HURTTA Collection

trigi · 539828

Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #540 : 03 December 2008, 13:59:07
Joj, tile fliski so tudi meni zelo všeč.... :-[ Moram še razmislit...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #541 : 04 December 2008, 08:57:15
Jaz se pa ne morem odločiti med overall flis ali overall dežni plašček. Sicer se ne podimo po kakšnem blaznem snegu in ne hodimo na sprehode v kakšnih ekstremnih razmerah, ker je Gal itak premajhen in preobčutljiv. Rada bi samo, da tisti čas, ko pa smo zunaj, da ga ne zebe. Sem pa ugotovila, da nujno rabimo nekaj kar ima rokavčke in nogavčke. Flis se mi zdi kar zelo topel, plašček pa ne vem a bi bil mogoče premalo. Sicer če se mi zdi, da ga res zebe, je itak tako majhen, da ga dam v naročje pod jakno. Kaj mislite, a bi bil overall plašček dovolj za ljubljanske razmere in zmerne sprehode?

Če ne rabiš res v kakšnem mrazu in če rabiš samo za to da gresta ven lulat oz. bolj na hitro zadevo je pomoje klasičen overall dovolj. Zadrži telesno temperaturo za določen čas, če bi se pa več in dlje časa sprehaja zunaj in je zmrznjenček potem pa flis. Ampak glede na tvoj opis, flisa praktično ne rabita, ker imata v hladnem vremenu samo "ta hitre" variante.

Lp, nina



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #542 : 04 December 2008, 09:47:35
Ma niso ravno tiste najbolj hitre variante, samo lulat pa kakat pa domov. Samo niso pa tudi neko jako dolgi sprehodi in dolgo norenje po snegu. Gremo za kakšno urico recimo vsako popoldne vmes so pa tudi ta hitre ja.

V bistvu bi vzela flisek edino kar me skrbi je to, da premoči. Zato se pa tudi ne morem odločiti.



Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #543 : 04 December 2008, 21:36:28
Evo še slikico moje dalmatinčice v zimskem plaščku  :o :o

Sicer še malo žalostno gleda, ampak ko bo -5, nam bo pa zelo hvaležna  :P




AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #544 : 05 December 2008, 10:14:19
Tudi moj Fir je postal ponosen lastnik Hurttinega flisa ;D

Slikice sledijo samo da jih naložim na računalnik.

Črt še enkrat hvala za vse...

lp
Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #545 : 05 December 2008, 10:26:50
Men pa zanima kako se vam tak kroj plascka kot je na slikici dalmatincka od Hunde obnese ce dezuje. Ker vidim pomanjkljivost, ki morda sploh ni tako majhna. Predvidevam, da ce dezuje, potem polzi voda po plascku navzdoj in odteka za rob spodnjega dela, ki pokriva spodnji del prsnega kosa. Meni bi bilo bolj razumljivo, da bi bil spodnji del pod pokrivalom, ker potem bi voda odtekala cez spodnji del, tako pa tece verjetno notri. To pa verjetno potem ni to kar bi mi zeleli...
Ali je ta plascek kdo preskusil v dezju?

Hvala za info

Blumina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #546 : 05 December 2008, 10:41:48
Blumina: sprobano v normalnem dežju, ni bilo opazit da bi bil spodnji del napit z vodo, kaj bi bilo v hudem nalivu si ne upam trdit. Sem pa prepričan, da bi hurtta v novi kolekciji spremenila kroj če bi se izkazalo da ni primeren, pa ga ni. Po pravici povedano, pa v hudem nalivu tudi ne hodim ven, raje počakam par minut, da gre mimo ;)

Lp, Črt



Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #547 : 05 December 2008, 10:52:57
Danes je idealen dan za sprobat  ;) Čeprav je malo pretoplo.. mogoče zvečer.

