Orijen

ABBY LABRADOR · 357071

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #900 : 27 November 2011, 13:19:38
Hrana ni vzrok za kalcinacijo sklepov, pač pa lahko visoka količina proteinov bistveno poslabša artritis, ki ga mimogrede lahko puščajo tudi klopne bolezni. Potrjeno z raziskavami pri ljudeh.
Glede raziskav pa zelo z rezervo jemljem tiste, katerih naročniki in plačniki so proizvajalci hrane  ;)
Glede surovega in briketov bi še enkrat povdarila da je razlika količina!!!, ker moji psi še nikoli niso bili tako lačni kot v času, ko so jedli peščico Orijena na dan.
Mi je pa malo hecno, ko je lahko npr. ProPlan krivec za celo vrsto težav pri psu, ko pa omeniš Orijen pa kaj takega ni več mogoče in je samo še oh in sploh. Kar dejansko pač po mojih izkušnjah ni res.

V bistvu je po vsem pisanju sodeč kar malo težko razumet, kako so psi sploh zmogli preživeti par 100 let brez Orijena  ::)

Sicer pa smisla nadaljevati itak nima

Spet napol razloženo. Za artritis je bistveno kislo-bazično ravnovesje, največji problemi so zaradi zakisanosti organizma, zato je SLADKOR v tem primeru strup za organizem  (sladkorjev najpogosteje zaužijemo v obliki enostavnih ogljikovih hidratov - žitarice kot pšenica, koruza, bel riž vse padjo v to kategorijo). Mlečni izdelki in meso so problem šele, ko je nekdo že obolel, ker spodbujajo vnetje, se pa priporoča uživanje rib zaradi omega-3 maščobnih kislin, sadja, zelenjave.

Glede raziskav pa - nekatere so neodvisne, nekatere so financirale velike korporacije, Championova ni nobena, nekatere so celo Purinine  :P

Ne vem kje ti prebereš, da je ProPlan krivec za ogromno težav, osebno povem lahko samo, da je imel moj pes po njem rumenkasto sluzasto blato, o čemer sem obvestila prodajalca in so mi vrečo zamenjali, težave so se stopnjevale, zato sem iskala novo hrano za psa. Preizkusila sem marsikaj, pa z rezultatom nisem bila zadovoljna, pes je imel ali prhljaj ali pa zgubljal mišično maso - na koncu pri nas nisem našla nič in sem začela gledati širše, našla Orijen, si ga pripeljala za lastne potrebe in bila nad njim navdušena. In povabili so me, če bi želela bl. znamko zastopati na našem trgu.

Alenkab, ker vidim, da rada dramatiziraš naj ti samo napišem, da te prav nihče ne sili kupovati Orijena, da je na trgu ogromno blagovnih znamk, tako, da boš zagotovo lahko našla kakšno, ki bo ustrezala tvojim standardom. Debato z dramskimi vložki na tem mestu s teboj zaključujem, ker resnično nimam volje za ubadanje z ljudmi, ki jih očitno želja po konfliktu žene k pisanju. 


Martina.O - ti si že v mnogih debatah na tem forumu dokazala, da ne veš kaj je to dialog (samo poglej temo o avstralskih ovčarjih, še z najbolj strpnimi ljudmi v reševalskih vodah, ki jih neizmerno spoštujem, nisi našla skupnega jezika) in si res zadnja, ki lahko pridiga o izmenjavi izkušenj. Malo predolgo sem že v teh vodah, pa malo preveč v Kranjski Gori, da ne bi vedela tudi za peticije ipd. "dialoške" poteze. Pa nima smisla, kajne? Kdor nosi plašnice celo življenje, ne bo nikoli videl ne levo, ne desno. Debate zato tudi niti začela nisem, ker zanjo potrebuješ sogovornika, ne pa pridigarja.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #901 : 28 November 2011, 06:23:41
Urška

jaz sem na forumu le podala svoje mnenje, da nekaterim psom Orijen ne ustreza. Med njimi so tudi moji psi, ki so bili na Orijenu vseskozi lačni z iztrebkom precej podobnim driski. Z napol pojetim žakljem hrane nisem obremenjevala ne trgovca, ne uvoznika, ne proizvajalca, naj mi ga zamenja. Brez dramatiziranja sem ga zabrisla v smeti.

