Orijen

ABBY LABRADOR · 358265

Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #840 : 11 Avgust 2011, 11:05:47
Imajo vse okuse in pakiranja, pa še prijazni so, tako da.. vse pohvale kliniki :) ;)


 Ti tudi kopuješ tu?

Dogs are best friends ever!


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #841 : 11 Avgust 2011, 11:14:10
Ja,prej smo bili na Orijenu pa sem kupovala pri njih.  8)  :) Zdaj smo na TOTW, zadnje čase pa resno razmišljam o Acani.  :)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #842 : 11 Avgust 2011, 11:15:28
Cene so iste kot npr. na pasji.net. Tako Acane kot Orijena.

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #843 : 11 Avgust 2011, 11:18:20
OK, hvala. :)

Dogs are best friends ever!


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #844 : 12 Avgust 2011, 17:57:21
Do zdaj sem svojega futral z Eukanubo, danes sem pa nabavil Orijen Puppy Large Breed. Sem mu dal par briketov za sprobat pa jih je zmalcal z vsem užitkom  ;D

Nekaj mi ni jasno. Pri Eukanubi tabela kaže težo mladičev od 1 kile naprej. Moj jih ma najbrž okoli 8, ne vem, ker nimam nobene delujoče vage doma  :D tko da sem mu dajal trikrat po 100g briket na dan.

Pri Orijenu pa tabela kaže najmanjšo težo mladiča 25 kil in gor  ???  Kater mladič pa ma pri 2 mesecih toliko kil??



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #845 : 12 Avgust 2011, 18:22:00
Pri Orijenu pa tabela kaže najmanjšo težo mladiča 25 kil in gor  ???  Kater mladič pa ma pri 2 mesecih toliko kil??

Tabela kaze tezo odraslega psa (saj ti pise - adult weight), in hranis tok, kolikor mislis, da bo koncna teza psa, pa glede na to kok je star..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #846 : 12 Avgust 2011, 18:35:40
Tabela kaze tezo odraslega psa (saj ti pise - adult weight), in hranis tok, kolikor mislis, da bo koncna teza psa, pa glede na to kok je star..  :P

saj se mi je zdelo, da je to teža odraslega, pa sem šel gledat slovensko nalepko in so tepci prevedli "teža mladiča"  ::)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #847 : 12 Avgust 2011, 18:41:05
Hehe  :D Jaz vedno gledam original navodila (ravno zaradi napak pri prevajanju - so ze enkrat zamenjali kolone manj/zelo aktiven, pa ce nebi uporabila malo logike, bi lahko premalo dajala..)  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #848 : 13 Avgust 2011, 12:50:33
No, tako. Toliko se je govorilo o tej hrani kako je dobra, pa smo jo tudi mi sprobali. ::)
Ko sem vrečo pripeljala domov, se je že čezenj vohalo nekaj okusnega, saj jo je moja psica celo prelizala  :D. Edina pripomba glede te hrane je...... Preokusna je  :o! Moj pes je postal požrešen :o:D :P. Saj se hecam ampak kaj, če je res. :P Naša psička jo  O B O Ž U J E.  :D



lp, Jazz :)

Dogs are best friends ever!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #849 : 17 Avgust 2011, 16:31:02
Orijen je sedaj dobavljiv tudi pri:

Veterinarstvo Trstenjak - Zajc, klinika za male živali, d.o.o.
Ulica padlih borcev 23
1000 Ljubljana

DELOVNI ČAS:
vsak delavnik: od 8.00 do 20.00

TELEFON:
01 565 51 20


Parkirišče je pred kliniko.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #850 : 02 September 2011, 21:17:58
No, pretekli so že skoraj 3 tedni od kar uporabljamo hrano Orijen in da malo poročamo kako se obnese pri nas.
Ta hrana je res super :o! Smo zelo zadovoljni z njo. Kakcev je bistveno manj, so kompaktni, prhljaja skoraj ni več,
Hailey je postala bolj mišičasta in ne vem, če je to možno, ampak dlaka se ji je v kratkem času zelo zgostila.
Tako, da same pohvale z naše strani  ;D.

lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #851 : 05 Oktober 2011, 11:38:32
Hrano Orijen lahko sedaj kupite na štirih novih lokacijah. Na voljo je celoten nabor izdelkov, če česa nimajo pa bodo naročili glede na vaše želje.  :)


    ZOO TRGOVINA SLONČEK  MEDVODE
    Cesta komandanta
    Staneta 22
    tel.: 01/361 13 40

    Delovni čas:
    Pon.-Pet.: 9:00-19:00
    Sob.: 9:00-13:00
    Ned in prazniki zaprto

    ZOO TRGOVINA SLONČEK BREŽICE
    InterMarket
    Tovarniška 10
    tel.: (07) 496 62 65

    Delovni čas:
    Pon.-Pet.: 9:00-19:00
    Sob.: 9:00-13:00
    Ned in prazniki zaprto


    ZOO TRGOVINA SLONČEK KRŠKO
    Cesta krških žrtev
    (CKŽ) 137
    tel.: 07/ 492 24 11

    Delovni čas:
    Pon.-Pet.: 9:00-19:00
    Sob.: 9:00-13:00
    Ned in prazniki zaprto


    ZOO TRGOVINA SLONČEK ŽIRI
    Jobstova cesta 29
    GSM: 041/91 16 32
    tel.: 04/ 519 22 40

    Delovni čas:
    Pon.-Pet.: 14:00-18:00
    Sob.: 9:00-12:00
    Ned in prazniki zaprto





Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #852 : 07 Oktober 2011, 02:06:23
Od danes lahko Orijen kupite tudi v Novem mestu in sicer v:

JANG, VETERINARSKA AMBULANTA, D.O.O.
KANDIJSKA CESTA 27
8000 NOVO MESTO

Tel: 07 334 10 80
Fax: 07 334 10 81
E-mail: [email protected]
Web: http://www.jangvet.si/

Delovni čas
Pon – pet:   8.00-19.00
Sob:   8.00-12.00


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #853 : 18 November 2011, 19:18:58

Hei! ;D (še eno poročilo, na malo daljši rok. hehe :D)

Na Orijenu, smo že nekaj mesecev, pa še vedno je mnjami. Me prav čudi, ker se naša izbirčnica vsake hrane zelo hitro naveliča.
Mi smo z Orijenom zelo zadovoljni, ter ostajamo na njem...


Urška, a so bile kakšne težave z dostavo pri ZVC Lipej-Šerbec ???, ker te hrane prejšnji mesec pri njih ni bilo. Smo šli ponjo v Slončka.





lp,Jazz

Dogs are best friends ever!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #854 : 18 November 2011, 20:28:27
Ne da bi vedela. Katero različico in veikost pakiranja pa kupujete?


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #855 : 19 November 2011, 13:57:28
Orijen Adult-navaden. Ponavadi smo kupili 7 kg, zdaj pa 13,5.
 Pa niso imel nobenega Orijen Adulta, pa Orijen 6 fish tudi niso imeli, pač nobene velikosti, le tisto nekaj malega (drugih okusov) kar jim je ostalo še od prejšnič  (ker ponavadi imajo vse okuse, vseh velikosti). Pa sem jo vprašala kako to da nimajo, pa je rekla, da jim niso dostavili. ??? Za Acano isto-je tudi ni bilo (le nekaj malega, kar je ostalo).





lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #856 : 19 November 2011, 21:52:44
En teden se je res zgodilo, da sonaročilo oddali dan prepozno in ostali brez naročenega, načeloma pa imajo večino zadev na zalogi.


Klaudija

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #857 : 20 November 2011, 13:26:33
Zdravo!
Sem nova na forumu, prijavila sem se pa predvsem zato, da bi dobila kašen nasvet ali dva glede prehranjevanja mojega 4 in pol mesece starega labradorčka.

Ko je prišel k nam, smo začeli s hrano Trainer Fitness, za katero se je pa čez čas izkazalo, da je ne prenaša. Potem smo malce eksperimentirali, ampak se bojim da sem ga premalo časa pustila na novi hrani. Enostavno nisem hotela dalj časa, če sem videla da kakci niso takšni, kot bi morali biti. Sedaj smo na Orijen Puppy Large in še vedno nisem čisto zadovoljna, ampak sem se odločila da bova dala eno večjo vrečo skozi, preden se odločimo če je ok ali ne.
Kakci so boljši kot na Trainer Fitness, ampak ne ravno idealni. Hranimo ga 300 g dnevno, mogoče kdaj tudi kak gram manj. Je možno, da je to še zmeraj preveč? Ker imam že sedaj problem, da je čisto nemiren, ko poje obrok in še kr naprej in naprej išče. Prav hudo ga je gledati, ker postane čisto živčen. Navajen je mešane hrane, kaj pa če bi mu dala zraven še kak riž, krompirček, zelenjavo ... da se mu želodček malo bolj napolni?
Poleg vsega pa se še dokaj veliko praska, glavico otresava (tega se mi zdi sedaj še nekoliko več, odkar smo na Orijen) in tudi žlezo smo morali že prazniti. Kako dolgo naj vztrajam pri tej hrani, da vidim če bo boljše? Koliko časa npr. traja, da se izboljša srbečica itd.

Veterinarka pravi, da je možno da je to tudi povezano z žlezo, da kožo ima zelo zdravo in tudi v ušesih ni nič kaj videti. Jaz bi pa samo rada da bo kuža zdrav in brez težav in ne bom vztrajala na nečem, če mu ne paše, tudi če smo vrečo hrane šele načeli.

Prosim za čim več nasvetov! Hvala!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #858 : 20 November 2011, 15:42:45
Predlagam, da odpreš v ta namen novo temo, ker ima mrcinec kot kaže več težav.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #859 : 22 November 2011, 00:45:44
Zadnjic me je prodajalka v trgovini (ne v Slo), kamor sem sla slucajno po novo vreco hrane, kar malo nap**dila, ker svojega skoraj pol leta starega psane hranim s hrano za mladice. Trdi, da delam s tem ogromno napako.
Pes je Orijen Regional red in delno surovo (po modelu celega plena). Tehta okoli 25 kilogramov, odrasel bo tezak nekje med 35 in 40. Na dan dobi okoli 600g hrane. Priboljskov in ostalih dodatkov mu ne odstevam od kolicine. Na zacetku je jedel large breed puppy hrano, ampak je namesto cvrstega iztrebka vedno pridelal nekaj pocastega, tako da sem se pac odlocila zamenjati za adult hrano. Od menjave dalje je iztrebek odlicen. Pes je v fajn formi in lepo omisicen.
Glede na to, da na vreci pise, da je all life stages hrana, res delam tako kapitalno napako?  ???



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #860 : 22 November 2011, 07:58:22
Ne, sploh ne  ;)



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #861 : 22 November 2011, 21:46:16
Kul. Hvala :)



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #862 : 23 November 2011, 19:21:05
Kakšne izkušnje so s hranjenjem mladičkov in doječih psic z Orijenom? (se opravičujem, če je kje že napisano). Ali ima res previsok nivo glukozamina?


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #863 : 24 November 2011, 19:26:12
Baje se odvečen del glukozamina izloči, tako da naj preveč glukozanima ne bi škodovalo. Če je kdo informiran drugače naj pove.



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #864 : 24 November 2011, 21:38:00
Hvala! Če ima kdo še kakšno informacijo, se priporočam. Pa če je kdo hranil mladičke z Orijenom, bi tudi prosila za delitev izkušnje.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #865 : 25 November 2011, 00:17:32
Blue Pearl, poznam kar nekaj legel, ki so zrastla na Orijenu, čeprav se za to hrano še vedno odloča malo velikih vzrediteljev, predvsem je vzrok v ceni. Tisti pa, ki jih poznam, so bili zelo zadovoljni z rezultatom, dobili smo izredno dobre povratne informacije tudi od vzrediteljev, katerih psice so imele težave s količino mleka, na Orijenu so namreč te izginile.


alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #866 : 25 November 2011, 09:38:28
Odločitev za ali proti visoko proteinski hrani bi morala temeljiti na zdravju posameznega psa, pasmi, aktivnosti, starosti, ...
Dajanje visokoproteinske hrane psu, ki ima npr. artritis prej škodi kot koristi. Artritis puščajo npr. tudi klopne bolezni ali poškodbe.

Za mladiče manjših pasem, ki že v osnovi rastejo počasneje, ne vidim nobenih problemov glede take hrane, medtem ko je sama ne bi dajala mladičem srednjih (je ne dajem) ali velikih pasem. Če kdo izrecno želi hraniti visokoproteinsko pri takih psih je verjetno precej bolje da počaka toliko časa, da pes pridobi cca. 90% velikosti, kolikor jo bo imel kot odrasel. Zame osebno merilo ni cena, pač pa tehtanje prednosti/slabosti, ki bi jo imel pes/mladič, če bi dobival visokoproteinsko hrano v primerjavi z "navadno". 



Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #867 : 25 November 2011, 09:51:21
Alenka, kaj pa volkovi, ki v divjini jedo večinoma samo meso, tudi mladički? Misliš da imajo psi drugačen prebavni trakt kot volkovi? Moja psici super ustreza orijen, le zelo majhno količino mora dobivat, ker hitro pridobi kakšen odvečen kilogram.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #868 : 25 November 2011, 10:10:33
5 legel smo imeli  - sistema ne menjam, ker so izkušnje odlične -
 NE za visokoproteinsko hrano za  pasme srednje velikosti -
- v dobi rasti vsaj problem vnetja pokostnice, pa še kaj

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #869 : 25 November 2011, 10:14:52
Meni je nadvse zanimivo, kako izdelana mnenja o Orijenu imajo tisti, ki z njim niso nikoli hranili svojih psov. Me prav zanima, na osnovi česa so si ga osnovali?

Z Orijenom že več let hranim tri psice, vse tri sterilizirane. Dve majhne pasme in srednjo veliko mešanko. Tamali psici nista bogve kako aktivni, ta velika pa je aktivnejša. Vse tri so popolnoma zdrave, živahne, z lepim zobovjem in dlako. Z Orijenom tudi lažje kontroliram telesno težo kot s hranami, kjer je prevladujejo ogljikovi hidrati. V resnici je bil to razlog, da sem prešla na Orijen, saj najstarejše male psice nikakor nisem mogla več shujšat, ko je jedla hrano z visokim odstotkom ogljikovih hidratov. Poleg tega je bila nenehno lačna. Zdaj dobi količinsko manj hrane kot prej, je sita in fit. Za njeno starost (9 let) je v odlični kondiciji, boljši kot pred nekaj leti na drugih hranah.

Res je, da je treba hraniti vsakemu psu primerno, ampak je pa tudi pametno deliti svoje izkušnje tam, kjer jih imaš, ne pa pamet solit z nečim, kar nisi sprobal. ;)

Poleg tega, a tisti, ki hranijo s surovim mesom, pa ne hranijo visoko beljakovinsko?