Orijen

ABBY LABRADOR · 357084

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 02 Februar 2008, 22:05:56
Ali kdo ve kje bi se to hrano prodajalo- v Sloveniji. Sodi pa med najjjboljše hrane. Ampak res tiste, ki so najboljše, kot naprimer Canidae.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 02 Februar 2008, 22:22:36
Abby: nažalost mislim da še ni uvoznika Orijen za slovenijo. Če pa slučajno zaslediš da ga kdo uvaža, pa računam da nam boš to sporočila ;)

Lp, Črt



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 Februar 2008, 22:48:08
Ja no sem v enem drugem forumu zasledila, da naj bi bil uvoznik za SLO. Bom se probala čimbolj pozanimat.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 07 Februar 2008, 15:39:45
Ja, uvoznik je. No, zastopnik. Pa ne želi uvažati, če lahko to razumeš... Ne vidi tržne niše  ::)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Februar 2008, 16:46:15
Oh škoda :(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 07 Februar 2008, 17:31:03
Ja, uvoznik je. No, zastopnik. Pa ne želi uvažati, če lahko to razumeš... Ne vidi tržne niše  ::)

Ker je v slo. toliko hran vrhunske kvalitete :P ;) ::)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #6 : 07 Februar 2008, 21:46:09
Bravo ... in zakaj potem sploh ima zastopstvo?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 08 Februar 2008, 01:11:37
Vse to sem vprašala v telefonskem pogovoru z gospo, ki ima zastopstvo. Kaj naj rečem - nimajo posluha za to in kot kaže nikoli niso imeli namena uvažati to hrano. predvidevam, da proizvajalec dela kaj drugega (za ljudi) pa je tole slučajno padlo zraven v pogodbo.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #8 : 08 Februar 2008, 21:14:19
Če ima kdo možnost ... Iz te spletne strani http://www.zooplus.de/ jo pošiljajo v Avstrijo.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 20 Februar 2008, 20:38:25
Jaz jo bom pa verjetn zdej naročila v Nemčiji. Pa vam povem kakšna je. ;)



linchy

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 21 Februar 2008, 13:33:48
Tudi mene zanima ta hrana. Katero boš pa naročila? A se da naročit iz Nemčije? Sem mislila, da pošiljajo samo v Avstrijo , v Slo pa ne.   Sporoči  prosim kako je šlo z naročilom, kako dolgo čakaš na hrano itd....


lp



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 21 Februar 2008, 14:50:51
Mene ta hrana tudi zanima. Zato prosim poročaj.


                                 Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 21 Februar 2008, 17:54:06
ja bom jutri jo bom verjetno naročila.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 21 Februar 2008, 20:35:20
Oh jst pa moja nemščina :-\ :-[. Sem vidla da se je neda v SLO naročit. Ampak nam nehala iskt dokler je ne dobim.



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 21 Februar 2008, 23:04:56
Za vse, ki jih ta hrana bolj podrobno zanima, Orijen & Acana:
http://www.championpetfoods.com/

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 24 Maj 2008, 16:36:03
Od danes naprej sva s Toplo čisto samo na Orijen hrani. Do zdaj so zelo pozitivne izkušnje  ;D.
Ne iztreblja veliko, iztrebek je lepe barve in teksture, pa Topla ga res z veseljem poje  :o, tko da je hrana res super.


                    Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #16 : 24 Maj 2008, 17:29:07
Jaz sem pa superzadovoljna z macjo verzijo te hrane. Upam, da bo dobavljiva, ker bi jo cez kaksna dva meseca res rada sprobala tudi na Speli.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 26 Maj 2008, 15:07:28
kje pa jo kupite? :)

saj mogoče sem kaj spregledala :-[

bi vseeno prosila če mi kdo pove :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


boyan

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 27 Maj 2008, 08:45:48
LP.
Hrano orijen in timberwolf lahko naročite na naslovu heimtierzentrum.de
Pošiljajo v Slovenijo in nad 35 eur plačate samo pavšal 5 eur za poštnino.Me pa zanima kakšne pse imate da se zanimate naprimer za orijen brikete,ki vsebujejo 44% beljakovinskih proteinov in 18 % maščob.Pomojem je ta hrana primerna kvečjemu za kakšne vlečne ali pa službene pse(vojska,policija,reševalci) za kakšne druge ,ki naprimer dopoldneve preživijo sami,popoldne malo tečejo za žogico in gredo zvečer do prve zelenice pa bi znala biti na dolgi rok zelo škodljiva.Nevem no po sestavinah je to top hrana na svetu,o primernosti pa bo mogoče kdo kaj več napisal,moj namen pisanja je bil da se hrano brez problema naroči v Slovenijo.



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 27 Maj 2008, 10:49:39
ja ja, moji psi pač dosti delajo, vsak dan gredo v park se z drugimi psmi igrat, včasih tudi eno uro :P (hec no)

ne, saj vem kaj si hotel povedat. v to sem se zapičila tudi jaz. Mislim da tako malo aktivnega psa kot si ti napisal v tej temi o Orijenu ni,
nekaterim psom pa bolj beljakovinska hrana odgovarja. je pa treba res dobro premislit in opazovat psa.

čisto iz lastnih izkušenj pa mogoče nasvet za tiste, ki razmišljate o Orijenu.
Mogoče bi bilo bolje najprej probat Timberwolf, ki je tudi zelo, emmmm močna hrana, vendar še vseeno ne tako kot Orijen.

Pri mojih psih se že Timberwolf ni obnesel (prdela sta to high heaven) s tem da takrat še nista bila tako zelo aktivna. mogoče bomo pa zdaj spet sprobali...

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


maja72

  • Gost
Odgovori #20 : 27 Maj 2008, 11:41:46
Moj FCR je na Orijenu cca. 1 mesec; za to hrano sem se odločila, ker je kronično suh brez diagnosticiranega vzroka  ::) (nima zajedavcev, ni pretirano hiperaktiven). Pred Orijenom sem mu dajala Canidae - dobival je cca. dvojno porcijo (700 g pri 30 kg), teža pa ni šla nikamor. Ostale hrane z visoko vsebnostjo beljakovin, denimo ProPlan za aktivne pse, mu niso ustrezale, je takoj dobil alergijo  :-\; poleg tega težje prebavlja žita (pšenica, koruza, riž), saj po njih zelo prdi - Orijen žit nima, ima krompir. Z Orijenom se je prdenje oz. nekakšna fermentacija (to je moje laično opažanje in ne strokovno mnenje) popolnoma ustavilo, prebava je ok, nima nobene alergije, teža sicer še ni šla gor  :-\, na slabše pa zagotovo ni šel ;) (pri predpisani dozi). Drekca je malo in je super hitro razgradljiv (mislim, da ga že naslednji dan ni več videti - se sprehajamo na istih punktih v gozdu, pa lahko opazujem  ;D).

P. S. Beljakovinski proteini niso nič, saj je beseda "proteini" le sopomenka/tujka za domačo besedo "beljakovine" ;).



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 06 Junij 2008, 15:19:50
Zadnjič smo naročili 7kg. Pa nam je že zmanjkalo in je treba naročit. Je pa res dobra iztrebek je lep dlaka pa zelo mehka.



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 07 Julij 2008, 19:57:44
Ni še 100%, vendar pa bo Orijen kmalu dobavljiv tudi v Sloveniji, po vsej verjetosti pa za začetek samo velike in čisto male vreče. Upam da bo do konca Julija.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 08 Julij 2008, 14:03:41
andariell, a boste imeli samo hrano za pse, ali se lahko tudi za mačkonke pričakuje kakšna njihova hrana?  :)

lp Nina


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 08 Julij 2008, 16:07:59
andariell, a boste imeli samo hrano za pse, ali se lahko tudi za mačkonke pričakuje kakšna njihova hrana?  :)

lp Nina

Prva pošiljka bo striktno pasja, kasneje pa seveda lahko zrihtamo tudi za muce.


KJ

  • Gost
Odgovori #25 : 13 Julij 2008, 10:52:37
Andariell,
a boste imeli tudi za mladičke to hrano?

K.



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #26 : 14 Julij 2008, 14:23:57
Verjetno bo vsa hrana za pse, za bolj natančne informacije pa še malo počakajte prosim. Sporočim takoj ko izvem.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #27 : 14 Julij 2008, 15:40:15
Počasi je nastopil čas, da napišem kaj več.


Orijen je v Sloveniji že dobavljiv.


Nekaj zadovoljnih uporabnikov je tudi članov tega foruma. Za vse informacije o hrani pa smo na voljo na [email protected].


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #28 : 15 Julij 2008, 00:46:43
Jaz sem NADzadovoljna z macjo varinato. Res, edina hrana, ki jo brez kancka slabe vesti stresem svojim zverinam v pisker (poleg briketov se vedno redno dobivajo tudi mesne obroke). Sem mislila, da je nemogoce, ampak odkar so na Orijenu imajo dlako se lepso (v sali okrog razlagam, da so tudi v poletni dlaki primerni za pelcmontel), iztrebek je itak bp, jedo jo radi, ... Hrano uporabljam od zacetka maja, tako da je cas uporabe relevanten.
Za preizkusanje pasje variante sem zal izbrala napacen timing, saj je Speli zopet usekala ven erlihija in smo sredi alergije ...
Z moje strani gredo hrani res same pohvale.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 15 Julij 2008, 07:39:15
Verjetno še koga zanime  KJE je ta hrana dobavljiva. Verjetno ne bo nič narobe, če se ta podatek objavi na forumu.....


Lep dan