CANIDAE

irenchy · 124836

cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #180 : 20 November 2008, 11:02:55
Sej Bode je z veseljem vedno vsak briketek pojedu... Le pri novi Canidae se je ustavilo... Ne vem zakaj :'( :'(
Ni mu všeč, poje jo le kadar je res lačen, pa še to počasi... pa še blato ni vredu :'(

Mu več kot očitno ne ustreza več :'( :'( :'( Res škoda, ker s prejšno sem bila prezadovoljna.



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #181 : 20 November 2008, 14:32:07
Škoda cacy, ampak nima smisla ga silit, če mu ne paše :(

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #182 : 20 November 2008, 14:37:08
Škoda cacy, ampak nima smisla ga silit, če mu ne paše :(

Se strinjam...
Zato že vneto iščem nove možnosti... Na srečo imam še ene 3,5kg starih briketov, da bom lahko malo mešala še  ;D
Živa, če mate pa kak žakelj starih kje skritih, pa kupiiiiiim :o ;D



Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 20 November 2008, 17:26:56
cacy, poskusi s Taste of the wild. Mi jo papcamo zdaj že malo več kot dva meseca in vsi smo izredno zadovoljni! No, ti bi glede na velikost in aktivnost psa lahko futrala tudi Orijen, je za razmislit.


aris

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 20 November 2008, 18:54:33
 A lahko napišete kaj več o tej hrani? Vse živo sem že preštudirala, tega pa ne poznam Hvala za odgovor
 Hojka



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #185 : 20 November 2008, 18:58:15
Mi jo papcamo zdaj že malo več kot dva meseca in vsi smo izredno zadovoljni!

 :D :D :D,    ta je pa dobra, važno je, da ste vsi zadovoljni  ;D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 21 November 2008, 09:36:48
Lej, s takimi ki iščejo prepir, sem se že davno nehala ukvarjat!! Futraj svoj AG še naprej in uživaj v prepričanju, da je najboljši. Simpl k pasul ! ;)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #187 : 21 November 2008, 13:13:13
Hotel sem samo reč, da je to kar si napisala malo hecno izpadlo, če bi vedel, da ne razumeš heca in si povrhu še tko agresivna, se ziher nebi vtikal vate in tvoje mnenje  :(

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 21 November 2008, 20:34:46
Sem šla še enkrat prebrat in sem stavek zdaj res malo drugače razumela. No, če je bilo mišljeno tako, ker sem tako butasto napisala, da je izpadlo kot da jo jemo vsi in smo zadovoljni, se ti iskreno opravičujem.  :-[ Če ti je bilo to smešno, ja, res je izpadlo smešno... :D Še enkrat sori... :-[

Najprej sem mislila, da si delaš norca iz mene, ker sem pač zadovoljna s to hrano.... :-X

Torej, jesta jo moja dva psa. Vsi smo pa še vedno zadovoljni. Ona dva, ker jo rada jesta, jaz pa ker jima ustreza in je vse bp. ;)


piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #189 : 21 December 2008, 12:06:52
A je kdo opazil, da ima pes po Canidae ful ful hitro prebavo in več iztrebkov?

Neprijetno za skrbnika mladiča, še posebno manjših pasem, ki imajo že itak hitrejši metabolizem, da ne zdrži niti 5 ur?!  :-\



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #190 : 21 December 2008, 16:15:32
A je kdo opazil, da ima pes po Canidae ful ful hitro prebavo in več iztrebkov?

Sem tudi jaz opazila, ko sem začela z novo vrečo. Je trajalo kakšen teden, zdaj je pa spet vse po starem :)


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #191 : 21 December 2008, 16:29:52
Mene pa zanima, če bodo na voljo tudi grain free variante v Sloveniji? sicer bi bilo lažje, da bi se obrnila direktno na distributerja, vendar mogoče pa bere...in bi tudi ostali rabi vedeli.

lp

maja



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #192 : 24 December 2008, 21:34:48
Mene pa zanima, če bodo na voljo tudi grain free variante v Sloveniji? sicer bi bilo lažje, da bi se obrnila direktno na distributerja, vendar mogoče pa bere...in bi tudi ostali rabi vedeli.

lp

maja

Arden grange ima grain free varianto, tako za pse kot za muce, in sicer je to Sensitive dog ocean white fish & potato.

