Orijen

ABBY LABRADOR · 358647

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #510 : 06 Februar 2010, 20:27:32
Uuuu, mrcina.  :-*


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #511 : 07 Februar 2010, 02:30:18
Katero različico Orijena pa dajete vaši dami? Ker se mi zdi, da mi je ga. Darja povedala za vašo mrcino.


Loty

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #512 : 07 Februar 2010, 21:11:37
Pozdravljeni,
smo družina iz Maribora, lastnik že drugega bordojca, tokrat psičke. S samcem smo imeli zelo veliko težav zaradi prehrane, ki so izgledalo tako, da je  jedel brikete, dobil drisko, jedel kuhan riž in piščanca, stanje se je izboljšalo, nakar smo mu spet dali brikete, pa je bila dlaka slaba, driske … torej smo se vrteli v začaranem krogu. Vedeli smo, da so bordojci zahtevni glede prehrane. Po nasvetu veterinarjev, smo v prepričanju, da hranimo najboljše, dajali Hills, pa ni bilo pričakovanega izboljšanja. Pri psički je bila zadeva podobna, veliko je bilo mozoljčkov, nakar je na teh mestih izpadla dlaka, pojavljal  se je tudi prhljaj, izcedki iz oči, bila je neaktivna, videlo se ji je, da ji nekaj ne ustreza, a nismo vedeli kaj,veliko je bilo obiskov pri veterinarju … Torej smo bili prisiljeni, zadevo temeljito spremeniti, in psički in nam prihraniti težave in skrbi.
Začeli smo zbirati informacije o drugih, drugačnih pasjih hranah. S pomočjo vašega foruma smo našli Orijen. Od začetka smo bili skeptični, ali psu hrana s takšno sestavo lahko ustreza, saj je drugačna od preostalih, torej smo na spletu iskali ocene. Nemalo smo bili začudeni, ko smo videli, na kakšno mesto se uvršča, in še bolj, ko smo videli, kam je uvrščena naša sedanja, zgoraj navedena hrana, za katero smo bili prepričani, da je najboljša.
Pred šestimi meseci, smo se odločili za temeljito spremembo, in sicer smo prešli na Orijen ribe, v zadnjem času pa prehajamo na Regional red.
Vedno bolj smo prepričani, da je bila naša odločitev pravilna, saj ima psička urejeno prebavo, iztrebki so majhni in čvrsti, njena dlaka je sijoča, izcedka iz oči več nima, in je hiperaktivna, kot da ne bi bila leni bordojc. Obiskov pri veterinarju glede prejšnjih težav več ne poznamo.
S hrano smo zelo zadovoljni, in si želimo samo, da bi ostala vedno dostopna na našem slo tržišču.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #513 : 08 Februar 2010, 10:59:45
Pozdravljeni,

potem ste pa pravi, ja, ker mi je že omenila vašo psičko, da je živa reklama za to, kaj lahko ustrezna in kvalitetna hrana pomeni za psa.  :)


rinca

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #514 : 09 Februar 2010, 19:39:20
Pozdravljeni.
Zanima me, če priporočate za bernskega planšarskega psa, starega tri mesece, hrano orijen large breed puppy? Ali je to preveč proteinsko močna hrana za mladiča?
Ima kdo izkušnje s to hrano pri bernijih.
Hvala za odgovore.

lp
rinca



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #515 : 09 Februar 2010, 20:52:56
Vsekakor je Large Breed Puppy pravilna izbira, žal pa nimam izkušenj prav z bernskimi planšarskimi psi. Če vas skrbi obarvanost dlake, naj povem, da se to ne bo zgodilo. Hrana vsekakor ni preveč proteinska, je pa potrebno količino prilagoditi glede na tabelo oz. priporočilo proizvajalca in aktivnost psa.


justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #516 : 09 Februar 2010, 22:13:38
No vsekakor je za probat kakšno 2,5kg vrečo pa videt odziv psa na hrano.
Hrana je sigurno proteinsko močna, kako se bo pa vaš pes odzval pa ne moreš vedet dokler ne probaš.

Lp Andrej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #517 : 10 Februar 2010, 02:54:11
Konkretno za bernskega planšarja težko rečem, ker ni odvisno toliko od pasme kot od posameznega psa - tudi psi iste pasme različno prenašajo isto hrano. Videla pa sem primerek kavkaškega ovčarja, ki na tej hrani super odrašča. Prav tako nemška doga.

Moja osebna izkušnja je sicer sedaj s sedemmesečno malinois-ko, ki se ne more primerjati po velikosti, ampak po petih mesecih hranjenja s to hrano sem navdušena.


rinca

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 10 Februar 2010, 10:58:11
Hvala za vsa Vaša mnenja. Vendar me skrbi, če bi lahko tako močna proteinska hrana škodila razvoju kosti in mišic pri veliki pasmi. (ker nekateri zastopajo mnenje da psi ne potrebujejo več kot 28% proteinov). Žal nimam še nobenih izkušenj, zato Vas prosim za pomoč.

Hvala in lep dan z vašimi kužki.

Rinca



justMe

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #519 : 10 Februar 2010, 12:04:31
Težko boš najdla v tej temi odgovor oz. ne boš dobila nevtralnega. Orijen ima pač visoko vsebnost mesa in visoko vrednost beljakovin. Takšna je njihova receptura in so med boljšimi hranami.

Če je pa to preveč pa naj ti kakšen stručko pove. Samo na forumu velikokrat najdeš "stručkote" z raznimi nicki.

Če si v dvomih, hrani psa z maj proteinsko hrano dokler ne odraste, pol pa gasa :)

Pri vetu boš sigurno dobila podporo za Hillsa, RC mogoče eukanubo ker to poznajo in se je do sedaj obneslo.

Lp Andrej


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #520 : 10 Februar 2010, 19:14:01
Rinca, upam, da ti angleščina ni tuja, ampak tule boš našla odgovore na večino pomislekov o hrani, ki prihajajo direktno s strani proizvajalca.

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=5550.msg269086#msg269086


Kdo je strokovnjak za prehrano se človek včasih dejansko resno vpraša. Zadnjič smo imeli predavanje mlade veterinarke v okviru izobraževanj pri KZS in kar je povedala mi je povedalo samo to, da v bistvu nima pojma. Svojega psa sem včasih imela na njihovi hrani, pa je bil zavaljen in vse je šlo v salo. Nikoli več ga ne bi želela hraniti s takim tipom hrane.


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #521 : 10 Februar 2010, 21:04:36
Moja Kona (avs.govedarka) je zrasla na tej hrani, zdaj je stara 14 mesecev in jo je sama mišica in nič sala. Energije za izvoz, alergija je poniknila.
Tako da upam, da ji bo Orijen tudi dalje tako odgovarjal.

Po njenem mnenju bi edino lahko izumili kak okus ki ne vsebuje ribe  :-[ ni pristaš rib ::)

čeprav verjamem, da so v formuli z namenom in da je dobro, da tam tudi ostanejo.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


rinca

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 10 Februar 2010, 21:08:04
Urška, hvala za link. Zdaj mi je že bolj jasno glede proteinov. Bomo našo psičko prehranjevali z Orijen hrano.

hvala
Rinca



Loty

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 10 Februar 2010, 21:13:59
Mogoče bi moral dodati kakšno svojo izkušnjo; s strokovnjaki, ki so nam zatrjevali, da mozoljčki izvirajo iz razvojnega obdobja psičke in bodo izginili. Toda bolj kot je rasla, več je bilo tudi mozoljčkov, in glej ga zlomka, z zamenjavo hrane so tudi mozoljčki izginili. Da strnem, na veterini žal ni pričakovati objektivnega nasveta, ker forsirajo svoje hrane. Orijen je vsekakor hrana vredna zaupanja, toda kot je napisala Urška, mora vsak lastnik ugotoviti, kaj njegovi zverinici ustreza. Mi smo, in upam,da bo našo izkušnjo delilo čim več uporabnikov.



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #524 : 14 Februar 2010, 10:01:10
Pozdravljeni!

Jaz pa imam eno vprašanje glede te hrane. Svoji psički sem se odločila zamenjati hrano, ker ima namreč kar nekaj težav z prhljajem in draženjem kože. Zanima me če menite, da je hrana Orien primerna sprememba in kaj mi v tem primeru priporočate?.
Pred tremi tedni sve bile pri dermatologu in ta je predlagal naj probam kuhati hrano sama ter naj ji ne dajam več brikete, ki sem ji dajala do sedaj. Izboljšanje je bilo vidno v zelo kratkem času. Ker pa briketi vseeno vsebujejo tisto kar pes rabi se zdaj odločavam za novo hrano.

Hvala in LP



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #525 : 14 Februar 2010, 11:15:06
Pa veš na kaj je alergična?

Pri podobnih težavah ljudje največkrat za labije vzamejo Orijen 6 Fresh Fish, ponavadi 7kg pakiranje, vrečo, ki je vakumska (se pravi trda).


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #526 : 14 Februar 2010, 12:06:39
rudageba tudi nama je dermarologinja svetovala kuhano hrano. Potem pa mi je Urška svetovala Orijen. Jaz Zari (labika) jemljem 7kg vakumsko zapakirane vreče 6 fisha. Danes, po več kot 1 letu hranjenja z Orijenom, najina dermatologinja ne more verjeti, da je tako izboljšanje možno brez zdravil in veterinarske diete (briketov, konzerv,...).

Tako da ja, Orijen je sigurno primerna sprememba ;)

Kaj si ji pa kuhala, da je bilo ok?



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #527 : 14 Februar 2010, 13:02:05
Sasha- Kuhala sem ji konjsko meso in ajdovo kašo. Kuhat hrano in pripravljat mi res ni bil problem. Težava je v tem ker konjskega mesa zelo težko dobim. Pa tudi nisem prepričana da dobi dovolj hranilnih snovi, ki jih pes potrebuje.
Hrana, ki je ti dajaš svoji psički so v bistvu briketi, a ne?

Urška-dermatolog mi je svetoval naj najprej probamo pri zamenjavi hrane, da vidimo če je tam mogoče vzrok (da nebi delali nepotrebnih preiskav, stroškov). Temeljito jo je pregledal in je rekel, da je psica videti popolnoma zdrava. Zato mi je tudi tako svetoval. Konec-sredina marca sve pa itak spetli naročene pa bo presodil kako naprej.



Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #528 : 14 Februar 2010, 13:21:39
ja, pismo, potem samo moji labradorki Orijen ni ustrezal. :( Res pa je, da ji nisem dajala six fresh fish in ne zapakiranih vakuumskih vreč. Bi pa na tem meestu vprašala, v čem je keč teh vreč? A ni tako, da ko jo enkrat odpreš, se vakuum itak uniči in je potem kot vsaka druga odprta vreča? Ali je tako bolj zaradi transporta? Hvala za odgovor!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #529 : 14 Februar 2010, 13:35:34
Sasha - pa zanima me tudi kje ti kupuješ hrano? Na pasji.net ali kje drugje?.
LP



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #530 : 14 Februar 2010, 13:52:43
Orijen uradno sploh nima vakumsko zapakiranih vreč, ampak so le te stranski produkt proizvodnje. Ampak psi, ki imajo alergijo na pršice, težav pri tej hrani nimajo, kar pomeni, ker v vrečah ni zraka, ni pogojev za njihovo razmnoževanje. To je prvi razlog. Drugi razlog je, da so ribe nasplošno zelo dobro sprejete pri psih, ki imajo težave z alergijami. Tretji razlog pa je tudi ta, da v Orijenu ni gojenih rib, ampak izključno ulovljene. te se vsekakor prehranjujejo popolnoma drugače, pa tudi njihova kvaliteta je neprimerljiva z gojenimi. Zato ljudje s psi, ki imajo težave, jemljejo samo te vreče (zadnje čase tudi Regional Red, iz enakih razlogov). 7kg pa zato, ker je to za labradorca količina za dober mesec (odvisno od teže).

Mogoče lahko Saša pove, kako hrano shranjuje po odprtju? Saša jemlje hrano na kliniki Tristokosmatih v Ljubljani.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #531 : 14 Februar 2010, 14:05:36
Vec smo menda pisali v temi o alergijah, ampak ...

rudageba - jaz ti predlagam, da kuro s kuhano hrano izpeljeta do konca, da se stanje res povsem umiri in potem posotpoma preideta na Orijen (pa res zacni s 6fresh fish, max. 7 kg vreco, vakuumsko pakirano). Zagotovo ji ne primanjkuje nobenih snovi (jaz sem imela Spelo kar nekaj casa, na taki dieti, pa ji ni falilo nic, in tudi sedaj obcasno se vedno dobiva tudi konjsko meso). Ce pa te skrbi, ji pa lahko dodas kaksen vitaminski preparat. Ne vem od kod si, ampak v Lj. npr. obstaja mesnica, ki je specializirana za konjsko meso (Krusic), sicer pa se ga da kupiti tudi v vecjih kolicinah in ga pac zamrznes.

Sinica - fora vakuumsko zapakiranih vrec je dvojna ... Prvo je kar se tice velikosti vrece, ki je, seveda, ce je vakuumsko pakirana manjsa in tako vzame manj prostora. Druga pa je ta, da prehranske prsice v vakuumsko pakiranih hranah ne prezivijo. Seveda se vakuum, ko jo enkrat odpres unici, ampak si takrat vsaj "na nuli" kar se tice prehr. prsic (ta vrag se itak slej ko prej "zaredi" v vsaki suhi hrani). Ki jih seveda spet zmanjsas, ce imas hrano primerno spravljeno (vreco kolikor toliko na tesno zapres in spravis v hobok).

Jaz sem v pribl. letu (dveh?) uspela priti do tega, da mi hrane ni potrebno vec polivati z vroco vodo, da ni nujno, da jemljem tamajhne vrece, lahko tudi 13,5 in da ni nujno, d aje vreca vakuumsko pakirana in da lahko je tudi Acanino Pacifico (ki je tudi grain free in nova pakiranja so tudi vakuumska). To je, glede na stanje, ko sva zaceli, enkratno. Predvidevam, da bo spomladi spet potrebno uvesti malo strozji rezim (Spela ima namrec se alergijo na cvetni prah nekaterih dreves) in ker se alergije sestevajo, bom morala biti takrat pri prehrani bolj striktna. Cvetnega prahu pac izlocit ne morem.

Da alergijo se ima, se lepo vidi ob tistih priloznostih, ko mi mazne kaj cesar ne bi smela, predvsem, ce ta zadeva vsebuje piscanca (npr. macji briketi), saj je dan ali dva po tem vsa v krastah.

Mislim, da je to "najino" metodo z Orijenom + prelivanjem , ... preizkusilo se kar nekja psov in pri vecini se je izkazala kot zelo uspesna. Logicno, obstajajo psi, ki jim ta hrana pac ne bo ustrezala, zaradi takega ali drugacnega razloga.

Veliko uspeha.  :)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #532 : 14 Februar 2010, 14:08:03
Se odgovor na shranjevanje vrec - jaz vreco odprem cim manj (odrezem samo vogal), potem pa stisnem cim vec zraka iz vrece, odprti vogal "zarolam" in spmen z mocnimi kljukicami z aperilo. Vreco dam potem se v neprodusno zaprt hobok.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #533 : 14 Februar 2010, 16:07:58
Hvala za vse odgovore

LP



rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #534 : 14 Februar 2010, 16:12:47
A ja, pa še to...

Maja01 - Kje v Lj. se nahaja ta mesnica Krusic?

LP



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #535 : 14 Februar 2010, 16:32:16
Jaz sem se najbolj zadovoljna s 6 fresh fish, sploh ker imamo (smo imeli predno smo sli na to hrano) obcasne tezave z vzdrazenim zelodcem, ker pa se mi zdi prav obcasno malo menjati okuse in sestavo, sem sedaj vmes dvakrat sla na red meat.

Tezko direktno krivim red meat, ker psica dobiva se take in drugacne priboljske, ampak dejansko sem ugotovila, da v obdobju, ko je na red meat, obcasno strasansko smrdljivo prdne, kar se, ko je na ribi, ne dogaja. Iztrebki so pa normalni in tudi sicer je vse ok.

Ne bi rada imela psice izkljucno na 6 fresh fish, pa sem razmisljala da bi mesala 6 fresh fish in red meat.

Kaksen komentar?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #536 : 14 Februar 2010, 17:11:10
Ja, midve sva na začetku tudi prelivale brikete z vročo vodo oz. sem porabila polovico vreče brez prelivanja, drugo polovico pa sem ji prelivala. Danes to ni več potrebno, še vedno pa moram pazit, da vzamem vakumsko zapakirano vrečo. Shranjujem brikete pa kar v hoboku.

TibiQ: midve sedaj prakticirava to, da malo mešava brikete. Včasih kupim 1 vrečo fisha, nato red meat, ali pa kupim obe in jih zmešam skupaj.

rudageba - mesnica Krušič je ena v Mostah (poglej na netu, sigurno kje kaj piše) ;) ;)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #537 : 14 Februar 2010, 17:50:30
Kje v Lj. se nahaja ta mesnica Krusic?

Ena poslovalnica je na trznici, druga pa na Bezenskovi. http://www.mesarstvo-krusic.si/

Tibiq, ce oboje prenasa brez tezav, ne vem zakaj jih ne bi mesala. Jaz mesam Orijen in Acano (vmes - locen obrok, dobiva se meso in ni nobenih tezav), pri mackih&dihurjih pa mesam Orijen in se par drugih znamk.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #538 : 18 Februar 2010, 23:18:47
Orijen je sedaj na voljo tudi v spletni trgovini Pasje mesto: http://www.pasjemesto.com/


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #539 : 04 Marec 2010, 13:44:15
Živjo!
Imam eno vprašanje glede doziranja Orijena puppy LB. Naši 3m labradorki smo pred slabim mesecem začeli menjati hrano iz Eukanube na Orijen...smo verjetno menjali prehitro in je dobila drisko, tako da smo mešali s prejšnjimi briketi potem cca 3 tedne. Je že izgledalo, da je vse ok, zdaj pa mi je mala spet dobila drisko (ponoči/zjutraj je prvi iztrebek normalen, potem pa mehek oz včasih skoraj tekoč). Zasledila sem, da se to lahko pojavi tudi, če poje preveč teh briketov. Sicer ima težo lepo in nikakor ni debela (cca 9,5kg pri 13 tednih...pridobi nekje 1kg na teden), dobi pa 300g briketov na dan. Doze orijena na vreči so precej sumljive in nejasne, zato me zanima, če mogoče res hranim preveč (glede na lastnosti Orijena)? Psička je bila razglistena pred cca 2 tedni. Upam, da se bo zadeva rešila, ker ne bi rada menjala briketov (vsaj dokler ni čisto jasno, da je problem v njih samih).
Lp
t.