Orijen

ABBY LABRADOR · 358144

dasa

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Mala Taja ;)
Odgovori #600 : 20 Junij 2010, 21:23:21
Hej! Tudi jaz sem malo žalostna... moja Taja je alergik, ne vem na kaj, probala sem od eukanube dermatosis, ki je zadevo zelo poslabšala, pa hills dietno, ki tudi ni nič pomagala. Potem pa sem probala Orijen ribico in se je res minimalno praskala. Res super...samo ko pa je tako prdela in mehko kakala :( Nato sem šla na Acano jagenček jabolko, pa se je spet poslabšalo. Zdaj prehajam na Acano pacifika. Res mi je žal za Orijenom, ker se nič ni praskala. Urša imaš kak nasvet, kero drugo hrano poskusit?
Orijen je jedla mesec in pol, res pa nisem nikoli probala s kakšnim probiotikom. Kaj mi svetuješ?
Najlepša hvala!



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 20 Junij 2010, 22:11:12
Dasa pa veš na kaj je alergična? Fino bi bilo, da ugotoviš in na podlagi sestavin potem izbereš...

Mene pa zanima, če ima Orijen kakšno hrano, ki NIMA lososa, jajc, govedine, svinjine, mlečnih beljakovin?

Lp



dasa

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Mala Taja ;)
Odgovori #602 : 20 Junij 2010, 22:49:19
Ne vem, nisem šla delat testov, ker sem slišala tudi, da niso zanesljivi.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #603 : 21 Junij 2010, 01:20:42
Hej! Tudi jaz sem malo žalostna... moja Taja je alergik, ne vem na kaj, probala sem od eukanube dermatosis, ki je zadevo zelo poslabšala, pa hills dietno, ki tudi ni nič pomagala. Potem pa sem probala Orijen ribico in se je res minimalno praskala. Res super...samo ko pa je tako prdela in mehko kakala :( Nato sem šla na Acano jagenček jabolko, pa se je spet poslabšalo. Zdaj prehajam na Acano pacifika. Res mi je žal za Orijenom, ker se nič ni praskala. Urša imaš kak nasvet, kero drugo hrano poskusit?
Orijen je jedla mesec in pol, res pa nisem nikoli probala s kakšnim probiotikom. Kaj mi svetuješ?
Najlepša hvala!

Težko je, če ne veš na kaj je pes alergičen. Lahko, da na prehransko pršico, lahko, da na hrano in še kaj zraven... Poskusi brikete pred serviranjem preliti z vročo vodo.

Kaili, kaj točno pa iščeš? Orijen je zasnovan tako, da ponuja raznolikost beljakovinskih virov.


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #604 : 21 Junij 2010, 09:33:43
Dasa jaz tudi nisem šla delat testov pa vem na kaj je psica alergična... Narediš kot eno ločevalno dieto; najprej daješ psu samo en tip beljakovin npr. piščanca, daješ kakšen teden... in če se praska je na to alergičen. Če se ne, preideš spet na drug tip npr. jagnjetino... in tako naprej na konjsko meso, ribe, kunca...
Običajno so alergični na goveje beljakovine pa mlečne, piščančje... (moja psica se začne praskat takoj naslednji dan po tem ko ji uspe kje ukrast kakšen kos govedine ::))
Potem, ko ugotoviš pri čem se praska lahko izbereš brikete na podlagi sestavin... Če pa so problem pršice iz briketov, se ga boš rešila z doma pripravljeno hrano (pri majhen psu to ni nevem kakšen finančni zalogaj).
Praskanju so lahko vzrok tudi alergeni iz okolja. Se v določenem letnem času bolj praska? Lahko so hormonska neravnovesja....

Urska, predvsem me zanima, če imajo na zalogi kakšno hipoalergeno varianto? Ker tudi tiste ribje in svinjske za nas ne pridejo v poštev...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #605 : 21 Junij 2010, 17:46:37
Ne, nimajo. Kot hipoalergenska dieta je zasnovana le ACANA Lamb & Apple.


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #606 : 21 Junij 2010, 21:07:27
Hvala Urška ;D Acana lamb&apple mamo že zdaj in smo super zadovoljni... ;D Me ja zanimalo samo informativno...



dasa

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Mala Taja ;)
Odgovori #607 : 22 Junij 2010, 19:30:59
Buča jaz sem ugotovila, da sem ji orijen vedno zmrzovala in prelivala z vročo vodo, pri acani sem pa to NEVEMZAKAJ opustila....jao jaz  >:(. Že prakticiram to naprej. Po pravici povedano sem že tako znervirana zaradi tega, vsak mi reče drugače. :'( Vetreinarka mi je rekla, da je goveje meso poleg rib najmanj alergeno. Tako da sem probala z govedino in avsenimi kosmiči. Pa je bilo kriza,in sem opustila to in šla na Orijen. Ostalih testov še nisem delala, ker naj bi trajala po več tednov, da se alergen izloči in se pes neha praskat. Ne vem...Bom probala zdaj še s pacifiko ( z vodo prelito :)). upam da bo. Hvala obema!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #608 : 07 Julij 2010, 17:10:08
Če koga zanima, na strani Championpetfoods http://www.championpetfoods.com/ lahko pogledate VIDEO o tem, kako nastane hrana in iz kakšnih sestavin je.


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #609 : 30 Julij 2010, 07:27:33
Naši psi definitivno jejo boljše in bolj zdravo meso, kot ga mi v Sloveniji sploh pridelujemo. Konkretno, tudi jajca so bolj 'naravna' kot ta, ki jih jaz kupujem.

Urška:
Sva na Orijenu Adult, vse je super in BP. Je pa pes konstantno lačen, res prav lačen, tudi takoj po obroku - očitno ga le-ta niti malo ne nasiti. Imaš kakšen predlog kaj mu dodati, da bi se mu malo bolj 'napolnil želodec'? Razmišljala sem, da bi začela mešati z Acano Light&Fit, ki ima nižji GI pa mi je prodajalka odsvetovala češ, da je ta hrana res samo za bajske. Nebi sedaj rada da se porcije količinsko ful povečujejo ampak samo, da bi bil pes enkrat vsaj takoj po obroku 'sit'. Kakšna ideja? Hvala za pomoč.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #610 : 30 Julij 2010, 21:00:54
Hmmm, razmišljam... kaj pa če bi mu dala hrano skupaj z enako količino vode, pa brez da se napije, se pravi samo doliješ in daš.


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #611 : 31 Julij 2010, 01:20:51
Ne razumem čisto. Lonček briketov nasujem v posodo in zraven dolijem še lonček vode in mu takoj ponudim? S tem povečam volumen, ki gre v želodec?



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #612 : 31 Julij 2010, 02:58:59
Ne povečaš volumna, ki gre v želodec, ker se tako hitro briketi ne napijejo, zagotoviš pa, da se napijejo kasneje v želodcu in s tem ustvarijo občutek sitosti. Jaz sem tudi tako razumela, čez brikete poliješ lonček vode in takoj ponudiš.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #613 : 31 Julij 2010, 07:42:44
Evo sem kar probala. Vosu je najprej ven popil vodo in potem pojedel 'suhe' brikete  ::) Bom mu dajala par dni tako pa bomo videli če bo kaj razlike. Hvala zaenkrat - se javim  :)



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #614 : 31 Julij 2010, 12:24:30
Jaz bi pa, kljub temu, da gre za majhno pasmo, raje priporocila, da brikete predhodno namocis. Zal vem kaj se lahko zgodi, ce se briketi napijejo v zelodcu ...

Fora je namrec samo v povecanju volumna in to s predhodnim namaknjem dosezes.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #615 : 31 Julij 2010, 13:38:06
Orijen se izredno slabo "namaka" in "razmoči".


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #616 : 01 Avgust 2010, 17:25:28
Urška, kako to? Opazila sem, da se različni briketi različno hitro razmočijo pa si nisem znala pojasniti zakaj.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #617 : 01 Avgust 2010, 18:14:14
Zaradi same sestave in proizvodnega postopka. Zato, ker vhodne sestavine niso "napihljive" sorte  :)


Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #618 : 02 Avgust 2010, 13:04:33
jasno, vec kot imajo briketi zitaric, bolj se napihnejo...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #619 : 02 Avgust 2010, 13:33:59
Ja, pa določeni so že ekspandirani, tako, da so bolj hrustljavi in da jih izgleda več.   :-X


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #620 : 05 Avgust 2010, 18:37:44
Hej! Eno vprasanje..moja vzrediteljica hrani mladicke z Adult Orijenom, saj pravi, da Puppy hrana povzroci samo hitrejso rast, kar ni ok za kosti in pa malega bajska. (To leti sicer na vse znamke, ne direktno na Orijen, vendar hrani z njim). Kao, da tudi mali volkci jedo enako hrano kot mama in da ni nikakrsne potrebe po Puppy hrani. Je res tako minimalna razlika? Se mi zdi, da verjetno pac ne more biti kaj zelo narobe, saj npr. Canidae ima enako hrano za vse starosti, ali pac? Naj ostanem na Adultu, ko bo psicka pri meni ali naj grem na Puppy? Sicer vzrediteljici popolnoma zaupam, samo me zanima, kaksen pogled na to imas npr. ti Urska?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #621 : 05 Avgust 2010, 20:29:58
Če primerjaš sestavine in sestavo pri Orijen Puppy v primerjavi za Adultom, boš ugotovila, da so razlike minimalne: 4% v maščobi, 0,1% v najnižji in najvišji vsebnosti kalcija, 200 mg/kg glukozamina in 300 mg/kg hondroitina. Na prehitro rast najbolj vpliva razmerje med kalcijem in fosforjem, ki je tu praktično identično. Zato bi se jaz vsekakor odločila za hranjenje s Puppy različico, zaradi velikosti briketkov, zaradi dodatkov za sklepe in zato, ker mislim, da je bila narejena z razlogom  :)


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #622 : 05 Avgust 2010, 22:16:03
Urška, bom kar tebe vprašala.
Ali ima Orijen manjše brikete? Da bi npr klikala z njimi mladiču čivave, brez da bi vmes mlela in prežvekovala pol ure?  ::)



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #623 : 05 Avgust 2010, 22:20:07
Hej! Eno vprasanje..moja vzrediteljica hrani mladicke z Adult Orijenom, saj pravi, da Puppy hrana povzroci samo hitrejso rast, kar ni ok za kosti in pa malega bajska. (To leti sicer na vse znamke, ne direktno na Orijen, vendar hrani z njim). Kao, da tudi mali volkci jedo enako hrano kot mama in da ni nikakrsne potrebe po Puppy hrani. Je res tako minimalna razlika? Se mi zdi, da verjetno pac ne more biti kaj zelo narobe, saj npr. Canidae ima enako hrano za vse starosti, ali pac? Naj ostanem na Adultu, ko bo psicka pri meni ali naj grem na Puppy? Sicer vzrediteljici popolnoma zaupam, samo me zanima, kaksen pogled na to imas npr. ti Urska?

A to je novi vaš član, ki bo prispel k vam in imate slikice od njega na enem drugem forumu?  8)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #624 : 06 Avgust 2010, 08:36:44
Urška, bom kar tebe vprašala.
Ali ima Orijen manjše brikete? Da bi npr klikala z njimi mladiču čivave, brez da bi vmes mlela in prežvekovala pol ure?  ::)

Ne, nima, najmanjši so Puppy. Tako, da bi bilo morda smiselno, da poskusiš z Acana Puppy small Breed (kar nekaj jih je imelo podoben problem + premalo briketov v obroku za konkretno klikanje, pa so tako rešili zadevo).  :)


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #625 : 06 Avgust 2010, 09:15:42
Hvala, bomo poskusile :)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #626 : 06 Avgust 2010, 09:39:33
A to je novi vaš član, ki bo prispel k vam in imate slikice od njega na enem drugem forumu?  8)

Ja, kooikrica Roo :)


Rock_star

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 07 Avgust 2010, 09:45:30
Zdravo!

Mene zanima, kaj lahko naredim, da bo naša 3 meseca stara labradorka počasneje jedla in po možnosti celo zgrizla brikete. Hranimo jo z Orijen Puppy Large. Od takrat ko smo jo dobili (1 mesec nazaj) sem ji brikete rezala na pol in močla z vodo, zdaj pa ji ne močim več in ji dajem cele brikete, pa jih kr cele požre.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #628 : 07 Avgust 2010, 10:48:27
Morda kakšna posoda, ki preprečuje prehitro žretje http://www.tiierisch.de/produkt/hundenapf-fuer-schlinger-brake-fast-anti-schling


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #629 : 07 Avgust 2010, 13:22:24
Orijen se izredno slabo "namaka" in "razmoči".
Ce to kdo ve, sem pa ro definitivno jaz. ;D Sem kar nekajkrat sla spat sredi noci, ker sem brikete prepozno namocila. Hvalabogu zdaj po tem namakanju ni vec prav hude potrebe.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --