Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 440606

nata

  • Gost
Odgovori #1320 : 13 December 2010, 14:22:40
Izbrisano na zahtevo uporabnika



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1321 : 14 December 2010, 17:50:36
Kako je pa z dlako, če psico steriliziraš?



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #1322 : 14 December 2010, 22:25:59
 :o   Zanimivo vprašanje,kot vem brez sprememb, morda pa malo poglej za kitajskimi golimi psmi !  :D



tyna

  • *
    • Prispevkov: 335
    • Točke: 0
Odgovori #1323 : 18 December 2010, 22:46:17
Zdi se mi, da tu ni veliko vključenih v debato pomislilo,da če imamo pudla zgolj za šport(agility npr), družino in sploh ne razmišljamo o razstavah, na kratjko postržen lahko pomeni res na kratko- se pravi enakomerno pobrit na 1 cm ali 1/2 cm po vsem telesu  ;) . Ne predstavljam si, kaj imaš v tem primeru za česat več kot 5-10 minut  :P.

se čist strinjam z Deteljico, mi smo kraljevega pudlja dobili pri njegovih dobrih 3 letih, z dlako predvsem po glavi dolgo skoraj 20 cm (da te kap), samo kopanje je trajalo 1 uro, da ne govorim o sušenju, ker smo morali kupiti profi fen, ker so vsi drugi pocrkali, pa še men so roke stran padle  :D :D :D

pritlikavo pudljico smo do dobrega enega leta prav tako imeli na razstavno frizuro  :-[ , potem pa obupali  :-[ prvič, ker jo ima hči za agility in drugič, ker z kratko dlako kot pravi Deteljica res skoraj ni nič dela, izjema je sneg, in na morju ježki, ti so res obup  :'(

z kraljevim pudlom, ki smo ga prav tako potem postrigli na "dirkalno" frizuro, pa prav tako nismo imeli ne vem kako veliko dela, 1 X na mesec kopanje, ki je pri kratki dlaki mnogo lažje, in sušenje in istočasno striženje  :o moram pa priznati, da je užival, ko si ga spustil laufat in se nisi sekiral kako umazan bo, ali kako si bo poškodoval dlako  :-[

jaz sem bolj mislila razliko v karakterju, ki je med malimi in kraljevimi vsaj zame ogromna  :-[ moram priznati, da je bil naš kraljevi pudelj odličen čuvaj, vsaj za nas, in ko smo imeli obiske, smo ga morali mnogokrat zapreti v drugo sobo, razen redkih izjem, ki jih je res oboževal  :-[ :-[ :-[



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1324 : 19 December 2010, 09:32:38
Popolnoma samoumevno je, da poleg psa, človek potrebuje vso premo, ki jo takšen kuža potrebuje na nego. Omenjate profesionalni fen ? Par klikov na netu in ti ga dostavijo domov. Živimo v svetu, ki je postal malo večje mesto in kjerkoli in karkoli ti pripeljejo domov. Ne vem zakaj toliko komplikacij glede dlake, nege, sprehodov..........



cedevita

  • Gost
Odgovori #1325 : 26 Januar 2011, 15:47:51
pozdravljeni :)

Nekdo je spraševal po pasjem frizerju samo za pudlje.

tole je link od frizerke naše pudlice [http://pudel.slohosting.com/staher.htm];
Z njo smo zelo zadovoljni 8)



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #1326 : 28 Januar 2011, 16:12:47
A k tej šteparici mešančkov podobnih Kodrom vozite ?  ???

Gospa, kot vem pari vsevprek, tako po velikostih, kot barvah, čim več , tem bolje pravijo tisti, ki jo poznajo, zato je zdravje njenih mladičkov čista katastrofa, sicer pa že pogled na njene mešance jasno pove, da ne gre za Pudlje, že po fizionomiji se vidi, do so to mešanci  !

Verjetno bolje kamor koli, kot pa k taki neetični šteparki peljati, pa magari samo na strženje !  >:(


Če res kdo želi kvalitetno striženje psa, potem je v Grosupljem tale salon : http://www.rabim.info/liliput-nina-dora-kropivnik-sp-158582/salon-za-nego-zivali-223    , g Nina, pa tudi aktivno razstavlja svoje kraljeve pudlje, tako, da vam lahko postriže in športno in razstavno, sam sicer nisem strigel nikoli pri njej, jo pa zelo pohvalijo, kot slišim, na obali pa lahko za striženje priporočim, kar G Risdan Danijelo, predsednico vzrejne komisije za Pudlje, ki tudi sama vzreja vrhunske kodre, njeno tel št. pa najdete v imeniku ali pa v vsakem kinologu.



cedevita

  • Gost
Odgovori #1327 : 02 Februar 2011, 13:42:16
hvala za mnenje. mogoče se odločimo (zdaj) vozit drugam...

