CFA mačja razstava 3. in 4. decembra 2005 v Ljubljani

puppa · 28432

puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Društvo Mačji svet bo svojo prvo CFA razstavo organiziralo 3. in 4. decembra 2005 v Ljubljani

v Športni dvorani Pedagoške fakultete (Kardeljeva ploščad 16)

6 AB ringov+ 2 ringa za veterane + Junior Showmanship

Specialka pasme devonski reks v vseh 6 ringih

prisoten bo profesionalen fotograf za mačke Oliver Graf

Sodniki:
Liz Watson (AB) - Michigan, ZDA
Jan Rogers (AB) - Teksas, ZDA
Barbara Sumner (AB) - Florida, ZDA
Michael Schleissner (AB - Guest Judge) - Nemčija
George Cherrie (AB) - Nizozemska
Arie Groenewegen (AB) - Nizozemska

Več informacij najdete na internetni strani mačjega sveta: www.mačji-svet.org

povezava na koledar, ninci



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1 : 12 November 2005, 15:51:55
Kdo gre?

Nota, a greš s svojimi lepoticami?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 12 November 2005, 20:11:45
Jaz verjetno pridem :) glede na to, da je blizu.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #3 : 12 November 2005, 22:21:56
Jaz verjetno pridem :) glede na to, da je blizu.

Mi bomo imeli svoj razstavni prostor tam, tako da se verjetno vidimo. :)



Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 13 November 2005, 16:59:15
Puppa - ne vem še.
Ni odvisno samo od mene. Iimam mačkona, ki lahko v dveh dneh odvrže vso dlako in potem .. je konec razstavljanja.
Razmišljam že v to smer, malo časa za odločitev še imam.
Vsekakor pa bi si želela razstavljene mačke ogledati, tako da vsaj obisk in ogled planiram.


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #5 : 27 November 2005, 10:24:32
Jaz bi tud šla  ;D , sam je Ljubljana malo daleč za starše..mogoč bom lahko prepričala..
Včeraj so nekaj tudi govorili v oddaji O živalih (Sožitja) o tej razstavi, so omenili, da se bodo nepasemske mačke tudi razstavljale  ???

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 27 November 2005, 14:32:17
o kul mogoče pridemo

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 27 November 2005, 15:13:48
Na večini mačjih razstavah, ki jih prirejajo različne mačje organizacije, pa naj bo to FIFe, CFA, TICA, WCF, ... lahko v posebnem tekmovalnem razredu tekmujejo tudi nepasemske mačke - torej navadne domače muce ali  mešanke.

To je tako imenovani Razred domačih mačk .
Glede na to, da v tem razredu skupaj tekmujejo mačke zelo različnega videza, za njih ni predpisanega standarda, sodniki pa ocenjujejo prijaznost, komunikativnost, urejenost, simpatičnost.

Na razstavah se običajno pojavi 5 in 10 domačih mačk, kar je škoda,  saj bi jih res lahko bilo več. Tako organizatorji, pa tudi sopdniki so jih vedno zelo veseli.

Torej - četudi se doma ne sprehaja pasemska mačka, se jo lahko razstavlja.
Naslednja razstava (po pravilih FIFe) bo 11/12. februarja 2006 v Ljubljani, torej je časa dovolj, da se odločite in jo pripravite na razstavo  ;D ;D



 


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #8 : 27 November 2005, 16:11:41
sodniki pa ocenjujejo prijaznost, komunikativnost, urejenost, simpatičnost.

Glede tega bi znal bit problem pri mojem ja..prijaznost  ;D , če to kaže s kremplji in zobmi, zakaj pa ne  ;D ;D ne saj zna bit prijazno prijazen tud (ko vidi hrano ::) :P)
Mogoče, ko bo malo starejši, sedaj je še preveč igriv (6 mesecev)  :D

Se mi zdi pa fajn, da dobijo tud takšne muce priložnost...

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #9 : 30 November 2005, 15:16:37
Madoniš, punce...

tale mačja razstava pa ni kar tako. Sodniška lista je boljša kot za pasje razstave. Jaz mačke v Ljubljani nimam imamo pa jih pri nas doma v Avstriji ene 15 kom. Ampak jaz vseeno pridem na tole razstavo. Malo pogledat mačje lepotce, na klepet z mojo mariborsko sosedo iz št 26 ;) in pa po Zorovo rutko, če bosta prišla še Črt in Nina.

