Moj pes bruha kri... "napomoč!"

Urssa · 16034

Urssa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 03 Avgust 2011, 21:06:24
Hej !
Tudi jas bi rabla pomoč! Moja psička bruha kri in mislim da tudi belo sluz.. Pred tem jo je -predvidevam- nekaj pičilo, ker je ful cvilila pa tačko je držala k sebi, šepala je.
Moja mama in ata sta se malo prej skregala in ata ima edini izpit, pa se ne moreta zmenit da bi jo peljala k veterinarju.
moja psička je emmm... komaj hodi, vse kar dela je sedi zunaj na travi in bruha...
Res me je strah, ker hočem da jo peljeta k veterinarju, ampak jas k temu nič ne pripomorem ~ kaj naj 13letno dekle naredi v takem primeru ?!



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 03 Avgust 2011, 21:14:23
Nujno pokliči veterinarja ,poglej na internet v bližini  tvojega kraja sigurno kašen dežura in po prišel na dom,če ne ti po kuža poginil sigurno gre za zastrupitev



Urssa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 03 Avgust 2011, 21:23:54
blo bi super, če bi na dom prišeu, ampak mi imamo res najmanjšega psa, čivavo.. za to ziher ne bi na dom prišeu.
sicer je zdaj bolše, mama pa pravi da ima drisko, da ne bruha krvi ampak da samo neko belo peno.. ševedno pa me je strah..



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 03 Avgust 2011, 21:51:17
blo bi super, če bi na dom prišeu, ampak mi imamo res najmanjšega psa, čivavo.. za to ziher ne bi na dom prišeu.
sicer je zdaj bolše, mama pa pravi da ima drisko, da ne bruha krvi ampak da samo neko belo peno.. ševedno pa me je strah..

Pokličite dežurnega veterinarja (lahko tudi v kakšen drug kraj) in ga uprašajte za nasvet! Če je pes pojedel kaj strupenega pa takoj k veterinarju, drugače . . .  :'(
Dobro je da umaknete vodo in date psu, če je žejen piti po požirkih. Če imaste doma kakšno oglje ga uporabite.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Urssa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 03 Avgust 2011, 22:21:40
hvala vsem za nasvete.
mojadva je še kr nista peljala k veterinarju, tudi poklicala ga nista.
Baucy (moja psička) je trenutno okej, pač spi/počiva, ševedno šepa ampak obnaša se normalno in ne bruha. upam da bo tako tudi čez noč!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 03 Avgust 2011, 22:25:05
Pokličeš veterinarja lahko tudi ti! Pa za vsak slučaj ji daj oglje, če ga mate, škodi ne, ker je naravno, pa nase veže strupene snovi!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 04 Avgust 2011, 08:23:35
Res me je strah, ker hočem da jo peljeta k veterinarju, ampak jas k temu nič ne pripomorem ~ kaj naj 13letno dekle naredi v takem primeru ?!
13 letno dekle sicer ne more psa odeljat k veterinarju z avtom, lahko pa ga- s kolesom v boksu ali nahrbtniku  ali pa pokliče taksi (pove da ima majhnega psa, da ni pol kakšnih nesporazumov). Še prej pokliče veterinarja po telefonu, pove simptome in se najavi na urgenten prihod.
Krvavo bruhanje vsekakor ni nekaj,da bi lahko kar čakal,da bo minilo. Lahko je zastrupitev ali perfioracija želodca . Včasih ni kaj dosti časa predvsem pa se z odlašanjem podaljšuje škoda,ki nastaja.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urssa

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 04 Avgust 2011, 15:03:48
Hvala vsem!
Baucy je zdaj vredu, nič ne šepa, tudi bruha ne. Čist živahna je in kr igrala bi se.
Mislim pa, da na začetku sploh ni bruhala krvi. možno da je to bilo v blatu saj je dobila drisko moj ata pa je mislil da je to zbruhala.. moj ata ni ravno pameten na tem področju!



Janusa

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 Avgust 2011, 07:25:55
Če je kri v blatu je ravno tako treba k veterinarju!!!!!!!!!!