Da razložim, zakaj smo hodili k njej. Prvo smo psičko vozili v Celje strižt. In potem je izbruhnila neka afera o tej frizerki, pomirjevala in takšne stvari. Ne spomnem se točno kaj je bilo ker se bila takrat še v OŠ. Potem smo slišala za to frizerko in ker v Poasvju ni ne vem kakšne ponudbe glede tega. Smo pač psičko vozili k njej. Vedno je bila postrižena na športno frizuro. Nikoli ni bila na razstavi in mogoče nam je zato ustrezal takšena frizerka.

Psička je bila stara skoraj 13 let, zato je nismo hoteli vsakih peljati drugam, ker se je navadila na to frizerko.

Ker pa imaste takšno mnenje, me pa zanima, če poznate koga še koga poleg te gospe iz Grosuplja?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1328 : 02 Februar 2011, 14:10:13
Poznam eno frizerko v Celju (ni to ista), ki super striže našega shih tzuja. Kako pa striže pudlje pa ne vem.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1329 : 02 Februar 2011, 14:28:31
V Celju poznam dva salona za nego psov: Pasji stil in Kosmati princ. Z obema sem bila in sem še zadovoljna. V obeh nedvomno znajo uredit kodra.

Glede takoimenovanih afer s pomirjevali: ne verjet vsaki babji čenči. ;)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1330 : 02 Februar 2011, 14:30:51
V Celju poznam dva salona za nego psov: Pasji stil in Kosmati princ. Z obema sem bila in sem še zadovoljna. V obeh nedvomno znajo uredit kodra.

Glede takoimenovanih afer s pomirjevali: ne verjet vsaki babji čenči. ;)

Ne vem kako se reče, tam zadaj za mercatrom centrom je. Kateri je to, veš slučajno?  :-[

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1331 : 02 Februar 2011, 14:50:12
Ne vem kako se reče, tam zadaj za mercatrom centrom je. Kateri je to, veš slučajno?  :-[

Pasji stil in Kosmati princ sta v centru mesta. Za frizerko za mercator centrom sem že slišala, ampak nimam z njo nobenih izkušenj. Hodimo v Pasji stil in sem zelo zadovoljna. Je pa res, da nimam kodra, samo ne dvomim, da znajo tudi kodra uredit na dobro športno frizuro.



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #1332 : 02 Februar 2011, 15:01:15
V kosmatem princu znajo zagotovo striči pudle tudi na razstavne frizure saj ima frizer tudi sam srednjo pudljico s katero je menda dejaven tudi na razstavah  :) drugače pa sama hodim tja in sem bila do zdaj še vedno zelo zadovoljna  :)


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #1333 : 02 Februar 2011, 15:24:48
Sama vozim svojo pudlo v salon Šapca, ki je sicer v Kranju. http://www.sapca.si/kontakt
Kužka postriže tako kot ti želiš in jaz sem z Manco več kot zadovoljna. Slikico naše pudle z novo frizuro si lahko ogledaš nekaj postov nazaj "slikice so uokvirejene v rožice". Zna ostriči pudlja, tudi na športno frizurco.  ;)

Lp, Nika & Tisa



Blue_Star

  • Gost
Odgovori #1334 : 02 Februar 2011, 17:01:58
jaz našga vozim v salon Pika v Ljubljani. ful ga lepo zrihta.



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #1335 : 03 Februar 2011, 00:50:32
Vem za vrhunsko ugodno razstavno ali tudi za domače frizerko v okolici Zagreba, gospa Bojana ima psarno Ikalicon in vzreja (jasno vse po PS-u) tudi srednje in pritljikave bele pudlje, tudi razstavno izredno uspešna psarna, no ona redno dnevno striže, tudi V Ljubljano pride vsake toliko in postriže več koderčkov, obvlada pa v nulo vse trende razstavnih frizur in je glede tega profesionalka, če kdo rabi kontakt, ali bi rad bil obveščen, ko pride v Ljubljano za tisto pravo TOP ureditev od A do Ž, ki jasno zajema celotno urejanje vsega, vključno z kopanjem, cenovno je pa ugodna, če koga zanima, naj me kontaktira na ZS, da ne bo reklama...,

Hkrati menim, da pri nas v Sloveniji oni pravi grooming razstavnih kodrov obvlada samo nekaj oseb, poleg onih dveh, ki sem jih omenil menda še ena gospa nekje iz Tolminskega (ne poznam , slišim od drugih) ostali pa pač strižejo na športno, domačo varianto, pri tem so cene zelo različne. Vem, da v Ljubljani v Šiški, kot slišim neka gospa precej računa za hitro britje in menda, tačk in ušes sploh ne uredi, kao noče, kopa tudi nikakor ne   :-[  ::), kar je meni povsem nesprejemljivo.

