Koder [Caniche,Poodle]

Gost · 433190

Lanyca

  • Gost
: 11 November 2005, 18:35:25
no pudli so mi luštni psički. In zdaj sem izvedla, da je Laninega najboljšega prijatelja zbil avto.
Bil je večkratni slovenski prvak in je večkrat šel tudi v tujino.(pozabila sem v kom)
Pudelčku je bilo ime Pilko. :-* ;)
n zdaj sem zvedela, da ga je zbil avto in, da je mrtev. Bogi, dobro sem ga poznala in mi je zelo žal zanj. :'( :'( :'(
No vidla sem tudi, da še ni teme o oudlih odprte.
Lp
Lanyca in žalostna Lana

P.S.: Lana je vs čas nekaj iskal okrog avta v katerem se je ponavadi Pili pripeljal. Vs čas, ko sva čakali mamo je silila tja. Verjetno je iskala prijatelja. :'( :-*



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1 : 11 November 2005, 19:13:05
Rondo ima prijateljčka pudeljčka po imenu As je zelo lep in prijazen. Tam cukerček :-*. Ampak jaz pudla ne bi imela...nevem psi manjše rasti mi ne potegnejo razen nekaj izjem!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #2 : 11 November 2005, 19:21:34
Jaz sem pimela črnega kodrčka srednje velikosti z imenom Šapko.

Imel je zelo močan in trmast karakter...



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #3 : 11 November 2005, 19:23:32
Evo ga, mojega lepotca... :'(



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 16 November 2005, 17:53:08
u je luškan ;) a zdaj ga ni več?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #5 : 16 November 2005, 20:51:46
u je luškan ;) a zdaj ga ni več?

Ne, na žalost ga ni več (razen v mojem srčeku). :'( :'( :'(

Je imel raka, pa smo ga morali dati uspavati, ker ni bilo pomoči in je ful trpel.

 :'( :'( :'(



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #6 : 23 November 2005, 11:11:04
Lanyca in Puppa sožalje  :-\ :'(

   http://community.webshots.com/photo/108027360/108027360PuPmYA

Malo vprašanj, se že par dni ni kdo oglasil  ;)

Kakšen je pa kaj značaj teh psov ? Katere barve obstajajo ? Kak dolgo živijo ? Priljubljenost pasme v Slo.. in pa vse ostalo o pudljih,kodrih  :D

ps. ne kupujem kodra, se samo izobražujem o različnih pasmah (majhni psi niso zame.. ;))


"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #7 : 23 November 2005, 11:54:05
Barve imaš različne: černe, sive, bele, marelične...

Tudi velikosti so različne: mini ali toy puddle, srednji in veliki kraljevi koder.

Pred kakšnimi 15-20 leti so bili ti psi zelo popularni, sedaj se mi zdi, da so bolj popularne druge pasme... :-\

V bistvu je to bil včasih lovski pes, ki so ga uporabljali na francoskem dvoru, kasneje pa je pristal v kreljevih sobanah... ;)

Karakterno gledano to sploh niso tako easy psi (vsaj moj je bil zelo trmast), so pa trpežni, zato stanovanje ni problem.

Kje bi lahko več našla info o njih na slovenskih straneh ne vem, lahko ti pa posredujem nekaj tujih linkov:

Naslov nemškega kluba in avstrijskega kluba za pudle

http://www.pudel-klub.de/

http://www.pudel.at/zucht.htm

Lps




KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #8 : 23 November 2005, 12:14:50
Jao, jaz pa nemščina  :-[ :-X ;) eh, bom že.. hvala  :D

Saj bi itak lahko sama kaj poiskala, samo je še vedno lepo slišat od kakega lastnika kaj :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #9 : 23 November 2005, 12:16:05
Jao, jaz pa nemščina  :-[ :-X ;) eh, bom že.. hvala  :D

Saj bi itak lahko sama kaj poiskala, samo je še vedno lepo slišat od kakega lastnika kaj :)

Ja, to sem še pozabila povedati, da so izredno inteligentni in se radi učijo novih trikov. ;)



Lanyca

  • Gost
Odgovori #10 : 23 November 2005, 13:57:42
Lanyca in Puppa sožalje  :-\ :'(

   http://community.webshots.com/photo/108027360/108027360PuPmYA

Malo vprašanj, se že par dni ni kdo oglasil  ;)

Kakšen je pa kaj značaj teh psov ? Katere barve obstajajo ? Kak dolgo živijo ? Priljubljenost pasme v Slo.. in pa vse ostalo o pudljih,kodrih  :D

ps. ne kupujem kodra, se samo izobražujem o različnih pasmah (majhni psi niso zame.. ;))



ja no saj pes ni umrl meni, sošolcu sožalje bi morala zaželet lani, kr je bil eden izmed njenih najboljših prijateljev. ;) :(





KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #11 : 23 November 2005, 14:24:46
pa lahko posreduješ  ;) saj je vseeno, isto je žalostno  :-\

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #12 : 27 November 2005, 08:09:42
Lanyca tudi tebi sožalje :'( :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 10 December 2005, 15:33:04
No dodajm še to... res so ga uporabljali kot lovca na francoskih dvorih, predvsem pri lovu na race. Njegova glavna funkcija je torej bila prinašanje rac iz vode.

O barvah sem izbrskala tole:dovoljene so črna, rjava, bela, srebrno siva, svetlo rumena, modra in marelčna (apricot), lise pa niso dovoljene.

velikosti so pa štiri:mini ali toy, pritlikavi, srednji in veliki pa če se ne motim, če en pes preseže najvišjo dovoljeno višino npr. pritlikavi koder zraste čez 35cm kar je zgornja meja se mu kot pasmo vpiše, da je srednji koder in ne več pritlikavi.

No pa še nečesa do danes nisem vedela. Da obstajata dva tipa dlake...kodrasti in vrvnata.

kodrasta dlaka je tanka, volnasta, prožna, se ne vda pod pritiskom roke
vrvnata dlaka je gosta in volnasta po vsem telesu tvori enako dolge vozle.

No pa še ena slika "sfriziranega" velikega kodra iz razstave v Hrušici.
http://neyka-neon.moj-album.com/slike/357740/7hjJh_IbNyzATVbc.v.jpg
postrižen je pa na način Continental clip. Tako morajo biti postriženi veliki kodri v razredu zrelih in prvakov.

Pa velika pudlica
http://neyka-neon.moj-album.com/slike/357740/73UzzXXqfJ595sR9.v.jpg

pa mislim da pritlikavi pudlici ali pa precej na meyi toy pudlici bisem vprašala tako da ne vem. :-[ :-[
http://neyka-neon.moj-album.com/slike/357740/MEOQEUiy4mILyNAU.v.jpg

In še podatek zakaj se kodre sploh striže (kot vidite se psičk ne brije tako kot samce). Dlaka jim neprestano raste. Puppa kako si ti tvojega strigla? rastavno, samo malenkost da ni bil neurejena kepa dlak, kako drugače...

+1 točka

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #14 : 10 December 2005, 17:17:40
No dodajm še to... res so ga uporabljali kot lovca na francoskih dvorih, predvsem pri lovu na race. Njegova glavna funkcija je torej bila prinašanje rac iz vode.

To je ful zanimivo, ker je moj Šapi sovražil vodo.  ???



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #15 : 10 December 2005, 18:01:15
Neon je tudi njufek pa ni ravno neki oboževalec vode  ;)

Še enkrat te povprašujem kako si ga strigla in ali si ga sploh?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #16 : 10 December 2005, 18:10:40
Neon je tudi njufek pa ni ravno neki oboževalec vode  ;)

Še enkrat te povprašujem kako si ga strigla in ali si ga sploh?

Seveda sem ga strigla in to vsakih nekaj mesecev, saj mu je dlaka hitro rasla. Nismo kaj dosti komplicirali okrog frizure - ni bil takšen kot pudlji iz razstave. Na pslošno je sovražil česanje, kopanje, striženje... - vse, ka rje povezano z urejevanjem.  ;D



genie

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 12 Januar 2006, 13:54:08
Zdravo!
Jaz sem bila lastnica črnega srednjega pudla, ki pa je na žalost umrl. Dolgo smo se doma pregovarjali-ali imeti novega psa ali ne. In...... Jutri dobim mojo pupiko - črno toy pudlico, ki bo razveseljevala naš dom! To so izredno inteligentni, poslušni in izredno pametni psi!! In kot je rekla Butteffly se radi in hitro naučijo novih trikov. Pišite kaj.

Caw!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 12 Januar 2006, 14:15:03
genie kje pa boste kužka kupili?? Ker legla toy-ov so v Slo. kakor vem dokaj redka..
Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 12 Januar 2006, 14:24:02
Genie, tudi sama sem imela črnega srednjega pudla po imenu GATO,dobila sem ga ko sem bila še osnovnošolka. 13 let nas je razveseljeval, potem pa smo ga morali uspavat. To je bila moja velika pasja ljubezen  :-*. Znal je vse, razen govorit. ;) Še vedno mi je hudo, ko se spomnim nanj, pa je že skoraj 11 let, odkar ga ni več. Ima pa zato naš Vali še kdaj njegovo ovratnico... :)

Upam, da boš dobila zdravega mladička, ki ti bo v veliko veselje. Vso srečo z njim in privošči nam kakšne njegove slikice!

LP, Januša



genie

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 13 Januar 2006, 14:27:38
Zdravo!
Ninchi, vzrediteljica moje psičke (Dina ji bo ime :)) je ga. Judita Petan, ki je tudi sodnica. Vem, da je v Sloveniji zelo malo legel toy pudlov. Mi smo nanjo čakali eno leto!! Naj povem še to, da psička stane OGROMNO-zanjo bomo odšteli kar 1000 evrov, vendar nam ni žal, saj smo jo tako nestrpno čakali, poleg tega pa je njen oče izjemno lep in dober raztavni pes (Multi CH & Multi Winner Top dwarf of all times in Finland). Tudi mama je dobra raztavna psica! Mojo Dino dobim danes, okoli sedme ure zvečer in vam povem-jooooj, kar ne morem je dočakat :-X

Vali, ime Gato me spominja na našega kodra, ker je bilo tako ime njegovemu bratu. Takrat so bili pudli zelo popularni. Mi smo pudla kupili kar v našem kraju. Bil je tak revček-zadnji v leglu, zelo majhen za srednjega pudlja (zato je bil na razstavah vedno drugi), vendar neizmerno ljubeč, dobrosrčen, prijazen do otrok, živahen in oh in sploh! Bil je vse, kar si lastnik psa želi! Tudi naš je umrl pri 13ih letih. Imel je sivo mreno in bil skoraj povsem gluh. Še danes mi je hudo, ko se spomnim, da sem ga na njegov zadnji dan pošteno nadrla, ker je grizel moj čevelj... Povozil ga je avto.
Dolgo smo razmišljali o novem psu, se pregovarjali in ga sedaj končno kupili:)
Dobite slikice. Obljubim
Lp Tinki


genie

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 13 Januar 2006, 14:30:42
JOOOOOOOJ, Vali!!!! Saj Gato je bil sigurno brat našega Gogija!!! Sedajle sem pogledala iz kje si in vidim, da si s Trbovelj! Verjetno naju boš kdaj videla! Piši kaj!

Lep pozdrav vsem!


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #22 : 13 Januar 2006, 14:37:07
Genie, mislim, da se midve skoraj moramo poznati, kajti prav v času, ko si pisala, sem ugotovila, da sva iz istega kraja (svet je majhen, kajne?). Najina kodra sta bila dejansko brata!!!! ;) Spomnim se, da je bilo ime enega tudi Gaši.

LP in upam, da se kdaj vidimo!




*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #23 : 13 Januar 2006, 14:46:27
O,kaj vse človek izve preko net-a  ::)....
Genie ,kje pa stanuješ  :o ??? Vem,vem, v Trbovljah... ;D....mislim ulica.. ???
Upajmo,da se res kdaj vidimo  :) .
A prideš jutri v LJ.na razstavo ?? ???
Pol se ,bi videli... ::)

O.K.dost ! :D



lp Jure


genie

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 13 Januar 2006, 15:15:53
Ne morem verjet! Ja, svet je res majhen! Verjetno se poznaš z mojimi starši, ki so psa kupili. Dina je bila mama našega Gogija in vašega Gata, zato bo tudi psička Dina. Še eno sestrico so imeli-Goja je bila. Katerega psa imaš pa ti sedaj?-te moram vikati, glede na to, da si starejša kot jaz?

Naša Dina bo sedaj popolnoma moja, sam sem rekla, da vso odgovornost zanjo prevzamem na svoja pleča. Gogi je bil mamičin-dobila ga je za roj. dan. Imam slike, ko sva skupaj jedla piškote-en ugriz on, enega jaz... Šla sem mu tudi precej na živce, saj sem ga vlekla za rep, ga imela za konja itd. Ko sem bila že malo starejša, pa je postal moj najboljši prijatelj. In klub temu, da je umrl, ko sem bila še majhna se spomnim skoraj vse kar je v zvezi z njim.


genie

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 13 Januar 2006, 15:20:23
Jure!
Moji viri informacij pravijo, da imate doma približno 14 dni stare mladiče ameriških kokeršpanjelov (so viri pravi?). Kadar boš pri babici na Šuštarjevi se lahko oglasiš in pogledaš našo pupiko. To lahko poveš že dopoldne mojemu viru informacij :D :D :D :D
Zagotovo boš dobrodošel!!!!

LP!


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 13 Januar 2006, 15:37:15
Genie, seveda me ni treba vikat - tu na forumu se vsi tikamo! ;) Tvoj vir imformacij je kar dober ;), ni kaj! ;D

Sem imela kar prav glede tebe, samo, da sem v začetku mislila, da si tvoja mami  :D, ker si rekla, da je bil Gogi tvoj. Jure pa se je že bal, da je tikal tvojo mamico  ;D ;D ;D ;D!!!!!

Mladičkov nimamo doma, je pa naš Vali (AKŠ) njihov očka, mamico mladičkov pa ima moja sestrična, tako, da jih imamo "pod kontrolo" ;).Škoda, da se niste odločili zanje, saj so tudi manjhni in zelo zelo sličnih karakterjev (le bolj tihi so kot pudeljčki - vsaj po mojih izkušnjah), potem bi jih imelu blizu doma....

Kot si verjetno že ugotovila imamo sedaj ameriškega koker španjela - Valyja in Cane corsa Kinga.

Predstavljam si, da se ti danes minute vlečejo in vlečejo, kajne? Pa srečno pot in naužij se svoje pupike že prvi dan!

Aja, pa pozdravi doma ;)!

LP,Januša



genie

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 13 Januar 2006, 16:43:31
Zdravo!
Veš, dolgo se nismo mogli odločit kaj bi kupili. Gledali smo pekinezerje, pa nam nekako niso bili dovolj všeč. Naš ata je bil odločno proti nakupu pudlja, vendar le iz tega razloga, ker se je bal da bi novega psa primerjali z Gogijem. No, najprej je bil sploh proti kakršnem koli psu, vendar si je potem kupil motor in rekel, da lahko zdaj medve z mami kupiva psa. Seveda ga bo plačal on ;D ;D Sedaj je ful navdušen. Še ime ji je zbral on. Z mami sva ji hoteli dati ime Hera, vendar je rekel, da je to ime za bulgoda, ne pa za tako nežnega psa, kot je pudelj! Zdajle je pri Petanovi. Upam, da bo psička kmalu doma! Res se minute vlečejo...
Sva govorili s Petanovo in je rekla, da je psička že pripravljena, počesana, obrita. Samo ena neprijetnost: ko jo je očedila se je tamala spravila v skledo za meso in se lepo povaljala :D :D
Jutri vam na razstavi želim vso srečo in držim pesti za vas!! ;)

Lep pozdrav!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #28 : 13 Januar 2006, 16:53:55
Ooooo a bodo kakšne slikice  ;D ;D ? ? ::)
Ker tako rad gledam take male cortke  :-* ...no zdej sem ravno u formi k mamo take doma oz. pri mamičini sestrični ::)....
Ja so ila pregovarjanja ...mi je to znano  ;D.

Pa pozdravi mamico,ko pride domov !



lp Jure


genie

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 13 Januar 2006, 17:04:18
Mami je doma. Te pozdravla nazaj! Ej, ko bi jo vidu kok pospravla, :D :D, pa govori:˝ Da se ne bo kam zaletela, da ji ne bo po parketu drčal, da bo mela tam svoj prostor...˝ Čist je zmešana! ;D Ja, bodo slikce, sam da pošinem kako se to zrihta :-[ Sem bolj ta leva za računalnike :-[ :-[ Jaz bi tud vaše oz. od vaše sestrične cukrčke rada vidla. Pa vašega kužija. Bomo šli skupi na kakšen sprehod, pa se slikal, pa boš dal ti pol slikce gor ;D ;D ;D

Lepo se mej!