Kolikokrat češete svojega psa?

ABBY LABRADOR · 21811

pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 05 Februar 2008, 15:33:44
No naša Abby je malokrat počesana :-[. Pa nima vozlov-prednost kratke dlake :P ;D.

Pomanjkljivost pa, da se dobesedno "zapiči" v mehke stvari.

                       Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #31 : 05 Februar 2008, 15:34:14
Kar se tiče dolgodlakcev...naš njufko ima sicer dlako čisto okoj,tudi če ni počesan 2 tedna popolnoma nič...se pa pozna na hlačah in mu jih zato kar postrižem :-[...ampak dobesedno sovraži česanje okrog jajčk in se mi res ne splača 2h ga prosit in lepo počasi,cofek za cofkom ven...in zraven poslušati kako mrcina vrešči od "namišljenih bolečin"

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #32 : 05 Februar 2008, 15:49:20
Jaz pa Blytha cesem vsako jutro. Ne, da bi bilo treba. Bolj zaradi sebe, ker vem, da ce se bom enkrat izognila, se bom vedno vec krat. ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 05 Februar 2008, 17:35:59
Pupa t ja sej v vsaki deki jih je zihr ene 50. Ampak kaj čmo ane važn je, da so nam všeč.



Terrierka

  • *
    • Prispevkov: 1.555
    • Točke: 4
  • to the ∞ & beyond
Odgovori #34 : 10 April 2008, 13:45:50
Pupa t ja sej v vsaki deki jih je zihr ene 50. Ampak kaj čmo ane važn je, da so nam všeč.
No, od Kiare ni v stanovanju NITI ENE DLAKE!!! :P 8)
Aja, češem jo pa vsaj 1x na teden! ::)
Lp


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #35 : 10 September 2008, 09:24:52
jst imam pa makltežanko in se česeva vsak dan - no,mogiočle včasih en dan spustim,ampak redko


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #36 : 10 September 2008, 11:54:09
Tudi jaz sem bolj med lenimi in tudi na srečo imam tako pasmo in ima takšno dlako, da ni potrebna tako redno česanje. Edino kadar jo menjava jo pa vsak dan, drugače pa na prbiližno enkrat na teden, včasih šele po 14 dneh spet.

lp


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 11 September 2008, 13:04:15
sem prav srečna, da ima moj cucek res kratko dlako. to je bil tudi eden od razlogov za izbiro pasme!  8)
mi se nič ne krtačimo, se samo božamo  :P
na začetku sem sprobala gumijasto rokavičko s tistimi kratkimi gumi čepki, a smo le prhljaj pridelali. psa samo okopamo1x na mesec ali po potrebi, naoljim in nato se božamo, božamo in še enkrat božamo :)
tako enostavno je, če imaš kratkodlako pasmo  :P



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #38 : 11 September 2008, 16:48:19
Meni je čar v tem da  ga češeš (fajn je da mojmu ne odpada dlaka )

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


h3x0r

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 11 September 2008, 16:55:20
Jaz ga ne nikoli



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #40 : 11 September 2008, 16:58:14
Smrček, sej pudlja je treba pogosteje česati, ker drugače se mu dlaka zafrcla in vozle je potem težje razčesati, včasih jih je bolje kar odstriči ;) Vem, ker sem imela prej pudlja :P


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #41 : 11 September 2008, 20:34:42
Ja sej zato ga pa imam  ;) (pa še značaja) ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #42 : 11 September 2008, 21:27:27
Pa že raje potrpim in parkrat na mesec skrtačim psa, kot pa da bi se tresla in trepetala zaradi komarjev in mušic, ki kratkodlake reveže požrejo do krvi. Poleti jimni vroče in pozimi jih ne zebe...kaj pa še hočeš lepšega. Edino za razstave - to pa sem kratkodlakcem res fouš.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 11 September 2008, 21:56:46
kakor se meni da :) to pomeni, je obdbje vsak dan in 1x na teden. sem pa probavala tudi, da je bila 14 dni brez česanja pa ni bilo nič narobe :)

jah, za razstave se pa kopamo (če jih ni nekje 1x na 2 meseca, spet nebi bilo panike če nebidalj časa), to je pa to. praktično in brez vsakršnega koli striženja :)...


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 22 September 2008, 12:39:08
Vsak dan, pa je še vseeno dlaka po stanovanju - moram na 2-3dni posesat. Je treba vzeti v zakup, če si mahnjen na dolgodlake pse! Meni ni problem,  del mojega vsakdana. Pa še vozljev se ni bat (za ušesi, na hlačah), če redno in temeljito počešeš.

