Pes se potepa

hrekle · 8324

hrekle

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 12 December 2011, 19:04:35
Pozdravljeni

na vas se obračam za pomoč.

Naš pes Dino ima težavo...nikoli ni doma. Kadar ni nikogar z njim se gre potepat. Ker živimo blizu ceste, nas je strah,da nebo končal pod kolsi vozila. Nočemo ga imeti skos v boksu ali na verigi.

Imate mogoče kakšen predlog, da bi ga navadili da bi ostal doma. Imamo kmetijo,zato ne moremo skos gledati kje je Dino.

Slišal sem za električne ovratnice...ali to priporočate? Je to sploh humano?

Hvala



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 12 December 2011, 19:18:30
Če ga nočete imeti v boksu ali na verigi, ga imejte pa v hiši ali pa naredite dovolj visoko ograjo okoli hiše.
Sam zunaj brez nadzora nima kaj iskati in se potepat naokrog. Zaradi njegove varnosti in varnosti drugih.
Ko ste doma se mu posvetite, peljite na sprehod, naigrajte se z njim, pojdite teči....Električna ovratnica ne bo nič pomagala pri tem problemu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


hrekle

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 December 2011, 19:27:14
V hiši nimamo živali, ker tja nesodijo.

ograditi pa ne moremo ker imamo travnik in kmetijo.

sem pa že marsikje videl da je pes na dvorišču in ni ne privezan niti v boksu in zagrajeno nimajo...



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 December 2011, 19:31:03
Je že ogromno napisanega o tem, si najprej malo preberi. a živali ne spadajo v hišo pa prvil slišim...



hrekle

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 12 December 2011, 19:32:27


ok



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 12 December 2011, 20:47:24
Pes še kako sodi v hiši in v stanovanje.
Ni pa dopustno, da se sam sprehaja naokoli. Če imate psa, je treba zanj poskrbeti in se ukvarjati
Kmetija ali ne kmetija-ograja se še vedno lahko naredi-preverjeno! Če ima kdo to srečo, da je njihov pes samo pred hiši ob več urni odsotnosti....so redki. Večina psov se iz dolgčasa začne potepat, pri tem pa lahko povzročajo škodo, serjejo pri komu drugemu, lastnik pa ne vidi in ne pobere.

Vaš pes se je navadil potepat. Naredite dovolj velik boks s primerno veliko in izolirano hišico ali naredite ograjo ob hiši ali psa na verigo (najslabša možna opcija).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 12 December 2011, 21:33:39
ali psa na verigo (najslabša možna opcija).

Na kmetiji pa sploh ne. Primerna zajla in na njej kaka ne težka, a vseeno vzdržljiva verigica in pes lahko spremlja gospodarje ob skoraj vseh domačih opravilih, po možnosti ima dostop še v gospodarska poslopja. Ziher boljš kot pa da iz pesjaka gleda kako se njemu ljubi ljudje cel dan sprehajajo okrog, on pa sam tam notri.. Imajo pa eni pri nas celo dve zajle, eno za po dvorišču in drugo na vrtu pa ga vsak dan mal prestavljajo - poleg sprehodov seveda. Seveda je fajn da je pes lepo vzgojen in se na ketni ne zateguje, pogoj pa je da na sebi nima zatezne ovratnice ter da se poskrbi, a se nima kam zavit ali česa preskočit in se zadavit.

Lahko poštudiraš tud kaj bi se zgodilo, če bi vaš pes in posledično vi bili krivi za hudo nesrečo (denarnica bi fejst trpela) po možnosti s smrtnimi žrtvami..

