Orijen

ABBY LABRADOR · 357077

Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #150 : 23 Januar 2009, 23:28:30
Se opravičujem, sem na hitro pogledala, se nisem dovolj poglobila v to. Potem sem šele opazila, da ima vsa hrana ribje olje za katerega ne piše od katere ribe. Piše pa v angleščini, ali ne? Sem zato mislila da je angleška hrana.
 
Sicer pa se jaz še res ne spoznam kaj dosti na te zadeve, samo poslušam nasvete drugih. Kar sem do zdaj naštudirala edino Orijen nima nobenih slabih komentarjev...sem jo naročila in bova poslusili 2 obroka kuhana in za 1 obrok pa orijen. Upam, da ne bo premočna hrana. Ampak kakor oni razlagajo, proteini sami ne slabo vplivajo na razvoj psa, saj je to zelo podobno naravni prehrani psov (oz volkov).


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #151 : 24 Januar 2009, 00:05:59
Mimogrede, vecina puppy  je "mocnejsih" od odraslih variant. Izjema so hrane za large breed pse, pa se te so formulirane malo drugace in "svohnejse" le v primerjavi z obicajnimi puppy hranami.

Pri kuhani hrani le zmanjsaj kolicino drobovine (jetra). Jaz jih ne bi dajala vec kot 1x, 2x tedensko.

lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #152 : 24 Januar 2009, 11:04:14
Aha, good to know glede jeter...kaj pa vi vse dajete od mesa, kar zrezke recimo, al kako? Kaj pa recimo tuna iz kozerve (rio mare itd), če odlijem olje, je ok a ne? Je malo tečno, ker imam na voljo samo govedino, jagnje je težko dobit, kakšno divjačino še bolj... :-\


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #153 : 24 Januar 2009, 13:44:44
Ne, ne, dajemo vse. Ampak pri drobovini (jetrih se posebej) pac malo pazis, da ni na jedilniku vsak dan, ampak le nekajkrat tedenkso. Jaz pri mesarju kupim kar je trenutno v akciji, dostikrat vzamem srce, ali pa kupim vecjo kolicino mesa in gre itak za mesano meso (milsim glede na dele). Lahko jo hranis z govedino (kar je super, ker se da dobiti v bistvu vse), s konjiskim mesom (mesarstvo krusic), jagnjetino, kozlickom (ga je lazje dobiti kot jagnje), divjacino. Pa seveda ribe, razen tistih dveh na katere je alergicna.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 24 Januar 2009, 15:37:52
Mi bomo počasi morali zamenjat Orijen za kakšno drugo znamko,ker se mi pes kljub večji količini hrane ni zredil niti za pol kilograma, poleg tega pa je iztrebkov absolutno preveč in je blato mehko.

Sem čakala malo več časa,če bo kakšna izboljšava, vendar se ne spremeni nič  :(

ima kdo kakšno idejo kam naj se usmerim?



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #155 : 24 Januar 2009, 16:07:47
Kaj pa naravna, kuhana hrana plus surove kosti?
Sem prebrala knjigo 'Domača pasja kuharica' od Petre Grell-Hansohm, in so super nasveti in recepti noter. In je tudi poglavje receptov za pse, ki se ne uspejo zredit (ter tudi za predebele pse, mladičke, breje psičke itd).
Jaz sem se odločila, da bom moji Sky dajala 1 obrok Orijen briketov 6 fresh fish ter za učenje trikcov tudi te brikete, ostalo pa domačo hrano. In upam da bo tako zrasla v zdravega in lepega psa:)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #156 : 24 Januar 2009, 17:27:31
roy2 - kaj ste pa do Orijena jedli? Imas kaksen specificen problem s psom?

Blue Pearl - glede surovih kosti je odprta obsirna debata na tem forumu in nastetih veliko razlogov, tako za kot proti. Odlocit se mor vsak lastnik sam. Jaz nisem zagovornik, je pa res, da moja psica ne zna glodati kosti, amapk jih, takoj, ko jih lahko, pozre.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja72

  • Gost
Odgovori #157 : 24 Januar 2009, 19:29:50
Mi bomo počasi morali zamenjat Orijen za kakšno drugo znamko,ker se mi pes kljub večji količini hrane ni zredil niti za pol kilograma, poleg tega pa je iztrebkov absolutno preveč in je blato mehko.
Sem čakala malo več časa,če bo kakšna izboljšava, vendar se ne spremeni nič  :(
ima kdo kakšno idejo kam naj se usmerim?
Jaz sem imela z Bajkom več kot 2 leti težave, ker je bil presuh. Težo sem z drugimi hranami vzdrževala tako, da je dobil dvakrat več od predpisane količine; tudi Orijena mu dajem kar precej več, kot je predpisano, a se je končno toliko poredil, da mu ne štrlijo kosti, ampak ima končno nekaj mišične mase. Ker je Amelie Platinum, dobi kot priboljške to tudi Bajk in če bi kadar koli menjala, bi zagotovo preskusila Platinum, tako da morda bi kazalo razmisliti o tej opciji, jaz imam dobre izkušnje ...



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 24 Januar 2009, 22:30:19
Roy je presuh od poletja naprej. Smo menjali že več znamk briketov (Purina, RC in sedaj Orijen), pa ga ne uspemo porediti.
Orijena mu dajem namesto "predpisanih" cca 300g, 500g. Iztrebkov je absolutno preveč in blato je premehko.




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #159 : 25 Januar 2009, 01:14:41
Roy, če je iztrebek preredek, potem je to znak, da nekaj ni OK, načeloma imajo psi na Orijenu precej čvrste iztrebke. Na kateri različici pa je?  Kakšen pa je bil iztrebek na ostalih omenjenih hranah? To, da hujša od določenega obdobja naprej bi lahko nakazovalo kakšno zdravstveno težavo. Si ga testirala na klopne bolezni? Imaš pa ZS.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #161 : 27 Januar 2009, 23:33:44
Hvala Urški za nasvete glede hranjenja.




Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 01 Februar 2009, 14:01:50

Urška imaš ZS. :)



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #163 : 06 Februar 2009, 09:06:51
Urška, sporočam, da smo končno našli hrano, ki jo naša Sky prenaša.  :o :o :o
Tako, da v kratkem lahko pričakuješ novo naročilo. :o

Drugače je poleg Dermatosisa prenašala le še Nature's Variety.


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 06 Februar 2009, 13:30:42
No, moja kužika tudi je to hrano že več kot en teden. Drugače je vredu in tudi zelo rada jo ima, vendar pa so se pojavili taki vetrovi, da adijo pamet. Da padeš dol  :D Tako, da bomo zamenjali za kaj druzga.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #165 : 07 Februar 2009, 14:20:50
Pri tem ponavadi pomaga kratkotrajno dodajanje probiotikov.


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 07 Februar 2009, 14:56:53
Pri tem ponavadi pomaga kratkotrajno dodajanje probiotikov.


O tega pa nisem vedela. Mi lahko prosim malo več poveš. Kaj sploh so probiotiki? Hvala!



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #167 : 08 Februar 2009, 12:47:23
Pri nas vetrovov ni  :o , je pa Eva naredila zelo hiter prehod (dejansko v enem dnevu, ker je imela trenutno drisko) in na naše veliko začudenje ni bilo nobenih problemov oz. se je driska ustavila. :o

Ima pa drugače tudi Sky alergijo na  prehransko pršico in trenutno ni problemov, tudi jaz raje nabavim manjše vrečke. Sedaj bomo probali s 7kg.

Urška, a je kakšna možnost, da se hrana prevzame v Ljubljani?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #168 : 08 Februar 2009, 19:23:19
Minči, sem odgovorila na mail, vzeto na znanje tudi za prehransko pršico.


matt

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #169 : 08 Februar 2009, 21:00:56
Orijen se dobi v Ljubljani v podhodu plava laguna-bežigrad v trgovini zoo plus jaz sem jo tam nabavil in so super vse razložijo ...




