Orijen

ABBY LABRADOR · 357066

Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #990 : 18 December 2013, 18:24:03
Kakšna pa je cena?

Trenutno pri nas 199 danskih kron (~30€) za 454 gramsko vrecko kot intro cena. Original cena naj bi bila 299kr (~40€). Koliko je v Slo, ne vem.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #991 : 18 December 2013, 18:26:08
454g pa zadostuje za koliko casa oz. kaksno tezo?

battito animale


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #992 : 18 December 2013, 18:38:24
Uh, odvisno. Nas uvoznik priporoca 2% telesne teze (7 medaljonov za 30 kg psa). Uradna tabela 4% (15 medaljonov za 30 kg psa)
V vreci se mi zdi, tukaj me ne za besedo drzat ker res ne vem ali je podatek za Orijen ali za eno drugo vrsto zmrznjenckov ki sem jo gledala, 30 medaljonov. Tu bo Urska vedela vec povedat.

Za mickenega psa se mi zdi tole super, ce se ti ne da s surovim packat. Za mojega, ki tehta 40 kilc (in vsaj ene tri premalo) in ko je na surovem rabi 3-4%, se nikakor ne izide.  :-\




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #993 : 19 December 2013, 03:54:12
Zaenkrat še ne znam povedati kako dolgo traja en paket za enega psa, ker na psici ne morem stestirati (ne morem trenutno menjati načina hranjenja). Preračunala sem, da bi moja 28 kg psica potrebovala 7-8 medaljonov. Kar sem stestirala je, da sem dodala toliko, kot dam konzerve (količinsko), pa sem po 3 dneh že opazila, da dajem preveč, tako, da se bom nagibala k spodnjim vrednostim za svojo zelo aktivno psico. Nameravam stestirati, ko bom lahko.

V 454 g pakiranju je 30 medaljonov, Pri nas bo cena za Original cca 30 €, ostali dve različici cca 5 € več, cena se ne bo spreminjala.

SunnyBean, za vzreditelje zaenkrat nimamo še ničesar, razmišljamo pa v tej smeri.


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #994 : 19 December 2013, 13:08:48
Zanimivo, kako količino bi pa dobil 10kg pes?:) tako informativno, bomo stestirali čeprav smo več al manj na surovem:)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #995 : 20 December 2013, 15:03:11
4 medaljone.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #996 : 22 December 2013, 05:27:36
Na zadnjih dveh straneh decembrske številke revije Moj pes najdete moj prvi članek o prehrani psov. V januarski številki sledi nadaljevanje.  :)


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #997 : 22 December 2013, 20:59:28
Kje pa se dobi ta Orijen Freeze Dried hrana :-[ ? Sem gledala malo po spletnih trgovinah pa nisem našla,našla sem samo priboljške. Sicer imamo pri nas Taste of the wild,ampak bi mogoče lahko kombinirali TOTW in Orijen.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #998 : 06 Januar 2014, 23:37:52
A je že na voljo v Slo oziroma v Evropi, ker jaz ne najdem....  :-\

Bulldogs... And nothing else...


anck

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #999 : 26 Februar 2014, 11:33:54
http://www.hov-hov.si/index.php/ACANA/ACANA-Puppy-Junior/flypage.tpl.html
http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/acana/classic/291619
ne vem, če lahko prilepim linke, če naj jih ne bi se že vnaprej opravičujem!
Sem opazila, da so si vrednosti glukozamina na eni in na drugi spletni strani različne, pa me zanima koliko je dejanska vrednost? Trenutno nimam nobene vrece Acane doma, imam Orijen pa bom verjetno zamenjala...



prepozno ugotovila, da sem avtomatsko kliknila temo Orijen, pa ne morem več zbrisati posta....



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1000 : 26 Februar 2014, 12:02:42
Pravilno je na hov-hov.si.

