Orijen

ABBY LABRADOR · 358052

Spletna trgovina Repek

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
  • www.repek.si
Odgovori #930 : 25 Julij 2012, 14:41:08
Pozdravljeni!

Tudi v spletni trgovini Repek lahko kupite Orijen! Naš naslov www.repek.si:-[

Dostava po Ljubljani, Kranju in njuni bližnji okolici je osebna in brezplačna, v ostale regije pa preko dostavne službe GLS!

Vaš REPEK


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #931 : 17 Avgust 2012, 03:09:25
Imamo 3 nova prodajna mesta:

- spletna trgovina Kosovirjeva tržnica: http://www.kosovir.com/

- Ljubljana: Veterina Mačja Hiša, Bernekerjeva 43, 1000 Ljubljana: Tel.: 05 9050 630, GSM: 070 287 888
  Delovni čas: PON - PET: 8.00 - 20.00, SOB: 8.00 - 13.00
  http://www.macjahisa-vet.si/

- Velenje: TRGOVINA ORBIS, Foitova 6, 3320 Velenje: Tel.: 03 897 48 10,
  http://orbis-velenje.webs.com/index.html


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #932 : 18 Avgust 2012, 16:48:40
Mi smo zdaj že kar nekaj časa z vsemi tremi psi na Acani, okuse malo menjavamo - dva sta trenutno na Light and Fit (par tednov me ni doma pa katastrofa :P). V glavnem, ni nobenih težav. Bi pa zdej v obdobju, ko ovčarka intenzivno plava (poleg vseh ostalih aktivnosti), rabila nekaj malo močnejšega - ona je edina, ki je bila tistih par tednov z mano pa je domači niso uspeli poredit. Trenutno je na Acani Adult, zraven dodajam malo ToTW, ker mi je Adulta enkrat zmanjkalo pa je bilo treba hitro nekaj kupit. Če samo povečam dozo, mi pač več poserje, po mojem enostavno rabi močnejšo hrano, ker res veliko pokuri. Tako da sem razmišljala, če bi zdaj čez poletje probali kak Orijen. Kaj se priporoča? Sport & Agility? Regional red? Se dobi kaj od tega na Obali?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #933 : 18 Avgust 2012, 17:35:33
Jaz dajem zdej cez poletje 6fish, ravno zato ker veliko plavata - pokurita vec + ribe poskrbijo, da se dlaka ne unici.

battito animale


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #934 : 18 Avgust 2012, 19:40:57
Moja tudi na adult Orijenu pri večji količini samo več kaka. Prej se mi zredi na briketih z žitaricami, sploh kakšna agility varianta.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #935 : 18 Avgust 2012, 19:53:29
Lilit: na ribo nisem niti pomislila, ker je pri Acani med najbolj "švoh" okusi, pri Orijenu pa vidim, da ni tako. Tudi to je torej opcija :)

vidim pa da sem sicer vse pobrkljala, Sport and Agility je formula Acane, ne Orijena. No, v principu mi je vseeno, katero od dveh dobi, iščem torej nasvet, katero formulo se svetuje za že tako aktivnega psa v obdobju še bolj intenzivnega gibanja in če se jo dobi na Obali ali je treba naročit prek neta :)



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #936 : 18 Avgust 2012, 22:22:56
Jaz mojega že od začetka (cca. 1 leto) hranim z orijen, pa me samo zanima... ali vašim psom smrdi kakec, Noxu smrdi pomoje zelo, imava pa 6fish. Sicer em to ne moti, ampak je včasih kej neprijetno, pač malo sem radovedna :)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #937 : 20 Avgust 2012, 12:40:46
Xara, kot si že sama ugotovila, Acana Sport & Agility ali Orijen 6 Fish, če iščeš kaj bolj kaloričnega. Na obali nimamo prodajnega mesta, najbližje prodajno mesto je Sežana, duga opcija so spletne trgovine.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #938 : 20 Avgust 2012, 12:41:43
Jaz mojega že od začetka (cca. 1 leto) hranim z orijen, pa me samo zanima... ali vašim psom smrdi kakec, Noxu smrdi pomoje zelo, imava pa 6fish. Sicer em to ne moti, ampak je včasih kej neprijetno, pač malo sem radovedna :)

Povsem normalno glede na tip prebave, ki so ima pes.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 21 Avgust 2012, 09:40:13
še dobro, da imamo pasji.net :) sem izbrala Regional Red, po energijski vrednosti in količini beljakovin in maščob je tako kot 6 fish, bom poročala, kako se nam obnese. Hvala vse za nasvete!



