Štajerci (MB) kam na sprehode ?

Blond · 9227

Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
: 21 Julij 2007, 17:41:53
Pozdravljeni !
Kolk nas sploh je Štajercev tukaj na tem forumu ?
Men se zdi, da bolj malo ;)
Mi gremo navadno vsako nedeljo na daljši izlet z našo Luno.
Zanima me kam v navadno hodite na izlete po tej naši prelepi Štajerski, ker meni počasi zmanjkuje idej.
Morda pa lahko gremo kdaj skupaj ?!

Hitro predloge na plan. Ker že študram kam jutri na izlet.

LP
Blond


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #1 : 23 Julij 2007, 07:15:22
Z Živo tudi počasi postajave Štajerki. Sva že dobili potni list za Štajersko in tudi močvirniška kožica med prsti je izginila.  :D :D :D

Čez poletje sva na Ptuju, pa se uglavnem potepava po okoliških gozdovih, po mestu,... Naslednji vikend jo nameravamo mahniti na Donačko goro. Pa fino bi bilo iti na Boč, v Halozah smo ponavadi za vikende, pa Ptujska gora,....

V okolici MB pa lahko napišeš ti Blond, bi bila zelčo vesela kakšne ideje. :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Julij 2007, 09:03:08
Pozdravljena Majči.

Ko bosta šli na Boč se spomni na nas in nas klikni. Bi lahko kakšno nedeljo šli skupaj.

Drugače pa nedelje mi navadno preživljamo nekje na Pohorju.
Nekje med Belvijem in Arehom proti Šumiku. Ali pa na Treh Kraljih.
Navadno nareimo celodnevni sprehod s kosilom nekje v eni od koč, ki so nam na poti.
Prejšnji teden smo šli iz Treh Krljaljev na Pesek - nekje 3,5 ure v eno smer.
Čez črno jezero, osankarco, poh. bataljon in na koncu pesek. Prav zanimiva tura, pa še vroče ni gori tako kot v dolini.
Na Treh Kraljih je še ena zanimivost Lastniki koče na Treh Kraljih imajo mladega Malamuta, ki pridno čuva okolico in večkrat gre z nami na sprehod  ;) pa seveda imajo tudi kosila odlična ;)

Dugače pa je tudi zanimiva tura ob reki Muri...  zelo lepa sprehajalna pot. Od Sladkega vrha naprej.
Včeraj smo bili v stari strugi Drave ... smo se malo namakali ;)

Sedaj pa že iščem in razmišljam kam nasledji vikend. Če se boš potepala kaj po tem našem koncu, bi se kakšno nedeljo res dobili.

Seveda pa tut kdorkoli drug, ki je iz tega konca.. če sploh še je kak Štajerc tu gor ?!?!

LP
Blond


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 Julij 2007, 15:58:05
Zdravo, sem se ena stajerka , ki obozuje svojo pokrajino in moj bokser tudi.Mi razen Boca in Pohorja,TK(crno jezero)hodimo v Bistriski vintgar,Studenice,Statenberg,Vurberk,Konjiska gora,Konjiski grad,Pohorje sploh tura do Lovrenskih in ribniskih jezer...dravska polja do Ptujske gore,Rogaska,Olimje,Sturmovci,Zice in zicka kartuzija,Grad Borl,Gromberski grad,grajski park Viltus,Trebniski park,Pot do Hudinjskega slapa,Racki ribniki,Tal2000,in se bi se naslo......:) uzivajte v glavnem na pohodih s svojimi psi.



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Julij 2007, 16:21:39
ooo Nejcika vidim, da imate dobre ture.
Bomo te posili za kakšno vodstvo ;) boš nas malo popeljala.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 23 Julij 2007, 20:23:06
Citiraj
Konjiska gora,Konjiski grad,Pohorje sploh tura do Lovrenskih in ribniskih jezer,Zice in zicka kartuzija

Glede na to,da sem že na pol zrečan,čist bom pa nekje v mesecu,dveh,so tole tudi naše pogoste destinacije.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sassi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 24 Julij 2007, 15:28:29
tudi mi smo štajerci  ;D,no pa nas le ni tak malo, ane  ::)? kar se pa sprehodov tiče, pa Boč, Donačka, Podčetrtek, Rifnik.včasih sma s pesekom več hodla še drugje, zdaj pa bolj po preverjenih lokacijah, zaradi drugih psov... in to me tudi zanima - kak je na pohorju s peseki??a mate kake slabe izkušnje?

pozdravček



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 24 Julij 2007, 18:53:43
Sassi pozdravljen/a ?!

No mi smo na Pohorju skoraj vsak vikend. Vglavnem od Belvija do Areha pana Žigartov vrh. Navadno s kosilom na Ruški koči ali na Mariborski koči (psi ne smejo v kočo).
Kljub temu, da gremo navadno takrat ko je največ ljudi, ne srečamo veliko psov. Tisti pa, ki so pa so prijazni. Na Pohorju v 2 letih še nismo imeli slabe izkušnje.
Od Maribora do Kop smo predelali bolj ali manj celo Pohorje pa ni bilo neprijetnih srečanj in Luna je vedno spuščena.

LP
Blond


martinca

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 5
Odgovori #8 : 25 Julij 2007, 10:10:00
Tudi mi prisegamo na Pohorje, čisto vse destinacije do Kop. Ker imam poleg psa še male otroke izbiramo bolj lahke ture. Npr. črno jezero (sploh ker se Oscar tudi rad kopa)- tam srečaš kar nekaj sprehajalcev , vendar večjih problemov z drugimi psmi še nismo imeli; kot lažja destinacija mi je všeč tudi pot od Ribniške koče do Črnega vrha, ki se lahko podaljša do Kop. Med tednom pa kakšen sprehod od vznožja pa do trikotne jase (tam se sreča mnogo psov, ki so več ali manj neproblematični oziroma so zavezani), všeč nam je tudi pot iz Peska do Lovrenških jezer, pa še nekaj lažjih in krajših se bi našlo. Na pohorju je praktično, ker je povsod omogočen dostop tudi z avtom, tako da pridemo na svoj račun tudi takšni z manjšimi otroci ali pa brez kondicije.

Za krajše sprehode v samem Mariboru pa priporočam Stražun (pobreško stran); malo sprehajalcev in drugih psov. Baje da je na tezenski strani druga pesem.


Nejcika

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 22 September 2007, 19:26:40
Kaj je zdaj vi štajerci,kje se potikate z vašimi pobalini?Nekam tiha je tema,ste še na dopustih....ali morda trgatvah.....oglasite se kaj.....



Blond

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 22 September 2007, 21:18:35
trgatve so, trgatve


kolko kaplic, tolko let.....


....puta, heejjjj


medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 01 Februar 2008, 15:22:48
Če ste iz Mb se podajte na sprehod po vinski cesti v Malečniku in Vodolah to je pri pizeriji Črni Baron,kar je verjetno znano vsem kje je.So prekrasne sprehajalne poti,pa še veliko kmečkih turizmov premoremo(sam ne se ustavit na vsakem,ker pol ne boste našli poti nazaj)!!!!

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/