Zanima me, kako je s temi odbojnimi ovratnicami. Ali se dolžino ovratnice da regulirati, ali je fiksna? Ali sta dobavljivi obe barvi?




terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #548 : 05 December 2008, 11:12:33
Blumina, jaz imam podoben kroj plašča, samo ni od Hurtte - ima pa identično zapenjanje. Smo bili zunaj tud v velikem nalivu in voda nekako ne odteka notri oziroma, da bi psu zamakalo. tako, da ko dam jaz dol ta plašč je pes suh in topel. tako da deluje.  :o



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #549 : 05 December 2008, 11:20:03
Zanima me, kako je s temi odbojnimi ovratnicami. Ali se dolžino ovratnice da regulirati, ali je fiksna? Ali sta dobavljivi obe barvi?

Dolžina se da regulirat, na voljo pa sta obe barvi.

Lp, nina



Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #550 : 05 December 2008, 11:42:03
Superca  :o :o

Škoda samo, da ne obstaja v rdeči barvi  :-\ bomo mogli zgleda še en oranžen povodec nabavit  :)



tina malina

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #551 : 05 December 2008, 11:46:25
Ojla,

rabim pomoč :) Rada bi kupila Hurttino podloženo oprsnico, pa mi nekako ne klapa z tabelico, kjer najdeš pravo velikost glede na pasmo...

Torej imam airedalca ki ima obseg prsnega koša 70 cm - merila sem dolžino kjer je najšerši
Se pravi če gledam v tabelo bi glede na mere morala vzet velikost št.2  - to pa je npr za fox terierja....

A sem kaj narobe zmerla ???

Hvala za pomoč,

lp,Tina  


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #552 : 05 December 2008, 11:52:28
Predvidevam da sprašuješ za sport oprsnico. Pomembno je da izmeriš sprednji trak torej del, ki gre od ene do druge tace (vsakič merjeno tik za prednjima tacama). Tega dela se ne da regulirati in je bolj pomemben kot obseg prsnega koša. Probavali smo že na samcu in je bilo 90 ok tako kot je v v tabeli, če je samička bolj "švoh" potem priporočam 80.

Lp, nina







tina malina

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
Odgovori #553 : 05 December 2008, 12:05:57
Oprsnica bo za samčka, ki je med švohnejšimi, tako da bom vzela kar velikost 3.

Hvala ::)

lp,Tina


AIKA B

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Aika, Fear, Envy
Odgovori #554 : 05 December 2008, 20:02:43
Fir z novim fliskom :P







lp

Katja

Fevy's kennel - chinese crested dog
http://fevys-kitajski-goli-pes.weebly.com/


Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #555 : 05 December 2008, 20:22:17
Hehe  :D
Ful mu paše tale flis!!

Mi smo danes hotli preizkusiti zimski plašček v malo močnejšem deževju, pa naša gospodična sploh ni hotla na sprehod  :-\

Tako da, če bodo pri Hurtti kdaj v prihodnjosti imeli dežni plašček s kapico s šildom, ga z veseljem kupimo  :D :D pa gospodični ne bo več kapljalo po očkah..



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #556 : 05 December 2008, 21:10:11
 8) Meni so ti oranžni fliski res noro dobri :-[ Pa na tole Firovo temno podlago :-*  Bi rabili še enega mini psa :-[ :-\


Citiraj
Mi smo danes hotli preizkusiti zimski plašček v malo močnejšem deževju, pa naša gospodična sploh ni hotla na sprehod

A to ona noče zaradi dežja ali zaradi plaščka?
Midva sva se danes odločila, da nama je dovolj brisanja Smarta in Rumbe po tem dežju in spravljanja peska iz dlake in sva jima oblekla Overall-a in je super 8) Samo obrišeš tačke in ušesa ko prideta iz sprehoda in smo fertik. Smartu je plašček čisto kul, Rumba je pa malo razmišljala kako bi zdaj lulala pa kakala, ... ampak se bo že navadila ::) Najbrž so pa kakšni taki, ki se ko jim daš plašček gor nočejo niti premaknit - kaj šele da bi šli dejansko na sprehod ::)

Lp, nina







Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #557 : 05 December 2008, 21:19:26
Vrjetno ni hotela ven, ker ji dež pada po očeh, ušesih. Je malo bolj fine sorte  ::)
Je pa s plaščkom na sebi sprva malce čudno hodila, potem pa se je navadila. Res komaj čakam sneg in mraaz  :D Da ga preizkusimo. Verjetno bo takrat, ko bo čisto podivjana, pozabila da ima nekaj "čudnega" na sebi  :P

Teli Overalli se mi tudi zdijo super, sploh za kake bolj dolgodlake kužke, ki se jim umazanija še toliko bolj upije v dlake..



