imamo uno Pet varianto in je res fajn. Js jo dam sesat, grem na sprehod, k pridem nazaj je vse posesano in samo še pomijem.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #75 : 07 September 2011, 10:32:24
Pri nas čist isto, s tem, da so ploščice še visok sijaj.  ::) ::)

Ja, drugače pa Romba je zakon. Mi imamo uno Pet varianto in je res fajn. Js jo dam sesat, grem na sprehod, k pridem nazaj je vse posesano in samo še pomijem.
no, še robo-pomivalca kupi , pa greš lahko po sprehodu še na kavo  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 07 September 2011, 12:23:31
no, še robo-pomivalca kupi , pa greš lahko po sprehodu še na kavo  8)

Bom, bom, sej sem napisala zgoraj. Takoj ko pride ven izboljšan model.  8)



donnika

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 07 September 2011, 13:56:50
Pri nas čist isto, s tem, da so ploščice še visok sijaj.  ::) ::)

Ja, drugače pa Romba je zakon. Mi imamo uno Pet varianto in je res fajn. Js jo dam sesat, grem na sprehod, k pridem nazaj je vse posesano in samo še pomijem.

Ajoj visoki sjaj :)..jaz se že za te po glavi tolčem, če ne bi bile tako drage bi jih vse ven zbila in kupila ene šekaste pa ni važno a so grde :D..jah včasih lepota stanovanja ne gre z našimi pesjanarji :D

A mi prosim napišeš oznako modela? Sem gledala na njihovi strani pa se mi ne da vse to brat :P, sem bolj lene sorte za branje, grem raj ven na zrak :D

Having a Boxer is like hosting a neverending party :)!


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 08 September 2011, 07:40:26
564 pet  :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #79 : 09 September 2011, 11:44:51
zdaj ste me pa čisto navdušili za tega robotka, sem mislila ad je to bolj tak tak, ampak če posesa dlake doge potem bo pri nas ko ni dlak tole super :)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 09 September 2011, 12:29:25
Jaz bi samo tole dodala, da je fino, če so veliki prostori oz. lepi prehodi med njimi in seveda čim manj ovir ter stvari po tleh. Po kotih še vedno kaj ostane (ne glede na metlico), kdaj se malo zmede in kje kar zgreši,...za sproti (po  "ta večjem") je ok, moraš pa še vedno vsaj 1x tedensko z navadnim sesalcem čez... ;)


Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 12 September 2011, 08:05:04
Če tako kot jaz, čistiš bolj kot ne ob vikendih in praznikih, potem je vse, kar je boljše kot nič, dobro  :P :-[



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 12 September 2011, 08:08:02
Če tako kot jaz, čistiš bolj kot ne ob vikendih in praznikih, potem je vse, kar je boljše kot nič, dobro  :P :-[
Potem je tale robot odlična varianta :D (ampak tvoj pes tudi ne pušča dlake, kajne :P)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #83 : 12 September 2011, 11:45:27
Ja saj to je, ker si ne predstavljam da bi vsak dan ali vsak drug dan sesala, ker nimam časa sploh. Bi bilo pa fajn da se vmes še malo prah pobere pa mogoče dlake od baseta v veži.

A lahko kdo pove kaj je razlika pri navadnih modelih in pet varianto?


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 12 September 2011, 12:15:41
Pet varianta ima večji košek za smeti. Sicer dobiš zraven tudi manjšega, ampak jaz ga niti enkrat še nisem uporabila. Pa eni prodajalci so mi rekli, da kao za dlake moraš obvezno kupit pet, ker ima nek drugačen filter. Neki takega.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #85 : 12 September 2011, 13:07:35
aha, super hvala :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #86 : 12 September 2011, 19:32:17
Pri nas sesamo 2× teden, v času menjave dlake pa vsak dan (ali pa če imam v varstvu še katerega psa tudi vsak dan). Pomijem tla pa 1× na teden ali pa še to ne :-[

Vse postelje ima iz umetnega usnja, tako da jih samo posesam, prevleko na kavču pa tudi posesam 1× tedensko.

In to je to.. ker pri labiju v hiši si lahko 24h/dan s sesalcem in krpo v roki, če hočeš imeti skos čisto :o



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 13 September 2011, 09:42:59
Meni se zdi, da tudi če nimaš psa, in če hočeš res imet v nulo čisto, moraš čistit vsak dan. Če imaš psa, ki mu odpada dlaka, pa sploh. Moj pes res ne pušča dlake, in ne vpliva bistveno na splošno higiensko podobo naše bajte (z izjemo blatnih deževnih dni).
Moj partner se seveda s tem ne bi strinjal - ker je baje bajta zapacana ravno zato, ker tooliko časa dnevno porabim za psa (ki bi ga lahko koristneje porabila recimo za čiščenje :o ??? ...not me, hehe) in je pes vseeno posredno kriv za svinjak::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #88 : 13 September 2011, 10:16:41
Meni se zdi, da tudi če nimaš psa, in če hočeš res imet v nulo čisto, moraš čistit vsak dan. Če imaš psa, ki mu odpada dlaka, pa sploh. Moj pes res ne pušča dlake, in ne vpliva bistveno na splošno higiensko podobo naše bajte (z izjemo blatnih deževnih dni).
Moj partner se seveda s tem ne bi strinjal - ker je baje bajta zapacana ravno zato, ker tooliko časa dnevno porabim za psa (ki bi ga lahko koristneje porabila recimo za čiščenje :o ??? ...not me, hehe) in je pes vseeno posredno kriv za svinjak::)

Med tem ko se ti ukvarjaš s psom, naj pa on počisti, a ne  :P >:D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #89 : 13 September 2011, 10:48:27
definitivno!  8) :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P