Se vidimo, Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 01 December 2005, 10:12:10
če bosta prišla še Črt in Nina.


nina ima delavni vikend, delam tako soboto kot nedeljo, kdaj končam pa se mi niti sanja ne (inventura :-\). Tako da... mene res po vsej verjetnosti ne bo, razen če bomo ekspresno hitri in bomo vse opravili v enem dnevu, kar je pa skoraj nemogoče :-\ ::)

Lp nina



ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 December 2005, 11:07:05
Tudi jaz bi rada vse »macjeljubce« v svojem imenu povabila na tole razstavo... vse kaze da bomo tam prav vsi, ki se trudimo polepsati tem zverinicam zivljenje. Stojnice bodo imeli tako macji svet, Repek, dzzz Ljubljana... in seveda en kup forumovcev... Se mi mocno zdi, da bo tole se zabavno!

Po pravici povedano bi prav rade volje spoznala se koga od forumovcev, s katerim sem bila do sedaj le na telefonski ali internetni vezi in jih poznam samo po nicku...

Da pa sploh ne omenjam mucic, ki bodo tam tudi na ogled in bodo tako upale, da najdejo svoj novi dom...

Lp in upam da se vidimo!

:) ostrzka



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 01 December 2005, 14:33:33
Jaz po vsej verjetnosti pridem en dan pogledat :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #13 : 01 December 2005, 17:25:04
No ... kot je že nina povedala ... je njen obisk razstave pod vprašajem ... ampak bom se pa jaz sigurno kaj oglasil na razstavi, skoraj 100% bo to v nedeljo ... približno ob kateri uri pa zdajle še ne vem povedati :) Sporočim ko bom vedel.

LP, Črt



katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 01 December 2005, 18:07:00
No nas pa 100% ne bo, ker jaz ležim v postelji z angino  :( v nedeljo mamo pa eno pomembno kosilo (Katya ma rojstni dan kmal-me že v križu špika  ;) )no tako, da na veliko žalost ne moremo it pogledat teh lepotičk...pa kdaj drugič. Sej boste tisti, ki boste tam kaj poslikali  ;D  ;D  ;D

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #15 : 01 December 2005, 18:35:35
Tudi jaz bi rada vse »macjeljubce« v svojem imenu povabila na tole razstavo... vse kaze da bomo tam prav vsi, ki se trudimo polepsati tem zverinicam zivljenje. Stojnice bodo imeli tako macji svet, Repek, dzzz Ljubljana... in seveda en kup forumovcev... Se mi mocno zdi, da bo tole se zabavno!

Lp in upam da se vidimo!

:) ostrzka

No, stojnico bomo imeli tudi mi, tako da se vidimo tam. Poleg hrane za muce bomo imeli se razlicne posteljice in igraco za muce. Lps



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #16 : 02 December 2005, 08:24:24
O.K. Črt. Predvidevam, da mi boš dopoldan poslal sms in da se dobiva pri puppini stojnici.
Je ravno po tv napoved za jutrišnjo razstavo. So povedali, da bodo prišli mačkoni iz Belgije, Nemčije, Nizozemske...torej bo mednarodna udeležba. Glede na sodniško listo se sploh ne čudim.
Se vidimo v nedeljo.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #17 : 02 December 2005, 10:50:14
Ker mene (spet) ne bo bi prosla kako fotko sibirk, norvežank pa ragdollk če se seveda kakšna izmed teh prikaže in vam ne bo manjkalo časa... Uglavnem nuje ni bi pa bila zelo vesela. Pa lepo se mejte in si fajn napasite oči a mačjih lepoticah!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nota

  • *
    • Prispevkov: 219
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 02 December 2005, 13:48:03
Neyka - sibirk žal  ne bo, norvežank ne bo, maine coonov ne bo .. bodo pa ragdolke od Tine Testen (vzrejališče SI*Luxus)  :).
Za videti norvežanke, morda morda kako sibirko, bo treba počakati na februarsko razstavo. 

