Orijen

ABBY LABRADOR · 358564

EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #690 : 08 November 2010, 13:27:00
Botticelli hvala :) Naša poje malo manj kot 300g in glede na to, kako naj bi bil Orijen kaloričen, me je že malo zaskrbelo... Je res, da je zelo aktivna ampak vseeno sem bila v dvomih, ker je po tolikšni količini Orijena še vedno dokaj suha... Dobra prebava očitno :D

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #691 : 08 November 2010, 13:51:25
Saj mene je tudi zaskrbelo, ker jaz jih vse hranim po občutku, sem pa seveda šla potem pogledati kolko jim sploh dajem in je prišlo pri vseh občutno nad mejo napisano na vreči. Vem da so odstopanja, ampak pri tem mulcu se mi zdi to že malo huda, v bistvu dobiva dvojno količino in še vedno je suhec :) Pa dobiva take količine že kakšne 2 meseca, tako da če bi se redil bi videla. Očitno ima res tako presnovo.

Ker recimo jaz hranim tudi veliko svežega mesa, recimo zadnje čase en teden meso + dodatki, en teden briketi. In surovega mesa dobi na dan dve polne skledice, bom pa prav zvagala koliko je to, ampak na oko gledano so količine res velike :)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #692 : 08 November 2010, 14:34:48
Tani poje dve veliki pesti na obrok, dva obroka na dan, suha je kot prekla, ampak kaka super, prebava je OK, tehta pa dobrih 7kg. Imamo ribo, pa seveda redno dobiva poleg briketov še kaj zraven. Tehtam ne, sem pa prepričana, da je to bistveno več kot verjetno piše na vreči (nisem niti gledala, koliko naj bi dobila), če te zelo zanima pa lahko dam en njen obrok v merilni lonček pa pogledam, koliko je.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #693 : 08 November 2010, 15:31:23
Tudi jaz nikoli ne tehtam, še manj pa gledam kolikšna je priporočljiva količina. Vedno dam po občutku in, če me vprašaš koliko ostali pojedo v gramih nimam pojma (razen za Nisho sem še enkrat izmerila in ugotovila, da poje cca 600g :o). Ampak pozorna sem postala, ker je bilo govora o tem, da je treba pri Orijenu zelo pazit ker, če daješ toliko kot piše, se pes ponavadi (če ni zelo aktiven) zredi... Jaz pa ji dam še dosti več pa se nikjer ne pozna ??? Pa dobi tudi še meso in dodatke zraven ::)
Xsara, 4 pesti so verjetno tudi malo več od priporočljivega za 7kg psičko :D Tako, da ni treba tehtati, ker vidim, da naša ni edina s takšno potrebo po enormni količini hrane ;)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #694 : 08 November 2010, 15:56:29
Boticelli, predvidevam, da tvoji kar nekaj pokurijo za vzdrževanje telesne temperature, bi bilo pa zanimivo vedeti, če to dejansko velja za celo pasmo. Moje opažanje je, da imajo psi v jesenskem času včasih po Orijenu mehkejše blato, ker so ljudje manj aktivni in z njimi tudi lastniki, pa ne porabijo vsega.

Obratno je pri tistih, ki ohranjajo stopnjo aktivnosti, sploh zunaj, psom se potrebe povečajo. Primerjava porabe med psi je pa skorajda znanstvena fantastika. Pax pri 50 kg porabi max 300g dnevno. Je pa blazno stabilen pes, njega nič ne spravi iz tira, kar pomeni da vpliva stresa na prebavo ni. Geri, ki ima pol toliko kilogramov, pa je hiperaktivna, zmešana malinoiska in precej bolj reaktivna, se pravi posledično bolj pod stresom, pa poje dvakrat toliko (čez poletje cca 100-150g manj). Ko jo opazujem (masa, velikost in vse ostalo) vidim, da ona glede na telesno površino za ogrevanje porabi bistveno več, pa ves čas je v pogonu. Hujša mi ne, počutje in dlaka sta super.

Pax recimo tipe orijena izkorišča različno, najbolje piščanca, malo slabše rdeče meso, če mu dam ribo pa moram obroke malo povečati. Bom pa opazovala vse to še pri Geri, ki je bila do sedaj večinoma na Puppy Large Breed, pa bomo videli kako bo po menjavi.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #695 : 08 November 2010, 16:38:48
mi imamo ribo, tako da mogoče zato rabijo več.

po mjiem ne velja za celo pasmo, ker recimo  samice so se mi zedile ob ful večjih dozah, je pa res da je redna doza vseeno višja kot kao normalna. In res je tudi za kitjace, da imajo za kakšno stopinjo višjo telesno temperaturo, tako da verjetno pokurijo več za vzdrževanje :)

Pri meni se tudi red meat ni obnesel, še najbolje je riba in piščanec itak, rdeče meso pa dobijo surovo :)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #696 : 08 November 2010, 16:47:47
EnNa: ko sem čuvala Dašino Lijo, ki baje poje veliko, sem bila kar presenečena, da imata s Tani skoraj enake obroke. Ampak tako pač je, eni psi pač veliko pokurijo ;)



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #697 : 08 November 2010, 18:18:24
EnNa: ko sem čuvala Dašino Lijo, ki baje poje veliko, sem bila kar presenečena, da imata s Tani skoraj enake obroke. Ampak tako pač je, eni psi pač veliko pokurijo ;)

Nisha je, ko je bila na drugih briketih, pojedla cca 600g pri svojih 14kg :o Sedaj pa z Minu pojesta skoraj enako količino... Koliko ti pa Xsara poje? Verjetno manj kot Tani? Je pa res, da Minu nobena hrana ni dolgo odgovarjala, sedaj z Orijenom zaenkrat zgleda super! Upam, da tako tudi ostane :)   

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #698 : 08 November 2010, 20:24:49
Ja, Xsara poje precej manj, čeprav ima precej več kg (ene 12.5) - ampak težko primerjam, ker Xsara je manj briketov, ima z njimi težave, ker premalo pije. Smo probali pri Tani že nekaj briketov pa načeloma je bilo na večini OK, samo količine so bile na enih res enormne (Canidae, Eagle Pack, Arden Grange - tega je pojedla res FUL), drugače ni preveč občutljiva na spremembe. Ampak trenutno nam Orijen kar odgovarja, tako da zaenkrat ostajamo na njemu.



elina

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #699 : 15 November 2010, 20:55:27
Živjo,

sem lastnica pesjanarke, ki so ji pred kratkim odkrili alergijo na pršice v briketirani hrani. Glede na to, da so pršice v briketih navadno prisotne zaradi vsebnosti žit razmišljamo, da bi poskusili z hrano, ki jih ne vsebuje. Zanima me, ali se da (glede na to da je naša baba zelo zbirčna) v kateri od trgovin, ki ima Orijen, dobiti tudi kak tester.




sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #700 : 15 November 2010, 21:00:50
Glede na to, da so pršice v briketih navadno prisotne zaradi vsebnosti žit

Kdo ti je pa to rekel? ??? Ker to sploh ne drži..prehranska pršica je v vsakih briketih..

Smo pa o pršici in alergiji na njo že dosti pisali..pobrskaj malo po tej in ostalih temah o alergijah..



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #701 : 21 November 2010, 15:38:48
Urška s čim pa Ajko hraniš oz. si hranila? Kako se Orijen obnese pri normalno aktivnih psih, ki imajo kak dan tudi manj aktiven?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #702 : 21 November 2010, 17:06:25
čara: odlično se obnese ;)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #703 : 21 November 2010, 17:45:33
Čara, Ajka zaradi težav s hrbtenico ni normalno aktiven pes, je pes z omejenim gibanjem. Imava jo na Acani Light&Fit. Normalno aktiven pes je Pax, s katerim delam dvakrat na teden, vsak dan ima en daljši in dva krajša sprehoda, včasih pa je tudi bolj len. On je lepo na Orijenu.


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #704 : 30 November 2010, 00:22:38
Živijo, jaz imam pa eno vprašanje glede Orijena oz menjave hrane.. Naša psička (11m, doberman) je na orijenu že malo več kot mesec, zdaj smo kupili drugo 13kg vrečo. Zadnje čase pa ima vsake par dni drisko, ampak tako, da zjutraj ima normalen iztrebek, popoldan in zvečer drisko. Vmes dobi kakšen priboljšek (to so kar orijen briketi), danes eno bikovko. Pa vnete oči je dobila oz nekaj s tretjo veko (mažemo pa se ne izboljšuje). Zdaj pa nevem, ali je možno da ji orijen ne paše ali kako? Drugače je lepo pridobila na teži, poje ga zelo rada, samo razmišljam če bi ji kakšna druga hrana bolj ustrezala? Ker jaz sem res bolj slabo izobražena o sestavinah itd, orijen smo kupili ker sem malo raziskovala pa prebrala pozitivne ocene.
Hvala in lp!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #705 : 30 November 2010, 10:06:21
Koliko hrane pa dobi? Za začetek poskusite z zmanjšanjem količine hrane na obrok.


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #706 : 30 November 2010, 10:27:58
Tudi moj poje bistveno več kot piše na vreči - ima 12 kil in je srednje aktiven pa poje čez 300g na dan (Orijen Adult to) - sem pa opazila da je skozi jesen začel hujšati ker je očitno začel nucati za ogrevanje (v mrazu ga ne po večini oblačim je pa kratkodlak) - tako da sem mu sedaj količino kar povečala.

Še nekaj me zanima oz. sem opazila. Na uradni Orijen strani je za Adult sestava 80% proti 20%. So spremenili formulo? - do sedaj je bilo namreč 70-30.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 30 November 2010, 12:10:28
Dobi cca 250+300, dva obroka.. Potem pa pač še kot priboljške, samo ne ravno zelo veliko. No evo danes spet zjutraj normalen iztrebek zdaj pa upam da bo zvečer tudi!

Lp



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #708 : 30 November 2010, 15:21:34
Se pravi 550 g + priboljške na dan? To je precej. Zmanjšaj hrano na cca 450-500g + priboljški, pa bi se pomoje moralo urediti.

Teycha, gre za novo recepturo, katero bomo predstavili takoj, ko bo na voljo tudi pri nas.  :) 


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #709 : 30 November 2010, 23:04:18
Urška, bom res probala, ker prej je jedla 450-500, zdaj sem pa povečala, ker piše pač za njeno starost do 600g na dan. Sem čisto pozabila da je bilo prej ok pa se je poslabšalo ko sem povečala količino ::). Pa priboljške ji bom raje taprave kupila, bolj "lahke".



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #710 : 01 December 2010, 01:31:22
Orijen ne vsebuje polnil, raznoraznih rastlinskih pulp, vlaknin in ostalih rastlinskih stranskih produktov, ki bi poskrbeli za to, da je iztrebek čvrst ne glede na vse kaj se dogaja v črevesju. V zimskem času, ko mnogi niso več tako aktivni s svojimi psi kot poleti je smiselno doziranje Orijena prilagoditi pasji aktivnosti. Efekt je opazen celo pri pasjih športnikih. In kar telo ne pokuri se pač izloči.  :)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #711 : 01 December 2010, 18:19:54
Joj pri nas tudi tamala poje 200g na dan s svojimi 8 kilami pa se mi zdi še vedno dokaj suha ::) ima bolj stresno življenje, ko pa vse tako čustveno dojema haha :D


efica

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • Kika's Point Weimaraners
Odgovori #712 : 05 December 2010, 15:09:16
Obstaja, kje kakšen seznam, kje vse v Sloveniji se trenutno da kupit Orijen?
V Litiji oz. kje v bljižini se ga da dobit?

Se opravičujem, če sem kje sfalila ta seznam :)


Lp, e.


xCore

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #713 : 17 December 2010, 09:30:42
Včeraj sem bil na poti mimo Slo.Bistrice... po mailu sem rezerviral pri Zoo Ajka brikete Orijen... nato jih samo prevzel... porabil 5 min :)... priporočam!


Aja pa še zgodbica: Slo Bistrice ne poznam ravno najbolše sem si le na hitro ogledal zemljevid na njihovi strani. Nekje ob cesti se ustavim... vzamem telefon grem na internet pogledat njihov naslov, seveda na tel. negre tako enostavno kot na rač. nekak mi uspe.. vpišem naslov v gps... čakam te satelite da se gps poveže in mi napiše "do vašega cilja je 20 m". dvignem glavo in vidim napis zoo ajka :P



attems

  • *
    • Prispevkov: 141
    • Točke: 0
Odgovori #714 : 04 Januar 2011, 21:18:55
 :D :DAjke res ne morš zgrešiti :P

You can have no better friend than a dog.


Loty

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #715 : 12 Januar 2011, 11:49:06
Pozdravljeni,
ali ima kdo izkušnje kako hraniti brejo in kasneje doječo psičko. Seveda z Orijen hrano.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #716 : 12 Januar 2011, 12:12:44
kako bi jo pa ti hranila :):):)

Jaz sem imela Orijen Puppy za brejo in kasneje doječo, je pa res da sem hranila pol briketi pol sveža hrana. Tudi kasneje za mladičke sem imela Orijen, ampak so dobili od prvega dne tudi obrok sveže hrane - surovo meso, skute in podobno. Meni se je orijen super obnesel, mislim glede na kvaliteto sploh ni kaj za razmišljati in nikoli nismo imeli problemov zaradi prebave, driske ali karkoli, pri nobenem psu. Je pa res da so vsi psi navajeni jesti sveže surovo meso se pravi beljakovinsko bogato hrano in tako sem tudi mladičke navajala od prvega obroka dalje.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #717 : 13 Januar 2011, 11:04:48
Navodila proizvajalca so:

BREJE PSICE: povečajte vnos hrane za 10% v 7. tednu in za 20% v 8. in 9. tednu.
DOJEČE PSICE: povečajte vnos hrane za 50% in hranite 3-krat do 4-krat dnevno.


Povratne informacije s strani vzrediteljev so zelo dobre, blazno pohvalo smo dobili glede količine mleka prii psicah, saj so ga na tej hrani imele dovolj celo tiste, ki so imele ponavadi s tem težave.


Loty

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #718 : 13 Januar 2011, 20:43:40
Hvala za odgovore.

Urška, če sem prav razumel je bistvo samo doziranje tako, da povečaš obroke hrane, prav tak odgovor sem iskal. Našo Loty že 18 mesecev hranimo z Orijen ribo.
"Mogoče je to razlog, da lula po moško."




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #719 : 14 Januar 2011, 00:24:15
Faca  :o ;D