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #171 : 09 Februar 2009, 22:59:56

O tega pa nisem vedela. Mi lahko prosim malo več poveš. Kaj sploh so probiotiki? Hvala!

Probiotiki so živi mikroorganizmi, ki koristno učinkujejo na zdravje gostitelja, če jih zaužije v zadostnih količinah. Probiotična živila so tista živila, ki vsebujejo do konca obstojnosti izdelka zadostno število živih mikroorganizmov, da gostitelju zagotovijo zdravju koristne učinke.

Najbolj poznani probiotični izdelki so mlečni izdelki, vendar tisti, ki vsebujejo zadostne količine probiotičnih bakterij. Kot dodatek bi ti za krajše obdobje priporočila kvaliteten probiotični jogurt.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #172 : 17 Februar 2009, 00:54:42
Trenutno imamo na voljo nekaj izdelkov s kratkim rokom uporabe (konec februarja), ki so na voljo po posebni ceni in sicer:

- Orijen 6 Fresh Fish 400g: 2+1 GRATIS
- Orijen Senior 13,5 kg: -30%

- Orijen Cat 400g : 2+1 GRATIS

Ponudba velja do prodaje zalog. Zaloga je omejena. Vse informacije povpraševanje izključno na [email protected]


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #173 : 19 Februar 2009, 20:20:39
Ostajata samo še:

- Orijen Senior 13,5 kg: -30%

- Orijen Cat 400g : 2+1 GRATIS


matt

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #174 : 20 Februar 2009, 22:19:29
zakaj bi kupovali hrano z pretečenim rokom če pa imamo na voljo svežo in celo v Ljubljanski trgovini zooplus za bežigradom
 podhod plava laguna brez pretečenega roka in izbira je večja pa še dostava na dom brezplačno samo pišeš jim prek spleta
 [email protected] tako ,da  :Pni panike...... >:( >:(



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #175 : 20 Februar 2009, 22:24:22
Zato, ker je ceneje. In zato, ker datum uporabe še ni pretečen ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #176 : 20 Februar 2009, 22:37:16
zakaj bi kupovali hrano z pretečenim rokom če pa imamo na voljo svežo in celo v Ljubljanski trgovini zooplus za bežigradom
 podhod plava laguna brez pretečenega roka in izbira je večja pa še dostava na dom brezplačno samo pišeš jim prek spleta
 [email protected] tako ,da  :Pni panike...... >:( >:(

Dej mat, če že hočeš bit konkurenčen Urški, se predstavi in lepo piši v prvi osebi. Se vidi po tvojem pisanju, da si kar sam iz omenjene trgovine. Aja, pa dobro bi bilo, če bi imeli deklaracije v trgovini.


matt

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 22 Februar 2009, 17:22:01
ne rabim konkurence razen na razstavah ko pripeljem svoje pse pa ne bluzi o trgovini ,,, res pa je da zivim tam
in sem tudi kupoval pri urski ,in njenem tipu samo nista bila....



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #178 : 22 Februar 2009, 17:46:51
matt Urska in Gorazd sta uvoznika Orijena za Slovenijo, tako da ta tvoja tako opevana trgovina dobiva svojo hrano od njiju..



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #179 : 22 Februar 2009, 18:54:56
matt Urska in Gorazd sta uvoznika Orijena za Slovenijo, tako da ta tvoja tako opevana trgovina dobiva svojo hrano od njiju..

Jaz pa glede na zadnje debate razmišljam če nista sedaj naenkrat uvoznika kar dva ??? Urška torej www.orijen.si in nekdo drug pdo www.orijen-acana.si, ker če jaz prav razumem gre pri enem za podjetje naspletu d.o.o pri drugem pa za živ žav d.o.o ???