MIŠA - v Sloveniji zaenkrat še ni CFA sodnikov, zato se jih je seveda povabilo iz ostalih evropskih držav in Amerike.
Imamo pa Slovenci že 5 zelo dobrih in zelo cenjenih sodnikov (gospo Tatjano Malgaj, gospo Tatjano Brce Matjašič, go Vanjo Knez, dr.vet.med, gospo Mojco Vando Godek in gospodično Theo Friškovec), ki imajo licenco sodnikov za ocenjevanje na FIFe razstavah in opravljajo svojo sodniško funkcijo na domačih predvsem pa na tujih razstavah. O njihovi kvaliteti govori že ta podatek, da so vabljeni na ocenjevanje mačk na najbolj prestižno razstavo letno - to je WORLD CAT SHOW.

BTW - tako sodniki, ki so si svojo licenco pridobili pri šolanju v CFA organizaciji ali TICA ali FIFe, lahko pod določenimi pogoji ocenjujejo mačke tudi izven svoje zveze. Tako lahko naprimer CFA sodnik ocenjuje na FIFe razstavi ali FIFe sopdnik na CFA razstavi.





zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 02 December 2005, 19:34:17
Kdaj pa se začne? Pa do kdaj traja?
Jaz pridem jutri, ker gremo v nedeljo k babici. Se vidimo ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #20 : 02 December 2005, 20:37:09
Kdaj pa se začne? Pa do kdaj traja?
Jaz pridem jutri, ker gremo v nedeljo k babici. Se vidimo ;)

lp

od 9.-18.ure

Se vidimo tam.

Lps



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #21 : 02 December 2005, 23:05:17
šmrc šmrc pa zbiram neke hudo redke pasme očitno  :-\ :-\ :-\ :'( :'(

No ja vi se lepo mejte, jaz se pa potrudim februarja prit pa upat na kako lepo maco.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #22 : 03 December 2005, 13:52:00
puppa kakšna zgledaš ti? plis daj nalimite vse slike vas k bote na mačji razstavi k vse vs še nepoznam...

mogoče pridem jutr k ma moja sestra ful rada mačke pa bova mogoče šle ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #23 : 03 December 2005, 13:56:50
od moje prijateljice devon rex je šla. sem jo že predstavila na mojpes.com ampak za tiste ki niste na forumu pa dodatne slikce v mojem albumu: http://labradorci-spela.moj-album.com/album/1328077/?os=1511198 <----------------------------moja mimi :-*

upam da se bo dobro uvrstila. držimo pesti ;D


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #24 : 03 December 2005, 16:20:20
A Ameriške zvitouhke bodo / so / so bile ?  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 03 December 2005, 17:12:20
Jaz sem že nazaj iz razstave, srečala sem Puppo ter Xeno in videla veliko lepih mačkonov in mačkonk :).
Najbolj so me navdušile Ragdoll-ke, svete Birmanke in Egiptovska Mau mačka (če je bila ta prava :D). Slik imam žal zelooo malo, ker sem buča šla tja s praznimi baterijami, in to z dvema kompletoma praznih baterij...

Na srečelovu sem zadela luštne nagradice, obiskala sem tudi stojnico Repka in društva za zaščito živali Ljubljana.

lp pa jutri veliko užitkov vsem

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #26 : 03 December 2005, 18:09:43
A bodo pa vseeno - slike mislim  ;D so zelo zaželjene  :D :D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #27 : 03 December 2005, 18:31:37
jst oblubm da bom slikala...če sploh bom šla ::) ::) ::) ::) mogoče bo šu zdravn moj brt ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #28 : 03 December 2005, 20:05:56
Evo, mi smo že nazaj v štajerski prestolnici. :)

Bil je uspešen dan, ljudem so bile zelo všeč danish design posteljice.

Videla Zoe, TT Maxy, Xeno, Noto sem pa tako peljala tja in njenega čudovitega Tantadruja.  :-*

Urša, mene ni problem spoznati, ker bom stala pri AG stojnici.  ;D

Če me pa slučajno ne bi bilo tam, pa kar Angleža poscukaj za rokav in ga vprašaj, kje sem. ;)

Lps



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #29 : 03 December 2005, 20:09:27
ok...sm zdej morm brata prepričat k me mal zafrkava pa mi govori al boš šla k maš al pa na razstavo po maš pa kje da b šli na razstavo..ne to pa ne.... >:( >:( upam da se samo heca... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ržte pesti da se vidmo jutr!!! pa še molte....aja pa špe neki jst morm nujno k maš k drugač....

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]