ARDEN GRANGE

Talija · 392813

Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1020 : 10 Oktober 2012, 10:48:00
Mr.Pet je v ponudbo dodal AG, pred kratkim. Mislim, da so stara pakiranja. Kako bodo oni dobavljali 'stare' vreče? Drugje dobavljajo al kako je s tem?



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1021 : 10 Oktober 2012, 11:12:16
Oni imajo samo nova pakiranja. Stare vreče so na voljo samo še v omejenih količinah pri "starih" ponudnikih AG hrane.



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1022 : 10 Oktober 2012, 11:29:13
Ojoj, zdaj sem šla gledati...  :-[
Sem imela v glavi, da imajo 15kg vreče, zato sem pisala. Sem zamešala vse skupaj...  :-[



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1023 : 18 Oktober 2012, 20:11:36
Bom kopirala svoje vprašanje še sem:


Gledam te sestavine pa mi ni jasno, zakaj je razlika, če pa gre za enako hrano:

Sestava: sveži piščanec (18 %), piščančja mesna moka (18 %), riž, koruza, pesina pulpa, piščančja mast, cela sušena jajca, kvas, ribja moka, piščančji hidrolizat, laneno seme, ribje olje, prebiotični fruktooligosaharidi, prebiotični manozni oligosaharidi, brusnice (500 mg/kg), izvleček juke, glukozamin, MSM,
hondroitin, nukleotidi
.

in

Sestava: piščančja mesna moka (30 %), riž (19 %), koruza, piščančja mast, pesina pulpa, sveži piščanec (5 %), piščančji hidrolizat, ribja moka, kvas, cela sušena jajca, laneno seme, ribje olje, prebiotični fruktooligosaharidi, prebiotični manozni oligosaharidi, brusnice (500 mg/kg), glukozamin (370 mg/kg), MSM (370 mg/kg), hondroitin (260mg/kg), izvleček juke, nukleotidi.

Kaj je s tem svežim piščancem in mokami?   



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1024 : 18 Oktober 2012, 20:35:18
Bom kopirala svoje vprašanje še sem:


Gledam te sestavine pa mi ni jasno, zakaj je razlika, če pa gre za enako hrano:

Sestava: sveži piščanec (18 %), piščančja mesna moka (18 %), riž, koruza, pesina pulpa, piščančja mast, cela sušena jajca, kvas, ribja moka, piščančji hidrolizat, laneno seme, ribje olje, prebiotični fruktooligosaharidi, prebiotični manozni oligosaharidi, brusnice (500 mg/kg), izvleček juke, glukozamin, MSM,
hondroitin, nukleotidi
.

in

Sestava: piščančja mesna moka (30 %), riž (19 %), koruza, piščančja mast, pesina pulpa, sveži piščanec (5 %), piščančji hidrolizat, ribja moka, kvas, cela sušena jajca, laneno seme, ribje olje, prebiotični fruktooligosaharidi, prebiotični manozni oligosaharidi, brusnice (500 mg/kg), glukozamin (370 mg/kg), MSM (370 mg/kg), hondroitin (260mg/kg), izvleček juke, nukleotidi.

Kaj je s tem svežim piščancem in mokami?

To ni enaka hrana, čeprav na prvi pogled morda deluje drugače, saj so sestavine drugačne, čeprav oboje temelji na piščančjem okusu. Sestavine so vedno podane v padajočem zaporedju, kar pomeni, da je prve sestavine največ v hrani.

Prva hrana je na bazi svežega piščanca kot prve sestavine, druga pa ima za glavno sestavino piščančjo moko. Razlika je v tem, da se pri kuhanju uporabi drugi tip sestavine. Piščančja moka je že predelan piščanec - zmlet in termično obdelan v moko, pri čemer Arden grange ne uporablja glav in nog. Sveži piščanec pa so kosi piščančjega mesa (kot jih dobiš pri mesarju). Običajno so hrane, ki so na bazi svežega mesa dražje, ker je potrebno toliko več sestavine, saj sveže meso vsebuje precej vlage in se količina pri kuhanju tako zmanjša. Pomemban je pa seveda poreklo in kvaliteta same sestavine, ne glede na to, ali gre za moko ali za svežo meso. Arden grange uporablja samo sestavine 1.kakovostnega razreda pri dobaviteljih, ki dobavljajo tudi surovine za prehrambeno industrijo za ljudi.

Tole pa je izvleček iz slovarčka sestavin od Arden grange:

"Piščanec (svež) – Svež piščanec je zelo okusen, dobro prebavljiv in odličen vir proteinov za mačke in pse. Ima zelo visoko biološko vrednost, kar pomeni, da se enostavno razgradi v sestavne aminokisline (gradnike proteinov), ki so potrebne za številne gradbene in metabolične funkcije telesa. Arden Grange uporablja le meso piščancev, ki jih redijo v Veliki Britaniji. Piščanci prihajajo iz hlevske, ne iz baterijske reje. Piščančje meso, ki ga uporabljamo, ne vsebuje rastnih hormonov.
Glej tudi piščanec (moka)

Piščančja moka – Tako kot svež piščanec, je tudi piščančja moka odličen vir proteinov. Piščančja moka Arden Grange je kakovostna in mlete piščančje ostanke združuje v fino moko, ki je bogata s kalcijem. 
Glej tudi piščanec (svež)

Piščančja maščoba / olje – Arden Grange uporablja piščančje olje dobavitelja za človeško živilsko industrijo. Piščančje olje je lažje prebavljivo od cenejše goveje, ovčje, rastlinske in mešane masti, ki se pogosto uporabljajo v hrani za hišne ljubljenčke in je odličen vir energije.  Piščančje olje ima visok in stalen delež esencialnih maščobnih kislin, ki so potrebne za zdravo kožo in dlako in je najkakovostnejši vir maščob za mačke in pse. Piščančjo maščobo in olje v izdelkih Arden Grange filtriramo, da odstranimo proteinske molekule, zato je hrana primerna tudi za mačke in pse z alergijo na piščanca (alergija na hrano je v resnici imunska reakcija na proteine).

Izvleček piščanca (=piščančji hidrolizat) – Izvleček piščanca je sestavina, ki ni najbolj cenjena, saj jo številne spletne strani in forumi opisujejo kot nepotrebno in nizkokakovostno. Kot pri vseh sestavinah, obstaja kakovosten in nekakovosten izvleček piščanca. Izvleček, ki ga uporabljamo v izdelkih Arden Grange, je kakovosten, nealergen (hidroliziran) in pridobljen iz piščanca (proteinov in maščobe). Poskrbi za dober okus in ga v postopku izdelave enakomerno premažemo po briketih. Pomemben je, ker zaradi njega žival uživa v hrani in tako dobi vsa potrebna hranila. "



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1025 : 18 Oktober 2012, 20:41:55
Kaj so pa nukleotidi?

battito animale


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1026 : 18 Oktober 2012, 20:44:55
Kaj so pa nukleotidi?

Iz AG slovarčka sestavin:

"Nukleotidi – Nukleotidi so izvleček iz kvasa, ki pospešujejo presnovo in so zlasti koristni za prebavni in imunski sistem. Nukleotidi omogočajo, da telo vsrka optimalno količino hranil in pripomorejo k hitrejšemu odzivu celic na zunanje izzive."

Lps



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1027 : 18 Oktober 2012, 21:38:08
http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=24125

in

http://www.hov-hov.si/index.php/ZA-MLADIČKE/ARDEN-GRANGE-Large-Breed-Puppy-/-Junior/flypage.tpl.html

jaz vidim tu dve enaki hrani AG z različnimi sestavinami kar se tiče moke in mesa...al se motim?



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1028 : 18 Oktober 2012, 21:51:28
Imaš prav. Napačne podatke ima objavljene Hov hov, ker to so sestavine za Arden grange puppy/junior (za majhne in srednje velike pse),
ne za Puppy/junior large breed (za velike pasme). hrani nista enaki po sestavi, ker so potrebe različno velikih psov tudi različne (večje pasme manj beljakovin in maščob, več snovi za sklepe itd.). Lps



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1029 : 18 Oktober 2012, 22:03:03
Hvala puppa!
Še eno vprašanje;
če imaš mladiča, ki bo kot odrasel nekje vmes med srednjim in velikim psom, katero hrano bi svetovala (large al medium)?



