Orijen

ABBY LABRADOR · 357080

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #90 : 17 Oktober 2008, 14:21:14
Zaenkrat sva 3 mesece na dieti s kuhano hrano, potem bomo pa zaceli pocasi dodajati brikete, tako da hvala za nasvet ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #91 : 17 Oktober 2008, 21:03:27
Prodam 10,5 kg Orijen adult dog za 45 €.

Prodajam, ker ima moja alergijo na prehransko prsico in sva do nadaljnega na kuhani hrani :'(

Info na ZS.

Prodano.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #92 : 17 Oktober 2008, 22:45:15
Moja Spela jo ima tudi (med kupom ostalih) in vseeno brez tezav prenasa Orienov 6 fresh fish. Jemljem 7 kg vrece, vec si ne upam, ravno zarad prsic - do sedaj so bile se vse, ki sem jih vzela, vakuumsko pakirane (niso vedno, zato sem to povdarila) - in brikete vedno prelijem z vroco vodo (in jih ohladim, preden jih dam Speli). Zamrzovanje se meni ni obneslo. Samo toliko, da bos morda imela se kaksno idejo kaj sprobati ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #93 : 23 November 2008, 19:57:45
Maja a ti jih samo prelijes pa takoj odcedis? Potem jih pa pustis da se ohladijo ali jih prelijes z mrzlo vodo da se ohladijo?

Jaz imam sedaj Eukanuba dermatosis zamrznjene v vreckah (za 1 obrok) in jih potem prelivam z vrelo vodo. Zara se mi vseeno spet praska, kar pa je lahko tudi posledica centralne kurjave (ze lansko leto sem opazila, da se mi bolj praska v tem casu).

Se ti da mogoce prepisati sestavine od 6 fresh fish?

Hvala! :-*



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #94 : 23 November 2008, 20:57:34
A lahko še jaz prosim za prepis sestavin za adult dog?



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 23 November 2008, 22:40:01
6 Fresh Fish
Sestavine: svež losos brez kosti (vrste: kraljevi losos, srebrni losos in rdeči losos), mesna moka pacifiškega lososa, rdečerjavi krompir, mesna moka atlantskega sleda, sveža jezerska ozimica brez kosti, indijski krompir, sveža jezerska postrv brez kosti, svež ameriški smuč brez kosti, sveža trska brez kosti, svež sled brez kosti, sončnično olje, lososovo olje (konzervirano z mešanimi tokoferoli, naravnim virom vitamina E), na soncu sušena mlada lucerna, morske alge (haloga, irski mah, pahljačasta rodimenija, in mehurjasta haloga), por, luščine semen trpotca, , oklep rakov, rožmarin, lecitin, jabolka, korenina cikorije, korenina golostebelnega sladkega korena, božja rutica, glukozamin HCI, , brusnice, črni ribez, cvetovi ognjiča, seme sladkega janeža, koruzna svila, listi poprove mete, cvetovi kamilice, regrat, vrtni šetraj, ekstrakt rožmarina, hondroitin sulfat, šipek, vitamini (vitamin E, holing klorid, vitamin A, vitamin D3, tiamin mononitrat, vitamin B12, folna kislina, biotin), morska sol, rudninske snovi (železov proteinat, cinkov proteinat, manganov proteinat, bakrov proteinat), dodani mikroorganizmi (dehidriran produkt fermentacije Lactobacillus acidophilus in  Entrcoccus faecium). Antioksidanti: mešani tokoferoli (naravni vir vitamina E).



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #96 : 24 November 2008, 06:34:03
Hvala :-*



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #97 : 24 November 2008, 21:29:52
A lahko še jaz prosim za prepis sestavin za adult dog?

SESTAVINE: svež piščanec brez kosti, piščančja mesna moka (nizka vrednost surovega pepela), puranja mesna moka, rdečerjavi krompir, sveža jezerska ozimica brez kosti, piščančja maščoba (konzervirana z mešanimi tokoferoli, naravnim virom vitamina E), indijski krompir, sveža cela jajca, svež puran brez kosti, lososova moka, lososovo in sardelno olje, svež losos brez kosti, naravna aroma piščanca, sončnično olje, na soncu sušena mlada lucerna, sušena haloga, korenje, špinača, grah, paradižnik, jabolka, luščine semen trpotca, pahljačasta rodimenija (vrsta rdeče alge), korenina cikorije, korenina golostebelnega sladkega korena, korenina kurkume, božja rutica, glukozamin HCl, brusnice, črni ribez, cvetovi ognjiča, L-karnitin, sladki janež, koruzna svila, listi poprove mete, cvetovi kamilice, regrat, vrtni šetraj, ekstrakt rožmarina, hondroitin sulfat, šipek, vitamini (vitamin E, holin klorid, vitamin A, vitamin D3, tiamin mononitrat, vitamin B12, folna kislina, biotin), morska sol, rudninske snovi (železov proteinat, cinkov proteinat, manganov proteinat, bakrov proteinat), dodani mikroorganizmi (dehidriran product fermentacije Lactobacillus acidophilus in Entrcoccus faecium).


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #98 : 25 November 2008, 00:26:15
Maja a ti jih samo prelijes pa takoj odcedis? Potem jih pa pustis da se ohladijo ali jih prelijes z mrzlo vodo da se ohladijo?

Prelijem in pustim, da se ohladijo (in namocijo).
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #99 : 25 November 2008, 07:44:28
hvala urška



MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #100 : 30 November 2008, 19:01:24
Zanima me, če bo hrana Acana tudi kdaj v Sloveniji?



bp

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 30 November 2008, 21:32:57
Prodam 10kg Orijen puppy za 40€. Več na ZS ali 041 547 738



Wafel

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 09 December 2008, 16:25:59
Pozdrav vsem,

zadnjih 14 dni je naš čokoladko popolnoma na Orijen puppy large in ne morem prehvaliti! Konec je z plinskim usmrajanjem dnevne sobe, blato je kompaktno in v bistveno manjših količinah, dlaka že vidno bleščeča, sicer še vedno izpada, ampak verjetno problem v premalo česanja in ne v hrani... :D  Skratka - fantastična zadeva.

Pa še link na stran z analizo pasje in mačje hrane  http://www.dogfoodanalysis.com/ (Orijen je med top)

Lp,



Miss Teja.

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
Odgovori #103 : 09 December 2008, 20:40:32
Mi smo zelo zadovoljni s hrano, sploh glede na to koliko problemov smo imeli s kožo. Hrano pa kupujemo v Vomar, v Celju.

kopiram iz sosednjega foruma, kjer sem že pisala o naši izkušnji z Orijenom

mi hranimo Orijen že štiri mesece. Spremembe so ogromne (vsaj v našem primeru) in seveda pozitivne.
Preden smo dobili to hrano smo bili dejansko že čisto obupani in že skoraj naročeni na teste za alergijo, ki  je Oskarju izbruhnila vsaka dva meseca, na koži. Sprobali smo resnično VSE. Znamke, ki veljajo za najbolj kvalitetne so se izkazale porazno, ali pa sploh ni bilo sprememb na bolje. Vsaka dva meseca smo bili na antibiotikih, na takšnih in drugačnih oljih, na različni hrani...ni bilo nič bolje. Nismo več vedeli kaj bi preizkusili, saj smo bili razočarani nad približno devetimi znamkami hrane. Oskarju ni nič ustrezalo. Poleg kože pa je pri večih znamkah prišlo tudi do zelo mehkega blata. Skratka imeli smo res pestro.
Nato smo se odločili, da še zadnjič preizkusimo hrano in sicer Orijen, ki nam jo je priporočal tudi naš vaditelj v pasji šoli. Poleg tega ima Orijen 6 zvezdic na svetovni raziskavi. Kupili smo najmanjši žakelj, da vidimo če bo Oskar to sploh jedel (kot, da ne je vse ) in, da vidimo kaj bo z blatom. Na kožo še nismo računali, saj spremembe niso vidne po dvo kilogramskem žaklju.
Torej, poskusimo. Oskar dobi prvi obrok še pomešan z RC Sensitive. Zmaže v sekundi kot ponavadi. Dva obroka smo še mešali, nato je dobil celotno hrano Orijen. Smo čakali, čakali... in dočakali prvi kakec, ki je bil lepši kot kdajkoli prej. Odšli smo po 13kg vrečo in veselo papali naprej. Spremembe so bile vidne v svetlobni hitrosti. Koža se je popolnoma sčistila, ni več temnih flekov po njej. Oskarjeva dlaka je bila pred jemanjem te hrane veliko bolj "štrenasta" zaradi kožne alergije. Do zdaj se mu je obnovil že skoraj celoten kožuh (po hrbtu dlaka še ni popolna). Oskar "naspidiran" kot še nikoli, tudi aktiven je postal veliko bolj in s tem pridobil kondicijo. Kakec pa resnično še nikoli prej ni bil tako super kompakten in takšne barve (ravno prav).
Zdaj papamo že četrti 13kg žakelj, in smo zadovoljni na polno. Če bo Oskarju hrana še naprej tako močno odgovarjala, jo bomo z veseljem kupovali.


