naša rottweilerka in naš mačon

MOJČI · 1979

MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
: 25 Januar 2008, 13:46:46
Že nekaj časa spremljam vaš portal in predvsem članke oziroma napisano o Rottweilerjih. Predvsem so mi ostali v spominu in mislih Bolha, Bugz in Urška saj so lastniki naših ljubljenčkov rotijev. In tako sem se končno odločila, da se tudi sama registriram in povem kaj o naši ljubljenki Daisy.
Stara je 4 leta in je naša prava scrtanka. Kako smo se odločili zanjo pa je prava smešna zgodbica. Ko sem spoznala fanta je govoril samo o rotijih, pa bi imel enga rottweilerja, pa rotiji so zakon itd.
 Moj odgovor na njegovo prigovarjanje pa je bil: a si ti zmešan, a rottweilerja bi imel, lahko kar pozabiš. Glede na mojo reakcijo je bilo očitno, da rotija k nam nikoli ne bo. Potem pa sem začela razmišljat in se kot človek, ki brez podlage nikoli ne mara govoriti odločila, da tega rotija vseeno malo preverim. In sem vzela nekaj knjig in začela brati nakar ugotovim, da mi je karakter tega psa zelo všeč. In več knjig kot sem prebrala bolj sem ugotavljala, da je bil moj dosedanji odziv povsem laičen in brez osnov.
Pa pravim prijateljicam, da bi mogoče pa imela Rottweilerja, pa so dejale, če vem da jim v glavi zraste kost. In takrat sem se že postavila za rotije in rekla naj ne govorijo neumnosti in rajši kaj preberejo.
Nato sem okoli ovinkov fanta vedno bolj spraševala o rotiju. Kaj bi pa imel, samico ali samca, rodovniškega ali nerodovniškega, kje bi pa bil itd.
In tako ga je za njegov rojstni dan v dnevni sobi pričakala Daisy.
No, od takrat je to najbolj posrečen član naše družine. Pred kratkim pa se ji je pridružil še muc Mačon s katerim se sedaj borita za najino pozornost, predvsem pa tekmujeta kdo bo več in prej pojedel iz posode



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #1 : 25 Januar 2008, 13:48:39
ful je lepa :-*

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 25 Januar 2008, 13:50:54
Zelo je lepa. Koliko pa je stara tukaj na sliki? Kje ste jo kupili? :)



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #3 : 25 Januar 2008, 13:56:28
MOJČI dobrodošla. Mi je pa všeč, ko se ljudje znebijo predsodkov o rottijih. Moje Kane se vsi ustrašijo, potem pa ko so 2 minuti z njo, začnejo vsi govorit kako je prijazna in da si sploh niso predstavljali, da so lahko rottiji taki. ;D Čohca Daisy in Mačonu, pa pokaži še kakšno slikco.

Lp


MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #4 : 25 Januar 2008, 13:59:11
Ja vsi pohvalijo, da je lepa!
Drugače je na sliki stara kakšno leto, zdaj jih ima 4.
In ravno tako kot praviš ti "bolha" vsi se znebijo predsodkov, ko jo spoznajo in pravijo kakšna scrtanka je



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #5 : 25 Januar 2008, 14:01:20
Slikce, ja! Se še učim delat na tem, tako da boste mogli bit malo potrpežljivi z menoj. Če ne prej ju bom popoldne tako ali tako slikala in dam slike gor. Drugače pa smo se mi bolj snemali



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #6 : 25 Januar 2008, 14:04:30
Aaa. Na sliki se mi zdi kot mladiček. :-[  Koliko ima plečne višine? Saj je rodovniška ane?



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #7 : 25 Januar 2008, 14:10:30
Pa hvala za dobrodošlico in za pohvale. Evo nove slike



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #8 : 25 Januar 2008, 14:16:40
ijoj kako je sweet :-*

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #9 : 25 Januar 2008, 14:24:56
No slik mi noče več naložt, ker so prevelike!
Drugače pa Daisy na žalost ni rodovniška in je ena izmed večjih psih z idealno težo.
Ko sem jo kupovala se mi rodovnik ni zdel pomemben, ker je nisva nameravala voziti po razstavah, sedaj pa vem , da je rodovnik dober predvsem zaradi drugih preddispozicij kot je zdravje.
Čeprav najine Daisyke sedaj ne zamenjava za nič na svetu.
Tudi drugače ni imela nikoli težav. Je zdrava, nikoli ni bilo neješčnosti, niti sledu o dispanziji kolkov itd.
Razen nekoč  sta imela z avtomobilom bližnje srečanje in je zlomila sprednjo tačko, katero so v Vipavi tako dobr0o porihtali z gibsom, da o tem sedaj ni niti sledu.



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #10 : 25 Januar 2008, 14:30:11
Drugače vem, da tukaj povečini vsi zagovarjate rodovnik. A meni se v zadnjem času zdi zelo vprašljiv. Poznam ljudi, katerim so zrihtali rodovnik za njihove mladiče. In to me kar malo straši. Greš, da boš kupil dobrega psa, a ti na koncu ravno tako lahko prodajo manj kakovostnega.



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #11 : 25 Januar 2008, 14:37:00
Nova slikca



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #12 : 25 Januar 2008, 14:41:33
No pa še ena slikca za Alyo.
Daisy kot mladiček!



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #13 : 25 Januar 2008, 14:42:10
Hojla!
Res je zlata tale vaša marjetica ;). Drugače pa ja, kar podpiramo rodovnike tle in res fajn da si tudi ti spremenila mnenje o njem. Glede na to, da je mogoče danes res več ponarejanja je dobro da se prej temeljito posvetuješ, prečekiraš in spremljaš vzreditelje in zbereš pravega ;)
S kje pa ste?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #14 : 25 Januar 2008, 15:00:56
okolica Idrije.
in nimamo veliko sosedov tako da ima Daisy celo kraljestvo, je namreč vedno spuščena



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #15 : 25 Januar 2008, 15:07:34
Tudi vaša Rina je videt zlo razigrana. Je še mlada, ne?