In ja, kot že rečeno, pes je človekov najboljši prijatelj in si zasluži vsakodnevno ukvarjanje - počešes, pocrkljaš, pelješ na sprehod in vržeš kako žogco, če ti že ni da bi z njim kake resne stvari počel. Pa ko grete na njivo/travnik ga vzamite s seboj, pač delaš in ga imaš na 10m štriku on pa naj luknje koplje in miške lovi, sam da se mu dogaja.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 12 December 2011, 21:36:56
opcija ni električna ovratnica kot taka ampak "nevidna ograja" s katero ogradite prostor, kjer se pes lahko giblje. Pes ima na sebi ovratnico, če gre proti meji ga najprej opozori, potem pa strese. Zadeva se nekaterim lepo obnese, ima pa precej slabih lastnosti:psa je treba na meje najprej naučiti, prepreči samo izhod vašemu psu, drugi psi lahko neovirano prihajajo in odhajajo, nekateri psi gredo čez mejo kljub temu, da vedo, da jih bo streslo, nazaj pa potem ne morejo....poleg vsega je zadeva tudi izredno draga (poceni ponaredki, ki se občasno dobijo, so nezanesljivi). Aja, pa psi niso butasti in vedo, kdaj se baterije izpraznijo....
Nekateri psi se držijo hiše, nekateri izkoristijo vsako priložnost za potep. Teh zadnjih je veliko več. Ko se enkrat navadi potepat, bo to počel vedno ko bo imel priložnost, dokler ga ne bo povozilo.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 December 2011, 15:20:50
Se strinjam z vsemi. Nimaš niti po zakonu pravice da se tvoj pes potepa okoli, zato bi ga dokler te res ne upošteva glede tega pač imeti pod kontrolo. In lahko tak spuščen pes naredi veliko škodo: pri nas je npr. en zelo prijazen, amapk so lastniki taki da se jim ne da dopovedat. In pes teče za mano, ko sem šla v trgovino je šel za mano in sem ga komaj ven spravila, lizal je dojenčka v vozičku, naskakovati je poskušal do psov napadalnega psa in kar ni  odnehal, tudi gristi je poskušal in ko sem se s psom nekam zaprla je 2 uri (dokler se nisem z avom odpeljala proč) tulil pred vrati in praskal... Čeprav je pes prijazen je to zelo moteče, lastniki pa se seveda sploh ne zavedate.
Pa če je pes v pesjaku ko vas ni zunaj, ko pa ste pa ali na zajli, ko bo malo bolj navajen pa lahko en daljši povodec po tleh vleče. In to da pes ne spada v hišo pa je značilno kmečko mišljenje, kakor tudi da je pedigree super hrana, se pes lahko potepa, pasja šola seveda ni potrebna... Pa če imaš voljo in tudi čas se pa pač loti učenja kje je meja (lahko uporabiš kliker). Jaz poskušam čeprav bolj tako da tudi ko je pes na povodcu ne bi rinil tla: dam ga na 10m povodec in ko hoče prečkati mejo ga pač pokličem nazaj, če pa ne pride pa si pomagam s povodcem. Pa če grem jaz tja, on pa ne sme za mano čez mejo se ga vedno dotaknem da se umakne nazaj in to deluje. Tako da zdaj je že malo boljše glede tega!
Električne ovratnice pa ti ne priporočam: psa strese ko hočečez mejo, če pa kljub temu gre pa ga trese tudi za noter. Možnost je da bi se mu tudi dom še bolj zameril in bi poskušal bežati. Nekateri tudi ne ugotovijo točno za kaj gre in so le še bolj presrašeni in nezaupljivi saj jih kar naenkrat nekaj trese. Pa tudi druge živali gredo lahko k psu, on pa ne more normalno pobegniti. Tako da to metodo ti res odsvetujem!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 December 2011, 19:32:32
Tole pa tud mene malo ''pogreje''.

Sicer sem že imela spisan dolg post...pa ga bom kar skrajšala.

Če je problem samo ko vas ni ga preprosto pripnite na tekalno verigo in primerno široko ovratnico. Tako vam bo čuval dvorišče in ne bo hodil k sosedom. Če vam je veriga v napoto takrat, ko delate na območju kjer bi bila tekalna veriga, ga imejte spuščenega in pod kontrolo oz. ga pripnite drugam. (pri tem upoštevajte vsaj zakonsko določilo koliko in kakšen je minimum priveza). Če pravite, da imate kmetijo je vaš čas odsotnosti od doma povprečno manjši od tistih, ki živijo z manj hišnih obvesnosti  ;) torej ne bo pes zato za nič prikrajšan tistih par ur ko se z njemu ne morete ukvarjati. Če pa se s psom nimate namena ukvarjat in vam predstavlja preveliko obveznost je morda bolje da se za naslednjič odločite za gosi. So odlični čuvaji, dobro se držijo meje, preprosto jih je ograditi, nesejo jajca poleg tega imajo užitno meso.


Imam kmetijo (prilično dovoj veliko, da je ograja draga investicija). Imam pse (več njih). Imam sosede (nisem bogu za j...). NIMAM OGRAJE. PSI so NA DVORIŠČU. Nič čudežnega ne počnemo. Ko so spuščeni smo zraven, če nas ni zraven so ali v hiši ali v ograjenem delu (kjer imamo tudi najbolj ''mamljive stvari za dvo-nožne lisice''). Pes, ki luta po vasi mi prav nič ne koristi kot neki jaki čuvaj. Zaprt nekje zadaj hiše tudi ne.

Upam, da se boste ravnali odgovorno do svojega živega bitja, ki ''pameten'' sam od sebe ne more biti. Vzglede si pa išče tam kjer jih lahko najde. Pes je pa dovoj pameten sam zase in si bo poiskal vam nepametno rešitev za njegov dolgčas.

Roko na srce - bi vi ležali na pragu in čakali na prihod nekoga, ki vam ne nudi dovolj? Pri sosedih pa bi dobili tisto pravo uteho?


Lep pozdrav,
Lunette &Co.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 14 December 2011, 19:47:27
eni se trudijo živali vreči iz hiše...pa jim to ne uspe, kljub temu, da so psi zunaj  :P
Mi imamo skoraj vse notri pa se ne obremenjujemo več koliko nas je  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.