Lp,
Teja


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.
~Josh Billings


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #104 : 15 December 2008, 18:28:34
A se že mogoče kje dobi ta hrana - v kateri trgovini ali spletni trgovini?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #105 : 15 December 2008, 19:04:56
Trgovina Vomar v Celju (nasproti Planet Tuš)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #106 : 15 December 2008, 19:12:05
Hvala, se bom ustavila na poti v Ljubljano :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #107 : 20 December 2008, 21:35:33
Ali lahko hrana, ki vsebuje tolikšen odstotek proteinov škoduje psu?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #108 : 20 December 2008, 22:07:02
V kakšnem smislu pa naj bi mu škodovala?

Pasji organizem je ustvarjen za uživanje take prehrane. Začenši z zgradbo čeljusti. Pa potem z dejstvom, da v slini nimajo encimov za razgradnjo ogljikovih hidratov. Pa s kratkim prebavnim traktom, ki je ustvarjen za hitro prebavo mesa. Pa z višjo koncentracijo želodčne kisline in z njeno nižjo pH vrednostjo - pH1 (človek pH 4-5).  Poleg količine proteinov pa je pomembna tudi njihova kakovost.

Postavljam še kontravprašanje...  Ali hrana, ki vsebuje veliko ogljikovih hidratov (posebej v obliki kompleksnih ogljikovih hidratov - žitaric) škoduje psu?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #109 : 20 December 2008, 22:18:32
Ne vem, tako kot lahko recimo veliko ali preveč maščobe v prehrani škoduje, pa preveč sladkorja, soli...

Citiraj
Ali hrana, ki vsebuje veliko ogljikovih hidratov (posebej v obliki kompleksnih ogljikovih hidratov - žitaric) škoduje psu?
Tudi na to bi bilo zanimivo zvedeti odgovor.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #110 : 20 December 2008, 22:57:39
Če je pes zdrav, če nima npr. alergije na določene beljakovine (piščanec) ali ne spada med pasme, ki ne prenašajo visokega deleža beljakovin v hrani zaradi svoje zgodovine (npr. tibetanski mastif), potem beljkovine nikakor ne škodijo. Prej nasprotno. Po mojih izkušnjah, moje psice veliko bolje prenašajo in presnavljajo visoko beljakovinsko hrano kot brikete z velikim deležem ogljikovih hidratov. Kakci so manjši, prebava bolj urejena, psica, ki je nekoliko nagnjena k debelosti je od hrane z visokim deležem beljakovin veliko bolj šlank, obe sta bolj fit in mišičasti, z več energije. Nekateri dvomijo o takšni hrani, češ, se bo pes zredil, ker je tako bogata. Po mojih izkušnjah je ravno obratno. Pri enaki meri gibanja sta moji psici na visoko beljakovinski hrani bolj šlank kot prej, ko sta jedli brikete z večjim deležem ogljikovih hidratov.

Seveda pa je treba ugotovit za vsakega posameznega psa, kaj mu najbolj ustreza.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #111 : 20 December 2008, 23:02:17
Kalsang, hvala za odgovor :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #112 : 20 December 2008, 23:17:46
Zoe, nekaj o najpogostejših pomislekih, vezanih na visoko vsebnost beljakovin najdeš na 2. strani te teme:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,5550.msg269086.html#msg269086

Meni je najbolj zanimiv zelo pozitiven odziv s strani tisih, ki so svoje ostarele pse začeli hraniti z Orijenom (sploh glede na splošno prepričanje, da starejši psi potrebujejo nizkokalorično hrano). Dobivam povratne informacije o tem, da so psi veliko bolj vitalni in da je sprememba tako očitna, da lastniki sploh ne morejo verjeti, da lahko samo sprememba hrane ustvari takšno razliko.


matt

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 20 December 2008, 23:27:20
 

  Našel spletno stran Orijena za slovenijo samo še ni prevoda očitno....


  www.orijen-acana.si



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #114 : 20 December 2008, 23:45:28
Veliko mesa v hrani psa je vsekakor koristna zadeva, sama to spoznavam že nekaj časa - tudi to, da večina briketov ne zagotovi dovolj živalskih beljakovin, ampak samo rastlinske. Pa jih še kar ni dovolj... Količina iztrebka pa dosti pove o tem, ali pes izkoristi dovolj svoje hrane ali ne.

Kalsang, a pa daješ isto količino kot prej ali manjše porcije?



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 21 December 2008, 02:18:48
Se prodaja kje na obali oz. jo je možno naročiti online?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #116 : 21 December 2008, 08:56:44
Jaz sem tudi ful zadovoljna. Kakci so super, dlaka je ful lepa in mehka in gospod je celo dobil kaksen mm cez rebra :o in ima misice trde kot kamen. Tamala je pa je se vedno cisti dachau, kljub dvojni kolicini :-\

Edino, kar sem jaz opazila je, da jima urin ful bolj ostro smrdi.

battito animale


MajaO

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 1
Odgovori #117 : 21 December 2008, 10:44:57
Super, me veseli, da smo dobili tudi svojo stran v slovenščini. Me pa še vedno zanima, če (ker je v naslovu tudi acana) dobimo tudi hrano Acana. Kot vidim je zelo primerljiva, samo delež beljakovin je nekoliko manjši (to je prvo kar opazim). Kljub vsem internetnih analizam imam tudi sami rahle pomisleke glede visokega deleža beljakovin. Saj drugače zaupam in verjamem strokovnjakom, vendar se pri našem seniorju hrana ni obnesla (kljub zelo počasnemu uvajanju hrane). Sem sicer mnenja, da pač vsaka hrana ne odgovarja prav vsem psom, zato bi za svojega "seniorja" z veseljem probala tudi Acano. Drugi pomislek pa je še vedno visoka cena, na žalost je tudi to zelo aktualno, pogrešam kakršnekoli možne ugodnosti za npr. redne odjemalce ali kaj podobnega.

lp

maja



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #118 : 21 December 2008, 11:40:02
Citiraj
Drugi pomislek pa je še vedno visoka cena, na žalost je tudi to zelo aktualno, pogrešam kakršnekoli možne ugodnosti za npr. redne odjemalce ali kaj podobnega.
Cena je res visoka, zato si tudi jaz še vedno ne morem privoščit Orijena. Za štiri pse...  :-\ Me ceneje pride dodajanje mesa v prehrano. Možnosti popustov za redne odjemalce bi se res razveselila  :D

Mr_Globus, če rabiš hrano iz Štajerske na Obalo, ti jo komot pripeljem jaz, ker se vsak teden vozim tja  :)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #119 : 21 December 2008, 11:44:57
Ja, cena je na zalost res zasoljena :-\ ce bi vsaj postnine ne bilo za velike vrece bi meni ze prislo prav...

battito animale