Lps



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #193 : 06 Januar 2009, 14:19:48
Mojemu tudi ni več všeč  :( Greva na Taste of the wild.



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #194 : 08 Januar 2009, 14:11:29
Če bo vse po sreči, bo Canidae grain-free in Canidae salmon na voljo v februarju.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #195 : 11 Marec 2009, 13:40:08
A je kdo opazil, da ima pes po Canidae ful ful hitro prebavo in več iztrebkov?

Neprijetno za skrbnika mladiča, še posebno manjših pasem, ki imajo že itak hitrejši metabolizem, da ne zdrži niti 5 ur?!  :-\

Sem tudi jaz opazila, ko sem začela z novo vrečo. Je trajalo kakšen teden, zdaj je pa spet vse po starem :)


Mojima dvema se pa prebava kar ni hotela normalizirat, zato sem Canidae opustila. Mi je pa rekla lastnica trgovine Smrček, da ima veliko strank s podobnimi težavami, odkar je Canidae malce modificiral formulo in spremenil sistem pakiranja..



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #196 : 11 Marec 2009, 14:34:34
Hm pri nas pa je ravno obratno... pri stari formuli je bilo ogromno iztrebkov in so bili mehki (zato sem tudi jaz takrat opustila).
Zdaj sem poskusila novo pa so iztrebki ekonomicni in se jih da pobirat z vrecko :)

battito animale


piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #197 : 11 Marec 2009, 14:56:40
Hm pri nas pa je ravno obratno... pri stari formuli je bilo ogromno iztrebkov in so bili mehki (zato sem tudi jaz takrat opustila).
Zdaj sem poskusila novo pa so iztrebki ekonomicni in se jih da pobirat z vrecko :)

Zanimivo ja. To samo potrdi dejstvo, da enim paše nekaj, spet drugim pa nekaj drugega.  ;)
To je tako kot pri ljudeh..



UnderEja

  • Gost
Odgovori #198 : 21 Marec 2009, 10:29:05
S staro formulo sem bila zelo zadovoljna. Psički je bila všeč in tudi problemov z alergijami ni bilo.
Stvar se je popolnoma obrnila, ko smo dobili vrečo z novo formulo. Psička je imela VSAK DAN drisko. Vseeno sem upala, da se bo hrane nekako navadila, pa sem vztrajala, da je pojedla celo vrečo... a žal se situacija ni izboljšala, zato smo bili primorani zdaj to hrano opustiti. Ko smo prešli na drugo hrano (AG) se je stanje takoj normaliziralo.
Ne vem zakaj je bilo potrebno spreminjati formulo  ???



Avrora

  • *
    • Prispevkov: 543
    • Točke: 6
  • Totally Toller
Odgovori #199 : 23 Marec 2009, 13:24:50
Jaz sem hranila svojo psico, odkar je šla od vzrediteljice, s Canidae all life stages (polovico obroka pa s surovim mesom). To je bilo dokler se ni formula spremenila. Nove formule sploh nisem probavala, sem kupila namesto tega Orijen.
Pred kratkim pa sem kupila novo grain free varianto in sem zelo zadovoljna z njo. Sicer res da psica ne komplicira glede hrane in nikoli ni imela kakšnih problemov (že trkam na les), ampak so mi všeč briketi, ker so majhni (vsaj v pakiranju, ki sem ga vzela jaz) in psici zelo dišijo. Tako da tisti, ki jim nova formula z različnimi vrstami žitaric ne ustreza lahko poskusite grain free. Po vsej verjetnosti bo bolje, če so žitarice vzrok za driske.


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #200 : 23 Marec 2009, 16:54:17
https://ssl.kundenserver.de/www.cats-country.co.uk/sess/utn;jsessionid=1549c7ac6adc9ca/shopdata/index.shopscript

Mene pa zanima, zakaj je hrana v Sloveniji dražja kot npr. v Nemčiji in od česa je to odvisno?