No sedaj se boste začudili, ko vam povem, da svojo kodrico, celo na razstavno frizuro sam strižem. (priznam pa, da še ni TOP, mislim v razstavnem smislu), začelo se pa je, že s prejšnjo kodrico, ko so bili zmerom taki problemi se v Ljubljani zmeniti za striženje, pa sem probal sam na športno     :o   

Potem je pa prišla nova Kodrica se je pa začelo, nova mašina za striženje, pa poseben profesionalni sušilec ....pa, da ne omenim, da ima naša Dolly več kozmetike in dražjo,kot ostali člani družine   :-\....  pa branje knjig...učenje...., žal pa nimam nikakor namena, da bi strigel za tuje, pač lasten hobi na lastnem psu....  :D

Vas pa moram pohvaliti, da me niste pokritizirali, zaradi napisanega v prejšnjem postu, vendar je žal vse res in je treba bobu reči bob.

Sicer pa še link, do specializiranega foruma, verjetno ga poznate ...., upam, da ne bom kregan ...: http://www.pudle.net/phpBB3/viewforum.php?f=24



nata

  • Gost
Odgovori #1336 : 03 Februar 2011, 07:00:38
Izbrisano na zahtevo uporabnika



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #1337 : 03 Februar 2011, 08:24:39
Nata - čestitke za leglo!  ;D

LP, Nika & Tisa



nata

  • Gost
Odgovori #1338 : 03 Februar 2011, 12:00:21
Izbrisano na zahtevo uporabnika



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #1339 : 03 Februar 2011, 16:11:59
Nata , ja nisem se mogel spomniti, da je to g. Karmen, čeprav sem jo korektno omenil, od tebe, pa ko tam strižeš in sta prijateljici, pa pričakujem v dobro ostalih forumašev, da daš kake kontaktne podatke gor, da bo tudi za ostale, ki bodo kasneje brali to gor na razpolago, seveda, če ona to želi.

Sicer pa vem še za en salon, ki deluje v Ljubljani in Portorožu in sicer Snoopy, ki sicer razstavnih variant ne obvlada, samo športno pa uredi kodra v nulo, kot le malo kateri in zelo je prijazen z živalmi, je par krat pred leti postrigel našo prejšnjo pudljico, pa je sploh skoraj nismo spoznali, tako jo je poštimal.  Kuža se pa tudi nikoli ni nič bal in je rad šel tja na nego, kar vse pove o tem, ki striže in njegovem ravnanju z psom ! - priporočam !

SALON ZA NEGO KUŽKOV SNOOPY
Obala 130, Lucija - Lucia, 6320 Portorož - PortoroseGSM:(040) 665 329 Kontaktna oseba:Bojan Hribar



nata

  • Gost
Odgovori #1340 : 08 Februar 2011, 12:03:20
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Blue_Star

  • Gost
Odgovori #1341 : 13 Februar 2011, 20:47:55
živjo!
imam le eno vprašanje.
meni je frizerka rekla naj našga Čopija češem trikrat tedensko. ampak če ga tako češem pride vsa zavozlan, zato ga češem vsak dan. kolikokrat pa vi češete svoje pudlje?



nata

  • Gost
Odgovori #1342 : 13 Februar 2011, 22:26:51
Izbrisano na zahtevo uporabnika



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1343 : 13 Februar 2011, 23:33:15
Mene pa zanima zakaj se tedva pudlja oddajata?


Blue_Star

  • Gost
Odgovori #1344 : 14 Februar 2011, 13:37:30
je črne barve in uporabljam WILD HONEYSUCKLE SHAMPOO
ampak ima komaj štiri leta in začel je siveti, zato so mi priporočili poseben šampon za črno dlako. mogoče veste kje ga dobim?



nata

  • Gost
Odgovori #1345 : 14 Februar 2011, 15:42:23
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1346 : 14 Februar 2011, 16:42:51
Pure Paws se ne dobi zgolj na razstavah, pač pa tudi na: http://planetpsov.si/  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


nata

  • Gost
Odgovori #1347 : 14 Februar 2011, 16:58:59
Izbrisano na zahtevo uporabnika



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1348 : 28 Februar 2011, 15:13:14
Torej....... želja izpolnjena. Od 5. februarja sta doma dve prikupni brown kraljevki. ( ena pri družinskih kolegih kateri imajo pudlje že 30 let - niso vzreditelji ) Ker živimo samo 2 km narazen sta pogosto skupaj. najprej pa seveda zahvala Nini za vse koristne nopotke in nasvete. Bejbiki sta odličnega karakterja, nič plašni ali agresivni....... tako da, odlično. ( ne,ne, ne samo spraševat za rodovnik, kot berem je to precej v navadi ) Sestrici sta po mami nemško švedske linije, po očetu pa kanadske.



sekardi robert

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #1349 : 28 Februar 2011, 15:15:30
Na fb-ju je že polno slik.................