Orijen

ABBY LABRADOR · 358327

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #450 : 14 December 2009, 09:30:47
Z zadnjo pošiljko je k nam prišla izboljšana različica Orijena, zato bi vam želela le na hitro opisati spremembe:
1. na pakiranju boste opazili nov znak - nagrada "Hrana leta", ki jo je Orijenu podelil Inštitut za glikemične raziskave v Washingtonu.
2. Več svežih in regionalnih sestavin:
    - več svežih rib - dobili smo novega dobavitelja svežih rib (malo spremenjena sestava), kar zvišuje vrednost omega-3 maščobnih kislin za 50% (tako vsebuje Orijen več DHA in EPA kot katerakoli druga hrana za pse in mačke)
3. (biološko primerne) spremembe v Orijenovi sestavi:
   - malce zmanjšana vsebnost beljakovin (za 2% pri piščančjih in za 4% pri ribjih različicah), na drugi strani pa spremenjeno razmerje med svežim mesom in mesno moko, kar rezultira v izboljšani kvaliteti beljakovin
   - kalcij in fosfor v zagotovljenih maximalnih vrednostih (Orijen je imel vedno zmerno vsebnost kalcija in fosforja, z novimi spremembami pa smo na deklaracije natisnili tudi maksimalne vrednosti)
   - DHA IN EPA - več dobrega, kot napisano že zgoraj, z zvišano vsebnostjo svežih rib smo povečali tudi vsebnost teh sestavin
   - glukozamin in hondroitin: več in iz naravnih virov, kot rezultat povečane vsebnosti svežega piščanca
4. koruzna svila - botanična izguba: zaradi pogostega spotikanja ob to sestavino s trditvijo, da gre za žitarico (koruzo), čeprav to ni in ima blagodejen učinek na mehur, je bilata sestavina preprosto umaknjena iz liste sestavin

Urška eno vprasanje zate.. Zdajle sem se enkrat prebrala tole.. Namrec v soboto sem dobila to novo verzijo, vceraj nama je stare zmanjkalo, tako da sem mu danes dala cel obrok tanove (prej ribe, zdaj tut ribe). Ampak, gospod pes se nad tanovo verzijo zmrduje! Me je gledal ko budala, kaj sem mu dala za jest, hrane se niti pritaknil ni.. Vzel je briket v gobec, ga pregriznil na pol in izpljunil.  ??? Ni mi jasno zakaj se tako obnasa, kajti telih 6 rib mu je bila najboljsa hrana do sedaj.. Zdaj pa ne vem kaj naj.. Ali ga naj probam okol prinest s kaksno polivko, ali mu naj dam Acano, ki jo imam tudi od sobote doma (sport&agility), pa da mu vmes pol vmesavam teh 6 rib. Samo spet, brez prehoda zna troft kaksno drisko  ::) :-\

Kaksen nasvet? Je imel se kdo drug taksne probleme?  ??? Kajti vreca je frisno danes odprta, in mora jo nekako pojest, tako da je vsak nasvet dobrodosel..

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #451 : 14 December 2009, 10:02:06
Moja dva je jesta isto vneto kot prej.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #452 : 14 December 2009, 10:36:10
Pri nas je navdušenje še večje kot prej, in to prav nad 6Fish varianto.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #453 : 14 December 2009, 10:37:05
Pri nas je navdušenje še večje kot prej, in to prav nad 6Fish varianto.

tudi pri nas :)

battito animale


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #454 : 14 December 2009, 10:44:06
Ovcka, ni mi jasno zakaj bi se tako obnašal, ker je tudi struktura rib ostala skorajda nespremenjena.  ???


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #455 : 14 December 2009, 10:53:59
Saj tudi meni ni jasno  :-[ Ker kolikor sem prebrala ni takih drasticnih sprememb v sestavi, da mu kaj nebi ustrezalo.. Ma pojma nimam kaj mu je, pa k drugace niti ni tako izbircen..

Bom videla ce se bo zvecer se vedno zmrdoval, ali bo lakota prevladala..  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #456 : 14 December 2009, 13:25:54
Ovcka todi meni se je neki takega zgodilo.
Smo imeli Orijen Puppy Large in Ron tistih briketov ni in ni hotel jesti (Kala je itak pojedla,ker ona poje vse) potem naročimo enake brikete in nad njimi je bil več kot navdušen (drugači jim kuhamo) že od majhnega mu briketi niso bili dobri,ampak po teh obliže posdo  :P :P(še kadar skuhamo hrano,mora biti žudež da poliže skodelico).
Verjetno so v enih briketih boljše sestavine ali pa bolj dišijo :-[

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #457 : 14 December 2009, 14:06:23
Ali je Regional Red namenjen mladičem ali odraslim psom??? S katero vrsto Orijena pa je najbolj primerno hraniti brejo psičko???



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #458 : 14 December 2009, 14:09:35
Klara daj jo na Orijen Puppy :)


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #459 : 14 December 2009, 14:13:59
Haha... a ti maš spet preveč časa  :D Hvala ;)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #460 : 14 December 2009, 14:28:32
Ne ne, ful mam gužvo, samo na urco in pol si vzamem pavzo za 10 min in potem hitro pošnjofam kaj je novega :):):)

V glavnem jaz sem mela Lin na Orijen Puppy 60% + 40% sveže meso in kosti, med brejostjo in po kotitvi, tudi sedaj ko še doji.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #461 : 14 December 2009, 20:46:26
Bom videla ce se bo zvecer se vedno zmrdoval, ali bo lakota prevladala..  ::)

No, takole je bilo.. Prej popoldne ko sva prisla iz enournega norenja po snegu sem sla preverit za vsak slucaj rok uporabe hrane.. No in seveda je mali gobec zraven tiscal (itak, lacen od vceraj zvecer). Pa mu zajamem ene par briketov, in mu jih dam.. Najprej jih spet izpljune, pa mu dam enega po enega, pa jih nekako poje. Zajamem se eno pest, poje, se drugo, poje.. :)  Mu grem, pa mu stresem v posodo, me spet malo cudno gleda, ampak zacne pocaaaaasi jest.. Nekajkrat vmes neha, ampak ga sfehtam da poje do konca.  :)
No, prejle je sledila pa vecerja. Sem mu pa zmesala 1/2 obroka 6 fish in 1/2 obroka Acana sport&agility. No, pa spet malo povoha, pa zacne jest, pa poje vse!!  :o Tako da, ocitno ga je minila izbircnost, in se je odlocil da ne bo stradal, ampak raje jedel..  ;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #462 : 14 December 2009, 21:12:29
No lepo da je vse zmazal :P :P
Ja kdaj pride tudi ''čas'' ko je pesjanar zelo izbirčen ;)

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #463 : 15 December 2009, 17:39:04
Urška, zanima me kdaj bo Orijen, predvsem 6FreshFish spet na zalogi? Na 300 Kosmatih je vse pošlo, ni mi mogla pa točno povedat, kdaj bo spet na voljo, saj naj bi bil problem z uvoznikom. Res več ne vem, kje se vedno zalomi ampak hrane proprosto nikoli ne dobim, ko jo rabim. Poide jim vse v enem dnevu, potem pa tema za teden, dva vso odgovornost pa preložijo na uvoznika. Zanim me, če je res problem pri tebi oz. pri premali količini uvožene hrane ali je problem pri trgovcih. Že resno razmišljam o zamenjavi hrane, ker ne morem psici menjavat hrane vsak mesec, ker je zelo občutljiva. Končno sem našla hrano, ki ji do zdaj še najbolj ustreza pa ni nikoli dobavljiva oz. na zalogi. Ne razumem v čem je problem, ker je povpraševanje po Orijenu res veliko in nekako sem glede na povpraševanje in težave zaradi pomanjkanje hrane pričakovala, da bodo naročene večje zaloge hrane, ne da jo zmanjka in ni skoraj nikoli na zalogi. Si bom mogla očitno svojo zalogo začet delat, s parimi vrečami v shrambi.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #464 : 15 December 2009, 17:58:03
Urška, zanima me kdaj bo Orijen, predvsem 6FreshFish spet na zalogi? Na 300 Kosmatih je vse pošlo, ni mi mogla pa točno povedat, kdaj bo spet na voljo, saj naj bi bil problem z uvoznikom. Res več ne vem, kje se vedno zalomi ampak hrane proprosto nikoli ne dobim, ko jo rabim. Poide jim vse v enem dnevu, potem pa tema za teden, dva vso odgovornost pa preložijo na uvoznika. Zanim me, če je res problem pri tebi oz. pri premali količini uvožene hrane ali je problem pri trgovcih. Že resno razmišljam o zamenjavi hrane, ker ne morem psici menjavat hrane vsak mesec, ker je zelo občutljiva. Končno sem našla hrano, ki ji do zdaj še najbolj ustreza pa ni nikoli dobavljiva oz. na zalogi. Ne razumem v čem je problem, ker je povpraševanje po Orijenu res veliko in nekako sem glede na povpraševanje in težave zaradi pomanjkanje hrane pričakovala, da bodo naročene večje zaloge hrane, ne da jo zmanjka in ni skoraj nikoli na zalogi. Si bom mogla očitno svojo zalogo začet delat, s parimi vrečami v shrambi.

Prosim, če mi naslednjič, ko boš dobila ta odgovor poveš tudi, kdo ti ga je dal, ker lahko le tako jaz posredujem naprej. Robo so dobili danes, pred kakšno uro, za naročilo smo jih klicali  sami, ker nisi edina s pritožbo, na naši strani ni težav, zalogo imamo, pa opozorjeni so bili naj zalogo povečajo zaradi pritožb kupcev.

Upam res, da se to ne bo več dogajalo, pa to veljenje krivde na nas kot uvoznika počasi začenja presegati meje moje potrpežljivosti.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #465 : 15 December 2009, 18:06:26
Iz fibrca... Urška a preko pošte pa vi sami ne smete prodajat, oz. pošiljat? Bi rešlo marsikateri problemček s trgovci.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #466 : 15 December 2009, 18:09:45
Iz fibrca... Urška a preko pošte pa vi sami ne smete prodajat, oz. pošiljat? Bi rešlo marsikateri problemček s trgovci.

Ne želimo imeti spletne prodaje, ker smo jo prepustili http://www.hov-hov.si . Tudi ni običaj, da bi imeli distributerji direktno prodajo. zato zaenkrat ne, ampak nikoli ne reci nikoli.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #467 : 15 December 2009, 18:13:28
Aha, hvala za odgovor :).
Si bom naslednjič sigurno zapisala ime, ker to je pa res že višek, da prelagajo odgovornost in da je vedno ista zgodbica. :-X

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #468 : 15 December 2009, 19:06:15
Aha, hvala za odgovor :).
Si bom naslednjič sigurno zapisala ime, ker to je pa res že višek, da prelagajo odgovornost in da je vedno ista zgodbica. :-X


Takole je...problemi so bili na zacetku in so bili tudi pricakovani, sedaj pa se je situacija umirila in urska ima zalogo vedno, na vsake toliko izpade kaksen artikel, ampak to se dogaja cisto pri vsaki hrani. Od mene trenutno vse pohvale, sedaj tudi pri nas dostava poteka hitreje, vcasih ce je nujno, pa pripeljemo kar sami.

P.S.: 6 fresh fish imamo na zalogi, v roku dveh dni je lahko pri vas.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #469 : 15 December 2009, 20:31:03
Hvala, sem po informaciji, da je spet na zalogi v 300Kosmatih takoj šla kupit eno vrečo. ;)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #470 : 15 December 2009, 22:54:31
Pupa, če ti je 300 kosmatih najbližje, se poskusi dogovoriti, da ti eno vrečko prihranijo, torej rezervirajo. Saj verjetno približno že veš, v kolikšnem času jo poje in kdaj boš spet potrebovala novo. Običajno to nikjer ni problem se zmenit, sploh če si stalna stranka.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #471 : 15 December 2009, 23:05:08
Načeloma se da, ampak ne pokličejo vedno, ko je hrana na voljo. ;) Vsaj jaz sem bila dvakrat že zignorirana, ampak najbrž ne zanalašč. :)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #472 : 15 December 2009, 23:12:45
Tudi mene so tako zafrknili pri 300kosmatih ko sem prvic kupoval Orijen. Pa se nesramni so bili.


Od takrat naprej kupujem samo se preko hov-hova, kjer so vedno ažurni! :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #473 : 16 December 2009, 08:48:06
Slycer na 300kosmatih imajo za stalne stranke popust, tako da se nam nekaterim bolj splaca kupovati tam (pac veckrat poklices ce je hrana pa je ;)).

Nina se pa strinjam, da so zadnje case malo zmedeni..verjetno je to posledica tega, da ni eden skos v trgovini, ampak skacejo sem ter tja..



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #474 : 16 December 2009, 14:16:02
Mnja, mene so zavajali vec dni, se mi celo lagali ko sem poklical in tocne informacije [da je hrana ki sem jo narocil in rezerviral ze tam] dobil sele ko sem obiskal trgovino.


Popustek dobis pa tudi pri Hov-Hov s kodo ki jo uveljavils pri nakupu. Pa se do doma ti pripeljejo vreco. Sicer pa, vsakomur svoje.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #475 : 16 December 2009, 15:27:15
Ja, samo je na hov-hov nižji popust ;)

No pa sej..zato pa so različne možnosti, kje lahko kupimo hrano, da se vsak sam lahko odloči :)



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #476 : 18 December 2009, 12:00:12
Po prebiranju navdušenih lastnikov o tem, kako psi radi jejo Orijen, sem tudi sama naročila omenjeno hrano, kajti svojemu kužku privoščim le najboljše.

Moram reči da sem razočarana, saj moj Rudi pridno meče iz posodice vse brikete Orijen in poje vse ostale. Tako da se je dogajalo, da sem imela Orijen brikete po celem stanovanju. Tud povoha jih ne, kaj šele da bi jih jedel. Škoda no, saj tudi drugače ni preveč ješč, zato sem mislila, da mu bo tole vsaj všeč.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #477 : 18 December 2009, 12:37:54
kaj češ bit razočarana. Vsak ima pravico imet svoj okus.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #478 : 18 December 2009, 14:26:10
No ja, ne ravno 100% razočarana no. Sigurno ima vsak svoj okus. Samo žal mi je, da sem za hrano dala 22 evrov, zdaj jo bom pa morala vreči stran.  :-\



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #479 : 18 December 2009, 14:47:58
Samo žal mi je, da sem za hrano dala 22 evrov, zdaj jo bom pa morala vreči stran.  :-\
Zakaj stran? Doniraš društvu ali zavetišču  :)