Orijen

ABBY LABRADOR · 358337

Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #330 : 08 September 2009, 16:17:02
Kako je zdej s to hrano, a je sploh kje dobavljiva? Pri Tristokosmaih dobivam samo obljube kako bo kmalu, na Hov-Hov pise cakanje do 5 dni.


Bom moral vsak mesec cvikati za novo vreco?!



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #331 : 08 September 2009, 17:31:30
Na 300kosmatih imajo vse vrece na zalogi..



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #332 : 08 September 2009, 17:58:48
Kako je zdej s to hrano, a je sploh kje dobavljiva? Pri Tristokosmaih dobivam samo obljube kako bo kmalu, na Hov-Hov pise cakanje do 5 dni.


Bom moral vsak mesec cvikati za novo vreco?!

Hrana je šla danes od nas in bo jutri pri vas, načeloma pa nihče ne čaka dlje kot 5 dni, razen ko poidejo vse zaloge dobavitelju, takrat smo nemočni tudi mi. Na hov-hov.si je pač dobava do 5 dni, ker se včasih naredi, da kakšne hrane zmanjka in je potrebno čakati kakšen dan, a načeloma nikoli predolgo. Dvakrat smo sicer imeli težavo, a upam, da se ne bo ponovila.

Jaz osebno vsem priporočam, da hrano naročajo vsaj 5 dni preden jim poidejo zaloge, le tako bo hrana vedno pravočasno pri vas. V kolikor je hrana na zalogio in naročilo oddano do okoli 16. ure, pa gre hrana takoj ven in je že naslednji dan pri vas.


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #333 : 08 September 2009, 18:15:09
S 300 kosmatih sem zmenjen da me poklicejo ko pride roba - jim nisem zelel teziti vsako uro. Nihce ni klical. Andariell, nisem narocil na HovHov ker sem mislil da bo prej v Lj.

Nebi panicaril ce nebi bil brez briketov ze dva dni. Mislim da ima moj ze vrh glave moje kuhe. :[



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #334 : 08 September 2009, 18:30:49
Aha, potem bo nekdo drug dobil robo jutri :)


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #335 : 08 September 2009, 19:14:44
Slycer danes sem bila tam in ti lahko potrdim, da imajo polno robe ;)
Daj jih jutri takoj pokliči, pa naj ti dajo vrečo na stran..



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #336 : 08 September 2009, 21:09:09
Prav si imela Saša. Sem imel naročene zadeve ampak od njih ne bev ne mev. Not cool.


Kakorkoli ze, sedaj imam hrano. Sodec po prvi probi jo mali obozuje... Se meni disi, ce sem odkrit. Upam na izboljsanje dlake. :D



*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #337 : 12 September 2009, 10:14:09
Lep pozdrav!

Tudi naša Ajka je dočakala svojo prvo vrečo hrane Orijen large puppy. O kakšnih velikih spremembah še ne moremo poročati, ker je prekmalu (hrano je šele 3 dni), je pa zelo pozitivno to, da jo zares obožuje!

Imam pa eno laično vprašanje. Ajko smo s prejšnjimi briketi hranili samo enkrat na dan, ker je ostale obroke začela sama izpuščati. Stara je eno leto. Zanima me, ali ji lahko tudi te brikete dajem v eni porciji, ali je bolje radeliti v dve? Upam, da ne sprašujem preveč "bedasto"...  :)

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #338 : 12 September 2009, 12:09:38
Glede na to, da je psica velike pasme, se priporoca, da se dnevna kolicina hrane razdeli na vsaj dva obroka, saj se s tem zmanjsa verjetnost, da pride do zasuka zelodca, h kateremu so psi vecjih pasem "nagnjeni".
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #339 : 12 September 2009, 12:27:23
Pa se eno butasto vprasanje z moje strani.. Mogoce za Ursko..

Kako z Orijenom zrediti psa?? Zadnje dva tedna in pol mu dajem 6fish okoli 500g dnevno + zvecer dobi zraven se makarone (prej okoli 300, pa ni nic hujsal, ampak bil ves cas "fit"), ampak na kilazi se mu ne pozna niti 10 dek.. ::) Tako da, ni mi jasno, za njegovo kilazo (ima 35 kil - trenutno bolj malo aktiven ker jaz nimam tok casa) je to vec kot dovolj hrane, ampak ocitno se vseeno vse izkoristi/porabi. Da mu dajem pa se vec kot to, pa ne vem ce je sploh fajn.. ???

Kaksna ideja? :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #340 : 12 September 2009, 18:39:10
Ti bi rada, da ima Cosmo vidne mišice? Potem moraš delati še na šprintih, preskoki so dobri za zadnje tace, kas je tudi fajn. Mogoče pa hrane ne izkoristi najbolje, no trakulje pa verjetno nima.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #341 : 12 September 2009, 18:44:19
Tudi mi imamo zdaj Orijen, in moram reči, da super fajn diši in ga ima psička zelo rada in ga z veseljem poje kar je to "čudež", saj ni hotela jesti nobenih briketov tudi, če je bila skuta/jogrut polit gor... Te pa poje brez kakršnih koli problemov. Vidnih rezultatov, kar se tiče dlake še ni, ker ga imamo približno kakšen teden, ampak od naše strani smo zelo zadovoljni s to hrano.  :)

Lp



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #342 : 12 September 2009, 22:39:32
ali so briketi vsi iste velikosti?
Koliko so veliki najmanjši?  ::)


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 13 September 2009, 01:03:13
puppy so nekje pol centimetra v premeru, ostali pa nekje centimeter



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #344 : 13 September 2009, 01:16:03
Ti bi rada, da ima Cosmo vidne mišice? Potem moraš delati še na šprintih, preskoki so dobri za zadnje tace, kas je tudi fajn. Mogoče pa hrane ne izkoristi najbolje, no trakulje pa verjetno nima.

Ma ni to.. Rada bi, da mu ne bi tko na kamot prestela vsa rebra.. Zadnjic sem na razstavi "slatala" od Viktorja pse, in vsi majo malo vec "mesa" okoli reber, mojega pa kot da je sama kost in koza.. Mislim, vse rebre mu lahko prestejem, zato bi rada, da se pac malenkost poredi.. Misice pa mislim da ima kar lepo vidne (kolikor se da cez dlako pac videt)..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #345 : 14 September 2009, 20:51:58
Meni se pa to zdi čisto ok, da je pes malo bolj vitek, sploh če je drugače zdrav. Boljše je tudi za kolke in osebno mi je mnogo bolj všeč videti suhega psa kot kakega bolj polnega, da ne veš ali so tisto na njem mišice ali podkožna maščoba. Sploh ene pasme so meni premasivne, labradorci recimo na razstavah vsi po vrsti izgledajo debeli, za zlatkote pa se ne spomnim, bi pa rekla, da hitro izgledajo čokati, če jih je malo več skupaj. Ampak seveda imajo vsake oči svojega malarja. :)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 17 September 2009, 23:50:38
Ena sedem kilska vreca je porabljena in jaz sem zelo zelo navdusen nad Orijenom. Nobene driske vec pa se dlaka se je popravila.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #347 : 23 September 2009, 16:47:22
Mislite, da bi bila ta hrana primerna za mojo beaglico, ki je mislim da najmanj požrešen beagel kar jih poznam... :)
Ona poje polovično količino biketov, kot pa bi "morala" pa ima drugače super postavo, presuha ni, debela pa sploh ne :)
Zadnjič mi je ena prijateljica, ki hrani z Orijenom poslala en zavitek briketov in jih je z velikim veseljem pomljaskala.
Probala bom, potem bomo pa videli =)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 27 September 2009, 12:13:37
Slycer: če sem prav zasledila si 8.9. kupil 7 kg, pa jih 17.9. ni bilo več??? popravi če se motim prosim



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #349 : 27 September 2009, 19:52:19
Hja no sliši se res malo hitro. Ampak če 13.5kg drži za mesec in pol (približno) potem bi to lahko bilo ok. Če pes res je samo brikete.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #350 : 28 September 2009, 10:16:09
Že pred nekaj tedni sem napisala, da smo tudi mi začeli hranit Ajko s hrano Orijen. Ajka hrano dobesedno obožuje, poje jo v minuti. Vendar je blato bolj čudno. Navadno naredi dva kupčka, prvi je kar velik in kompakten, torej tak kot mora bit... Drugi pa je majhen in bolj tekoč. Zanima me, če ima še kdo podobne izkušnje? Je to normalno?

Lep pozdrav

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #351 : 28 September 2009, 10:18:13
Ajka s katerim okusom jo hranis? Si naredila postopen prehod?



*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #352 : 28 September 2009, 11:07:32
Hranim jo s hrano large puppy. En teden smo Orijen dodajali prejšnji hrani, tako da mislim, da je bil prehod dovolj dolg...

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #353 : 28 September 2009, 23:17:15
Nekaj strani nazaj smo ze pisali o tem in je Urska sugerirala, da bi lahko bilo od prevelike kolicine. Meni se pri Speli res to zgodi, kadar ji natresem prevec (in ocitno ne porabi toliko).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 29 September 2009, 08:44:19
Nam se to dostikrat dogaja, ampak ne morem krivit hrane, ker ji dajem še sirove priboljške ko kaj vadiva.. preveč hrane sigurno ni, ker je psica 5kg prelahka glede na standard, čeprav je po velikosti nad sredino, glede na standard in občasno ima tudi malo špehca na rebrih.



*AJKA*

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • Ajčika
Odgovori #355 : 29 September 2009, 14:41:15
Jaz mislim, da ji ne dajemo prevelike količine briketov, ker bi se ji to verjetno poznalo na kilaži... Sedaj je že skoraj pojedla 13,5 kg vrečo, njena teža pa je ostala popolnoma enaka. Pa tudi priboljškov ne dobiva, oz. čisto nič razen briketov. Glede na to, da se to dogaja večim uporabnikom, je mogoče čisto normalno.

Ne obstaja psihiater, ki bi vam pomagal tako kakor pes, ki vam poliže lice!


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #356 : 29 September 2009, 19:50:22
Slycer: če sem prav zasledila si 8.9. kupil 7 kg, pa jih 17.9. ni bilo več??? popravi če se motim prosim
Nimam tocnih datumov. Mislim da je bila prva vreca ob pisanju posta [17.9] se malo polhna pa sem preostanek pac pretresel v drugo vreco.

Psu dajem tocno toliko kot pise na vreci. Dvakrat po 270g kar skupaj nanese 540g.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #357 : 08 Oktober 2009, 20:10:00
Imamo 2 novi prodajni mesti:

- TRIDEJA, Praprotnikova ulica 36, 3330 Mozirje

- VETERINARSKA BOLNICA PTUJ D.O.O., Ormoška cesta 28, 2250 Ptuj


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #358 : 08 Oktober 2009, 20:39:02
Mogoče kdo ve če v kakšni trgovini v Ljubljani prodajajo to hrano ali pa Healthy Paws?
Mogoče na kliniki tristokosmatih?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #359 : 08 Oktober 2009, 20:41:37
orijen prodajajo na 300kosmatih ;)