Be happy :)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #45 : 23 September 2008, 14:30:19
Ob menjavi dlake tudi do 2 uri na dan, pozimi enkrat na dva tedna. Zdaj pa nekje enkrat na teden. Ni neke sile, se pa rada češe.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #46 : 27 November 2008, 15:07:44
Jast mojega češem 4-krat tedensko ker je dolgodlak.Se ga pa lepo češe ker ima svileno dlako.Mu pa n preveč ušeč ko ga češem.Ga dam kar na en stol da lahko spremlja dogajanje zunaj in se s tem zamoti :P ;)

My best friend is a westie


čili

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • * I LOVE DOGS *
Odgovori #47 : 31 Marec 2009, 14:39:21
jaz mojega Runita počešem tudi 2x na dan... :)
vendar je to samo ob menjavanju dlake hehehe :D ;D
lp čili :-*

lp čili dog!


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #48 : 31 Marec 2009, 18:21:19
cookija počešem ponavadi 1xna dan, včasih pa tudi 1x na dva dni...odvisno kakšno dlako ima  :)

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #49 : 31 Marec 2009, 20:12:24
Jaz Chappija počesem 1 x - 2 x na teden , ker ima kratko dlako in se mu nič ne zavozla razen ušesa .  :) Je pa priden . Ga moram prav pohvaliti . Na koncu mu dam pa še ponavadi pribolšek .  :) :-*



LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #50 : 31 Marec 2009, 20:20:37
ja,jaz delam enako. Najprej se je zupiral, pozneje pa smo ugotovili zato, ker je imela krtača preveč goste tiste konice, s katerimi češeš...potem sem bila enkrat pri ani(smrčku), kjer sem mojega psa česala s timijevo krtačo, in se ni upiral (cookie). No, ugotovila sem da je to krtača za mačke( :o)...ampak je učinkovala...in smo jo šli kupit...pred tem pa so okoli česanja potkale prave "borbe" :D...

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #51 : 31 Marec 2009, 20:42:56
Moja frizerka uporablja isto krtačo kot jaz :D  To za mačke...  :D Sam lepo počeše, zato ne vidim razloga zakaj ne bi bila primerna... ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


gogy

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 27 Oktober 2009, 09:40:52
Jaz gogija češem vsak dan.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 24 September 2010, 17:50:12
Pri nas pa je tako... mi imamo Samojedko :) Ker je dokaj dolga dlaka, jo vsak dan "poravnam" torej grem skozi, če je slučajno kakšna pomankljivost. RAZČEŠEM jo 2-3x tedensko. Ampak to ne velja za jesen in pomlad, ko menjava dlako. Takrat ko razčešem VSAK dan :) Da spravim vse ven ;D


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #54 : 16 November 2010, 16:58:47
V času misenja-po potrebi, to navadno pomeni maximalno 2x na teden, edinole hlače, tam kar cofi ven letijo, ko ji z roko ven puhec potegnem. Sicer pa je sploh ne krtačim, čez poletje in do ppred 14dni  je nisem česala nič. :P 

Ji pa dlake skoz dol letijo, to je res, ampak se nima kje kaj zavozjat, ker ima dovolj kratko dlako (nekje md NO in labijem).  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 16 November 2010, 18:54:55
Naši so počesani 1x na teden.

Ha, ha  :o! Še vedno 1x na teden  :P.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 17 November 2010, 12:09:26
Ja fajn, da vzdržujete tempo :). Jaz sem prej prav pretiravala s krtačenjem ob misenju. Pol sem se pa navaličala.  ;D Jo po dežu sprehodim, da se umije, pol pa samo z mokro coto pobrišem, čez pa še z suho brisačo in smo lepi, svetleči. Pa vsi nam pravijo, k'k lepo dlako ma. Opažam, da je tak tip dlake- nezahteven, ki ga skoraj ni treba česat  najbolj primeren zame.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 17 November 2010, 12:22:40
Ja, Čara, taka dlaka je zakon, a ne :D
Jaz sem mojega krtačila nekako 1x tedensko, tudi, če ni bilo potrebe. Pač je noro užival v tem, pa še lepša dlaka je potem in tudi masaža obenem.
Ko je odpadala, pa sem ga krtačila nekako 2x tedensko oz. po potrebi, da niso ravno kje cofi štrleli stran od njega :P


Smrčk

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
  • S smrčkom naprej! In novim zmagam naproti!
Odgovori #58 : 11 December 2010, 11:43:03
Je že kdo probal "česati" kratkodlakega psa z tisto zadevo,  s katero iz plaščev pobiramo smeti dol in dlake? :) - ne vem, kako se reče.. na rolici je, potem pa se papirčki dol trgajo, ..tako je kot nekakšen selotejp :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #59 : 12 December 2010, 17:22:47
Je že kdo probal "česati" kratkodlakega psa z tisto zadevo,  s katero iz plaščev pobiramo smeti dol in dlake? :) - ne vem, kako se reče.. na rolici je, potem pa se papirčki dol trgajo, ..tako je kot nekakšen selotejp :)

rajši probaj s furminatorjem, bo boljše. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."