Orijen

ABBY LABRADOR · 357030

moly

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 08 Julij 2009, 13:01:13
@dss: Pri nas se dogaja popolnoma enako, vendar ne vedno.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #271 : 09 Julij 2009, 00:31:23
Dss, kakšne količine pa dajete? Lahko bi šlo za problem neizkoriščenega obroka, občasno se pojavlja pri psih, ki dobijo preveč hrane (več kot je pokurijo). Občasno se težava pojavi tudi pri preveč hiperaktivnih psih.


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #272 : 09 Julij 2009, 11:53:59
Pri nas tega pojava ni, me pa zanima druga zadeva, pa vedno pozabim vprašati:

Maju namenim bistveno manj g briketov, kot je navedeno, ker bi se drugače zredil.
A je s tem še vedno zagotovljena zadostna količina vitaminov itn., energije je očitno dosti ;)


dss

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Žuža
Odgovori #273 : 10 Julij 2009, 08:43:23
Urška, ko smo hrano kupili, smo ji dajali tako količino, kot je napisano, razporejeno na tri obroke. Potem smo opazili, da se je malce zredila in količino malo zmanjšali tudi zato, ker dobi še priboljške zaradi šolanja. Je pa res, da ji na brikete vedno nalijemo vodo (zaradi poletne vročine).
Ja, pa naša Žuža je zeloooo živahen mladič...




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #274 : 10 Julij 2009, 12:04:06
Lahko, je torej katerikoli od navedenih vzrokov, jaz bi za začetek zmanjšala in potem popolnoma prenehala z mešanjem z vodo.

Skogkatt, v hranah so vitamini večinoma v večji količini od potrebne, tako, da tudi ob zmanjševanju količine psi dobijo dovolj vitaminov. V pomoč za preračunavanje pa morda AAFCO priporočila http://www.peteducation.com/article.cfm?c=2+1659+1661&aid=662 .


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 16 Julij 2009, 02:04:17
Pozdravljena Urška,
Danes sem šla na kliniko 300 kosmatih s psom in sem se mimogrede vstavila tudi v trgovinici in kupila vrečice od Orijena. In ko sem prišla domov, sem se seveda hotela še bolj podrobno pozanimati o tej hrani in sem šla zato na stran proizvaajalca. Tam sem našla zelo dobro razporeditev distributerjev, razdeljeni so v tri cone: Kanada, Amerika in ostali svet. In seveda sem šla za hec pogledat, če je Slovenija v registru in je seveda ni! :(
Ne vem no, to sem slučajno opazila ... mislim, da bi bili lahko na seznamu, če so lahko tudi ostale države kot so Poljska, Gvatemala, Kanarski Otoki ...
Se mi zdi pošteno opozoriti na to, ko smo ravno na istem forumu in mi ni težko napisat. Te baze se zdijo meni dobra ideja, saj lahko vsakdo, ki to hrano išče, če gre npr. v drugo državo na počitnice s psom, tako takoj najde hrano za svojega psa.
Lep pozdrav!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 22 Julij 2009, 17:37:13
Lp :)Tudi jaz sem kupil hrano Orijena 6 fish v isti trgovini kot Sinica.Čeprav jo še nimam dolgo pa tudi Arch je aktiven pes,se mi zdi da sem našel pravo hrano.Saj do zdaj ni še nobene hrane jedel s tako slastjo kot to.Prej je šel kar mimo posode s hrano.Za enkrat tudi nima problemov s težo poje 300g dnevno.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #277 : 05 Avgust 2009, 09:56:00
Napovedujemo novo različico - rdeče meso!

ORIJEN REGIONAL RED



Pri nas naj bi bila različica predvidoma na voljo v septembru.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #278 : 05 Avgust 2009, 16:03:08
Kaksna bo pa predvidoma cena?
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #279 : 06 Avgust 2009, 11:35:45
Zaenkrat tega podatka še nimam, ko bo na voljo ga bom pa objavila.


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #280 : 14 Avgust 2009, 18:09:12
Pozdravljeni,

tudi naši pesjanki sta navdušeni nad briketi Orijen in jih prav z veseljem pojesta, do zadnjega briketa.

Malo manj pa sva nad Orijenom navdušena lastnika, ki imava skoraj vsak mesec težave z iskanjem te hrane.
Briketov nam je namreč pred nekaj dnevi zmanjkalo, midva pa že cel teden klicariva naokoli in iščeva, v kateri pasji trgovini (v LJ) bi še imeli kakšen žakelj.
Vendar pa tudi že cel teden poslušava isto zgodbo - ne vemo, kdaj bodo ali pa jutri, jutri pa prav gotovo, morda pa čez 2 - 3 dni...
Najbrž tudi nisva edina, ki jih iščeva. Pravzaprav si v času, ko je vsega preveč v trgovinah, takšno situacijo (da nečesa ni na voljo, pri tem da je zadeva zelo draga in hkrati iskana) kar težko predstavljam...

Upam, da se bodo zadeve z založenostjo trgovin z Orijen briketi uredile, sicer bomo morali poiskati alternativo, kajti tole enotedensko klicarjenje vsakih nekaj tednov je postalo že nesmiselno.

Lep dan,
Laura




Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #281 : 14 Avgust 2009, 18:59:38
Do katere starosti so puppi ,in gdaj se lahko preide na brikete za mlade pse?



Nelli pri Yorkijih je fajn preiti na hrano za odrasle kar pri 7 mes. starosti. Tako da ti komot daješ tvoji že za odrasle.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #282 : 14 Avgust 2009, 20:36:24
Laura, kaj pa hov-hov.si?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #283 : 14 Avgust 2009, 20:55:52
hoj,

tudi na to sva pomislila, vendar nama je bilo rečeno v ponedeljek, da bo naslednji dan na voljo v Ljubljani v trgovini (kar nama je bolj pri roki).
Vendar se tale jutri vleče že cel teden, tako da bi preko hov-hov lahko dobila že par dni nazaj, če ne bi (naivno) verjela, da jutri pa bo...

La.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #284 : 14 Avgust 2009, 21:13:07
Taja_the_vizsla, vedno ti ostane potem še alternativa - naročanje iz tujine (npr. zooplus)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #285 : 14 Avgust 2009, 21:20:41
Ce mislis Orijen Adult, ga prejsnji petek niti na hov-hov niso imeli (jaz sem pol vzela 6fish, ker je blo nujno ;)) ce ga nimajo nikjer drugje, ga najbrz niti tam nimajo se.
Se ti po mojem res splaca na zooplus.com. Cena je priblizno ista, dostava zastonj in ekspresna.

battito animale


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #286 : 14 Avgust 2009, 21:44:09
Pozdravljeni,

tudi naši pesjanki sta navdušeni nad briketi Orijen in jih prav z veseljem pojesta, do zadnjega briketa.

Malo manj pa sva nad Orijenom navdušena lastnika, ki imava skoraj vsak mesec težave z iskanjem te hrane.
Briketov nam je namreč pred nekaj dnevi zmanjkalo, midva pa že cel teden klicariva naokoli in iščeva, v kateri pasji trgovini (v LJ) bi še imeli kakšen žakelj.
Vendar pa tudi že cel teden poslušava isto zgodbo - ne vemo, kdaj bodo ali pa jutri, jutri pa prav gotovo, morda pa čez 2 - 3 dni...
Najbrž tudi nisva edina, ki jih iščeva. Pravzaprav si v času, ko je vsega preveč v trgovinah, takšno situacijo (da nečesa ni na voljo, pri tem da je zadeva zelo draga in hkrati iskana) kar težko predstavljam...

Upam, da se bodo zadeve z založenostjo trgovin z Orijen briketi uredile, sicer bomo morali poiskati alternativo, kajti tole enotedensko klicarjenje vsakih nekaj tednov je postalo že nesmiselno.

Lep dan,
Laura



Pri nas je večina zadev ves čas na zalogi, tako, da tudi meni ni popolnoma jasno kje prihaja do zapletov in bi rada tej zadevi prišla do dan. Taja:the_viszla, imaš ZS.


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 15 Avgust 2009, 12:47:45
Lp :)
     Laura poglej še v trgovino Tristokosmatih na Kajuhovi 5a vLj. Jaz jo tam kopujem.



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #288 : 15 Avgust 2009, 13:42:17
Laura,
Včeraj sem na 300 kosmatih v trgovini kupila 2,5 kg vrečo Orijena, ker večje niso imeli. Pri Orijenu mi je to všeč, da se tudi tako malo vrečo splača kupit, saj so količine odmerjanja hrane manjše, zato tudi mala vreča nekaj časa traja. Vzemi to kot idejo kako si pomagati v sili, če ni velikih vreč. :)
Lep pozdrav vsem!!!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 15 Avgust 2009, 14:26:03
Ojoj, sem pozabila vprašat!
Ali se lahko Orijen hrana kombinira s kakšno mokro hrano (npr. 1x na dan briketi 1x na dan konzerva), ali se zaradi tega, ker je hrana bolj močna in se torej precej razlikuje od ostalih hran, takšno kombiniranje odsvetuje?
Hvala za odgovor! ;)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #290 : 15 Avgust 2009, 15:15:50
Sinica, po mojem mnenju se lahko kombinira, če psu to ne predstavlja težav :) Samo potem ne smeš pozabiti zmanjšati količine briketov. Da nimaš namesto psa, na vrvici balon ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 15 Avgust 2009, 17:26:48
Zoe, vidiš, v tem sem pa jaz slaba. Sicer je pa oja že zdaj en balonček. :D
A da bi ji dajala npr. polovico dnevne količine briketov in polovico dnevne količine konzerve, pa ne bi šlo? Ali obstaja kakšen generalen recept kako izračunati količino briketov, če se dodajajo konzerve? Prav občudujem tiste, ki topočnejo, ker meni se že samo tole z briketi včasih zdi prava višja matematika.

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #292 : 15 Avgust 2009, 17:32:44
Če dodajaš mesne konzerve, potem ne bo problema. Če dodajaš konzerve, ki vsebujejo tudi žitarice, pa se zna pojaviti problem ker se bo pes začel rediti. Pri cenah konzerv pa se mi zdi še vedno najbolj smiselno dodajanje mesa in zelenjave.

Priporočam pa ti, da psičko shujšaš, ker ji prevelika telesna teža dela samo škodo in skrajšuje njeno pričakovano življenjsko dobo. Prepričana sem, da si želiš imeti svojo kosmatinko ob sebi čim dlje, ob zdravi telesni teži pa je celoten organizem manj obremenjen. Pse v današnjih časih pestijo enake zdravstvene težave kot človeško populacijo in prav naša nedoslednost pri prehrani je pogosto vzrok za to.


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 15 Avgust 2009, 18:21:20
Živjo Urška,
hvala za odgovor! Za probat sem ji sicer mislila dati konzerve od Nature Diet, ampak te imajo nekaj žitaric, ne?
Ah, ne ne, saj Athena v bistvu ni debela, ima 29 kg, kar se mi zdi za labradorko njene sorte čisto ok. Tudi rebra se ji lepo natipajo. Je pa bolj nabita v mišice in kosti ima močne, zato se včasih malo pohecam, ko vidim druge male labradorce delovne vrste (živjo Zarica!), ki so manjši in bolj drobčkani, da je moja kot en balon. Vseeno hvalaa za nasvet glede količine hrane, res moram biti zelo zelo dosledna, saj bi Athena čisto vse pojedla, če bi dobila. Groza!
Evo, danes bo dobila en odmerek naribanega korenja k briketkom. To bo veselo! :)

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #294 : 15 Avgust 2009, 19:56:56
živjo,

torej, zagato z briketi smo rešili. Naši pesjanki sta z užitkom pomlatili vse brikete, ki so prejle padli v skledi. :)
V prihodnje pa upam, da se jih bo dalo nabaviti v več trgovinah, da bo zadeva lahko ves čas na voljo.

Arch,
v 300 kosmatih niso imeli več Orijena (vsaj ne večjih pakiranj).

Sinica,
žal, pri nas manjša pakiranja briketov ne pridejo v poštev, saj bi 2,5 kg vreča trajala natanko 5 dni. Pri ceni 7,2 €/kg pa tudi ni ravno poceni špas...

Lp, Laura



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #295 : 15 Avgust 2009, 21:58:00
Za probat sem ji sicer mislila dati konzerve od Nature Diet, ampak te imajo nekaj žitaric, ne?

Vsebujejo rjavi riž. Lahko pa izbereš tiste za seniorje oz. predebele pse. Se da psa fino shujšat z njimi. ;)



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #296 : 15 Avgust 2009, 22:45:38
Kalsang, hvala za namig! ;) To bo Athena vesela, če bo lahko kakšen gramček več pojedla, ne da bi jaz medtem dobila izpuščaje od jeze. :D

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


malinovec

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #297 : 18 Avgust 2009, 14:17:09
Mi lahko kdo prosim pove v katerih trgovinah v Ljubljani je moč kupiti Orijen. Hvala..... :P :-[



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #298 : 18 Avgust 2009, 14:32:00
- Klinika Tristokosmatih, Kajuhova 5a, Ljubljana

Parkirate lahko pred trgovino.


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 26 Avgust 2009, 14:21:27
kako se izgovori orijen ?  :-[