Canidae Platinum 13,60Kg
Order number: CANIP30 | 3,09 €/Kg
Our price: 41.99 EUR
37.37 GBP
incl. 7.0% VAT
 
 
     
 
     
   
 



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #201 : 01 April 2009, 18:38:11
Vsebnost mesa v različnih formulah Canidae

Canidae 4 vrste mesa - 70% (VEČ...)
Canidae jagnjetina - 63% (VEČ...)
Canidae Platinum - 51% (VEČ...)
Canidae losos brez žitaric - 80% (VEČ...)
Canidae 4 vrste mesa brez žitaric - 77% (VEČ...)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #202 : 01 April 2009, 18:40:49

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


piscura

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 0
  • sheepdogs
Odgovori #203 : 02 April 2009, 15:31:53
Me smo zdaj preklopile na
- nutrience - šelti
- belcando - NO
pa sem ful zadovoljna - ješčnost, izkoristek, iztrebek - vse štima.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #204 : 16 April 2009, 19:22:19
Pozdravljene

Jaz imam yorkija starega 5 mesecev,prej sem mu dajala Hills in se je velikokrat praskal pa še prehlaj je dobil ,zato sem zamenjala z Canidao.Sedaj je dober teden kar jo papa in zaenkrat je vse vredu.Kupila sem Canidae all life stage 2.27kg v vrečki ,ker sem zasledila da se je canidae spremenila formula ,me zanima ali imam jaz novo formulo?Moj yorki  hitro pridobiva na teži ima 3 kg kar je malo preveč za njegovo velikost ,ot začetka je bilo preveč pribolškov :Sedaj smo to vse ukinili in mu dam 50 gr briketov  in imam opčutek da bi pojedel več,.Kaj pa Canidae brez žitaric ali je primirna za mladiča kakšne izkušnje imate ??

L.p



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #205 : 17 April 2009, 09:07:53
Nova formula je od lani jeseni, tako da ni več tako zelo nova :)

Formula brez žitaric je lahko za 5 mesečnega yorkija primerna, če bo le prenašal višji delež beljakovin. Se bo pa na formuli brez žitaric zelo verjetno manj redil.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 18 April 2009, 22:58:11
Kakšna je premirna količina  briketov na dan za 3 kg teškega yorkija .Iz razpredelnice za hranjenje nevem katera količin aje primirna .

Prosim za nasvet



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #207 : 20 April 2009, 09:26:56
Povprečen približek za odraslega psa je 10 g na 1 kg telesne teže. Mali psi malo več, veliki psi malo manj. Mladiči v obdobju intenzivne rasti - dvojna doza, ko se rast umiri, pa postopen prehod na doziranje za odrasle pse. Ampak ker so individualne potrebe psov zelo razlikujejo, je popolnoma nemogoče na pamet reči koliko je treba kateremu psu dati jesti. Za primerjavo - pri nas dobita 50 kg novofundlandka in 18 kg hrvaški ovčar približno enako dnevno porcijo.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #208 : 03 Maj 2009, 12:05:32
NUJNO

Brikete imam spravljene v plastično zaprto psodov kuhinji.

Danes sem opazila neki belega na briketi koda bi bila plesen gor .

Ali katera ve kaj bi to bilo

Niti 1 mesec ni otkar sem jih kupila 2 kg.




irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #209 : 03 Maj 2009, 17:19:23
lahko je plesen, če so se kaj navlažili, medtem ko si jih dajal ven in noter, ali pa če je bila posoda kaj vlažna.
če imaš spravljeno na mestu, kjer je kaj vlage, npr blizu korita ali pomivalnega stroja, pečice... kjer pač uhaja vlaga in nisi imela dobro zaprte, je pa tudi možno, da so se navlažili.
če so bele pikice, je lahko riž.

mogoče če pošlješ sliko, se lahko vidi.

če so na briketih kakšne spremembe, jih valda ne futrat

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou