Orijen

ABBY LABRADOR · 358331

SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #780 : 05 April 2011, 11:26:33
Psici je veterinar predpisan antibiotike, ki smo jih jemali nekaj dni, prav tako je bila 2 dni na rižu in piščancu. Stanje je delovalo kot da se bo izboljšalo, vmes je bil iztrebek malo bolje, potem spet ne..in danes se vstanemo in psica že od jutra driska non stop. Aja, vet, je takrat rekel da ima verjetno virozo  >:( Psico se je hranilo 3 krat na dan po tabeli, ki je napisana na paketu. Kmalu smo začeli dobivati kritike, da je veliko presuha. Psica je hiperaktivna, mišice ima prerazvite glede na starost, driska nonstop, apetit je normalen. Ne vem, čisto sem obupana. Ker je tako suha, sem njeno dozo hrane povečala za enkrat več kot jo je dobivala, čeprav se tako ne bo zredila, če pa vse teče z nje. Ni logično, ampak kaj ji res primanjkujejo ogljikovi hidrati?? Pa še ta orijen, ki ni poceni, pa spet smo ravno kupili nov paket. Linex ne pomaga, jogurt ne pomaga...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #781 : 05 April 2011, 12:14:40
Glede na to, da se je driska pojavila pri prekomernem povečanju količine hrane, bi jaz vzrok zanjo iskala tu. Poznam pa tudi kar nekaj primerov viroz z driskami v zadnjem času, tako, da tudi tega ne izključujem. Ste ji morda zamenjali različico hrane?

Osebno bi zmanjšala količino hrane na priporočeno količino. Poskusite lahko tudi kaj se zgodi, če v hrano zamešate kakšno žlico riža. Na Orijenu je sedaj odraslo že precej psov in to brez kakršnihkoli težav (recimo tale punca je od prvega dne na Orijen Puppy Large Breed hrani http://www.working-dog.eu/dogs-details/950909/Yuna%20vom%20Schwaiger%20Rathaus/).

Ker imam doma tudi hiperaktivko pa lahko napišem, da je bila moja suha kot glista, dobro omišičena (ne predstavljam si da bi bil lahko pes preveč omišičen za svojo starost), nekje po enem letu pa se je začela tudi oblikovati.


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #782 : 05 April 2011, 13:04:38
Urška hvala, ampak brez zamere-tvoji odgovori so bolj reklamni kot pa pomoč. Driska se ni pojavila ob večjem vnosu, bila je prisotna že prej, kot sem tudi napisala. Količino sem bila prisiljena povečati, ker je psico sama kost in koža, zato sigurno ne bom zmanjšala obrokov kot predlagaš ti. Me veseli, če je tvoj pes odraščal ob tej hrani, vedndar psi so si različni. Ne bom tvegala, da se mi pes slabo razvije, tudi če to pomeni, da bom morala prešaltati na slabšo hrano. Prvo pride zdravje, potem vse ostalo. Hvala vseeno za odgovor.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #783 : 05 April 2011, 13:32:16
Moji odgovori lahko temeljijo samo na prebranem, napisali ste, da je psica en mesec na hrani, potem pa je ob povečanju količine dobila drisko:
Mene pa zanima sledeče. Ker ima naša mladička že dva dni zapored redko driskico, iz nje je teklo tudi ponoči (3krat), me zanima če je možno, da ji orijen ne odgovrajajo? Stara je 5 mesecev in se prehranjuje z orijen briketi cca 1 mesec. Ker smo ji obroke dajali natančno po predpisih na paketu, je močno shujšala, ko pa sem ji 2 dni nazaj povečala količino, se je zgodilo tole. Jaz upam, da je le naklučje, ker sem z orijen drugače sila zadovoljna. Mož je pravkar na poti v veterino, kjer sem prepričana bo dobila 2 hills konzervi in kakšno tableto in kratek poskus obrazložitve, da je staknila kakšen virus. In da naj pridemo nazaj če se bo nadaljevalo še 2 dni. Mene pa zanima vzrok! Zato sem za opcijo vzela tudi brikete in upam na koga, ki ima malo več izkušenj pri prehranjevanju :) Pri vzreditelju je bila na royal caninu. Morda pa je vseeno kakšna bakterija? Kuhan riž, banana in probiotični jogurt niso pomagali čisto nič.

Nikjer žal ne piše kakšne pasme je psica, zato sem dala povezavo na psico velike pasme, za katero zanesljivo vem kaj dobiva (pa še moja ni). Ne vem niti, kaj je vaša psica jedla prej. Predlagala sem mešanje z rižem (tu se bo namreč pokazalo, če bi psici bolj ustrezala hrana z večjim deležem ogljikovih hidratov). Lahko pa, da je občutljiva na katero od sestavin. Kar sem stestirala hran na svojih psih, imajo najtrši iztrebek na Acani Pacifica. Drugače pa za umiritev driske najbolj pomaga Sikapure gel, nase veže tudi pline in je učinkovitejši od oglja. Če psu najbolj ustreza kuhana hrana, bi jaz nekaj časa vztrajala na njej, ker mi je psi mladem psu najbolj pomembno, da se prebava stabilizira (da ne pride do nekih kroničnih težav). Nagajati pa utegneju tudi notranji zajedavci (pregled blata na parazitologiji bo to izključil), tudi kakšni bolj eksotični, na katere običajni preparati ne delujejo, ker imajo preozek spekter delovanja.

Samo to so vse zadeve, na katere bi vas moral opozoriti že veterinar.




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #784 : 05 April 2011, 14:16:11
Iz lastnih izkušenj in brez želje po reklami lahko potrdim, da hranjenje prekomernih količin Orijena povzroči hudo drisko. Imam tri psice, vse tri na Orijenu že nekaj nekaj let. Prebava je ob normalnih količinah bp. Se je pa zgodilo, da je kdo drug od družine, ki drugače psov ne hrani eni od psic nasul vsaj trikrat več kot drugače poje v enem obroku. Rezultat - prečuta noč zaradi n-števila izhodov kot posledica tekoče driske.

Po prehodu na normalne doze se je prebava takoj uredila.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #785 : 05 April 2011, 14:36:54
Moji nimajo težav, tudi če pojejo trojne doze :) Tako da odvisno od psa do psa.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #786 : 05 April 2011, 14:46:06
Moja je tudi jedla trojne doze brez tezav, ampak na pridobivanje teze pa tudi ni bilo velikega vpliva (nisem je uspela zredit). Po mojem je za presuhe pse bolj pomembna kolicina mascob kot proteinov (vsaj po mojih izkusnjah).

Za nekatere pse je res premocen. Obstajajo se druge znamke, ki so grainfree, pa imajo nizji procent beljakovin.

battito animale


riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #787 : 05 April 2011, 14:47:01
Naša je tudi imela mehkejši kakec na Orijenu in tudi precejšnjo količino le-tega ;). In ravno na tem forumu sem izvedela, da je možno, da je za nekatere pse "premočen" (ker ima res visok delež beljakovin), čeprav sem bila sveto prepričana, da ji nudim najboljše. Hrana je res kvalitetna, vendar je odvisno od psa do psa kako jo prnaša. Sedaj smo na eni drugi hrani, ki ima nižji procent beljakovin in je kakec bp, pa tudi količinsko manj ga je ;D.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #788 : 05 April 2011, 16:25:01
A pa dejansko tisti katerih psi imajo drisko pri visokem beljakovinskem deležu, vaši psi isto reagirajo če dobijo samo meso za obrok - recimo kuhano meso, ker je bolj podobno briketom (predelano) ?
Ali je finta bolj v obliki beljakovin, ki je v briketih itak ˝nenaravna˝ , obdelana, tudi če primerjamo s sveže pečenim mesom je razlika. samo firbec...


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #789 : 05 April 2011, 17:18:40
Botticelli, to sem že jaz poskušala ugotoviti, pa žal nisem prišla do nobenega pametnega zaključka. Pa sumim, da bi bila lahko težava prej v koncentriranosti kot v predelanih surovinah. Vsaj to opažam pri svojih, ki sta na Orijenu, pa sta imela težave pri bolj koncentrirani hrani, ki pa naj bi bila manj predelana.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #790 : 06 April 2011, 21:51:33
V izogib morebitnim zamenjavam pakiranj sporočam, da trenutno poteka menjava pri različicah Adult, 6 Fish in Regional Red, med recepturama 70/30 in 80/20. Bodite pozorni pri različicah Adult in 6 Fish, ker je novi Adult malo temnejše modre barve kot stari 6 Fish, novi 6 Fish pa je bolj zelenkast.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #791 : 08 April 2011, 14:34:50
Z zadnjo pošiljko smo dobili tudi že novi Orijen Puppy in Orijen Senior. Pri manjših pakiranjih gre menjava očitno nekoliko počasneje, ampak računam, da bo menjava na trgu končana nekje do konca meseca maja.

Prve povratne informacije kupcev so zelo vzpodbudne, zaradi večje vsebnosti svežega mesa imajo psi novo različico še raje.


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #792 : 12 April 2011, 09:07:25
Tako, mi smo bili pri Matkotu in zdaj bomo še kakšna 2 meseca na dietni hrani, ker je mala imela verjetno kakšno alergijsko reakcijo. Ostali ostajajo na orijenu red, ker se je obnesel več kot super. Hvala vsem za pomoč!



Aleš

  • Gost
Odgovori #793 : 19 April 2011, 15:34:14
Zdravo!

Kolikokrat na dan pa piše na vreči, da je priporočljivo hraniti odrasle pse z Orijenom? 2x ali 1x?


LP



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #794 : 19 April 2011, 16:15:27
Navedena je samo priporočena dnevna količina, koliko obrokov kdo hrani pa je stvar osebne preference in odziva posameznega psa. Dva od mojih treh psov jesta dvakrat dnevno, ena pa enkrat dnevno.


Aleš

  • Gost
Odgovori #795 : 19 April 2011, 16:30:05
Hvala za odgovor, bomo probali ko to porabimo kar imamo! ;)



Aleš

  • Gost
Odgovori #796 : 22 April 2011, 07:41:02
Haj!

Sem kupil en majhen žakelj, da sem probal če jo bo jedel.
Dobil sem pa različico 70 30 0%....a ni blo nekje govora, da so sedaj 80 20 0.....meso, sadje in zelenjava in 0žitaric?
Ali so to samo še stare zaloge? :)



LP



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #797 : 22 April 2011, 08:06:00
Niso še vseh zalog popolnoma zamenjal z novo formulo.  :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #798 : 22 April 2011, 09:34:52
Vse velikosti pakiranj še niso zamenjane, ker tudi mi ob dobavi še nimamo vseh pakiranj novih.


Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #799 : 02 Maj 2011, 18:41:33
Kako pa je s tem, da 20kg razčilic Adulta ni več? Malo sem gledala po spletnih trgovinah in jih res ne najdem več.  :'(


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #800 : 02 Maj 2011, 20:47:47
Kako pa je s tem, da 20kg razčilic Adulta ni več? Malo sem gledala po spletnih trgovinah in jih res ne najdem več.  :'(

20kg pakiranj ne bo več.  ;)



MitSiS

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #801 : 15 Maj 2011, 20:02:12
Prodam 13 kg Orijen Puppy Large Breed. Prodajam ga zaradi težav mladičke s prebavo-driska. Porabljenih je samo pol kilograma.

Ponudbe na ZS. Ugodno: 55 €.

Lep pozdrav, M.



http://



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #802 : 15 Maj 2011, 20:15:36
Hmm, jaz ne bi še takoj obupala. Ali ste mogoče prehitro prešli na novo hrano? Driska zna bit zelo pogost pojav (ne samo pri mladičkih, tudi starejših psih), če se ne uvaja nove hrane postopoma...jaz ne bi tako hitro obupala (samo moje mnenje ;)). Če ste pa seveda naredili vse "po pravilih", potem pa ni kaj :).



MitSiS

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #803 : 16 Maj 2011, 10:33:16
Hrano sem uvajal postopoma, zelo počasi. Skoraj bi lahko na obe roki preštel koliko briketov sem dal prvič s staro hrano. Sumljivo se mi je že zdelo to, da se je v iztrebku zelo ločeval trd del (od starih briketov) in nekoliko svetlejši od Orijena, ki je bil povsem tekoč. Tudi do danes se zadeva sploh ni spremenila, pa sva v celoti na Orijen prehrani, vendar jo bova kmalu zamenjala. Danes se je celo prvič zgodilo to, da jo je enostavno zavrnila - pobegnila je iz boksa in se raje igrala. Njeno "odvajanje" je na stari hrani trajalo hitro in brez problema (razlog za zamenjavo je predvsem ta, da si želim predvsem kvalitetno hrano - prejšnjo sem dobil še od vzreditelja in ni tako kvalitetna).

Pri novi hrani pa se dobesedno matra z odvajanjem po nekaj minut, pa to v serijah po 3-4 krat.

Sicer so mi že svetovali takojšnjo zamenjavo, toda imam problem, ker stare hrane pač nimam več. Nasvet?

Aja...naj bo jasno, pač organizem je verjetno povsem zavrnil to hrano, to pa sploh ne pomeni, da hrana ni dobra!

Je pa še vedno naprodaj 13 kg...

Lep dan.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #804 : 16 Maj 2011, 11:12:31
Se zgodi, da hrana določenemu psu ne ustreza. Sploh, ko prehajajo iz konvencionalnih hran na kvalitetnejše. Me pa samo zanima, če je pri vzreditelju dobival mešano prehrano ali več ali manj samo briketirano?


MitSiS

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #805 : 16 Maj 2011, 12:41:33
Dobival je samo briketirano hrano. Pa prejšnja niti ni bila tako slaba, tudi razreda Super Premium.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #806 : 20 Maj 2011, 03:28:59
OK, morda bo kdo rekel, da pljuvam v lastno skledo, pa vseeno...

To, da mladič pri vzreditelju je samo ene brikete in samo ene znamke ni niti približno OK. Kot ni OK, da je samo brikete. Morda bo name celo jezen kdo od vzrediteljev, ampak meni se to, da se da mladiče iz materinega mleka na brikete ne zdi normalno. Prehod iz mleka na drugo hrano bi moral biti postopen, živilo po živilo, sicer je s tem več dela in packanja, ampak se pa mladičkova prebavila počasi navadijo na druga živila. Tudi otrok mame ne dajo po prenehanju dojenja direktno na dunajski šnicel s pomfrijem in govejo juho, restan krompir in solato. In ker vzreditelj nikoli ne more vedeti kaj vse bo mladič dobil v novem domu, bi ga moral navaditi na vse, na doma pripravljeno, na konzervirano in briketirano hrano, prehodi bi morali biti postopni, tako, da mladič se ima mladičkov organizem možnos prilagoditi. In taki mladiči praviloma tudi kasneje nimajo težav s prilagajanjem na nove hrane.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #807 : 21 Maj 2011, 17:01:15
To, da mladič pri vzreditelju je samo ene brikete in samo ene znamke ni niti približno OK. Kot ni OK, da je samo brikete. Morda bo name celo jezen kdo od vzrediteljev, ampak meni se to, da se da mladiče iz materinega mleka na brikete ne zdi normalno. Prehod iz mleka na drugo hrano bi moral biti postopen, živilo po živilo, sicer je s tem več dela in packanja, ampak se pa mladičkova prebavila počasi navadijo na druga živila. Tudi otrok mame ne dajo po prenehanju dojenja direktno na dunajski šnicel s pomfrijem in govejo juho, restan krompir in solato. In ker vzreditelj nikoli ne more vedeti kaj vse bo mladič dobil v novem domu, bi ga moral navaditi na vse, na doma pripravljeno, na konzervirano in briketirano hrano, prehodi bi morali biti postopni, tako, da mladič se ima mladičkov organizem možnos prilagoditi. In taki mladiči praviloma tudi kasneje nimajo težav s prilagajanjem na nove hrane.

Veš, kapo dol, se absolutno strinjam. Saj zato imamo pa mi vse možne občutljivosti in netolerance na določeno hrano (predvidevam pač), ker ne hranim z briketi, ki jih je uporabljala vzrediteljica...čeprav, če sem poštena, sem sploh šla menjavat hrano, ker je imel že v osnovi povsem mehek kakec. Še lepše, v odgovor na določene druge zdravstvene težave sem dobila namig, da je mogoče sprememba hrane kriva za težave (kar je nesmisel, če pa ŽE ima sprememba hrane tako uničevalen vpliv na psa, potem je pa nekaj narobe z vzrejo, ker da je pes na vsem razen xxx bolan, ni normalno in to v osnovi ni zdrav pes).  >:(

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #808 : 24 Maj 2011, 15:46:13
Mi smo tudi po dieti poskušali nazaj na orijeni. Ma ni vrjante. Psoca je začela po tretjem dnevu zavračat hrano, tako da mi ves dan ni jedla. Zgleda da je na nekaj v orijenu alergična. Mi se ne bomo več matrali.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #809 : 10 Junij 2011, 18:33:11
Orijen lahko sedaj kupite tudi v Ribnici, v trgovini ZOO Pika.

Naslov: Škrabčev trg 54, 1310 Ribnica
Telefon: 01/8361079
Ure:   
Pon - Pet:    9:00   -  17:00
Sob:    8:00   -  12:00