(mavrični) udav - NUJNO!!!

Yo · 6993

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
: 31 Januar 2008, 10:54:13
Nujno iščemo vsaj začasno namestitev za (baje mavričnega) udava, dolgega cca 1 m.
Fant, ki ga je kupil, je namreč ugotovil, da se ga boji in da ga noče imeti pri sebi. Bile so celo grožnje, da ga bo kar izpustil, če se udavu takoj ne najde drugega doma.
Več informacij takoj, ko kaj izvem.
Lepo prosim za pomoč in za objave na še kakšnem drugem forumu.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 31 Januar 2008, 15:18:08
Kaj pa če bi se poklicalo zoo Ljubljana če ga sprejmejo?
Fantu bi pa eno tako primazala,... :-X >:( ???



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 31 Januar 2008, 18:13:10
Tema naj zaenkrat ostane še odprta, samo malo bo "počivala".
Namreč, od forumašice, ki mi je javila problem sem kasneje izvedela, da se je javila mama tega fanta, ki pa bi kačo v bistvu prodala. No ja, tako tole pač ne bo šlo, saj nismo bolha.com št. 2  >:( Tanja je gospe lepo razložila, da se kačo z njeno/našo pomočjo lahko samo oddaja, terarij naj pa pač prodajo, če želijo.
Bomo videli, kako bo naprej.
Sicer pa, fajn je to, da decembra zaviješ v trgovino, kupiš kačo s terarijem, januarja pa ugotoviš, da se je tako zelo bojiš, da MORA še isti dan drugam, sicer jo boš spustil na cesto. In ko se javi nekdo, ki bi pomagal (ne tebi, ker si trap, pač pa živali), ugotoviš, da bi žival pravzaprav lahko celo vnovčil. Lepo reševanje težav in predvsem lep dokaz odgovornega skrbništva, ni kaj.

Kaj pa če bi se poklicalo zoo Ljubljana če ga sprejmejo?

Osebno se tega ne bom posluževala. Zakaj ne, ne paše v to temo.

Fantu bi pa eno tako primazala,... :-X >:( ???

Jaz bi jo mami tudi. Še z večjim užitkom, če sem poštena.


kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 31 Januar 2008, 19:14:32
Hvala Yo za pomoc. Torej, res gre za mavricnega udava, starega dve leti (lastnica je preverila v trgovini kjer ga je kupila) dolg je od 1 do 1,5 m. Dokler je bil v trgovini se je dosti nosil po rokah in bil vajen prijemanja. Zivi v terariju, ki ima mere spodnje ploskve 67x47 in se prodaja. Jaz sem poskusila gospo pregovoriti, da kaco podari, terarij pa pac proda, pa ni bila za to. Prodajalka ji je rekla, da bi samo za kaco lahko iztrzila 150€. Menda je bilo, da bi kaco kar spustili, receno v hecu.

Saj ne vem kaj naj sploh recem.  :-\ Yo sem prosila za pomoc, ker sem vedela, da ima doma kace in da pozna kaksnega kacjeljubca, ker sem mislila, da se kaca oddaja. Zdaj, ko se prodaja, niti ne vem ali naj dam kaksen kontakt ali ne. Mi je malo hecno, da bi prijatelje okrog prosila za pomoc, potem pa bi jim povedala, da je treba kaco placat. ::) Kaksna ideja? lp



kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 31 Januar 2008, 19:17:32
Aha, se to. Ali mogoce kdo ve koliko sploh zraste ta vrsta? Gospe so v trgovini rekli, da sploh ne veliko. ::) Karkoli ze to pomeni. lp



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 31 Januar 2008, 19:28:57
Takole je. Kača zraste do 2m in NI primerna za začetnike, zato je tudi jaz osebno začasno ne mislim jemat. S hčerko nimava dovolj izkušenj, doma imava ameriške gože, ker sva se tako odločili ravno zaradi primernosti za začetnike, a ne de?
Tudi optimalne pogoje (vlaga, temperatura) je taki kači precej težje nudit.
Več tule:
http://www.akvazin.com/default.cfm?kat=0305&ID=351

Menda je bilo, da bi kaco kar spustili, receno v hecu.

Ah ja, poznam to. Tako smo doma "pridelali" še enega dodatnega kačona. Ni bil dovolj zanimiv baje. No, potem so pa čez dva tedna želeli kaj denarja, ker so se odločili, da bi meli udava...

Yo sem prosila za pomoc, ker sem vedela, da ima doma kace in da pozna kaksnega kacjeljubca, ker sem mislila, da se kaca oddaja. Zdaj, ko se prodaja, niti ne vem ali naj dam kaksen kontakt ali ne. Mi je malo hecno, da bi prijatelje okrog prosila za pomoc, potem pa bi jim povedala, da je treba kaco placat. ::) Kaksna ideja? lp

Ja, jaz jo imam. Najprej naj se lepo oglasijo na kliniki, naredijo vse potrebne teste (saj veš, salmonela ipd.), potem pa jo lahko mirno tudi prodajo naprej. V tem primeru, če se bo izkazalo, da je kača zdrava, jo bo zelo verjetno kdo kupil. Definitivno pa nihče (od nas, kačjeljubcev) domov ne bo želel nositi kače, ki je potencialno kužna ali polna zajedalcev.

Pa kaj je s folkom???
Do zdaj so bili mački, pa psi, zdaj pa že eksoti, kar lahko privede do še hujših težav...




Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 31 Januar 2008, 19:30:04
p.s. No, vlačenja po rokah v štacuni pa rajši ne bi komentirala, ker me boste še banali...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 31 Januar 2008, 20:00:14
 ::) Kdor zna pač zna ::)

Če kačo zdaj prodajajo bi jim jaz prodajo prepustila v njihove roke. Pač naj oddajo oglas in najdejo primernega kupca. Upam samo da v tem primeru ne bodo nabasali na kakšnega takega kot so sami :-\




kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 31 Januar 2008, 20:11:17
Citiraj
Upam samo da v tem primeru ne bodo nabasali na kakšnega takega kot so sami


Saj to me skrbi. :-\ Prej sem ze povsem dvignila roke nad zadevo, zdaj pa kar ne morem nehat tuhtat o tej nesrecni zivali.

Yo, sem si sla malo nabirat znanje o teraristiki in kacah. Verjetno bom gospo jutri poklicala in poskusila znova. Huh, me razjezijo taksne zadeve. Pa vedno mene ljudje najdejo.... lp



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 31 Januar 2008, 20:40:28
VSE mlade kače grizejo, so histerične ipd. (Če si histerik, te to vrže s tira, samo potem ne razumem, zakaj si sploh omisliš kačo?)

No, jaz sem razmislila, se pogovorila z ostalimi člani družine. V kolikor se kača ODDAJA skupaj s primernim terarijem, v katerem je mogoče zagotoviti primerno temperaturo in vlago, ter da mi dodatno dostavijo še hrano (morali bi jo imeti na lagerju, a ne), vzamem v oskrbo kačo jaz. Terarij po oddaji kače seveda vrnem, pa naj ga prodajo.
V kolikor ni primernega terarija in zaloge hrane, zaenkrat nimam rešitve, žal.


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #10 : 01 Februar 2008, 15:39:33
zakaj se pred nakupom ne vprasajo, ali in seveda koliko casa, jo bodo sploh imeli? [govorim za vse zivali nasplosno, v tem primeru je pac kaca] pa ce so zacetniki, zakaj potem ravno TA kaca? ne razumem... sama si zelo zelim kaco, ampak trenutno je ne morem imeti, pa se nimam nobenih izkusenj, tako da...

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 Februar 2008, 16:02:20
zakaj se pred nakupom ne vprasajo, ali in seveda koliko casa, jo bodo sploh imeli? [govorim za vse zivali nasplosno, v tem primeru je pac kaca] pa ce so zacetniki, zakaj potem ravno TA kaca? ne razumem... sama si zelo zelim kaco, ampak trenutno je ne morem imeti, pa se nimam nobenih izkusenj, tako da...

Ker se prej niso nič pozanimali. In ker verjetno sploh ne vedo, da udav in piton ni eno in isto, prav tako je spet pri obojih kar nekaj vrst. In od tega samo ena primerna za začetnike - pod določenimi pogoji seveda. Približno tako npr. kot tisti, ki bi imeli luštnega majhnega belega kužka, pa se jim zdi popolnoma vseeno, če je to maltežan ali pa višavc (se opravičujem lastnikom in ljubiteljem obeh pasem, nič slabega ni bilo mišljeno, zgolj primerjava).

Sem jezna. Zelo. In zaskrbljena. Še bolj kot jezna. Namreč eksoti so postali tako zelo lahko dostopni, hkrati pa vedno cenejši, da me skrbi, kaj nas čaka. Namreč mačka ali psa še nekako nekam namestiš, kam pa bomo nameščali eksote?


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 01 Februar 2008, 16:33:28
Ko smo mi kupovali ameriškega goža, ga hodili prej redno obiskovat in navajat na hčero, je kar nekaj ljudi kupovalo pitone in udave svojim majhnim otrokom(7-8 let) in me je bilo kar groza >:(, kaj bo, ko se jih bodo naveličali oz. bodo preveliki >:( Pa staršev sploh ni motilo oz. nekateri sploh niso vprašali za velikost odrasle kače. >:(

Sem se kar zamislila, kdaj bom na sprehodu z mojima psoma kakšnega večjega srečala.

Mi je pa že takrat bilo rečeno v trgovini, da je za kače, ki bodo zrasle velike treba javit lastnika in naslov.


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #13 : 01 Februar 2008, 23:02:44
ja, poznam primer, ko so ljudje kupili zelve in krokodila in jih potem spustili v naravo... si predstavljas, da hodis po barju [zivim na barju] in srecas krokodila? zelvo se razumem, ker se tam nahajajo... ali pa ooogrooomno kaco? ne vem, kaj bi naredila, ce bi se na mirnem sprehodu srecala s kaco ali pa krokodilom ??? [zelve imam pa sama doma ze 11 let, pa ceprav so ogromne, se vedno skrbim zanje - sicer ne vec s taksnim zanimanjem kot na zacetku, pa vseeno se jih nisem navelicala ;) ]

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 03 Februar 2008, 10:58:50
Nič se želve tam ne nahajajo, oz. rdečevratke in rumenovratke ali kaj zdaj prodajajo se tam nimajo kaj nahajat in ta pojav ni normalen.  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #15 : 03 Februar 2008, 11:22:38
to vem, samo govorim o sklednicah in podobno [ceprav je res, da prevladujejo rdecevratke in rumenovratke, in se pridruzujem tvojemu mnenju]

zakaj pa kace ne nesejo v ZOO? [meni so rekli, da lahko zelve kadarkoli prinesem tja, ce se jih navelicam - dugace pa samo vprasam, ker ne vem, ce je s kacami enako ??? ]

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 20 Julij 2009, 22:11:10
Mene pa zanima kaj je zdaj s to kačo?