http://www.acana.com/products/classics/puppy-junior/

Morda ima zoohit na zalogi še staro recepturo? Jaz sicer vpliva na to, kje ljudje kupujejo hrano, nimam. Me pa glede reklamacij izdelkov praviloma kontaktirajo ljudje, ki so hrano naročili preko spleta v tujini, dobili pa vreče, v katerih je ogromna količina zdrobljenih briketov, pakiranje izgleda kot da ga je povozil tovornjak, ali pa gre za blago s krajšim rokom uporabe. Določene spletne prodajalne kontaktirajo vse evropske distributerje in odkupujejo izdelke s slabšim rokom ali znižane artikle, kot posledico poškodb med transportom. Vi pa jih kupite brez da bi vedeli, da izdelek ni brezhiben. Premislek o lokaciji nakupa zato ni odveč.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1001 : 26 Februar 2014, 12:51:01
Morda ima zoohit na zalogi še staro recepturo? Jaz sicer vpliva na to, kje ljudje kupujejo hrano, nimam. Me pa glede reklamacij izdelkov praviloma kontaktirajo ljudje, ki so hrano naročili preko spleta v tujini, dobili pa vreče, v katerih je ogromna količina zdrobljenih briketov, pakiranje izgleda kot da ga je povozil tovornjak, ali pa gre za blago s krajšim rokom uporabe. Določene spletne prodajalne kontaktirajo vse evropske distributerje in odkupujejo izdelke s slabšim rokom ali znižane artikle, kot posledico poškodb med transportom. Vi pa jih kupite brez da bi vedeli, da izdelek ni brezhiben. Premislek o lokaciji nakupa zato ni odveč.
No to za Zoohit ne velja, naročam Orijen Senior iz Češkega Zoohita že par mesecev in nikoli ni bilo problemov, vreče pa vedno pridejo vakumsko pakirane, brez zraka. Prav tako imajo novo recepturo, ne staro, če bi imeli staro je ne bi naročala, ker ima po stari recepturi psica probleme, novo pa naročam prav zato, ker v njej ni krompirja in je to prva briketirana hrana, ki ji ne povzroča gljivic. Poleg tega je na Češkem Zoohitu hrana kar nekaj € cenejša, kot pri nas.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1002 : 26 Februar 2014, 15:35:54
Šapa, če bi ti videla kaj vse je že prišlo iz češkega zoohita... :-\


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1003 : 26 Februar 2014, 17:01:07
Šapa, če bi ti videla kaj vse je že prišlo iz češkega zoohita... :-\
Kaj? Naročam vsak mesec že leto in pol za vsaj 300-400€ robe za vse vrste živali, od psov, do mačk, do ptic, občasno glodalcev in celo nekaj teraristike dokler so jo še imeli (naročam za celo familijo, ker se cenovno splača). Nikoli niti najmanjšega problema, niti z dostavo, niti s kvaliteto produktov. Pa sem pred Orijenom kar nekaj časa naročala tudi Acano. Dopuščam seveda možnost, da je kdo imel slabe izkušnje, se zgodi, samo jaz jih do zdaj nikoli nisem imela in se mi zdi tole ustrahovanje ljudi glede naročanja iz tujine rahlo mimo.  ::)



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #1004 : 26 Februar 2014, 20:19:42
Tudi mi naročamo iz tujine, pet evrov je pet evrov, pa ne naročamo malo! Pri nas si malo preveč privoščijo, hvala lepa, raje naročim drugje, pa še poštnine ni! Pa skoz so neke akcije in darilca.



dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #1005 : 26 Februar 2014, 20:42:32
Jaz sem tudi naročila iz tujine in precej prišparala. Če gledam, da imam 15-18kg hrane za en mesec, se mi ZELO pozna.



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #1006 : 26 Februar 2014, 22:05:54
Kaj? Naročam vsak mesec že leto in pol za vsaj 300-400€ robe za vse vrste živali, od psov, do mačk, do ptic, občasno glodalcev in celo nekaj teraristike dokler so jo še imeli (naročam za celo familijo, ker se cenovno splača). Nikoli niti najmanjšega problema, niti z dostavo, niti s kvaliteto produktov. Pa sem pred Orijenom kar nekaj časa naročala tudi Acano. Dopuščam seveda možnost, da je kdo imel slabe izkušnje, se zgodi, samo jaz jih do zdaj nikoli nisem imela in se mi zdi tole ustrahovanje ljudi glede naročanja iz tujine rahlo mimo.  ::)
Tudi jaz imam že nekaj let z zoohitom take pozitivne izkušnje kot Šapa.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1007 : 07 Marec 2014, 01:18:30
Kaj? Naročam vsak mesec že leto in pol za vsaj 300-400€ robe za vse vrste živali, od psov, do mačk, do ptic, občasno glodalcev in celo nekaj teraristike dokler so jo še imeli (naročam za celo familijo, ker se cenovno splača). Nikoli niti najmanjšega problema, niti z dostavo, niti s kvaliteto produktov. Pa sem pred Orijenom kar nekaj časa naročala tudi Acano. Dopuščam seveda možnost, da je kdo imel slabe izkušnje, se zgodi, samo jaz jih do zdaj nikoli nisem imela in se mi zdi tole ustrahovanje ljudi glede naročanja iz tujine rahlo mimo.  ::)

