ARDEN GRANGE

Talija · 394666

Jolly

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Odgovori #750 : 08 Maj 2007, 11:11:29
Kaj pa če naročamo za Horjulčke,potem še vedno preko ZS?



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #751 : 08 Maj 2007, 11:47:00
Kaj pa če naročamo za Horjulčke,potem še vedno preko ZS?

Ja, ker tisto mi direktno dostavljamo in imamo tudi poseben dogovor s Horjulom glede popusta (2 za 3). Lps



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #752 : 31 Maj 2007, 15:19:35
Mi smo tudi končno prešli na AG. ;D Zaenkrat kaže dobro, ker mi je skoz spuščala vetrove, zdaj pa je že v kratkem času prenehala s tem. Imamo pa large breed brikete, ki so res veliki in sem mislila, da jih bo Kana končno začela gristi, ampak ne! Še vedno golta brikete, tako da zdaj ne vem kaj je bolje, da golta majhne ali velike brikete?

Pa Kato je tudi na AG-ju, samo še ne vemo kako učinkuje, ker ga je mama imela zdaj vsako rundo na drugih briketih ???, ker je bolj zbirčne sorte. Jé jih, bomo pa videli, če bo dolgoročno.
Lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #753 : 31 Maj 2007, 16:54:07
Bolha: Astor je tudi na začetku goltal brikete (ima isto AG large breed), ampak jih je hitro začel gristi.  ??? Ne vem kako in kaj, ampak vseeno.  :)


Lp,
M


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #754 : 05 Junij 2007, 09:22:12
Hoj.
Nisem vsega brala, tako da je možno, dasem spregledala. A mi lahko kdo napiše, kolikšno je doziranje za odrasle pse, teže 18 kg?
Hvala!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #755 : 05 Junij 2007, 09:27:11
Hoj.
Nisem vsega brala, tako da je možno, dasem spregledala. A mi lahko kdo napiše, kolikšno je doziranje za odrasle pse, teže 18 kg?
Hvala!

Za katero hrano te pa zanima?

Lp nina



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #756 : 05 Junij 2007, 12:38:37
Hoj. Recimo za tole AG Adult Piščanec in riž, se mi zdi, da je še najbolj "klasična" za primerjavo.
Hvala!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #757 : 05 Junij 2007, 12:40:50
Pri chicken & Rice daješ pri od 15-20kg psu 217-263g hrane.

Lp nina



malena3

  • Gost
Odgovori #758 : 05 Junij 2007, 13:46:33
Hm, a je kej narobe, ker mu jaz dajem po občutku?
Imava AG in on zvečer zmeraj manj poje kot pa da bi več. Tako da potem ne stresam briket nazaj ali pa v koš, mu dam rajši manj, ker vem, da bo tako pojedel.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #759 : 05 Junij 2007, 13:55:37
Hm, a je kej narobe, ker mu jaz dajem po občutku?


Ne, to je najbolje ;) Tabele so okvirne in ne morejo držati za vse pse. Eni so mlajši, bolj aktivni, drugi niso aktivni, eni se hitreje zredijo .. pač količino prilagajaš svojemu psu.

Lp nina



malena3

  • Gost
Odgovori #760 : 05 Junij 2007, 14:18:49
Ok, Ninci, hvala za odgovor.
Meni se tudi tako zdi, da je najboljše, da se prilagodiš potrebam psa. Moj kljub temu, da dnevno preteče kar veliko km ne rabi toliko hrane. Očitno se je odločil za vitko linijo, hehe.



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #761 : 03 Avgust 2007, 14:19:15
Kaj pa je pri AG tudi vrsta briketov za pse ki okrevajo (po operaciji) ali za močne kosti?
Lp


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #762 : 03 Avgust 2007, 16:12:44
Kaj pa je pri AG tudi vrsta briketov za pse ki okrevajo (po operaciji) ali za močne kosti?
Lp

Za okrevajoče pse (po operaciji) se priporoča prestige, ker je bolj močna hrana (ima višjo vsebnost beljakovin: 30%, pri navadni od 24-26%). Za kosti pa vsebuje kalcij (1,4%), kar je več kot pri navadni adult hrani (1,1%).

Drugače pa je za sklepe najbolj primerna hrana z višjo vsebnostjo glukozamina, MSM in kondroitina, to pa je Large breed (za večje in velike pasme) in Senior (za starejše pse). Vsa hrana Arden grange vsebuje glukozamin, MSM in kondroitin za sklepe, le v teh dveh pa je tega v 7x več kot drugje, ker so večji in/ali starejši psi nagnjeni k problemom s sklepi. Large breed ima tudi višji nivo kalcija za kost (1,5%), vendar nižji nivo beljakovin (24%), saj večji psi načeloma ne potrebujejo toliko beljakovin, saj če imajo težave s težo to predstavlja dodatno obremenitev za sklepe.

Osebno bi priporočala prestige, če gre za okrevajočega psa po operaciji. Če pa gre za psa, ki je imel operacijo zaradi težav s sklepi in kostmi, ter normalno ali povečano težo, pa large breed.

Lps



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #763 : 04 Avgust 2007, 09:54:42
Puppa najlepša hvala zelo si pomagala  :)
Prestige pa verjetno dobimo pri veterinarju ali?
Lp


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #764 : 04 Avgust 2007, 10:27:48
Puppa najlepša hvala zelo si pomagala  :)
Prestige pa verjetno dobimo pri veterinarju ali?
Lp

Če živiš v Grosuplju, potem ga dobiš pri veterinarju Bubi, drugače pa ga lahko naročiš preko spletne strani www.pasji.net

V nadaljevanju pa posredujem še seznam trgovin, kjer je mogoče dobiti Arden grange prestige:

Zoo Korala
Tržaška cesta 543
1351 Brezovica pri Ljubljani
Tel.01 365 5446
[email protected]
www.akvaristika.si

Gali in Nika
Linhartova 66
1000 Ljubljana
Tel. 01 437 788
[email protected]
www.gali.si

Pikin Butik
Čebelarska 19b
1000 Ljubljana
Tel. 01 519 7188
[email protected]

Tačka
Ljubljanska cesta 90
1230 Domžale
Tel. 01 721 4838
[email protected]
www.tacka.si

Zoo Snupi
Šnoflova ulica 1
2000 Maribor
Tel. 02 599 22 371

Pikin Butik
Markovci 35 b
2281 Markovci pri Ptuju
Tel. 02 755 0023
[email protected]
www.pikinbutik.si

Veterinarska Ambulanta Buba
Rožna dolina 5
1290 Grosuple
Tel. 01 786 46 58
[email protected]

Smrček
Mali Trg 5
1000 Ljubljana
Tel. 01 438 22 22
 
Trgovina Kuža
Pristaniška 2
6000 Koper

Pasji.net
Internetna Trgovina
[email protected]
www.pasji.net



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #765 : 05 Avgust 2007, 10:31:55
Puppa še enkrat hvala. Drugače sem iz prekmurskega konca in bom potem verjetno naročila prek pasji.net.
Lp


lup

  • Gost
Odgovori #766 : 25 Avgust 2007, 13:12:32
Je kateri formuras pri svojem kuzku probal pasje piskote Arden Grange?Jaz bi jih za svojo psicko kupila-vendar ne vem ali so veliki,trdi,...ce ima kdo kaksno izkusnjo naj mi prosim sporoci  :)



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #767 : 25 Avgust 2007, 13:33:03
Piškoti Arden Grange so zelo veliki, za kakšno učenje niso primerni niti za nemško dogo. :P ::) Potem ko se že malo posušijo, se jih sicer lahko s težavo prelomi, ampak meni recimo ni všeč, da imam potem še cel dan vonj po tem po rokah (pa čeprav si jih vmes min. 5x operem). Kar se tiče okusa - Sammy jih je z veseljem pohrustal, ampak on itak ni izbirčen. :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


lup

  • Gost
Odgovori #768 : 25 Avgust 2007, 16:18:54
Potem tudi,ce se potrudis jih nadrobit/nalomit so veliki kosi??Se kaj drobijo-pa ce so ubistvu to kot pasji piskoti?
No,tudi moja psica nima tezav z izbercnostjo-je cisto vse,starejsa psica pa je samo eno in isto in drugega sploh povoha ne   :)

Hvala za pomoc,Sammy!



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #769 : 25 Avgust 2007, 17:30:02
To so priboljški v obliki kosti, veliki kakšnih 6 cm (ne me prijet za besedo, tako čisto na oko, kot se spomnim). Teoretično se da narediti 6 manjših delčkov iz ene take kosti (4 iz obeh krakov in 2 iz vmesnega dela), ampak jih je res težko razlomiti, ker so ful trdi. "Crunchy" so zato, ker so znotraj luknjice, da je kao hrustljavo, niso pa to kot klasični pasji piškoti, ki se ful drobijo.   
Upam, da sem kaj pomagala. :)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


lup

  • Gost
Odgovori #770 : 25 Avgust 2007, 23:23:46
Hvala ti Sammy,seveda da si  ;D
Bomo poskusili  ;) 8)



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #771 : 29 Avgust 2007, 10:58:59
Pozdravljeni!

Mene zanima katere AG brikete mi priporočate za skoraj 1 leto starega yorkija. Sedaj mešava AG weaning/puppy in puppy/junior. Razmišljala sem o premium briketih ampak ne vem kakšne velikosti so, moj mali je nareč res zelo mali in kakšnih velikih briketov ne more gristi. Recimo puppy/junior so ravno prav veliki, večji bi bili preveliki. Pa glede na okus me tudi zanima kateri so fajn, ker je tudi zelo izbirčen.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #772 : 29 Avgust 2007, 12:16:25
Pozdravljeni!

Mene zanima katere AG brikete mi priporočate za skoraj 1 leto starega yorkija. Sedaj mešava AG weaning/puppy in puppy/junior. Razmišljala sem o premium briketih ampak ne vem kakšne velikosti so, moj mali je nareč res zelo mali in kakšnih velikih briketov ne more gristi. Recimo puppy/junior so ravno prav veliki, večji bi bili preveliki. Pa glede na okus me tudi zanima kateri so fajn, ker je tudi zelo izbirčen.

Na spodnjem linku najdeš priporočilo od proizvajalca: http://www.ardengrange.com/dog-cat-food-feeding-recommendations.asp

Za izbirčnega yorkija bi ti priporočala weaning puppy, adult dog ali prestige, pri čemer navaden adult dog vsebuje le 5% svežega piščanca prestige in weaning puppy pa 19% in gresta izbirčnežem bolj v slast.   ;) :) Premium ima večje brikete od prestige in ga zato ne bi priporočala.

Lps



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #773 : 29 Avgust 2007, 13:06:16
A pa ni Prestige mogoče malo premočen, če se tako izrazim? Ker ne gre za nekega zelo aktvinega delovnega psa.
Kaj pa, če bi Prestige kombinirala recimo z puppy/junior ali pa adult? A pa so premium briketi res toliko večji od puppy/junior. Ker po slikici sodeč, ki na strani proizvajalca, ne izgledajo tako zelo veliki.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #774 : 08 September 2007, 13:57:34
A pa ni Prestige mogoče malo premočen, če se tako izrazim? Ker ne gre za nekega zelo aktvinega delovnega psa.
Kaj pa, če bi Prestige kombinirala recimo z puppy/junior ali pa adult? A pa so premium briketi res toliko večji od puppy/junior. Ker po slikici sodeč, ki na strani proizvajalca, ne izgledajo tako zelo veliki.

Glede hrane se v končni fazi odloča skrbnik, tako da najboljše sama vidiš, ali je kakšna hrana premočna ali ne.

Na splošno pa je za mini pasme značilno, da izredno malo pojedo, tako da je njihova hrana običajno močnejša, in sicer:

Weaning puppy 32%beljakovin / 20% maščob
Prestige 30%beljakovin / 21% maščob
Puppy/junior 29% beljakovin /18% maščob
Premium 26% beljakovin/ 17% maščob
Adult 25 %beljakovin / 15% maščob

Hrane, ki beljakovinsko ni tako močna, se pa v nasprotju z močnejšo hrano, običajno daje več (poglej priporočene količine).

Lps



lup

  • Gost
Odgovori #775 : 11 September 2007, 12:53:59
Jaz sem vceraj za mojo puppyiko Pho narocila ARDEN GRANGE,Weaning puppy.Upam,da so mali briketki,ker tudi moja ne mara gristi velikih.

Zdaj cakamo,da prispe posiljka za nas....   :o 8)



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #776 : 15 September 2007, 19:01:12
Jaz sem vceraj za mojo puppyiko Pho narocila ARDEN GRANGE,Weaning puppy.Upam,da so mali briketki,ker tudi moja ne mara gristi velikih.

Zdaj cakamo,da prispe posiljka za nas....   :o 8)

Weaning puppy ima najmanjše brikete od celotnega Arden grange izbora.

In kako so se obnesli pri tvoji pupiki? lps



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #777 : 16 Oktober 2007, 21:32:17
Mi se sedaj odločamo med to in še eno hrano (pronature). Kakšno imate mnenje o tej hrani in katero od teh dveh mi bolj priporočate? Kako pa je z velikostjo briket (Adult large breed piščanec in riž)??

Oprostite, ker vem, da to že kje piše, vendar se mi res ne da brati 30 strani :-[ :-[

Lp

:)


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #778 : 04 November 2007, 23:31:47
Ali morda kdo ve, ali so A.G. briketi Salmon&Rice primerni tudi za velike pasme psov?

Kakšna je velikost teh briketov in doziranje?

Ste zadovoljni z njimi?


 ??? ??? ???


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #779 : 05 November 2007, 12:43:57
Polonči, jaz dajem moji tako Pronature kot Arden Grange. Obe hrani sta v redu. Svetujem, da za začetek vzameš 3kg in sprobaš. Velikost briketov je ravno pravšnja, da pes ne more samo pogoltnit, ampak mora tudi malo grizti. Po mojem ravno pravšnje velikosti za psa velike pasme.

Hrt, če te skrbi, da briketi ne bili zelo majhni, vzami tisto vrsto AG hrane, kjer piše large breed. Kakšna je velikost briketov pri Salmon & Rice, ne vem, ker nisem uporabljala, prosi za testerčke in boš videl.

Kristinca & Florinca