Orijen

ABBY LABRADOR · 358526

Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #750 : 15 Februar 2011, 13:23:07
Urška je pri Acani tudi prišlo do kakšnih sprememb?  :)



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #751 : 15 Februar 2011, 16:03:25
Joj, se opravičujem Urški. Pri mojem prejšnem postu ko sem brikete opisovala, sem ciljala nate Urška, da me boš popravila če sem se zmotila. Sem pa šele zdajle vidla, ko sem šla še enkrat brat, da sem napisala Ninci.  :-[ Vidim pa da sem nekako prav mislila s tisto "krompirjasto" obliko. :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #752 : 15 Februar 2011, 17:59:48
Urška je pri Acani tudi prišlo do kakšnih sprememb?  :)

Šapa, pride ACANA Ranchlands, kar sem napisala že v temo o Acani, pa malo bodo do konca leta spremenili recepture, gre za manjše izboljšave, ki naj jih potrošniki niti ne bi opazili. Morda bo večja novost, da bodo predvidoma do konca leta ukinili papirnate vreče in bo vsa Acana pakirana tko, kot sedaj grain-free. :)

Drugače gre pa Champion Petfoods v razvoju močno naprej. Obljubljajo še veliko novosti, nekatere še letos, samo dokler niso potrjene o njih še ne morem pisati. Vedno znova me popolnoma navdušijo s svojim, 10 let v prihodnost usmerjenim razvojem in z novostmi, katerih cilj je hrana, ki bo čim bolj ustrezala prehranskim značilnostim psov in mačk, se pravi koncept biološko primerne hrane iz svežih regionalnih sestavin.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #753 : 19 Februar 2011, 01:13:16
ORIJEN lahko od sedaj kupite tudi v ZOOMANIJI  :), novi trgovini za male živali v Sežani, na Partizanski cesti 12/a( za gostilno Mohorčič ). Parkirate lahko pred trgovino.

Urnik:
ponedeljek - petek
9:00 - 12:00
15:00 - 18:00

sobota
9:00 - 12:00

Nedelja in prazniki zaprto.


Kontaktne informacije:
Partizanska cesta 12/a
6210 Sežana
E-mail: [email protected]
GSM: +386 (0)31 714 404


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #754 : 21 Februar 2011, 23:47:11
Jutri 22.02. ob 9h zjutraj odpira svoja vrata tudi trgovina na Vrhniki, kjer boste lahko kupili ORIJEN:

TRGOVINA PUPPY

(bivši Tukano)
Delavsko naselje 6
1360 Vrhnika

tel: 01/ 620 87 56

delovni čas:
PO-PET   od 9 do 19 ure
SOBOTA od 8 do 13 ure


Vabljeni na otvoritev in seveda k nakupu  :)


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #755 : 22 Februar 2011, 11:29:05
Pozdravljeni.
Že nekaj časa berem po forumu vse strani v zvezi s prehrano, saj bi rada hrano menjala.
Imam psičko pasme hovawart staro 8 mesecev in pol, do sedaj je bila na Hills-u, hrana ji sicer odgovarja, ampak kot sem prebrala ni najbolj kvalitetna. Zato bom preizkusila nekaj novega. Odločam se med Orijen, Acana in Canidae, in zaenkrat je Orijen na prvem mestu. Katero mi priporočate vi (glede na pasmo in starost)?
Do sedaj je po nasvetu vzrediteljev bila na hrani za mladiče, ali lahko že začnem s hrano za odrasle pse, ali je bolje še kakšna dva meseca ostati na hrani za mladičke, da se psička dokončno razvije?
Najlepša hvala za pomoč,
Lp, Lea


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #756 : 22 Februar 2011, 12:47:13
Puppy Large Breed, pa zelo počasen prehod na novo hrano (postopoma 14 dni), ker Hill's vsebuje ogromno žitaric, da se bodo črevesne bakterije lahko prilagodile. Pomaga pa tudi vnos kvalitetnih probiotikov.


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 22 Februar 2011, 13:12:53
Hvala za pomoč. Sicer poleg Hillsa dobiva enkrat na dan tudi mesni obrok (največkrat govedino). Enkrat tedensko tudi dobi kost in nima nobenih težav s prebavo. Upam da ne bo težav pri prehodu.
Se Orijen lahko kupi v okolici Domžal ali Ljubljane, ali je le na spletnih trgovinah? Kje so cene ugodnejše?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #758 : 22 Februar 2011, 14:54:53
Cene so povsod enake, v Domžalah je stacionirana spletna trgovina Pasje mesto, morda se lahko dogovorita za osebni prevzem. Drugače pa svetujem obisk Trgovine Repek na Tržaški cesti v Ljubljani.


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #759 : 23 Februar 2011, 18:20:41
Živjo! :)

Imam en problem. Moj prtilikavi pinč in mops sta na Orijenu že od novembra, zadnje 14 dni do 3 tedne pa sem opazila, da pinč na sprehodih opravlja veliko potrebo tudi po 6x. Sprva je blato normalno, kasneje pa je že čisto mehko, skoraj kot driska. Mopsovi iztrebki so normalni. Zdaj sem res čisto zmedena, ali je možno da je hrana premočna? Sicer sta psa izjemno aktivna, na sprehod gremo 3x na dan po par km in do sedaj ni bilo nikakršnih težav.

Hvala za odgovore.

LP,
Marina

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #760 : 24 Februar 2011, 21:20:00
Če so problem vnešene kalorije, potem samo malo zmanjšaj obrok in videla boš, če se bo iztrebek popravil. Moje izkušnje so take, da je št. obrokov močno povezano tudi s pasjimi živčki (enako kot pri ljudeh). Nervozni psi kakjo večkrat kot umirjeni in stabilni, ti tudi bolje izkoriščajo hrano v primerjavi z živčki.


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #761 : 24 Februar 2011, 22:00:50
Če so problem vnešene kalorije, potem samo malo zmanjšaj obrok in videla boš, če se bo iztrebek popravil. Moje izkušnje so take, da je št. obrokov močno povezano tudi s pasjimi živčki (enako kot pri ljudeh). Nervozni psi kakjo večkrat kot umirjeni in stabilni, ti tudi bolje izkoriščajo hrano v primerjavi z živčki.

Ja,tazadno kar drži... Je kr živček :) Hvala za odgovor. :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Zoya83

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 07 Marec 2011, 19:04:17
Tudi jaz bi potrebovala nasvet.
Imamo odraslo terierko (jutri bo 5 let). Trenutno na Pro plan sensitive (losos), ker ima ponavljajoče se težave s kožo/dlako med tačkami (in se potem liže)
Pa sem prišla do Orijen 6fish, ampak tu berem o Orijenu kot za bolj aktivne (naša to ni)

Ne bi radi da še pridobi na teži. Kaj pa Acana light & fit?

Vem da sta tu 'namena' povsem drugačna. Zato bi bila kakšna srednja pot dobrodošla.
Ali je rešitev da vzamemo Orijen fish in malo zmanjšamo priporočen vnos?


Hvala



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #763 : 07 Marec 2011, 19:42:11
Mogoče pa lahko vzamete Acano pacifiko...sestavine so podobne, je pa manj ''močna'' kot Orijen...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #764 : 08 Marec 2011, 03:07:00
Orijen je primeren za vse pse, za vsa življenjska obdobja, potrebno je prilagoditi količino hrane glede na aktivnost psa in to je vsa umetnost. 6 Fresh Fish se pri alergikih super obnese.


Joško

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #765 : 09 Marec 2011, 00:22:22
Pozdravljeni,
glede na tiste zvezdice in branje njihove"bele knjige"sem se pri sedanjem psu odločil za Orijen hrano;tisti njihov 0%je prevagal,čeprav je resnic vedno več in vsak pes ima svojo;če njihova znastvena razlaga drži potem,v šali rečeno,mora na človeških izdelkih pisati pa meso 0%glede na dolžino prebavnega trakta;glede na to,da imamo pse radi jim nudimo znanstveno neoporečne brikete in zahtevamo od njih postavo atleta,tisti na rastavi je že predebel,medtem,ko sami hodimo okoli z trebuhom in kondicijo za 5 minut;ni kaj,takšen je pač najboljši lovec na svetu in mojster sprenevedanja;dobro to nima veze s temo,veterinarka mi je predlagala,da po večih driskah mojemu sedanjemu 7 mesečnemu labiju zamenjam to hrano Orijen Puppy z neko drugo;pa sem dobil predloge,da probam z 7 fish,ki sicer ni ravno puppy itd...bi bila pa lahko pogojno primerna...itd...tu sem prečekiral forum in se kar nekaj nasvetov najde,pa me vseeno zanima še kakšna druga pot razen "eksperimentiranje" z drugo hrano;npr.če sem tej Orijen hrani dodal malo kuhanega riža,naribanega korenčka ali jabolka je driska takoj izginila...ali je možno,da je dostavljena hrana že delno pokvarjena kljub korektnemu roku uporabe,kako to preveriti...itd.. pozdrav hovhov



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #766 : 09 Marec 2011, 09:07:24
Če Orijena nisi dajal preveč (preveč hrane namreč lahko povzroči drisko), poskusi z Acano. Nam tudi bolj ustreza  ;)



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #767 : 09 Marec 2011, 09:13:54
Tudi prijateljičin labradorček na acani pacifica super funkcionira, prej je imel pa če se ne motim acano puppy je imel pa skos mehko blato....



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #768 : 09 Marec 2011, 10:01:49
Jaz sem kar takoj začela z 6 fresh fish, pa ni bilo problema, pes je bil takrat ene 8 mesecev star.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #769 : 09 Marec 2011, 10:18:22
Na Orijen Puppy je tudi naša mešanka (labradorec X nemški ovčar) imela mehko blato. Zdaj, ko je odrasla, je na Orijenu (različni okusi) brez dodatkov in je vse bp, vključno z blatom.

Drugega kot probat pa ne moreš.



elina

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #770 : 10 Marec 2011, 11:18:01
Ali imate mogoče podatek kje v Ljubljani ali oklolici še imajo zalogo 7kg adult ali fish formule?



elina

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #771 : 10 Marec 2011, 18:51:42
Smo uspeli najt (samo na telefonu je blo potrebno viset in klicarit...)! :)



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #772 : 10 Marec 2011, 20:38:36
Jaz že več kot 1 mesec iščem pa iščem neko hrano, ki bi naši pasala (je ZELOO izbirčna). Trenutno sva na Hill's-u vendar sem brala da hrana ni kvalitetna in se zdaj odločava med Acano in Orijen. Kaj je bolj primerno za 9,5 staro border collie-ko (začeli sva hoditi na agility in frizbi, skoraj vsako dopoldne gre v gozd na sprehod ali pa se igra z psom v kakšnem parku, popoldne, ko pridem jaz domov grema prvo v park z žogico in se kakšno uro igrava, potem daljši sprehod, zvečer sprehod najmajn pol ure)?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #773 : 10 Marec 2011, 21:05:07
Jaz sem imela zdaj obdobje ko se je moja začela zmišljevat pri hrani. In ravno včeraj sem govorila z gospodom z ogromno izkušnjami pri moji pasmi in ena prvih stvari ki me je vprašal je bila kako in kdaj hranim. Sem rekla da dobi zajtrk in večerjo. Pa rabi zeloooo dolgo da poje, si vzema pavze itd. In je rekel ja da je to tipično, in da naj hranim 1x dnevno, pozno zvečer, in ima hrano na voljo le 5min. Če ne poje oz kar ne poje vzamem. Da par dni je možno da ne bo jedla, potem bo pa začela, naj se ne sekiram. Danes sem prvič tako naredila, in glej jo, vse je zmazala, pa sem zanalašč dala brez dodatkov. Potem pa samo hop spat, sama od sebe. To je pač treba pazit, cca 1h pred in dve po obroku ne sme bit nekega divjanja.
Mogoče komu pomaga.

Jutri pa sprobamo 6 fresh fish, sem danes kupila tester ker me matra da bi šle morda nazaj na Orijen. Da ne bom čisto s teme.



Joško

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #774 : 10 Marec 2011, 22:32:34
Hvala za predloge! Jutri naročim varianto 6 fish;do takrat pa bom zmanjšal obroke;sedaj je dobival 3 x dnevno po 100g Orijen puppy,kar je po skali za 7mes.labija že tako na sp.meji;je pa res,da vmes pade tudi kakšen priboljšek;lp hov,hov



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #775 : 18 Marec 2011, 14:41:27
Bi bilo kje možno testerček dobit od te hrane?

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #776 : 19 Marec 2011, 13:19:47
Testerjev baje sploh nimajo, zato pa vzameš tisti mini paketek pa probaš.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #777 : 19 Marec 2011, 21:09:49
Testerčkov pri hrani ni, v ta namen je na voljo najmanjše, 400g pakiranje. Vsak pes je namreč pripravljen pojesti eno polovično porcijo (cca 80g) nečesa novega, vprašanje pa je, če bo pojedel cel obrok ali dva.


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #778 : 28 Marec 2011, 08:40:44
Mene pa zanima sledeče. Ker ima naša mladička že dva dni zapored redko driskico, iz nje je teklo tudi ponoči (3krat), me zanima če je možno, da ji orijen ne odgovrajajo? Stara je 5 mesecev in se prehranjuje z orijen briketi cca 1 mesec. Ker smo ji obroke dajali natančno po predpisih na paketu, je močno shujšala, ko pa sem ji 2 dni nazaj povečala količino, se je zgodilo tole. Jaz upam, da je le naklučje, ker sem z orijen drugače sila zadovoljna. Mož je pravkar na poti v veterino, kjer sem prepričana bo dobila 2 hills konzervi in kakšno tableto in kratek poskus obrazložitve, da je staknila kakšen virus. In da naj pridemo nazaj če se bo nadaljevalo še 2 dni. Mene pa zanima vzrok! Zato sem za opcijo vzela tudi brikete in upam na koga, ki ima malo več izkušenj pri prehranjevanju :) Pri vzreditelju je bila na royal caninu. Morda pa je vseeno kakšna bakterija? Kuhan riž, banana in probiotični jogurt niso pomagali čisto nič.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #779 : 28 Marec 2011, 10:15:21
Če pes dobi preveliko količino hrane se pojavlja redkejši iztrebek, ampak ne driska. Za koliko ste ji pa povečali količino? Se pravi koliko je velika , koliko ste dajali in koliko ste dali sedaj, ko ima težave?