CANIDAE

irenchy · 124394

Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #240 : 31 Avgust 2009, 09:07:45
Novo: 20 kg CANIDAE 4 vrste mesa

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #241 : 31 Avgust 2009, 11:30:42
ALS ali GF? In kdaj bo tudi v trgovinah? ;)

battito animale


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #242 : 01 September 2009, 08:44:07
Ne grain free, "navadna" Canidae ALS.

Pasji.Net dobi danes.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


mare2580

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 24 September 2009, 19:55:07
20 kg Canidae 4 vrste mesa tudi v spletni trgovini www.pripolulanemplotu.si



shinegirl

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 1
  • Poodles bring happines :)
Odgovori #244 : 09 December 2009, 12:23:53
tudi mi bomo poskusili s canidae

Dan se nasmehne tistemu, ki se mu zna nasmehniti.


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #245 : 13 December 2009, 09:16:20
Mi smo v petek naročili 20 kg CANIDAE za vsa življenska obdobja :P :P
Smo naročili okoli 18.15-30 ure in ob 19.00 nasje klial neki gospod da ne bomo dobil hrane tako hitro oz. da jo bomo dobili v sredo.Meni se zdi to kar hitro.Pa vam?
Smo pa naročili v trgovini Aro ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 21 December 2009, 09:13:59
Kolk pa stane približno 20kg?

You can have no better friend than a dog.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #247 : 21 December 2009, 09:33:42



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 21 December 2009, 13:11:40
Mi smo naročili 20 kg prav zaradi  tako nizke cene.Navadno je 20 kg visoko kvalitenih briketi tudi čez 100 eur,tu jih pa dobiš za 70 eur (malo več)Smo pa drugači naročili v trgovin Aro

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #249 : 24 Januar 2010, 19:45:55
Naš je to hrano in moram reči, da je super!  :o Ne prdi več (po drugih briketih je bilo res grozno, skoraj nas je zaplinil  :-[ :'(), kakec je majhen (prej res ogromen)  in ni mehek, brikete tudi rad pohrusta (čeprav mu na začetku nobeni briketi niso dišali, je testerček Canidae z veseljem pohrustal).  :)



mihamarinko

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 28 Januar 2010, 20:08:31
Imam 7 mesecev starega jrt in ga hranim z canidae losos brez žita. Opazil sem, da mu ne tekne preveč. Brikete rad poje, če so zmešani z jugurtom , lososovim oljem ali s čim podobnim.
Zanima me ali je hrana primerna za mojo pasmo? Ali kdo uporablja lososove brikete od te znamke? Canidae naj bi bili kvalitetni, ko sem pa pesa dobil je bil na hilsu, ampak mu tudi na začetku briketi niso preveč teknali.
Ali je dobro ,da pes enkrat na teden dobi en obrok  kuhanih govejih pljučk. :-*



Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 28 Januar 2010, 21:30:36
Naš se je na začetku zmrdoval nad vsemi vrstami briketov (v zavetišču je  bil navajen bolj na konzerve), ampak smo vztrajali - dobil je samo brikete in vodo in to je bilo to. Zdaj jih z veseljem pohrusta. Samo enkrat sem mu jih polila z olivnim oljem od konzervirane tunine, pa je začel lizati olje s posode in tudi nekatere brikete, potem jih je pa veselo izplunil.  :D Vrsto briketov smo pa spremnjali samo glede na to, kakšen je iztrebek, ali ima vetrove itd. Zdaj po Canidae hrani je vse ok, tako da ostajamo pri njej.

Kar se pa ostalih vprašanj tiče, pa žal ne znam odgovoriti.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #252 : 28 Januar 2010, 21:32:38
Ali je dobro ,da pes enkrat na teden dobi en obrok  kuhanih govejih pljučk. :-*
Če mu Canidae ni všeč, pač probaj kakšno drugo hrano. Ali pa zamenjaj okus za npr. jagnetino ali pa ALS varianto.

Od vsega mesa in drobovine imajo pljuča še najmanj hranilnih snovi - če jih pa še skuhaš, pa praktično nič. Poceni drobovina oz. manjvredni deli govedi so požiralniki, pri mesarju jih dobiš skoraj zastonj (ponavadi mu jih moraš naročit). Razrežeš, skuhaš in daš v večjih kosih psu, da bo mel kaj delati. Na njih je še ogromno mesa, kit in hrustanca, ki ga psi z veseljem žvečijo in meljejo  ::)



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #253 : 28 Maj 2010, 12:28:57
Mene pa zanima koliko se držite tabel za hranjenje? Jaz se jih sicer ne držim, ampak mu dam toliko, kolikor poje. Ampak če gledam Canidae, bi mu morala dajati nekje od 400-470 g, kar se mi zdi nekje za polovico premalo (odrasla nemška doga).



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #254 : 01 Junij 2010, 12:56:43
Smernice glede količine hrane so samo to - smernice!

Pri nas 18 kg težek pes (nekastriran in zelo aktiven) ter 50 kg težka psica (sterilizirana in malo aktivna) dobita približno enako količino hrane dnevno!



LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


yonda1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #255 : 03 Julij 2010, 09:52:07
Nastya Canidae je samo ena vrsta, ampak je primerna tako za mladiče, odrsale kot za seniorje. Če mene vprašaš je mislim, da trenutno ena najbolj kvalitetnih hran na Slo. tržišču. Mi smo zaenkrat res zadovoljni.

Lp nina

Zelo me veseli ,da posamezniki opišeje mnenja svoje pse in o prehrani.Jaz sem 40,let  zreditel N:Ovčarjev.Lahko vam napišem da sem ogromno menjaval hrane samo ,da prepoznam katera hrana je med bolšim ,da hranim svoje pse.
Zmeraj hrane novirajo ki pa je še slabša kod prej kdaj smo še živeli v Jugoslaviji.Na kratko vam samo povem ,da
v času bivše Jugoslavoje je Eukanuba bila najbolša.Zakaj ker je bila orginalna USA.Danes pa samo velika reklama
in je v razled naj slabša v ceni pa naj višja.Eukanuba mislim,da več ni orginalna,ker se več ne dobiva izUSA.
V današnji Sloveniji je hrana naj bolša.Canidae.Celo živlenje se učimo apak še zmeraj bi nekokar želel odgovo,če se
enkrad na teden lahko hrana Canidae zamenja z kuhano lali sirovo.Znam za druga hrano nevem pa za Canidae,ker sem komj začel. :P
P,ivan



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 19 Julij 2010, 12:16:56
Mene pa zanima, če je kakšna razlika v velikosti briketov med Platinum, Jagnjetino in Grain free s 4 vrstami mesa, oz. kateri od teh briketov so najmanjši?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


yonda1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 19 Julij 2010, 15:06:31
Če mu Canidae ni všeč, pač probaj kakšno drugo hrano. Ali pa zamenjaj okus za npr. jagnetino ali pa ALS varianto.

Od vsega mesa in drobovine imajo pljuča še najmanj hranilnih snovi - če jih pa še skuhaš, pa praktično nič. Poceni drobovina oz. manjvredni deli govedi so požiralniki, pri mesarju jih dobiš skoraj zastonj (ponavadi mu jih moraš naročit). Razrežeš, skuhaš in daš v večjih kosih psu, da bo mel kaj delati. Na njih je še ogromno mesa, kit in hrustanca, ki ga psi z veseljem žvečijo in meljejo  ::)

 :P :P Je dobro da  Pes na teden  dvakrad dobi surovo ali  kuhano hrano.in enkrat na teden kost.Apak Pluča in Požiralniki nikakor še slabše pa surovo.Vse ostalo drobovine in meso je dobro za pse.



masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #258 : 19 Julij 2010, 23:52:12
Mene pa zanima, če je kakšna razlika v velikosti briketov med Platinum, Jagnjetino in Grain free s 4 vrstami mesa, oz. kateri od teh briketov so najmanjši?

Briketi vseh različic so približno enako veliki in so primerni tudi za manjše pasme  :).

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 20 Julij 2010, 07:00:58
Hvala :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #260 : 21 Junij 2011, 12:22:25

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #261 : 22 Junij 2011, 13:31:28


... in spremljajte novice o hrani za pse Canidae.

Na www.sen.si/canidae.htm je dodan "Všeč mi je" gumb pri posameznih izdelkih...

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


zormanze

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #262 : 28 Junij 2011, 13:08:24
Zakaj so naredili 20kg pakiranje "navadne" in ne GF variante?
Ni nekako splošno sprejeto, da je GF varianta (katerekoli) hrane boljša kot tista not-GF?

@Živa: Kako to, da so priporočene dnevne doze za Canidea tako nizke? Za mojega cca 15 kg francoza naj bi dal  nekih 130-140g Canidae na dan, medtem ko naj bi dal Orijena nekje 230g na dan!



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #263 : 29 Junij 2011, 09:13:47
Ni nekako splošno sprejeto, da je GF varianta (katerekoli) hrane boljša kot tista not-GF?

Nekaterim psom bolj odgovarja hrana brez žitaric, nekaterim pa sploh ne odgovarja...

@Živa: Kako to, da so priporočene dnevne doze za Canidea tako nizke? Za mojega cca 15 kg francoza naj bi dal  nekih 130-140g Canidae na dan, medtem ko naj bi dal Orijena nekje 230g na dan!

Zakaj točno je taka razlika, ne vem. Drugače pa...

Smernice glede količine hrane so samo to - smernice!

Pri nas 18 kg težek pes (nekastriran in zelo aktiven) ter 50 kg težka psica (sterilizirana in malo aktivna) dobita približno enako količino hrane dnevno!


LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 29 Julij 2011, 10:19:10
Zakaj so naredili 20kg pakiranje "navadne" in ne GF variante?
Ni nekako splošno sprejeto, da je GF varianta (katerekoli) hrane boljša kot tista not-GF?

@Živa: Kako to, da so priporočene dnevne doze za Canidea tako nizke? Za mojega cca 15 kg francoza naj bi dal  nekih 130-140g Canidae na dan, medtem ko naj bi dal Orijena nekje 230g na dan!

Tudi mi smo na GF varianti že skoraj eno leto, pa me res moti, ker ni večjega pakiranja od 13,6 kg ... a je res problem dobava, ker je iz ZDA? Včasih moram čakat tudi po tri tedne, da pride ta velika vreča.

Glede odmerka sem prebrala na njihovi strani, da je splošna smernica 10-15 g na kg tel. teže - moj poje kar na zgornji meji. S 23 kg teže poje od 300 g naprej vsak dan, pa se ni nič zredil. Kdaj samo toliko, kdaj pa tudi za pol več, odvisno koliko je aktiven, ponavadi pa je srednje.

Ta hrana našemu psu zares ustreza vsestransko. Poskusili smo jih prva 4 leta kar nekaj ... vedno je kakal prevečkrat, premehko ... ta pa mu gre v slast vedno, iztrebek je prvič do sedaj čvrst kot je treba in 2-3x na dan (pri nekaterih hranah je šel tudi 5x). Še vedno sicer dobi po nekaj dni na mesec tudi kuhano (govedino ali piščanca) z dodatkom zelenjave in makaronov, ampak potem kakec ni več pravi, je premehek.

Odkar je to hrano, ima dosedaj najlepšo, bolj močno in gosto dlako, gulil pa se je samo malo v zadnjem mesecu. To se mi zdi super, zato bomo gotovo ostali na njej.



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #265 : 12 Avgust 2011, 12:26:56
@inka: super, me veseli, da mu ustreza  :)

Kar pa se tiče zaloge - uvoz iz ZDA je gotovo glavni problem. Včasih pošiljka zamuja tudi po več mesecev in takrat lahko zmanjka kakšna velikost pakiranja. Zadnje večje težave z zalogo GF Canidae 13,6 kg so bile lani novembra...

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #266 : 17 Oktober 2011, 10:12:40
AKCIJA!

40% popusta

za Canidae z jagnjetino 15.9 kg in 6.8 kg (rok uporabe 26.10.2011)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #267 : 19 Oktober 2011, 11:32:04
AKCIJA!

40% popusta

za Canidae grain free 13.6 kg, 6.8 kg in 2.3 kg (rok uporabe 30.10.2011)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #268 : 26 Oktober 2011, 12:07:18
AKCIJA!

40% popusta

za Canidae grain free 13.6 kg, 6.8 kg in 2.3 kg (rok uporabe 30.10.2011)


NEKAJ VREČ JE ŠE NA ZALOGI!

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #269 : 05 Marec 2012, 12:37:00
AKCIJA!

35% popusta

za CANIDAE pure ELEMENTS (grain free) 13.6 kg in 6.8 kg (rok uporabe 24.3.2012)

in

20% popusta

za Canidae ALS 4 vrste mesa 15,9 kg (rok uporabe 20.4.2012)

[attachment deleted by admin]

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…