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 05 Avgust 2011, 12:10:39
Je razlika ali je kri V blatu ali NA blatu. Eno so lahko resni problemi, drugo pa razdražena ritka zaradi driske.



Pika_poka

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 05 Avgust 2011, 13:14:48
13 letno dekle sicer ne more psa odeljat k veterinarju z avtom, lahko pa ga- s kolesom v boksu ali nahrbtniku  ali pa pokliče taksi (pove da ima majhnega psa, da ni pol kakšnih nesporazumov). Še prej pokliče veterinarja po telefonu, pove simptome in se najavi na urgenten prihod.
Krvavo bruhanje vsekakor ni nekaj,da bi lahko kar čakal,da bo minilo. Lahko je zastrupitev ali perfioracija želodca . Včasih ni kaj dosti časa predvsem pa se z odlašanjem podaljšuje škoda,ki nastaja.


13 letno dekle tudi ne more it kr sama od doma - glede na to da sta se starša malo pred tem skregala in ne morta pridt na čisto da bi psa odpeljala k veterinarju, kaj misliš kako bi odreagirala če bi se ''tamala'' (oprosti izrazu ni mišljeno žaljivo) kr sama odpravla k veterinarju?!?!

iz kje pa si? ti mogoče kšn prijazen pesjanar iz kraja priskoči na pomoč in odpelje psička h veterinarju...



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 05 Avgust 2011, 18:26:02
Ma kaj vem, če ne more, jaz sem pri teh letih kar šla, če se mi je zdelo nujno. In za življenje mojega psa bi se mi zdelo nujno. Seveda poveš kam greš in kdaj se vrneš.
Je pa seveda priročno, če ti kdo priskoči na pomoč- npr sorodnik, znanec pasjeljubec...

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 05 Avgust 2011, 21:44:22
Danes so pa otroci res čist nebogljeni. Ko smo bili mi en toliko stari, ali pa še malo manj tudi nismo imeli prevoza kadar bi se nam naprdnilo, pa smo se znašli. Tudi  pse in mačke smo spravili do veterinarjev, če je bilo potrebno. Enkrat sem vlekla psa na operacijo v Ljubljano kar s kolesom, v košari ki sem jo namontirala na prtljažnik, pa je imel takole okrog 15kilc. Uh, še kaj hujšega smo vlačili okrog. Midva z bratom sve vlekla na avtobus  najprej v Ljubljano železo, potem pa nazaj sešvasan okvir za 200 litrski akvarij težek kot hudič.
Eno čivavo lahko neseš peš, pelješ s kolesom, avtobusom, vlakom ali taksijem, noben ne bo težil, sploh če je v torbi. Nobenega problema. Bolj je problem plačat, če ti tastari nočejo dati denarja, svojega pa prav takrat nimaš.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 09 Avgust 2011, 18:46:49
Glede na opisano gre čisto komot za obstrukcijo, lahko je kaj takega pojedla. In se boš kmalu lahko samo poslovila od nje, če je TAKOJ ne odpeljete k veterinarju.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 21 Avgust 2011, 11:22:58
No, jaz pa pri moji sumim na obstrukcijo debelega črevesja :/ ampak jutri bom zvedela več-upam, da res...Da se bo dalo kaj ugotovit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


FB Lucy

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 21 Avgust 2011, 13:02:42
No, jaz pa pri moji sumim na obstrukcijo debelega črevesja :/ ampak jutri bom zvedela več-upam, da res...Da se bo dalo kaj ugotovit.



čimprej k vet!!!!

Držimo tačke za vašo



kislica

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 21 Avgust 2011, 13:22:30
če imaš v bližini veterinarja (tako kot mi) povej enemu od staršev
in se čim prej odpravi ali pa potelefonu poveš veterinarju kaj
se je zgodilo

kislica


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 21 Avgust 2011, 15:44:36
Dokler pes, pri katerm sumimo, da je požrl tujek ne kaže drugih znakov kot to, da je zaprt in da izbruha trdno hrano, tekočine pa ne, nima vročine in je živahen, ni taka nuja in se lahko tudi počaka do rednega delovnega dne. Tudi kasneje se splača počakat z operacijo, če  ni popolne zapore in pes ne kaže drugih znakov, a mora biti pod veterinarskin nadzorom.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 21 Avgust 2011, 16:31:01
Jaz še ne delam panike, me pa malo skrbi. Danes je 4. dan driske, ki ima vedno nekaj krvi zraven, tudi kaže nelagodje ob "počepanju"...Ampak ne vem ali je to zaradi razdraženega črevesja zaradi prebavnih težav samih, ali pa je res kak delec kje zapičen.

Brala sem, da če je obstrukcija debelega črevesja-je najpogostejša driska s krvjo. Jaz ne vem koliko krvi bi naj bilo zraven, pri nas je nekaj ml pri vsakem iztrebljanju.

Izpit za avto imam, avto pa tudi domenjen, da mi ga zjutraj pustijo, za vsak slučaj.
Veterinarju grem jutri v vsakem primeru, če se res izkaže za obstrukcijo, bo veterinar to ugotovil in primerno ukrepal. Če se izkaže da ni nobenega tujka, ampak samo razdražen želodec zaradi  češplov ( jih je dnevno kradla kakih 5-10, večino pojedla s koščicami) in ene majhne "kosmate" hruške, na dan pred drisko, pa predvidevam, da bom dobila nekakšna zdravila, ki so učinkovitejša od linexa in oglja.

Bina je ješča, počiva več kot običajno, ampak malo jo k temu tudi prisilim-sprehodi so minimalni, igram se ne zdaj z njo, tudi pasje divjanje je odpovedano, skrbno pazim, da ne poje sadja naokoli (povodec na kratko) in je samo lahko prebavljivo hrano.

Malo prej je iztrebila nekaj sivega, trdnega-pojma nimam kaj, ampak trdo je bilo kot kak del kosti-čeprav zadnjih 10 dni ni dobila nobene kosti, upam da ne bo spet komu padlo na misel dajat kosti (jo je pa takrat raztrančirala in požrla) >:(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #19 : 21 Avgust 2011, 17:08:49
Sadje ne povzroča nobenih težav, koščice pa lahko zelo hude (češplove koščice so poleg ostalega še ostre). Moje jih sicer pojedo veliko in jim ne škodijo, ampak imajo nadpovprečno zmogljiva črevca. Vem za pitbula, ki so ga morali operirati zaradi ene same samcate češpleve koščice.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 21 Avgust 2011, 17:56:48
Jaz pa za argentinko, ki je pojedla kos koruznega storža..breja..9 dni po operaciji je poginila, ker so enostavno predolgo čakali.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #21 : 21 Avgust 2011, 18:01:55
O Lanabela hvala za nadvse koristno informacijo! Bom vztrajala pri veterinarju, da dobro preveri to možnost.

Okej koruzni storž lahko izključimo in podobne velike zadeve, k sreči.
Tudi nemški ovčar je poginil po operaciji-zaradi pogoltnjenega koruznega storža.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 21 Avgust 2011, 21:35:49
Ko sem jaz videla to pokojno psico je baje že par dni bruhala, potem so ji dali nekaj proti bruhanju in je nehala..je pa bila zelo šibka in pijano je hodila naokrog..lastniku sem rekla da gre pomojem za obstrukcijo, pa je rekel da je bil pri vetu in ni videl nič čudnega. Čez par dni jo je le peljal drugem vetu, ki jo je operiral. Mladički so bili dejansko še živi.
Par dni potem sem jo videla na kliniki (ves čas je bila internirana) in je izgledala res slabo.
Telo je bilo telo mladiča, glavica pa cela izmozgana (nevem če ste kdaj videli kako izgleda ko je glava res ful ugreznjena v predelu možganov, ponavadi pri psih ki gredo že proti koncu). En dan preden je poginila je abortirala.

Lastnikova mama je psico filala z vsem živim..lastnik je pa tut en kmetavz. Ne zaradi pogina psice, ampak zaradi njegovega odnosa na splošno do psov.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 21 Avgust 2011, 21:40:29
Kriv je bil seveda veterinar ker "mu" je poginila.

Čara, upam da pri vas vendarle ne gre za kaj takega. Držite se :-*

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


kislica

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 01 December 2011, 22:25:30
tudi jaz si tako mislim in vso srečo

kislica