Orijen

ABBY LABRADOR · 358988

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #660 : 17 September 2010, 11:07:31
Imamo novo prodajno mesto v Ljubljani.

Orijen in Acana sta sedaj dobavljiva v trgovini Planet živali v podhodu Plave lagune (Bežigrad).


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #661 : 20 September 2010, 13:10:31
Živjo!

Mene pa zanima, kakšna (če sploh) je razlika v strukturi/velikosti briketov Orijen in Acana?

Svojo psičko hranim z Acana Pacifica in TOTW. Acana ji veliko bolj diši, a se ji ustavi v gobčku - oblika oz. trdota briketov jo očitno moti, večino spljune ven, pa potem poje, ali pa tudi ne. Sicer z veseljem je RC in Hills (testerji, pa tudi briketi mojih mačk), a si želim, da bi jedla kvalitetnejšo hrano (mačka sta se že "razvadila" z RC). Pri TOTW perutnina se tudi nekaj praska, lososa pa ne mara.

Torej, ali so Orijen kaj bolj hrustljavi, ali vsaj bolj okrogli?

Si nikoli nisem mislila, da bom kdaj tako komplicirala,  ::)   :-[  a Acano žvečimo že kak mesec, pa ni nič bolje... Kot pravim, ji res diši (je vsa vesela, ko jih zavoha, ko odprem vrečo), a jo trdota preveč moti.

Poleg briketov je tudi kuhano hrano... približno polovično.

Hvala za odgovor  :-[ 



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #662 : 20 September 2010, 16:07:51
Kaj pa namočit brikete, a to pa ne bi šlo



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #663 : 20 September 2010, 19:06:25
Kaj pa namočit brikete, a to pa ne bi šlo


Sem že razmišljala, ampak še nisem poskusila, ker sem ji sprva mešala brikete in kuhano/konzervo, ker sem mislila, da ji bo šlo bolj v slast, pa se je zmrdovala. Ima raje posebej, npr. tudi lososovo olje ji dam s posebnega krožnička, ker če ji dam na brikete ali ostalo hrano, ji ni nič jasno  ???. Nekajkrat je dobila tudi ribice iz konzerve (sardele in skuše), pa je bilo mešanje z briketi ravno tako neuspešno... je kar pustila vse... ribico posebej pa brikete posebej (kolikor pač že) pa poje.  :P Ošpica mala.

Sem pa tudi zasledila, da se Acana in Orijen skorajda ne razmočijo... verjetno so tudi po strukturi enaki, kolikor sem brala, so briketi crunchy ravno zaradi žitaric, pa tudi postopek priprave, npr. Totw precej hrustajo.



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #664 : 20 September 2010, 22:47:24
Razmočijo se, sevada, ampak se ne napihnejo tako kot recimo RC ali drugi briketi z veliko žiti.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #665 : 21 September 2010, 23:54:33
Namakanje traja kar nekaj dlje od običajnih briketov, ampak sčasoma se namočijo, morda Acana hitreje (priznam da še nisem poskusila).


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #666 : 22 September 2010, 07:29:08
Jaz prakticiram Acano namočeno v vodo (zarat drugih zadev, ampak jih)... acana light&fit se po mojih izkušnjah ne namoči tako hitro. naša poje preden se napihnejo.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #667 : 22 September 2010, 07:31:15
Meni se Orijen sploh ni napihnil...



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #668 : 22 September 2010, 15:25:03
Se napihnejo, ampak jih moras, ce jih prelijes z vroco vodo, namakati vsaj 1 uro. Ce pa s hladno pa dlje.

Enako je z macjimi ;) (jih moramo vcasih namakati za bolne dihurje in skoraj korenine prej pozenes preden se namoci)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #669 : 24 September 2010, 01:27:46
Se podpišem. Razmočijo in napihnejo se kar precej, ampak traja zelo dolgo.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #670 : 28 September 2010, 11:39:55
Imamo 4 nova prodajna mesta. Hrana sicer še ni povsod na voljo, ker se bodo prilagajali vašemu povpraševanju, zato jih pokličite in jim sporočite svoje želje.

ZOO TRGOVINA SLONČEK MEDVODE
Cesta komandanta Staneta 22
tel.: 01/ 361 13 40


ZOO TRGOVINA SLONČEK BREŽICE

InterMarket,
Tovarniška 10
tel.: 07/ 496 62 65

ZOO TRGOVINA SLONČEK KRŠKO
Cesta krških žrtev (CKŽ) 137
tel.: 07/ 492 24 11

ZOO TRGOVINA SLONČEK ŽIRI

Jobstova cesta 29
GSM: 041 911 632
tel.:04/ 519 22 40


Hrana ni več dobavljiva na kliniki Tristokosmatih, ker je to sedaj Zootic in v Veterinarski bolnici Ptuj (tu se obrnite na trgovino ZOO Ajka v TC Supermesto Mercator).


sannny

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #671 : 28 September 2010, 14:10:12
hvala za vse odgovore...
psihično ali fizično ni videt nič da bi bilo narobe z dogico... je dobre volje, živahna... je sicer bolj suhcena sam je ni varjante da bi jo malo zredil... še prej ko je pojedla dobro kilo briketov na dan je bila taka kot zdaj ko jih ene 800g
smo poskusili s Pro Plan briketi in prvih par skled je šlo kot po maslu sedaj pa mi ne poje več nič... 450g briketov poje v dveh dneh prej pa orijena dobro kilo na dan (ko je še imela apetit) oziroma ko smo malo zmanjšali pa ene 850g brez nobenih težav ... zdaj pa več nič ne orijena ne pro plan... nekateri so mi že rekli da so dogice muhaste glede prehrane sam do sedaj ni bilo ene težave zadnje dva meseca pa mehko blato, brez apetita, po mojem spije premalo vode na da....
če hočem da poje brikete jih moram polit z nečim bodisi jogurt al kaj podobnega (zaradi blata sem ji prelival s probiotičnim jogurtom in takrat sem ugotovil da ji je to všeč)

kakšen predlog?



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #672 : 12 Oktober 2010, 05:13:27
Sannny, jaz bi svetovala, da poskusi hraniti surovo. Kaj več o tem lahko najdeš v forumu Hrana, podforumu Kuhana in surova hrana, temi Surova hrana.

Sem pa jaz nekoč brikete malce mešala s konzervami ali pa polila prek nekaj ribjega olja in je bolj z veseljem jedel.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


TRISTI

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #673 : 12 Oktober 2010, 12:38:10
Pozdravljeni

Tudi mi smo novi uporabniki Orijen Puppy LB za mladička Aljapškega malamuta starega 12 tednov  ::). Briketi so super, edino ena stvar me bega. Prvo blato zjutraj je trdo, kompaktno, potem proti večeru pa je vedno bolj mehko, pa tudi količina ni tako majhna. Kot sem zasledila tekom celotne teme, je potrebno paziti, da se ne predozira, ker naj bi bil tudi to ( med drugim) možen vzrok za mehko odvajanje.

Hranimo ga 3 x dnevno po cca 110 gr,pa se mi mogoče zdi, da je še vedno preveč ali pa premalo, ne vem več, ker se  kar trese, ko mu prinesem skledo in bi on še še še...

Zdaj pa moje vprašanje. Ali naj za AM gledam po tabeli količino glede na težo odraslega psa med 30-40 kg ali 40-60 kg.  Pa tudi poskok priporočene  količnine briketov je kar velik med obdobjem 1-3 mesece ter 3-9 mesecev,kaj naj vzamem neko sredino?

Upam, da nisem preveč zakomplicirala  :-[ in hvala že vnaprej.




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #674 : 12 Oktober 2010, 14:31:22
Mislim, da bi ga morali pri tej starosti hraniti štirikrat dnevno, količino pa prilagoditi psu (je presuh, predebel, ravno pravšnji)? Količine v tabelah so po mojih izkušnjah kar velike, mislim pa, da bo imel odrasel malamut kar težo od cca 40 kg naprej. Poskoki v količini se izvajajo postopoma, z rastjo psa. Tabele so vedno le osnovno vodilo, pomembno je, da se ravnaš po psu, ga opazuješ in vidiš, kako raste in kakšno težo ima.

Če morda objaviš kakšno fotko, bo lažje videti kako deluje pes glede teže.


TRISTI

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #675 : 13 Oktober 2010, 07:27:49
Zdravo

Smo ga hranili 4 x dnevno, pa je začel obrok puščati, zato smo sedaj na 3x. Očitno mu je bilo dovolj  ???. Je imel pa pri 10 tednih 12,6 kg, sedaj pri 12 tednih pa ima skoraj 15 kg (14,8 kg). Veterinar nam je rekel, da je izredno močan malamut.

Ga bomo opazovali in potem prilagajali hrano, če bo potrebno. Saj pravim, edino kar me moti je mehko blato, nič kaj kompaktno. Pa tudi vetrove spušča. Sedaj bomo porabili žakelj do konca, potem bomo pa videli. .

Najlepša hvala za nasvet




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #676 : 13 Oktober 2010, 10:32:21
Kaj pa, če bi prešli na Orijen Adult varianto? Glede na to, kako bogata je sestava, verjetno ne bi bilo nič narobe. Mogoče so puppy briketi zanj premočni. Za našo mešanko so bili puppy briketi tudi premočni, ko je bila mladič, adult pa zdaj je brez vsakih problemov (sicer je že odrasla).



efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #677 : 14 Oktober 2010, 19:28:11
Imam eno vprašanje. Kdaj je priporočljivo/smiselno začet hranit mladiče v leglu z briketi Orijen puppy? Pri Kiki se Orijen super obnese, upam, da bo mladičem tudi "pasal".



Lp, Eva


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #678 : 15 Oktober 2010, 15:04:52
Jaz sem jim začela dajati takoj ko sem začela dohranjevati :) se pravi so bili stari dobre 3 tedne. so pa dobivali tudi surovo meso že od začetka + rc puppy milk.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #679 : 15 Oktober 2010, 16:36:50
Efica, ko začneš dohranjevati, daš poleg vsega ostalega na kar navajaš mladiče, tudi brikete (kot je napisala botticelli nekje med tretjim in četrtim tednom). Če jih boš želela za začetek namočiti pa najprej stestiraj koliko časa se ti Puppy briketi namakajo, ker se zaradi velike vsebnosti mesa namočijo bolj počasi. Kika pa vem, da papca Orijen 6 Fresh Fish.  :)


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #680 : 16 Oktober 2010, 15:11:19
Hvala za odgovor!

Madonca, zdej pa že cela Slovenija ve, kaj Kika papca ;D ;D :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #681 : 16 Oktober 2010, 17:24:41
Hvala za odgovor!

Madonca, zdej pa že cela Slovenija ve, kaj Kika papca ;D ;D :P

Hehehehe, v bistvu vem bolj po naključju, smo se zadnjič zadebatirali v Repku...


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #682 : 16 Oktober 2010, 19:40:14
Citiraj
Hehehehe, v bistvu vem bolj po naključju, smo se zadnjič zadebatirali v Repku...

Vem ja ... Upam, da ni fotr kakih bedarij govoril :) :) :P


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #683 : 18 Oktober 2010, 09:38:58
Sicer ne vem ali je treba namakati še iz kakšnega drugega razloga kot samo zaradi lažjega zaužitja (zobki pri mladičkih), ampak jaz sem moji psički, ko je bila mladič, brikete kar zmiksala v multipraktiku in potem to mešanico namočila (z vodo ali jogurtom..)  ;)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #684 : 18 Oktober 2010, 11:16:26
Namakaš lahko tudi zaradi alergije na pršice, v tem primeru preliješ z vrelo vodo.  ;)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #685 : 18 Oktober 2010, 13:15:45
Aha.. no, potem, če ni nobenega drugega razloga, je problem namakanja manj namočljivih briketov, res rešen z multipraktikom. Itak potem take, zmiksane, preliješ s čimer pač misliš prelit ;)



xCore

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #686 : 02 November 2010, 07:28:50
Lep pozdrav!

Razmišljam, da bi moji 3 mesečni labradorki začel dajati hrano Orijen in me zanima katera je bolj primerna za labradorca Puppy Large Breed ali Puppy.

Hvala za odgovore!

L.P. Žiga



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #687 : 02 November 2010, 10:32:37
Puppy Large Breed.


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #688 : 08 November 2010, 12:52:06
Glede na izkušnje me zanima, koliko g biriketov je še normalno, da poje 8kg aktiven pes? Vem, da so odstopanja, ampak zanima me neka neka razumna meja :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #689 : 08 November 2010, 13:17:30
KHM...moj aktiven mladi pes, star trenutno 7 mesecev, poje dobrih 200 g Orijen briketov, pa se mu nikjer ne pozna. Aja, pes ima max 5 kg.... in super kompaktno blato in tudi ne kaka preveč, ampak normalno. Toliko za občutek :) Aja pa pes ne raste že en mesec, seveda se pa razvija. Ampak tudi ostali pojedo za 1/3 več kot je na vreči napisano, ali za 1/2 več, pa se jim nikjer ne pozna. Pa niso neki hiperaktivci sploh :)