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #558 : 05 December 2008, 21:23:01
Tale tamau je res hudo dobr  :o :D :D

ninci
jaz sem pa mislila, da se mi mesa, ker razmisljam o overallu, ko ze en mesec 3x na dan pucam psa ko budala  :-[
Katero velikost imas za Smarta?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #559 : 05 December 2008, 21:26:39
Tale tamau je res hudo dobr  :o :D :D

ninci
jaz sem pa mislila, da se mi mesa, ker razmisljam o overallu, ko ze en mesec 3x na dan pucam psa ko budala  :-[
Katero velikost imas za Smarta?  ;)

Meni je po pravici povedano kar malo nerodno, da imamo za prinašalca plaščke, ker zebe ju dejansko res ne (vsaj mojih dveh ne ). Ampak če pomislim, da porabim 3x na dan po vsakem sprehodu pol ure, da vse tri obrišem, pa je še vedno vse mokro in pet kil peska, pa pridejo res prav :-[

Velikost pa Smart 601, Rumba pa 551. Širino v pasu in vratu se da fajn regulirat, po dolžini pa je kot ulit. 

Lp, nina



Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #560 : 05 December 2008, 21:31:48
Meni je po pravici povedano kar malo nerodno, da imamo za prinašalca plaščke, ker zebe ju dejansko res ne. Ampak če pomislim, da porabim 3x na dan po vsakem sprehodu pol ure, da vse tri obrišem, pa je še vedno vse mokro in pet kil peska, pa pridejo res prav :-[

Ali Overall sam po sebi primeren ravno za malo bolj kosmate pse, da ščiti pred dežjem in umazanijo.. Za kratkodlake bi pozimi verjetno pod njim potreboval še kak flis, za kako poletno nevihto pa bi bil verjetno super  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #561 : 05 December 2008, 21:37:27
Meni je po pravici povedano kar malo nerodno, da imamo za prinašalca plaščke, ker zebe ju dejansko res ne (vsaj mojih dveh ne ).

Ja sej zato.. Itak jih ne zebe, s tok dlake  :) Samo ce imas psa v stanovanju, in ti pride domov kot pujs, med dlako 10 kg peska, ki z brisaco ne gre ven, in potem imam v dnevni sobi peskovnik, in poslusam vpitje zakaj nisem dobro spucala psa, zacnem pa res razmisljat o plascku. Saj takega za povrh imava (ki mu ga oblecem kadar res ful uliva), ampak tisto koristi le toliko, da povrhu ni moker. Po trebuhu je pa katastrofa..

Ce se ne bo konec tega dezja se bom pomoje odlocila in ga nabavila.. Saj jih imata verjetno dosti na zalogi ane? (predvsem polar in siberia barve; arctic je malo prevec ziv)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #562 : 05 December 2008, 21:42:33
Ce se ne bo konec tega dezja se bom pomoje odlocila in ga nabavila.. Saj jih imata verjetno dosti na zalogi ane? (predvsem polar in siberia barve; arctic je malo prevec ziv)

Zaenkrat so še vsi.

Lp, nina




Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #563 : 05 December 2008, 21:56:21
Koliko se pa da pri Overall kaj regulirat okoli trebuha in prsi?
Wi ima namreč 40-42cm obsega trebuha in čim je tam okoli kaj preveliko jo to ful moti. :-\ Prsni koš je tam 56cm, vrat mislim da 35-37cm in hrbet 52cm.
Glede na hrbet pride zanjo v poštev samo 551, ki ji je pa v vsem drugem veliko prevelik. :(

Zanjo bo očitno treba delat kar po merah, ker ji nič ni prav. Največkrat ima največ lufta okoli trebuha.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #564 : 05 December 2008, 22:01:27
Koliko se pa da pri Overall kaj regulirat okoli trebuha in prsi?
Wi ima namreč 40-42cm obsega trebuha in čim je tam okoli kaj preveliko jo to ful moti. :-\ Prsni koš je tam 56cm, vrat mislim da 35-37cm in hrbet 52cm.
Glede na hrbet pride zanjo v poštev samo 551, ki ji je pa v vsem drugem veliko prevelik. :(

Zanjo bo očitno treba delat kar po merah, ker ji nič ni prav. Največkrat ima največ lufta okoli trebuha.