Ker je to forum in ne tvoja osebna predstavitvena stvar menim, da lahko izrazimo tudi negativno mnenje o tej hrani, sploh v primeru, da imamo izkušnje z njo. In to da izrazimo negativno mnenje, tebi kot uvozniku ne daje nobene pravice, da se spuščaš na osebno raven ter žališ.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #902 : 28 November 2011, 08:24:37
Tudi jaz sem čisto na splošno povedlala svoje mnenje in izkušnje na splošno, pa znanstveno podlago za to, treba ja razumevati tekst. Nobene znamke hrane nisem omenjala.

In osebe z nickom Urška sploh ne poznam, pojma nimam kdo je to in kaj počne - ker pa se je spustila na osebno raven žalitev, bom zahtevala za njeno identiteto.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #903 : 28 November 2011, 20:19:53
Brez dramatiziranja sem ga zabrisla v smeti.

Škoda, kvalitetni briketi pridejo vedno prav v zavetišču.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #904 : 28 November 2011, 22:11:42
Mi smo ugotovili, da je naš alergičen na jajce (sicer smo delali zaenkrat samo test s slino). Do zdaj sem bila pozorna na vse ostale sestavine pri hranah, ki so bolj v ospredju in pomembnejše... Sedaj pa sem ugotovila, da je bilo jajce v prahu prisotno v vseh hranah (hrane so bile izbrane tudi glede na ostale sestavine, ki mu ne/ustrezajo), ki smo jih jedli do sedaj. Naša težava je namreč praskanje in me zanima ali je možno, da že samo jajce v prahu izzove alergične reakcije, čeprav je minimalno zastopano v hrani?
Orijen je samo 6 fresh fish brez jajc ali še katera druga, ki sem jo morda spregledala?

Bulldogs... And nothing else...


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #905 : 29 November 2011, 00:02:56
Urška

jaz sem na forumu le podala svoje mnenje, da nekaterim psom Orijen ne ustreza. Med njimi so tudi moji psi, ki so bili na Orijenu vseskozi lačni z iztrebkom precej podobnim driski. Z napol pojetim žakljem hrane nisem obremenjevala ne trgovca, ne uvoznika, ne proizvajalca, naj mi ga zamenja. Brez dramatiziranja sem ga zabrisla v smeti.

Ker je to forum in ne tvoja osebna predstavitvena stvar menim, da lahko izrazimo tudi negativno mnenje o tej hrani, sploh v primeru, da imamo izkušnje z njo. In to da izrazimo negativno mnenje, tebi kot uvozniku ne daje nobene pravice, da se spuščaš na osebno raven ter žališ.


Negativno mnenje o hrani me nikoli ni motilo, še več, vedno napišem, da ni hrane, ki bi ustrezala vsem psom. Moti pa me podtikanje v smislu, da je Orijen kriv za artritis pri psu kar absolutno ne drži, na drugi strani pa pljuvanje in dvom v veterinarske raziskave, čeprav niti ene med njimi ni financiral Champion Petfoods.

Tudi jaz sem čisto na splošno povedlala svoje mnenje in izkušnje na splošno, pa znanstveno podlago za to, treba ja razumevati tekst. Nobene znamke hrane nisem omenjala.

In osebe z nickom Urška sploh ne poznam, pojma nimam kdo je to in kaj počne - ker pa se je spustila na osebno raven žalitev, bom zahtevala za njeno identiteto.

Nobene znanstvene podlage nisem nikjer zasledila, ampak kritike na visokoproteinsko hrano, čeprav izračun deleža beljakovin v suhi snovi pokaže, da temu pač ni tako. In to s strani osebe, ki take hrane na podlagi njenih lastnih izjav ne uporablja. Za povrh se baje pogovarjamo na splošno in kritiziramo na splošno, ampak tu je en mali problemček. Tema ima naslov Orijen. Kako se reče temu, ko nekdo podaja kritike, ki ne temeljijo na lastnih izkušnjah?
Martina O., moja identiteta ni nobena skrivnost, vabim na kavo, ko bom naslednjič v Kranjski Gori, pa se lahko na lastne oči in ušesa prepričaš o mojih argumentih.

Manchy, rešitev težave je dokaj preprosta in niti ne dolgotrajna. Psa na ločevalno dieto (en vir beljakovin, en vir ogljikovih hidarov, en vir zelenjave - npr. krompir, riba, špinača) in postopno dodajanje živil (eno od živil na teden zamenjaš z dugim). Po cca tednu dni take kombinacije hrane, katero lahko uživa in po kateri se ne praska, torej narediš test z zelo majhno količino dodanega jajca. Če odreagira, potem je to res to, če ne, potem iščeš naprej.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #906 : 29 November 2011, 00:31:51
Manchy, od Orijena je samo 6 Fresh Fish brez jajc, sta pa brez tudi Acana Pacifica in Acana Ranchlands.


Kayya

  • Gost
Odgovori #907 : 29 November 2011, 07:22:32
Jaz sem z Orijenom blazno zadovoljna. Še posebej ta mali jo obožuje.



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #908 : 29 November 2011, 07:33:54
Moti pa me podtikanje v smislu, da je Orijen kriv za artritis pri psu kar absolutno ne drži,

artritis sem navedla v kontekstu vzroka v klopnih boleznih (to sem se tudi lahko prepričala na lastne oči z rentgensko sliko tik pred erlihijo in po njej), vendar pa utegne visoko protinska hrana zelo poslabšati stanje. Če je kdo razumel drugače se opravičujem.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #909 : 29 November 2011, 12:18:15
Alenkab, če ima pes artritis, potem lahko iz prakse pri nekaj ljudeh povem, da izbirajte živila glede na kislost/bazičnost delovanja v organizmu, da je to skoraj pomembneje od vsebnosti beljakovin. In drastično vpliva na stanje. 


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #910 : 11 December 2011, 16:33:25
Od 12.12.2011 samo za vaše zmrzljivce na prodajnih mestih.  :) Spalna vreča je uporabna kot vreča, v katero se pes zavije in kot ležalna podloga, super je tudi za na dopust, ker se dobro zloži, enostavna je za čiščenje.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #911 : 11 December 2011, 19:01:21
Na pasjem netu bo tudi ta akcija ali samo v fizičnih trgovinah?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #912 : 11 December 2011, 19:17:37
Povsod.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #913 : 12 December 2011, 10:13:10
A pri Acani ne bo pa nič? :(



škratolin

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #914 : 17 December 2011, 08:24:43
Ker vidim,da je tole najbolj ažurna tema o pasji hrani,bom kar tule zastavil vprašanje. V začetku januarja dobimo mladička srednjega šnavcerja,star bo 9 tednov. Vzreditelj uporablja Hills,jaz bi pa glede na tukaj prebrano in glede na analizo,začel uporabljat drugo hrano. Nekak v tem trenutku prideta v poštev zgolj še Orijen in TOW,ki si svojih 6 zvezdic tudi dejansko zaslužita. Vseeno prosim za kak kratek nasvet,izkušnjo pri tako mladih psih in ali bo 1-tedenski prehod dovolj ali bi moral narediti daljšega oziroma ali naj s prehodom toliko počakam,da se mladič vsaj malo navadi na nov dom? Hvala. Lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #915 : 17 December 2011, 14:31:29
Osebna izkušnja je taka, da prehod v novi dom mladički doživljajo različno, malo odvisno od navajenosti na novega vodnika, malo več pa od samega značaja. Pri moji zadnji pridobitvi v pasjem tropu je začela 8 tedenska psica hrano, ki sva jo prinesli s sabo od vzreditelja, zavračati po dnevu ali dveh. Vseeno sem vztrajala pri počasnem prehodu, v tednu dni sva zamenjali in je novo hrano zelo dobro sprejela. Če hrane ne bi začela zavračati, bi počakala še kakšen teden in naredila prehod potem, da ni preveč stresa za organizem naenkrat.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #916 : 17 December 2011, 15:31:05
Moja psička je bila občutljiva na hrano vzreditelja tako da sem kar na hitro zamenjala, takrat sicer najprej na Canidae potem čez par mesecev pa na Orijen, vse je prenesla brez problemov.


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #917 : 28 December 2011, 14:34:38
Škoda, kvalitetni briketi pridejo vedno prav v zavetišču.


Ja tudi jaz sem najprej na to pomislila - kakšna škoda...

htttp://www.sky-lab.si


Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #918 : 28 December 2011, 14:43:03
Moja psica je pri vzreditelju dobivala neko drugo hrano, malo mi je je dal za domov, ampak sem hitro presla najprej na Almo nature in potem na TOTW. Ni problemov. Najprej ni bila preveč ješča, zdaj pa še prazno skledo liže. No vem, da je tu tema Orijen, ki se mi zdi super hrana in bi jo z veseljem kupovala, ampak mi je trenutno malo predraga... Drugac pa super.

htttp://www.sky-lab.si


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #919 : 18 Marec 2012, 12:53:14
Upam, da tegale še ni nihče prilepil...
No ena povezava iz česa sta Acana in Orijen. :)
http://www.youtube.com/watch?v=ONnTH-flAhs&feature=related



panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #920 : 09 April 2012, 09:19:31
Po skoraj treh letih hranjenja z Orijen Adult, imam trenutno neprijetno izkušnjo.

V začetku marca sem odprl novo vrečo Adult-a, kupljenega pri Repku. Že vizualno so bili briketi bolj rjavkaste barve kot prejšnji, pojavljati pa so se začele težave z izredno mehkimi iztrebki in to konstantno, ki mi prej skoraj nikoli niso bili prisotni.

Da je vzrok res ta serija oziroma ta vreča hrane (vrečo s številko sarže sem žal vrgel proč), bila je še vakuumsko zaprta, sem ugotovil ob dostavi novih vreč iz tujine, katerih barva briketov je enaka iz prejšnjih serij. Po začetku hranjenja briketov iz te vreče, se mu je prebava popolnoma normalizirala.

Kaj mi je v tem primeru storiti, (reklamacija hrane),  pričakujem odgovor uvoznika. (Urška)
 
Se je kdo srečal s podobno težavo kot jaz?




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #921 : 09 April 2012, 18:18:12
Panaque, kar lepo vse skupaj na moj službeni mail: [email protected], z vsemi podatki, pa bomo videli, kaj lahko naredimo.


panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #922 : 14 April 2012, 16:54:02
Zahvaljujem se za korektne in hitre odgovore s strani uvoznika Orijena, rešeno reklamacijo in pohvala trgovini Repek.














Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #923 : 02 Julij 2012, 16:19:15
Urška, ali je mogoče kje drugje kupiti Orijen v okolici Ajdovščine zdaj ko ga v Novi Gorici ni več?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #924 : 03 Julij 2012, 19:57:44
Najbližja je trgovina Zoomanija v Sežani.


damci

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #925 : 17 Julij 2012, 10:09:48
Za zlatega prinašalca je kateri Orijen priporočljiv?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #926 : 17 Julij 2012, 11:36:48
Se ne spoznam na Orijen, bo Urška svetovala. Defenitivno pa pri izbiri hrane pomaga podatek o starosti in tudi aktivnosti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damci

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #927 : 17 Julij 2012, 12:21:39
2 leti in 8 mesecev, glede aktivnosti je pa tako, vsak dan vsaj 1 ura sprehoda, vsak drug dan nekje 8,5 km aktiven sprehod



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #928 : 17 Julij 2012, 12:28:54
Izbereš lahko katerega koli: adult, 6 fish ali pa regional red..

Lahko pa tudi na vsake toliko časa malo menjaš okuse.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #929 : 17 Julij 2012, 14:15:48
Katerikoli od zgoraj navedenih, odvisno od tega kaj ima kosmatimec rad.