Orijen

ABBY LABRADOR · 358595

catjusa

  • *
    • Prispevkov: 153
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 18 December 2009, 15:14:12
mamica_v: naša mešanka tudi ni bila navdušena nad Orijenom... Akana je pa super :) je pa tudi bolj zbirčne sorte :P



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #481 : 18 December 2009, 18:11:26
Včasih se bolj splača najprej vzet 400g vrečko, da sprobaš...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #482 : 18 December 2009, 20:06:16
Jaz pa ne vem kaj bi delala z 400g vrečko.Priporočljiva zaužita količina, teže 1 mojega psa je dnevno:800g,za drugo pa okoli 400g.Tako da jaz moram za probo vzeti vsaj 1 kg.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #483 : 18 December 2009, 20:07:21
Vzames pac 3 vrecke po 400g...

battito animale


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #484 : 18 December 2009, 20:23:34
Ja res bi lahko vzela 3 vrečke po 400g ,ampak a ni bolj enostavno vzeti 1 kg?

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #485 : 18 December 2009, 20:30:39
Ne obstaja 1 kg pakiranje ;)

battito animale


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 18 December 2009, 22:50:34
Jaz takrat nisem ravno komplicirala...sem vzela 400g, toliko, da je probal, in ker jih je pojedel (pa ni da bi jih goltal ali kaj podobno navdušenega), sem kupila kar 13,5kg in je bilo to vse, kar je dobil. Ampak pri meni pač ni bilo debate, ješ to ali pa si lačen. :) In je večinoma lepo jedel, včasih je bil pač lačen, kot mu je blo.

In se še zdaj tega principa držim. Je dobil za jest kozo, pa se je hotel nekaj zmrdovat. No, zvečer je lepo obral vso meso s kosti, naslednji dan je tudi kost obglodal in zdaj ni problemov. Tudi mačke mam tak poštimane ;D in ni problemov.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #487 : 03 Januar 2010, 15:30:56
Promocija Regional Red je podaljšana. Ob nakupu 7kg in 13,5kg pakiranja dobite ovratnico. Promocija bo trajala dokler bomo imeli ovratnice na zalogi. So pa res lepe.


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #488 : 13 Januar 2010, 07:31:12
Orijen Adult 20 kg ne obstaja več???



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #489 : 13 Januar 2010, 10:20:27
Zaenkrat je še, ga pa ob zadnjem uvozu žal ni bilo na voljo.


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #490 : 13 Januar 2010, 11:07:22
In kje kupim? Na hov hov je ni v ponudbi. Mimogrede - kakšna je pa cena?



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #491 : 13 Januar 2010, 13:46:22
Mi smo Adult 20kg začasno umaknili iz prodaje, saj naj bi bil na voljo šele čez en mesec. Takoj ko bo spet na zalogi, bomo objavili tudi možnost nakupa 20kg vreče.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #492 : 14 Januar 2010, 19:34:53
A mi lahko pove ali se bo dalo ta vikend kupiti Orijen na razstavi v LJ? Nam je skoraj zmanjkalo, tako da če se ga nebo dalo kupiti moram naročiti. Hvala!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #493 : 14 Januar 2010, 20:35:24
Jaz sem v temi od Acane sprasevala, ce bo kaksen zastopnik na razstavi, pa pravi Urska da ne.. Tako da verjetno tudi za Orijen ne bo, ker kdo prodaja Acano prodaja tudi Orijen..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #494 : 14 Januar 2010, 21:33:56
Aha nisem gledala te teme :) ok bomo pa drugje nabavili.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #495 : 16 Januar 2010, 00:15:14
Orijen je sedaj na voljo tudi na Pasji.Net  :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #496 : 19 Januar 2010, 19:59:14
Želela sem samo napisati, da sem končno uspela stestirati Regional Red. Močno priporočam, moj ne-požeruh kar pade v skledo in se spremeni v sesalec. Tako, da bom sedaj definitivno varirala oba okusa.

Lahko ga poskusite tudi tisti, ki imate težave na piščančjih različicah, povratne informacije ljudi, ki so do sedaj hranili 6 Fresh Fish so zelo dobre.


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #497 : 19 Januar 2010, 20:12:01
Jaz sem sprobala vse 3 okuse Orijena in zaenkrat ostajamo na Regional red :) Kakci izgledajo ful boljše kot na Adult ali 6 fish.
Pa na Orijenu smo se po dolgem času uspeli v zelo kratkem času zrediti 2 kg :o prej nam to ni nikakor uspelo.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #498 : 19 Januar 2010, 20:35:49
Je možno da bi Abby zaradi Orijena "postala" bolj oranžkaste barve(temno skoraj zlato rumene), samo m je čudno, ker poleti je pa res zeeelo svetla...So to potem samo letni časi pa to...?

Mi na žalost ne bomo več kupovali Orjena....=(
Saj mora shujšati...(se pravi, da ji bomo zdaj dajali RC(dietne)), potem pa verjetno Acano light & fit.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #499 : 19 Januar 2010, 20:48:56
Po tako dolgem času pa mislim, da res ne, pomoje bo vzrok kar v letnem času.

Upam, da bo uspešno shujšala (čeprav mislim, da bo najtežje strenirati domače, da ji ne bodo dajali priboljškov).  ;)


arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #500 : 19 Januar 2010, 21:44:18
 
  Lp :)
         
       Nevem kako vam ospe psa zrediti jaz mu dajem še malo več kot je prepisano,pa ima še zmeraj lepo športno postavo.
          Je pa res da zasebe nekaj naredi tudi pozimi.
   



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #501 : 20 Januar 2010, 00:28:38
Mi na žalost ne bomo več kupovali Orjena....=(
Saj mora shujšati...(se pravi, da ji bomo zdaj dajali RC(dietne)), potem pa verjetno Acano light & fit.

Saj ni treba menjavat hrane, če hočeš, da bi shujšala...zmanjšaj porcije, ne nasedaj lepim očkam (požrešnost NI enaka lakoti ;) ), pelji jo vsak dan na dolg sprehod z metanjem žoge, palic itd., da se zlaufa, pa je.
Zakaj bi pa šla na RC preden greš na Acano? Zakaj ne direktno na Acano, če se ti že zdi smiselno menjat hrano?

Sicer pa so ti raznorazni "light" briketi nekaj takega kot "light" izdelki v človeški prehrani...povsem nepotreben, a uspešno tržen izdelek. Še na tako kalorični hrani se da shujšat. :)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #502 : 20 Januar 2010, 00:45:40
Še naš primer..psica je hudi občutljivc, alergična na vse mogoče. Od ogromno preizkušenih hran ji edini ustreza orijen 6 fish, sedaj pa tudi Red različica :D
Tako, da od sedaj naprej dobiva en žakelj reda in en žakelj fisha :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 20 Januar 2010, 17:08:09
Datelj, ker imam z RC jem izkušnje in vem, da bo shujšala. Zakaj ne na Orijen, ker želim poskusiti tudi kaj novega, da ne bo jedla ves čas iste hrane(tudi ona ima rada raznoliko.

Urška hvala. Ja res ampak itak jim že zdaj govorim naj nič ne dajejo in se tega še kar držijo...
Po moje bi jim moral to povedat kakšen drug človek(veterinar npr.(kakšne probleme bo imela, ko bo starejša))

Evo še zadnjič na temu forumu povem, da se moja psica res zeloooo veliko giba in da je problem le v tem, da pač preveč je (pa tudi težko shujša). Res je debela ampak ne poznam psa, ki je enako "bajskast" kot ona in se tako ogromno giba.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #504 : 22 Januar 2010, 00:35:54
Samo če se toliko giba in je drugače zdrava, potem - razen če je že precej stara - pa verjetno sploh ni panike, če je bolj bucka... saj ljudje lahko imajo tudi prekomerno telesno težo in so povsem zdravi, fit, športniki... Številke niso vedno merodajne.

Dokler ima redno gibanje, pa ji verjetno tudi sklepi ne bodo trpeli, če so mišice dobro razvite. No razen če že ima v osnovi kake težave... Čim pa zmanjša aktivnost, je pa čas za zmanjšanje teže. Moja "kmečka logika" :)

Ampak še vedno nasplošno ne štekam (ne da bi hotela koga napadat, upam, da mi boste lahko razložili), zakaj ljudje dajejo dietno hrano namesto da bi dajali manj navadne hrane... a se vam pes tako smili, vas toliko "gnjavi" za hrano, da iz ljubega miru popustite, ali ga radi gledate, kako uživa ob hrani?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #505 : 22 Januar 2010, 21:42:44
Datelj...veš vsi(tudi vet) nam pravijo da pač mora shujšat evo glej, če bo zaradi tega imela kakovostnejše življenje jo bomo pač dali na dieto.
Moj namen itak ni da shujša ne vem 5 kil ampak kakšni 2...Z navadno hrano smo že velikokrat probali...pa ni šlo nič dol...



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 24 Januar 2010, 00:20:25
Saj ne rečem, da ni prav, če shujša :) to že... raje presuhi kot predebeli psi, je bolj zdravo.

Ampak hec, da na manjši količini običajne hrane ne hujša, po vseh pravilih bi morala, po dovolj pretečenega časa. No, karkoli funkcionira, če je to light hrana, je pač light hrana.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #507 : 26 Januar 2010, 22:32:54
Mi lahko kdo pogleda na embalažo 6Fish kakšen je dnevni obrok za 17kg težko 6 mesečno psičko? Morem malo računice naredit.

Urška kaj pa tvoja malina je?

Hvala

Lp Andrej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #508 : 27 Januar 2010, 02:52:26
Za odraslega psa teže 10-20 kg je priporočena količina 150-275g, tako, da boš za mladiča porabil pomoje cca 50-100g več (glede na izkušnje).

Na začetku je pojedla žakelj Orijena Puppy Large Breed, trenutno je Acana Puppy Large Breed, ko bo pojedla pa greva spet na Orijen. Vmes dobi še mlečne izdelke in kaj kuhanega, ali surovega ker so moji psi načeloma navajeni vseh vrst hrane.


Loty

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #509 : 06 Februar 2010, 19:16:28
Sem Loty stara 14,5 mesecev in sem nova na forumu.Z Orijen hrano se prehranjujem približno pol leta in sem s hrano zelo zadovoljna.Velika zahvala moji redni dobaviteljici hrane gospe Darji lastnici trgovine Pluton Maribor.V dokaz mojega zadovoljstva slika,ki je sama po sebi dovolj zgovorna.
Na sliki sem stara 12,5 mes.