Orijen

ABBY LABRADOR · 357083

matt

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 22 Februar 2009, 21:59:33
sej ni vazno vazno je da imamo Orijen ;D :)



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 23 Februar 2009, 08:35:16
Govora je, da bo Acana tudi v Sloveniji, tako da me niti ne bi presenetilo če sta dva.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 23 Februar 2009, 19:57:48
No Abby pa takole sanja, ko zavoha te "dišeče vonjave orijena.
 8) :D


*zame niso ravno dišeče, imajo kar močen vonj po ribicah





minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #183 : 23 Februar 2009, 20:46:18
ne rabim konkurence razen na razstavah ko pripeljem svoje pse pa ne bluzi o trgovini ,,, res pa je da zivim tam
in sem tudi kupoval pri urski ,in njenem tipu samo nista bila....

Prvo kar je, ne bluzim.  :P

sej ni vazno vazno je da imamo Orijen ;D :)

Tu pa vidim, da si se že izdal. :P
Človek pogleda samo tvoje poste, pa takoj vse izve. Še to, katero hrano za mačke prodajate.

Drugo kar je, pa se mi zdi najbolj niskotno in neprofesionalno pluvat po konkurenci. Lahko bi se lepo predstavil in predstavil tudi vašo ponudbo.

 Zanimivo, jaz sem tudi pri Urški kupila, sva se tako zaklepetali, da sploh ne vem kdaj je minila ura in pol. Bom pa sigurno še pri njej kupila.


Me pa definitivno ne bo k vam, s tem načinom boste samo izgubili kupce.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #184 : 24 Februar 2009, 17:28:09
ORIJEN je sedaj na voljo tudi na www.Hov-Hov.si   :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #185 : 25 Februar 2009, 18:38:45
Urška kaksno je priporoceno uvajanje hrane iz druge firme (okus losos) na Orijen?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #186 : 26 Februar 2009, 09:10:23
Normalno, kot pri ostalih hranah, vendar pa za pse, ki so prej jedli klasične hrane, osebno priporočam prehod v obdobju tedna dni.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #187 : 26 Februar 2009, 09:26:33
Imava AG losos.. Mah, naredila bom prehod tam nekje v treh dneh.. Pomoje nebi smelo bit problemov  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #188 : 20 Marec 2009, 19:05:35
No, da porocam.. Sedaj smo ze priblizno 14 dni na Orijenu 6 Fresh fish (tapru teden malo mesano se z AGjem) in imam same pohvale. Briketi so mu fuuul okusni, zelo rad jo je, kakci so neverjetno manjsi tako kolicinsko kot na izgled, tako da res same pohvale. Za dlako in to se ne morem nic reci, je se prehmalu, ampak nasplosno sem zadovoljna.  :) Je pa ocitno res treba biti zelo pazljiv pri doziranju, namrec moj nekako pase v razred med manj in bolj aktivnimi (med tednom malo manj, cez vikende bolj), doziram mu 300g na dan, ob ful aktivnostih malenkost vec, in se mi je poredil za pol kile. Ne vem ce je to ze alarmantno, in moram zmanjsat dozo?

Urška a psi po tej hrani pridobijo kaj na kilazi glede na to, da naj bi hrana delovala na misice in to? Ce po domace napisem, da pac, dobi kile gor zato ker pridobi na misicni masi, ne zato da se mu speh nabere?  :P

Pa se slikca nasih pozeruhov  ;)


p.s.
Macku so briketi tudi blaaazno vsec, ampak nazalost zaenkat nisem dovolj bogata, da bi oba futrala s to hrano  :-[


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #189 : 20 Marec 2009, 20:16:12
Če ti je začel tako hitro pridobivati težo, potem mu daj malo manj hrane. Toliko jaz dajem Paxu pri 45 kg (sem ravnokar stehtala njegov dnevni obrok). Pri tem, da bi dobil malce več, če ne bi toliko delala, ker mu odštejem priboljške. Načeloma pa ne tehtam, ampak dam po občutku, če je bolj aktiven malo več, če je manj aktiven pa malo manj. Računaj, da imam eno vrečo za mesec in pol (in ko to preračunaš ugotoviš, da je hrana cenovno čisto povprečna).
Mišično maso pridobijo prav vidno (če so seveda dovolj aktivni), ponavadi se jim zmanjša količina telesne maščobe, po teži gredo pa rahlo gor.

Verjamem, da mačkonu diši, mačke obožujejo Orijen - še moja, ki je pri 18 letih popolnoma brez zob se trudi z briketi.  :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #190 : 20 Marec 2009, 20:38:13
Ja moj Kozmic ima 37 kil (danes stehtano), drugace se mu vrti tam okoli 36.. Tole je malo varljivo, sploh ker so briketi tanki in manjsi kot recimo pri prejsnji hrani, in sploh nimam tapravega obuctka, oz. se mi zdi kot da ful premal dobi (sploh ko mu dam v posodo zgleda kot da je samo za pol AG porcije) in me skrbi, da bi bil lacen. Zato sem se tudi odlocila za neko sredino v tabelci med manj in bolj aktivnimi. Ampak ocitno je prevec, tako da bo treba ene 50g manj dat..

Drugace je tudi nas skoraj 14 letni mackon cisto brez zob, ampak je vseeno napadel vreco kot zmesan  :P Zdaj je pa zraven vsakic, ko pes dobi obrok  ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #191 : 20 Marec 2009, 21:26:27
Računaj, da imam eno vrečo za mesec in pol

7kg ali 13,5kg?

Tale stavek me je malo zaskrbel :-\, da res dajem Topli preveč hrane (ona dobiva malo manj kot 300g na dan+neodštete priboljške), ampak se ne redi, vsaj ne drastično, saj ohranja 15kg.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #192 : 20 Marec 2009, 21:44:34
pupa t. Kozmic je dobival AGja priblizno 350-400 na dan, pa je mel 15kg vreco za mesec in pol.. Tako da je Urska verjetno mislila 13,5kg vreco, ker se tukaj daje kolicinsko manj, in pomoje ravno tako prides skozi z eno vreco..
Drugace pa Topla took poje?? Ojoj, potem je res fuuul aktivna, ce se nic ne zredi (jaz priznam, da sedaj med tednom ko sem na sihtu res nima nekih ful aktivnih sprehodov, razen agi treninga ob torkih, pa seveda potem rekreacijske vikende  :-[)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #193 : 20 Marec 2009, 23:04:33
Še naše izkušnje.

Moja starejša psica, ki je že itak močnejše konstitucije in zelo ješča, se je na briketih z višjo vsebnostjo ogljikovih hidratov  redila ne glede na to, koliko sem dozirala in koliko je imela gibanja. Vedno je imela nekaj špehnate zaloge. Zato sem prešla najprej na Nature Diet konzerve, kjer se je to vidno popravilo, vmes smo bili spet na AG in se je zredila nazaj, potem pa smo šli na Orijen. Zdaj ga obe psici jesta peti mesec in sem zelo zadovoljna. Ta starejša ima izklesano postavo, dlaka se sveti, ima ful energije in brikete rada je, me je pa kap, ko sem jo stehtala, saj je šla teža res nekoliko gor. Ampak nikjer nobenega špeha, lakotnice so vidne, rebra se tudi otipajo, so se pa ojačale mišice.

Mlajša je pa hiperaktivka, na sprehodih vedno naredi par kilometrov več, saj laufa gor in dol, vedno je v pogonu, večinoma teče in ne hodi. Njej moram pa dozirat več kot starejši, saj je pa nekoliko preveč šlank. Tudi njej so se naredile mišice, dlaka se ji sveti, energije itak preveč, samo takoj se ji pozna, če je par dni zapored več aktivnosti kot ponavadi, saj ji gre teža dol. Tako da njej dajem več kot starejši.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #194 : 21 Marec 2009, 00:07:21
7kg ali 13,5kg?

Tale stavek me je malo zaskrbel :-\, da res dajem Topli preveč hrane (ona dobiva malo manj kot 300g na dan+neodštete priboljške), ampak se ne redi, vsaj ne drastično, saj ohranja 15kg.

13,5 kg vrečo  :)

Je pa to, koliko dejansko poje pes, skoraj enako kot pri ljudeh - torej odvsno od metabolizma, aktivnosti in splošnega vedenja. Enotnega recepta torej ni. Zato jaz hrane nikoli ne tehtam, ampak jo dajem po občutku. Malinois, ki dela, pa je za tretjino lažji od Paxa, poje naprimer še enkrat več kot Pax dnevno.  :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #195 : 21 Marec 2009, 08:29:08
Zara ima 7 kg vreco 6 fresh fish za 1 mesec in pol :-[

Dobiva pa 150g na dan + priboljske :)



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 21 Marec 2009, 09:04:35
sasha, Zara je sterilizirana,a se nič ne redi po tej hrani  :-[ ?
Ker jaz imam tudi za Taro Orijen brikete,pa me je strah,zdej ko je sterilizirana,  da se nebi začela redit,nevem če bi menjala  :-\
A ima še kdo sterilizirano psičko pa hrani z Orijenom?


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #197 : 21 Marec 2009, 09:06:25
Moja je sterilizirana ;), glede hranjenja sem pa zgoraj napisala. Se pa moja skoraj nič ni zredila, glede na to koliko jo hranim.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #198 : 21 Marec 2009, 09:10:31
Zara je sterilizirana in se ni nic zredila..se ji pa zdaj ful lepo misice vidijo :)



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 21 Marec 2009, 09:37:05
Hvala  :)
Verjetno bom provala še naprej hranit z Orijenom,pa bom vidla kako bo.
Tara ima 19-20kg,dajam ji pa 130g+priboljški


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #200 : 21 Marec 2009, 10:36:59
san-san ce se ti bo pa zacela redit pa malo zmanjsaj dnevno dozo pa bo ;)



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #201 : 21 Marec 2009, 10:57:53
meni se zdi že to ko dobiva premalo  :-\
Kaj pa senior? Kakšna je razlika med senior in adult?  :-[


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #202 : 21 Marec 2009, 16:21:56
Moja je tudi sterilizirana pa dobiva pri 15,5 kg 150g + priboljške (in občasno surovo meso) in se ne redi. Ko je zelo aktivna pa dobi tudi po 250g pa se ji nič ne pozna. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #203 : 25 Marec 2009, 13:19:59
AKCIJA Orijen Puppy Large Breed 7kg, rok uporabe 04.05.2009

Ob nakupu 2 x Orijen Puppy Large Breed 7kg dobite 30% popusta.


Akcija velja do prodaje zalog. Zaloga je omejena.

Akcija je na voljo na naslednjih prodajnih mestih:
- Vomar Dog Sport v Celju
- spletna trgovina www.Hov-Hov.si


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #204 : 25 Marec 2009, 14:09:18
Škoda da je puppy hrana samo iz piščanca:( Ribe so Sky blazno všeč, ampak so premočne, da bi ji dajala samo to (ima 5 mesecev).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #205 : 25 Marec 2009, 15:20:33
ko ste govorili o količini hranjenja- moji žal ne pojejo nič manjše doze kot so ostalih hran  >:(.
Mogoče bi jim morala podčrtat ta del navodila in priložit skledi kot prtiček  :D ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #206 : 25 Marec 2009, 16:16:48
To bo najbolje. Pa fotodukomentiraj pa povej, če se kaj obnese :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #207 : 25 Marec 2009, 18:23:44
deteljica kaj, ce jim manj dajes so pa lacni??  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #208 : 26 Marec 2009, 00:09:30
Orijen je sedaj dobavljiv na dveh novih lokacijah:

- ZOO AJKA, Špindlerjeva ulica 3, Slovenska Bistrica
- ZOO TRGOVINA PLUTON, Gorkega ulica 35, Maribor



Vabljeni k nakupu!


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #209 : 26 Marec 2009, 11:02:45
super, Slovenska Bistrica ;D