Orijen

ABBY LABRADOR · 357066

Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #960 : 18 April 2013, 11:03:49
Zakaj pa naj bi bila provokacija, politika firme bi prav lahko bila, da ponuja hrano le v regijah, kjer ima dobavitelje sestavin in te bi lahko imela tudi v naši regiji. Če so pa pač kanadski, pa tudi ne vidim problema, samo da pač vemo, pri čem smo.

Aha, to je potem v bistvu ista fora kot g. obremenitev...

Lp


AnjaKr

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #961 : 29 April 2013, 09:20:06
Živjo :)

sem prebrala celo temo, in moram reči da ste me kar prepričali s to hrano :)
Doma imamo beagla, ki je kar požrešna, vendar se zadnje čase pojavlja alergija.. močno si spraska "pod pazduho", ima vneta ušesa in tačke. Delali smo alergijske teste, rezultat je pokazal alergijo na več vrst trav, vendar mi mislimo da ima tudi hrana velik vpliv, saj se stanje spreminja ko spreminjamo hrano.. In ker imam dosti vseh hillsov in eukanub od veterinarjev  ::) sem mislila da bi probala s 6 fresh fish saj psica obožuje ribe.. in če se ne motim je tudi hrana okej za alergije?
doma imamo še border collieja starega 2 mesca, ki mu nimam namena hrane menjat in ga mešati, ker nimamo težav. Vendar me samo informativno zanima, kam načeloma spada border? puppy ali puppy large breed?

Hvala  :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #962 : 29 April 2013, 23:51:28
6 Fish bo kar dobra opcija za alergika, razlika naj bi se pokazala v obdobju meseca ali dveh, ima pa med vsemi hranami največ nenasičenih maščobnih kislin, ki pomagajo pri zdravju kože in dlake.

BC pa spada pod Puppy, ker je odrasel pod 25 kg teže.


AnjaKr

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #963 : 30 April 2013, 10:41:48
no super. Hvala za odgovor  :)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #964 : 01 Maj 2013, 09:14:48
Bo tudi Acana menjala formulo? Načeloma nisem ljubitelj teh menjav formul, za občutljive pse je res moteče, ravno najdeš nekaj, kar jim ustreza, potem se pa zamenja formula. Upam, da nam bo še naprej ustrezalo.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #965 : 01 Maj 2013, 22:44:21
Ne, Acana je lani zamenjala svojo podobo in recepturo in ostaja nespremenjena. Naslednja novost bodo Orijen Freeze Dried priboljški, sušeni z zamrzovanjem.  ;)


Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #966 : 20 Maj 2013, 15:45:08
A kak dozirnik obstaja?


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #967 : 02 Julij 2013, 18:54:53
V skladiscu imamo 1 vreco 13 kg Orijen Senior, pred rokom uporabe, ki je na voljo po akcijski ceni:

1x Orijen Senior dog, 13 kg, rok uporabe 20. 7. 2013 - CENA 50,74 €  69,99 €

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #968 : 03 Julij 2013, 09:51:41
Odločili smo se, da breme dviga DDV prevzamemo nase, tako, da cene za vas, naše kupce, ostajajo nespremenjene.


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #969 : 12 Julij 2013, 18:46:21
Kako pa je s temi Orijen freezed briketi, pride k nam?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #970 : 12 Julij 2013, 23:19:24
Najprej pridejo priboljški, pričakujemo jih nekje do konca avgusta, za tem pa še hrana.

Priboljške psi po zaenkrat opravljenih vzorčnih preizkušnjah obožujejo, hrana pa bo po napovedih in zaenkrat videnem tudi prava mala revolucija na področju tega tipa hrane. Naj zapišem še, da je Champion Petfoods v namen proizvodnje te hrane kupil največjo in najmodernejšo kanadsko kuhinjo za pripravo freeze-dried hrane za ljudi in jo nadgradil po svojih načrtih. Tako, da tudi tu sledijo načelu, da proizvajajo hrano samo v lastnih kuhinjah, kjer lahko kontrolirajo celoten proces od surovin do končnega izdelka.



Freeze-Dried hrana je proizvedena na način, da se surova hrana najprej zamrzne, potem pa s pomočjo podtlaka iz surove zamrznjene hrane odstrani voda na način, da preide direktno iz trdnega v plinasto stanje (sublimacija). Na ta način vse sestavine ostanejo točno tam, kjer morajo biti - v hrani.  :)


skokica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #971 : 02 September 2013, 07:07:11

Živijo,

Sama hranim psičko 9 mesecev staro večinoma surovo, že od začetka pa nekje 1 x na teden dam brikete, prej Rojal Canin, zdaj pa sem se odločila za Orijen 6 rib. Pa ma zanima, 1 obrok sem ponavadi dala tudi sveže sardele 1 x na teden, ali to opustim ali ji še vedno dajam? Ker imam še brikete RC lahko tudi en teden ene, drugi teden druge ali ne smem? Sem ji pa že od malega dajala surovo in tudi tej briketi Orijen niso za mladičke. A je to v redu?



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #972 : 03 September 2013, 14:06:31
Kako je pa sedaj s freeze dried priboljški?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #973 : 03 September 2013, 23:50:34
V naslednjem tednu bo prva pošiljka pri nas.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #974 : 06 September 2013, 14:38:28
Pa hrana freeze dried? Najbrž je še kar nekaj časa ne bo k nam?



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #975 : 06 September 2013, 16:12:42
To mene tudi zanima. Vsebnost mascobe pri klasik orijenu mi je prenizka, hrana freeze dried je ima bistveno vec.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #976 : 16 September 2013, 00:10:05
Žal, za hrano še ne morem povedati, ker še ni določeno, kdaj bo v Evropi dobavljiva. Glede na to, da gre za hrano, katere osnovne sestavine so vse sveže (se pravi surovo meso), je cel postopek odobritev za evropski trg kompleksnejši in traja malo dlje.


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #977 : 18 September 2013, 14:44:02
Pozdravček!

Imam eno prošnjo, če bi mi lahko kdo pomagal. In sicer naš kužek je sedaj na strogi dieti zaradi zdravljenja z bioresonanco. Zaradi kombinacije živil, ki jih ne sme ta čas uživati, praktično ni briketkov, ki bi jih lahko jedel. Kar mso do sedaj testirali, ni bilo ok. Sedaj sem glede na sestavine ugotovila, da morda pa bi bili Orijen 6 fish u redu. Ker pa potrebujem za testiranje samo par briketkov, vzorčkov pa uvoznik ne nudi, me zanima, če bi mi bil kdo, ki svojega kužka hrani s temi briketki, pripravljen po pošti poslati tri briketke te hrane, da zadevo stestiramo. Bila bi zelo hvaležna in seveda povrnem za stroške.

Hvala!  :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #978 : 18 September 2013, 18:26:15
Sporočam vam, da so Orijen FREEZE DRIED priboljški sedaj na voljo.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #979 : 19 September 2013, 09:00:02
Pozdravček!

Imam eno prošnjo, če bi mi lahko kdo pomagal. In sicer naš kužek je sedaj na strogi dieti zaradi zdravljenja z bioresonanco. Zaradi kombinacije živil, ki jih ne sme ta čas uživati, praktično ni briketkov, ki bi jih lahko jedel. Kar mso do sedaj testirali, ni bilo ok. Sedaj sem glede na sestavine ugotovila, da morda pa bi bili Orijen 6 fish u redu. Ker pa potrebujem za testiranje samo par briketkov, vzorčkov pa uvoznik ne nudi, me zanima, če bi mi bil kdo, ki svojega kužka hrani s temi briketki, pripravljen po pošti poslati tri briketke te hrane, da zadevo stestiramo. Bila bi zelo hvaležna in seveda povrnem za stroške.

Hvala!  :)

Živjo! Jaz imam trenutno Orijen 6 fish brikete nove recepture. Lahko ti pošljem eno majhno vrečko briketov po pošti. Na ZS mi lahko napišeš naslov in ti pošljem  :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #980 : 17 December 2013, 03:13:21
Prihodnji teden na vaše police prihaja tudi Orijen Freeze Dried hrana v 170g in 454g pakiranju. Hrana je v obliki medaljončkov in se v 3-5 minutah namakanja v topli vodi spremeni v slasten obrok. Servirate lahko tudi suho.



Kako hrano pripravimo si lahko ogledate v naslednjem videoposnetku. http://youtu.be/Yqg4ywUmOD0



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #981 : 17 December 2013, 12:05:58
O, dolgo smo čakali, zdaj sem pa razočarana, ker sem mislila, da bodo to briketi :( no poskusili bomo vsekakor.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #982 : 17 December 2013, 14:42:21
Postopek "kuhanja" surovin in potem sušenja nam da na kocu kot rezultat ven briket. Postopek, v keterm sveže sestavine posušimo z zamrzovanjem, se pravi na način, da se iz njih odstrani samo voda, vse hranljive snovi pa ostanejo v izdelku, pa ne more dati ven kot rezultat izdelka, ki je briket. Struktura medaljona je podobna kot pri Freeze Dried priboljških.

Med sestavinami v tej hrani je 90% svežega mesa, 10% sadja, zelenjave in zelišč.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #983 : 17 December 2013, 17:22:16
Skoda samo, da je tole tako neuporabno ce imas velikega psa  :(



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #984 : 17 December 2013, 20:48:25
Hja, prej bom sama nakupila sveže sestavine, kot uporabila tole zadevo, neke logike ravno ni :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #985 : 18 December 2013, 04:22:39
Boo, zakaj neuporabno? Cena je vsekakor višja, ampak psi jo obožujejo. Moji dve se v času namaknja ne premakneta iz kuhinje in nepremično zreta v svoji posodi kot v transu  :D

Logika vsekakor je. Zmožnost shranjevanja, trajnost izdelka brez da mora biti v zamrzovalniku, pestrost in kombinacija sestavin v pravem razmerju, ješčost... Ima vse prednosti hranjenja s surovo hrano, brez slabosti, povezanih s tem. Primerna je tudi kot dodatek k hranam za neješče pse. Zaradi majhne teže in velike ješčosti je zelo dobra tudi za na pot, ali pa, če gremo kam, kjer vse potrebno nosimo s sabo (recimo v hribe).

Poleg tega gre za Orijen, proizveden v Championovih lastnih kuhinjah, iz svežih, nikoli zamrznjenih sestavin, katerih dobavitelji so znani, se pravi še en izdelek, ki mu po kakovosti ni para.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #986 : 18 December 2013, 07:23:28
Boo, zakaj neuporabno? Cena je vsekakor višja, ampak psi jo obožujejo. Moji dve se v času namaknja ne premakneta iz kuhinje in nepremično zreta v svoji posodi kot v transu  :D

Oh, vrjamem :)
Sem ravno zadnjic malo preracunavala koliko bi me stalo s tem hranit svojega psa, pa je ven taka cifra prisla, da nisem mogla cisto vrjet da je prava.
Vrjetno bi bil pa super suplement surovi hrani ce kam potujes.  :)



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #987 : 18 December 2013, 10:55:13
Urška ali obstajajo pri Orijenu kaki paketki za vzreditelje?



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #988 : 18 December 2013, 12:50:59
Oh, vrjamem :)
Sem ravno zadnjic malo preracunavala koliko bi me stalo s tem hranit svojega psa, pa je ven taka cifra prisla, da nisem mogla cisto vrjet da je prava.
Vrjetno bi bil pa super suplement surovi hrani ce kam potujes.  :)

Kakšna pa je cena?



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #989 : 18 December 2013, 12:54:40
Boo, zakaj neuporabno? Cena je vsekakor višja, ampak psi jo obožujejo. Moji dve se v času namaknja ne premakneta iz kuhinje in nepremično zreta v svoji posodi kot v transu  :D

Logika vsekakor je. Zmožnost shranjevanja, trajnost izdelka brez da mora biti v zamrzovalniku, pestrost in kombinacija sestavin v pravem razmerju, ješčost... Ima vse prednosti hranjenja s surovo hrano, brez slabosti, povezanih s tem. Primerna je tudi kot dodatek k hranam za neješče pse. Zaradi majhne teže in velike ješčosti je zelo dobra tudi za na pot, ali pa, če gremo kam, kjer vse potrebno nosimo s sabo (recimo v hribe).

Poleg tega gre za Orijen, proizveden v Championovih lastnih kuhinjah, iz svežih, nikoli zamrznjenih sestavin, katerih dobavitelji so znani, se pravi še en izdelek, ki mu po kakovosti ni para.

Koliko časa pa pri tebi Urška "traja" ena vreča za enega psa?