Regulirat se da full. Ker je tudi najina Rumba vsa pretrgana okoli trebuha, ampak ima v notranjem delu overall elastiko in lepo reguliraš trebuh in vrat. Ker v osnovi zgledajo full veliki, z regulacijo pa potem pride čisto ok.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #565 : 05 December 2008, 22:11:33
Koliko se pa da pri Overall kaj regulirat okoli trebuha in prsi?
Wi ima namreč 40-42cm obsega trebuha in čim je tam okoli kaj preveliko jo to ful moti. :-\ Prsni koš je tam 56cm, vrat mislim da 35-37cm in hrbet 52cm.
Glede na hrbet pride zanjo v poštev samo 551, ki ji je pa v vsem drugem veliko prevelik. :(

Zanjo bo očitno treba delat kar po merah, ker ji nič ni prav. Največkrat ima največ lufta okoli trebuha.

Še tole... sem šla preverit v Hurttin seznam mer, ko imajo predloge po pasmah, kja naj bi bilo za katere ustrezno. In je za Tollerja predviden 452, 453. Hrbet moraš merit od sredine lopatic do korena repa, najbolj važna je ta dolžina ker druge praktično vse lahko reguliraš.

Lp, nina



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #566 : 05 December 2008, 22:52:17
Ju3 bo najbrž Wi sprobala 453 pa bom videla ali ji bo prav. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #567 : 07 December 2008, 07:52:43
Meni je po pravici povedano kar malo nerodno, da imamo za prinašalca plaščke, ker zebe ju dejansko res ne (vsaj mojih dveh ne ). Ampak če pomislim, da porabim 3x na dan po vsakem sprehodu pol ure, da vse tri obrišem, pa je še vedno vse mokro in pet kil peska, pa pridejo res prav :-[
Po moje je finta tehle overallov itak bolj v zaščiti dlake (posebej dolge, ker kratkodlakega psa pač lažje očistiš) pred umazanijo in vodo, ne glede na letni čas.
Naši dve imata pa (še v primerjavi z ostalimi horsecoat šarpeji) zelo kratko dlako, brez poddlake itak, in še vedno iščemo njune 2. plaščke. Imata že ene  dobre doma narejene, ampak Božiček prihaja...  ::)  :-X

Sta zmrzljivki, obe.



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #568 : 08 December 2008, 20:43:03
Boste kaj povodce in ovratnice iz nove kolekcije naročali? ;D :P Meni je tale PRO kolekcija tako všeč. Tista oranžna barva je bombastična. :o
Božiček, če bereš PeSjanarja, veš kaj moraš pustiti pod smrekco :D

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #569 : 09 December 2008, 21:23:51
Hurtta se v Sloveniji od danes dalje prodaja še v dveh trgovinah. Tako se jo sedaj dobi na sledečih lokacijah:

Spletna prodaja - PASJI.NET  www.pasji.net

LJUBLJANA:

Pikin Butik
Čebelarska 19/b
1000 Ljubljana

Trgovina Doget TPC Murgle
Cesta v mestni log 55
1000 Ljubljana

ZOO Trgovina Taček
Nove fužine 49
1000 Ljubljana

NOVO!!
ZOO Center Bingo
Poljanska 14
1000 Ljubljana

VRHNIKA

Trgovina Doget
Cankarjev trg 9
Vrhnika

BLED
Trgovina 4 tačke
Cesta svobode 4
4260 Bled

NOVO!! MARIBOR
ZOO Pluton
Gorkega ulica 3
2000 Maribor



NOVO!! CELJE
Vomar Dog Sport
Mariborska 105
3000 Celje


Po novem na voljo tudi v

LITIJA

ZOO Nara
Valvazorjev trg 19
1270 Litija


ginka šele po novem letu ;)

Lp, nina