Iz zoo.... sem do edaj videla že nekaj vreč, v katerih je bilo na dnu vreče za nekaj cm na debelo (kakšnih 10 lončkov) zdrobljenih briketov (prah), vreče z izbrisano LOT številko in podobni štosi. Stranke so jih skušale zamenjati pri nas, ko smo zahtevali račune in jih nismo mogli dobiti pa so nam šele povedali, da niso kupljene pri nas. Verjamem, da imaš sama pozitivne izkušnje. Povem pa, da jih vsi nimajo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1008 : 07 Marec 2014, 10:58:25
Glede na to kako velik je zooplus, bi bil že skoraj čudež, da bi bili vsi zadovoljni. + nekaj je vseeno riziko transporta. Vsaka firma/trgovina ima kupce s slabimi izkušnjami. Dokler je takih malo, ni treba delat panike.
Nekaj slabih vreč v primerjavi z milijoni dobrimi?  Riziko, ki bi ga jaz brez problema prenesla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #1009 : 08 Marec 2014, 17:18:18
No, je pa kar precej neprofesionalno, da se reklamira neko hrano, ki naj bi bila pri nas že pred tremi meseci, potem pa vse skupaj kar ponikne. Razumem, da ni vse v rokah uvoznika, pa vendar je resnica vedno najbolj cenjena, četudi ni vse po naših željah. Kupci pa tudi nismo neumni. (Čeprav se uvozniku očitno tako zdi.)

Lep pozdrav!

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1010 : 10 Marec 2014, 16:50:48
Za to je pa kriva moja lenoba, hrana je, deklaracije so pa še na mojem računalniku  :-[


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1011 : 15 Maj 2014, 12:16:55
Hrana Orijen Freeze Dried je na voljo  :) , prav tako vas na prodajnih mestih ob nakupu večjih pakirnj Orijena in Acane čaka presenečenje - Orijen Freeze Dried priboljški.


klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #1012 : 30 Maj 2014, 10:07:18
Jst največkrat pasjo hrano kupujem pri podjetju ZooRex in pa Zverina. Prilagam še nekaj linkov, kjer se lahko najde http://www.zoorex.si/psi/hrana-za-pse in pa posebej za orijen hrano http://www.zverina.si/orijen ter http://www.zoorex.si/psi/hrana-za-pse/briketi-za-pse/orijen.
Mi je predvsem všeč to, da imajo veliko ponudbo različne hrane.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #1013 : 03 Junij 2014, 18:58:39
Hej,

mene zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s hranjenjem mladičev velikih pasem z Orijen briketi (za mladiče velikih pasem)? Glede na to, da moja psica zelo dobro prenaša hrano, bi rada tudi mladičke hranila z isto znamko. Skeptična sem samo zaradi velike vsebnosti beljakovin, ker bojda ni priporočljiva za odraščajoče mladiče velikih pasem (mislim, da je predvsem na sklepe in okostje mišljeno)? Koliko je tu sploh resnice... sicer sama ne vidim nikakršne povezave, kako bi lahko beljakovine vplivale na razvoj skeleta, ampak vseeno raje vprašam.


lp, Urška

Dogs are best friends ever!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1014 : 06 Junij 2014, 21:28:54
Po povratnih informacijah sodeč se Orijen Puppy Large Breed zelo dobro obnese pri mladičih velikih pasem. Urbani miti o preveliki količini beljakovin za rast velikih pasem ne držijo. Več informacij o tem si lahko preberete na http://championpetfoods.com/library/  :)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1015 : 24 Julij 2014, 16:56:37
Orijen lahko sedaj kupite tudi v Pasji pekarni Tačka v Sevnici.

https://www.facebook.com/pasja.pekarna.tacka

Naslov : Trg svobode 40, 8290 Sevnica

Delovnik : Pon-Pet: 13h-17h
                Sob: 8h-12h


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1016 : 25 Julij 2014, 11:06:51


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1017 : 04 September 2014, 19:20:46
Orijen je sedaj dobavljiv v trgovinah Premium Pet v Žalcu, Celju, Ptuju in kot do sedaj tudi v Mariboru-Tabor. Trgovine se nahajajo v Mercator centrih.
http://www.premiumpet.si/si/content/6-nase-trgovine


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1018 : 16 December 2014, 14:30:10
Če koga mogoče zanima, prodam original zapakirano hrano Orijen, 13kg
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=14270.0

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10