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #940 : 28 Avgust 2012, 13:33:16
Orijen ima klub vzrediteljev?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #941 : 08 Oktober 2012, 12:23:00
Vsem s širšega področja Nove Gorice sporočam, da bosta Orijen in Acana od petka naprej dobavljiva tudi v trgovini:

ZOO BOUTIQUE,
Vojkova 6a,
SOLKAN,
tel.št.05/33 00 130


Do srede imate čas, da jim sporočite svoje posebne želje, da jih bodo dodali k naročilu.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #942 : 13 Oktober 2012, 13:22:09
Imam eno vprašanje...

Torej, a se po Orijenu pes kaj zredi? Probavamo zdaj že ene šeste brikete, pa ni variante da Easyja kakorkoli zredim, razen če dobiva res ogromne količine briketov na dan. Mišic ima dosti, ampak po rebrih pa res samo kožo, zgleda ravno tako kot da ga stradam  :'( In iščem (še vedno) nekaj da dobi kakšen kg in kak mm med kostmi in kožo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #943 : 13 Oktober 2012, 14:26:42
Gustav bolj nic..
Pri 38-39 kilah dobiva tri skodelice na dan, kar nanese dobrih 450 gramov, tako da hranim malo vec kot na pise na tabeli.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #944 : 13 Oktober 2012, 15:00:13
Imam eno vprašanje...

Torej, a se po Orijenu pes kaj zredi? Probavamo zdaj že ene šeste brikete, pa ni variante da Easyja kakorkoli zredim, razen če dobiva res ogromne količine briketov na dan. Mišic ima dosti, ampak po rebrih pa res samo kožo, zgleda ravno tako kot da ga stradam  :'( In iščem (še vedno) nekaj da dobi kakšen kg in kak mm med kostmi in kožo.

Ne. Moja samo več kaka, če povečam količino, zredi se ne. Enkrat, ko sem jo načrtno želela porediti, sem kupila Dog club elite sport in se je kar lepo poredila. Mogoče bi se splačalo pogledati za sport & agility variantami hrane.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #945 : 13 Oktober 2012, 15:06:01
Probala sem vse skoraj, od močnih do švohnej hran in ni sploh nekega napredka. Gor dobi samo če dobi 700+ gramov hrane, kar je pa za moj okus definitivno preveč.

Dog club elite pa mislim da sploh ni več za dobit...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #946 : 13 Oktober 2012, 23:07:30
Naš je dolgo spominjal na taboriščnika, požrl pa vola in pol. Zdaj je boljše ( marca je imel 5 let ), ampak mu kar redno dodajam kaj briketom, od mineštrce, do mesa,....
Dobi pa cca 500 g briketov na dan + priboljške.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #947 : 17 Oktober 2012, 13:51:34
Macika, z Orijenom uspešno zredijo psa tisti, ki mu kaj dodajo v obliki ogljikovih hidratov, ki povzročijo nalaganje telesne maščobe. Od naših izdelkov bi rekla, da imaš dve opciji. Ali Acana Sport&Agility ali pa, da Orijenu dodaš ogljikove hidrate, se pravi daš normalno količino briketov, pa cca volumensko gledano pol toliko OH.


Petraaa

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #948 : 14 November 2012, 18:06:06
Ojla,
Z mojim pesjanom-madzarska vizla sva kupila orijen puppy letos julija v trgovini 4tacke na bledu bila sva zelo zadovoljna prebava vse super, briketi so bili voljni in temno rjavi sedaj pa sva narocila orijen puppy na spletni trgovini zoorex in v vreci so bili popolnoma drugacni briketi-svetlo rjavi, suhi na otip...govorila pa sem tudi z kolegom ki hrani psa z orijen 6fish in sva primerjala brikete in ugotovila da so popolnoma enaki po velikosti, barvi, okusu...kako je to mogoče?? Vse skupaj se mi zdi malce sumljivo, kaj se dogaja z orijenom v SLO? Če bi šlo za novo spremenjeno formulo bi to verjetno kje pisalo??



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #949 : 15 November 2012, 13:57:08
6 Fish in Orijen Puppy ne bi smela izgledati enako. Prosim, če mi vse skupaj napišete na mail: [email protected].  Upam, da imate vrečo še in da je niste vrgli stran.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #950 : 15 November 2012, 13:57:30
Vsem s področja Slovenske Bistrice sporočam, da lahko hrano po novem kupijo v Veterinarski Bolnici Slovenska Bistrica. Zaenkrat sta na voljo Orijen in Acana grain-free, glede na vaše povpraševanje pa bodo okrepili ponudbo.

Kje jih najdete?
 
Veterinarska bolnica Slovenska Bistrica d.o.o.
Trgovska ulica 1
2310 Slovenska Bistrica

Telefon:
02 / 805 00 30

http://www.vbsb.si/


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #951 : 15 Januar 2013, 14:33:50
Ne vem, če sem sploh že kdaj objavila :-[ , ampak imamo tudi slovensko spletno stran za Orijen:  http://orijen.si/, na kateri najdete opise vseh hran in seznam vseh prodajnih mest.


Imamo tudi še eno prodajno mesto v centru Brežic in sicer:
VetBM ambulanta za male živali, d.o.o
Cesta prvih borcev 20
Brežice


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #952 : 15 Januar 2013, 19:23:36
Urška a imate mogoce v planu uvoz teh freeze dried priboljskov? Pa ce slucajno ves, kaj je fora te freeze dried hrane (razen boljsega nacina predelave in posledicno se boljse kvalitete)? Kolikor sem na hitro prebrala naj bi se pa pripravljala tako, da dodas vodo?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #953 : 16 Januar 2013, 00:36:06
Ovcka, Champion je jeseni 2011 kupil kanadsko največjo in najmodernejšo "kuhinjo" za pripravo hrane s postopkom sušenja z zamrzovanjem. Ko bodo hrana in priboljški na voljo za Evropo, bomo imeli tudi pri nas. Mislim, da bom po naslednjem tednu imela točne informacije kako in kaj. Obeta se nam tudi sprememba na Orijenu, prihaja Orijen Whole Prey.


Sušenje z zamrzovanjem je poseben postopek. Poseben je zato, ker je edini postopek, ki omogoča "konzerviranje" hrane brez kuhanja in brez dodajanja kemičnih konzervansov.  Postopek poteka tako, da se hrano (recimo kos mesa) najprej zamrzne, nato pa se iz hrane izloči vodo na način, da le ta s pomočjo podtlaka preide iz trdnega direktno v plinasto stanje (sublimacija). Ker se iz hrane izloči samo voda, ostane vse ostalo točno tam, kjer mora biti, v hrani in v nespremenjeni obliki.

Priboljške se bo hranilo suhe, kakšne velikosti točno so, še nisem imela priložnost videti, hrana pa bo v obliki medaljončkov, katerim se bo dodalo toplo vodo. Toliko zaenkrat  ;)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #954 : 16 Januar 2013, 00:57:33
HUDA CENA!

- 20 % v spletni trgovinici Kosovirjeva trznica.

Orijen Regional Red, 13,5 kg
(rok uporabe 23. 1. 2013)



-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #955 : 17 April 2013, 01:40:47
Po manjšem premoru nekaj dobrodošlih novosti.

Prihaja ORIJEN WHOLE PREY, nova formula Orijena, ki bo zamenjala trenutno obstoječo. Prepoznali jo boste po novem, poenotenem izgledu pakiranja, kjer so jasno razložene vse prednost novega izdelka.



1. Lastnosti nove formule celega plena
Mesne setavine sestavljene kot elementi celega plena in s tem dramatično znižana potreba po sintetičnih dodatkih:
80% mesa: bogastvo aminokislin brez sintetičnih dodatkov
15% mesa notranjih organov: jetra, srce in vampi predstavljajo hranljiv vir vitaminov in mineralov
5% prebavljivih kosti: kosti, kostni mozeg in hrustančevina priskrbijo organizmu ključne minerale brez uporabe dodatkov

2. SVEŽE regionalne mesne sestavine: do 50%
Orijen vsebuje do 50% mesa iz prerijskih kmetij, perutnine, ki ni iz baterijske reje, jajc iz gnezda in v naravi ujetih rib, ki so dnevno dostavljeni iz regije.

3. Mesne sestavine: TOP 10 sestavin
Orijen WHOLE PREY sestavlja TOP 10-15 sestavin, ki so proizvedene iz mesa prerijskih kmetij, perutnine in jajc, ki niso iz baterijske reje in iz v naravi ujetih rib, vse sestavine pa so primerne za prehrano ljudi:
- Puppy, Puppy Large, Adult dog - TOP 15
- 6 Fish za pse: TOP 12
- Regional red: TOP 17
- Senior: TOP 14
- Cat & Kitten: TOP 14
- 6 Fish za mačke: TOP 11

4. Zmanjšan glikemični odziv: odstranjen krompir
Za spodbudo optimalne fizične pripravljenosti so ogljikovi hidrati omejeni na nizko-glikemično regionalno pridelano sadje in zelenjavo, ki zmanjšujeta glikemično odziv.

5. Nove sestavine: sveže in regionalne
Sveže meso notranjih organov, vključujoč jetra in vampe, dodano vsem Orijenovim hranam
Jajca iz gnezda dostavljena sveža iz Hutteritskih kmetij
Sadje in jagodičevje iz Britanske Kolumbije- dolina Okanagan. Jam, buče, špinača in korenje iz lokalnih prerijskih kmetij, vse dostavljeno sveže.

6. BREZ SINTETIČNIH AMINOKISLIN
ORIJEN ne vsebuje med sestavo L-Lizin, holin klorid, tiamin mononitrat, biotin, pirodiksin hidroklorid, tavrin ali L-karnitin, kateri so vsi prisotni v konvencionalnih hranah za hišne ljubljence zaradi nezadostne vsebnosti svežega mesa.
Prav tako kot beljakovine, so tudi maščobe v naših hranah v veliki večini prisotne v naravni obliki in ne kot dodatek. Enako velja za večino vitaminov in rudninskih snovi, za glukozamin in hondroitin. Vse najdemo v hranah, ampak so prisotni v samih sestavinah v naravni, organizmu najbolj dostopni obliki in ne kot sintetični dodatek.



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 17 April 2013, 13:09:01
Kdaj bo na voljo v trgovinah? Zanima me predvsem za Aro Kranj.



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #957 : 17 April 2013, 14:56:42
Tole izgleda ful dobro. Bo cena ostala ista?  :)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #958 : 17 April 2013, 16:56:04
Regionalne mesne sestavine pomeni, da hrana, ki je v prodaji pri nas, vsebuje sestavine iz naše regije, če sem prav razumel?

Prosil bi še za pojasnilo, kaj je to glikemični odziv? Glikemični indeks in glikemična obremenitev sta mi sicer znana, za ta termin pa prvič slišim


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #959 : 17 April 2013, 17:53:02
Hrana bo prihajala k nam postopoma, kot vedno do sedaj, računamo, da bo menjava končana v dveh do treh mesecih. Menjava je žal povezana tudi z rastjo cen, katera je posledica rasti cen beljakovin na svetovnem trgu. Kdaj bo nova hrana na voljo je odvisno od zaloge posamezne trgovine in od tega, kako hitro se bodo okusi menjali pri nas.

Weaver, sicer provokacija, ampak samo tokrat odgovarjam. Ne, narobe si razumel, kanadska hrana, kanadske sestavine.
Kaj je glikemični odziv? Je merilo učinka hrane na krvni sladkor. Hrane s hitrejšo stopnjo prebave in absorpcije ogljikovih hidratov povzročijo, da se krvni sladkor dvigne hitreje v primerjavi s tistimi z nižjim glikemičnim odzivom, pri katerih se sladkor počasi sprošča v kri, kar je pomembno pri obvladovanju diabetesa.