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1030 : 18 Oktober 2012, 22:12:34
Osebno bi priporočila Puppy/junior large breed, ni pa nujno. Lahko se čisto v redu obnese tudi puppy/junior - sploh, če gre za bolj suhega psa (npr. iz zavetišča).
Skratka odvisno od samega psa in njegovih potreb.

Lps



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #1031 : 18 Oktober 2012, 22:16:23
Hvala!!  :)



fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1032 : 18 December 2012, 19:14:06
Pozdravljeni,

S psom imam že od začetka precejšnje težave pri hranjenju (neješč), kar sem poleti kar uspešno odpravila s sistemom 'jej ali stradaj'. Po nekaj dneh je začel jesti in tako je ostalo. Končno sem tudi našla pravo hrano, ki mu odgovrarja (okus jagnjetina/riž, lepa dlaka in končno cel iztrebek čvrst in v mali količini). Po drugi vreči te hrane, ki mu odgovarja, pa je začel pri obrokih (2 na dan) malo štrajkati in preden je začel jest, je hrano gledal kot 'a spet moram?'. zato sem mu za spremembo okusa, vonja, ... kupila Arden Grange jagnjetino. Seveda je nad spremembo navdušen in z veseljem je, vendar se je pojavila druga težava. Blato je malo mehkejše, kar mi je jasno, saj je novahrana, to me ne skrbi. Presenetila me je količina iztrebka, ki je napram prej, skoraj dvojne količine. Po moje je količina blata še vedno v mejah normale.
Je to pri tej hrani normalno? Ali je to morda tudi zaradi spremembe hrane?

Hvala za mnenja.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1033 : 18 December 2012, 20:55:10
Pozdravljena,

težave pri menjavi hrane so pogoste, zato se priporoča postopna menjava, kar pomeni, da se nova hrana počasi primeša v staro. Najprej daste 1/4 nove in 3/4 stare, po nekaj dnevih spremenite razmerje na 50-50, če ni težav še povečate količino nove hrane na 3/4 in stare na 1/4. Obdobje prehoda bi naj bilo med 10 in 14 dni. Nikoli ni priporočeno, da se mu stara hrana zamenja z novo brez prehoda, ker lahko pride do prebavnih težav. Te težave pa bi tudi morale počasi izginiti. Količina blata je verjetno povezana s težavo pri prebavi le-te, saj to pomeni, da je ne izkoristi v celoti. Majhen kakec pomeni dober izkoristek hrane. Vzrok za prevelik kakec je sicer lahko tudi prekomerno doziranje hrane. Drugače je za Arden grange značilno, da je izkoristek dober in kakci majhni.

Torej skratka, če niste naredili ustreznega prehoda, vam svetujem, da se vrnete za korak nazaj in poskusite z mešanjem stare in nove hrane, da se bo kuža lahko postopoma navadil na novo. Če ste ta korak naredili, je možno, da je bil prehod prehiter, zato bi bilo potrebno daljše obdobje mešanja obeh hran. Morate pa paziti tudi na doziranje - na vsaki vreči je napisana priporočena količina za posamezno težo. Mešanica obeh hran ne sme preseči priporočenih vrednosti.

Lps



fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1034 : 18 December 2012, 21:43:17
Hvala za odziv.

Pri menjavi hrane grem vedno v korakih, zmanjševanje količine stare in dodajanje nove. Tudi tokrat sem naredila tako.

Tako ali tako je še večian vreče za pojest, pa bomo videli kako bo z blatom. Me je samo zanimalo, ali je morda tudi kdo drug (no, njegov pes) opazil povečano količino blata.


Hvala.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1035 : 18 December 2012, 21:52:29
Ok. Nekateri psi so bolj občutljivi na menjavo hrane, drugi manj, eni sploh nič. Pogosto menjavanje hrane lahko pri občutljivih psih vodi celo v kronične prebavne težave ali/in še slabšo ješčnost briketov. Tisti, ki so že tako neješči potem vedno znova želijo nekaj novega in je kot začarani krog. Vaše vztrajanje na hrani, ki mu drugače odgovarja, je pravilna odločitev. 

V vsakem primeru bi se to morale težave z mehkim blatom urediti v 2-3 tednih, če ne, verjetno vaš kuža ne prenese najbolj Arden grange ali le tega okusa. Pred kratkim so tudi spreminjali formulo jagnjetine, je sedaj več sveže jagnjetine v hrani, mogoče je to tudi vzrok. Če imate možnost, primerjajte sestavo obeh hran, da vidite, kje so razlike.



Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1036 : 19 December 2012, 09:22:12
fun, mi smo sicer šele na drugi vreči, so pa kakci veliko manjši kot prej in dokler nismo poskusili te hrane, sploh nisem vedela kaj je to trd kakec. Tako da, zaenkrat z naše strani samo pohvale. Imamo tudi jagnjetino.



moncy13

  • *
    • Prispevkov: 78
    • Točke: 0
  • Sky <3<3
Odgovori #1037 : 19 December 2012, 10:46:01
Pri nas bomo tudi prešli na AG iz Boscha, ker se mi zdi da ima vedno mehek kakec. Upam, da se ji bo uredilo po prehodu na AG :)

Moncy in Sky


fun

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #1038 : 19 December 2012, 13:26:41
saj pravim, tako povečana količina je po prvih dneh mešanja in sedaj nekaj dneh samostojnega pbroka AG. bom počakala do konca vreče, saj se morajo prebavila stabilizirati. če ne bo spremembe, bo šel nazaj na prejšnjo hrano.


lep dan



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1039 : 20 Marec 2013, 21:07:23
Jaz imam pa eno vprašanje.

Gledala sem analizo hrane na uradni strani in pa pasji.net. Zgleda je na pasji.net še "stara" analiza, ker je na uradni strani drugačna. Problem pa je, ker na uradni strani ni naveden % vlage, na pasji.net pa je podatek 8%.
Je ta podatek isti tudi za "novejšo verzijo" analize?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1040 : 20 Marec 2013, 21:38:05
Katero stran si gledala? Slovensko ali angleško?

Ker angleška je merodajna, dočim slovenska stran je zastarela in se posodablja,
saj so na njej navedeni še izdelki s staro embalažo.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1041 : 20 Marec 2013, 21:38:33
S tem mislim na www.ardengrange.com :)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1042 : 22 Marec 2013, 21:26:58
Puppa, sem gledala tudi na uradni strani, ampak podatka za vlago ne najdem ???
Iskala sem pa za hrano Adult Large Breed: with fresh chicken & rice (http://www.ardengrange.com/Pet-Food/dog-food.asp?id=3)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #1043 : 28 April 2013, 12:35:41
Naša Laja je stara 6 mesecev in že pri vzreditelju je bila hranjena z AG. Tudi jaz sem s to hrano bila zadovoljna, saj sem svojo prejšnjo psičko hranila z njo več let.

Laja je oboževala Weaning/Puppy in se malo zmrdovala, ko sva prešli na Junior. Včeraj pa sem ji dala zadnjo pest te iz stare vreče in dodala nekaj briketkov iz nove, isto Junior, ki pa so malo svetlejše barve in točno te, je zbrskala ven, jih nesla na tepih in tam pustila. Zakaj?
Pojedla je obrok in na koncu pobrala še tistih 5 novih briketkov. Čudno mi je, da je našla ravno te ta nove, očitno so nekako drugačni. Zaupam njenemu okusu, saj je zelo ješč kuža.

Se je kvaliteta kaj spreminjala?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Irena



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1044 : 29 April 2013, 08:46:00
Puppa, sem gledala tudi na uradni strani, ampak podatka za vlago ne najdem ???
Iskala sem pa za hrano Adult Large Breed: with fresh chicken & rice (http://www.ardengrange.com/Pet-Food/dog-food.asp?id=3)

Saj je tudi ne boš našla, ker je to suha hrana - vlage ni. Vlago najdeš v mokri hrani, kot je npr. Partners. ;)



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1045 : 29 April 2013, 08:52:02
Naša Laja je stara 6 mesecev in že pri vzreditelju je bila hranjena z AG. Tudi jaz sem s to hrano bila zadovoljna, saj sem svojo prejšnjo psičko hranila z njo več let.

Laja je oboževala Weaning/Puppy in se malo zmrdovala, ko sva prešli na Junior. Včeraj pa sem ji dala zadnjo pest te iz stare vreče in dodala nekaj briketkov iz nove, isto Junior, ki pa so malo svetlejše barve in točno te, je zbrskala ven, jih nesla na tepih in tam pustila. Zakaj?
Pojedla je obrok in na koncu pobrala še tistih 5 novih briketkov. Čudno mi je, da je našla ravno te ta nove, očitno so nekako drugačni. Zaupam njenemu okusu, saj je zelo ješč kuža.

Se je kvaliteta kaj spreminjala?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Irena

Ne, v zadnjem času se ni nič spreminjala receptura. Glede na to, da je hrana naravna in brez dodanih konzervansov in umetnih arom, se čez določen čas razdiši, zato so ji seveda bolj teknili briketi iz nove vreče, ki so imeli bolj močan vonj. Kar se tiče barve in oblike, se le ta lahko spreminja, saj je odvisno od samih sestavin-nemogoče je vedno dobiti čisto enakega piščanca, riž itd. Tako kot če si delaš paradižnikovo solato - en paradižnik je bolj temen, drug bolj svetel, solato vedno na isti način narediš, a izgled ni vedno isti, ker morda narežeš na malo večje ali manjše kose itd. isto velja za vse jedi, ki jih pripravljamo. Četudi uporabljamo enake sestavine in enak postopek, nam vedno ne pride ven identičen izdelek. Tudi pri pripravi briketirane hrane je tako. Ko se noži, ki režejo brikete zrabijo, so malo topi in velikost briketov je malo večja, oblika drugačna. Kakovost hrane Arden grange je pa bez dvoma vedno odlična.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1046 : 20 Maj 2013, 21:27:24
Saj je tudi ne boš našla, ker je to suha hrana - vlage ni. Vlago najdeš v mokri hrani, kot je npr. Partners. ;)

 :D :D Četudi briketi spadjo pod suho hrano, lahko vsebujejo do 12% vlage ;) Večina pasjih briketov jih ima okoli 7%, 8% ali 10% in je to tudi navedeno na večini embalaž.
Na straneh, kjer nimajo posodobljenih podatkov je vlaga navedena tudi za AG in sicer 8% ;)

"Tipična analiza:
Beljakovine 24%, Maščobe 14%, Vlakna 2.5%, Pepel 7%, Vlaga 8%, Omega6 2.51%, Omega3 0.36%, Vitamin A 15000 IU/kg, Vitamin D3 1000 IU/kg, Vitamin E 100 IU/kg, Kalcij 1.25%, Fosfor P 0.85%, Baker 20 mg/kg (kot Bakrov sulfat)."

Saj ne da zapenjam za brez veze, sem pač te podatke potrebovala, da sem lahko naredila analize pasje krme (za izračun BNI namreč potrebuješ podatek o suhi snovi, to pa dobiš tako da odšteješ vlago)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


AnjaKr

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1047 : 05 Julij 2013, 18:29:09
Živjo, mi smo še v iskanju popolne hrane in v ožjem izboru imamo tudi AG. Zanima me če se da kje dobiti testerčke ali je potrebno kar takoj kupiti 2kg? :)



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1048 : 05 Julij 2013, 20:45:59
Hejla Anja

Ja, so testerčki. Nevem s kje si,jaz sem jih dobla v Zoo Pluton v Mb.

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


AnjaKr

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1049 : 06 Julij 2013, 14:33:45
sem prevozila celo ljubljano in nikjer nimajo testerčkov  :'( tko da bomo očitno morali še malo počakat na kakšno priložnost, si pa ne upam kupit 2kg, ker smo tako izbirčni da joj  ::)