ARDEN GRANGE

Talija · 392811

tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #960 : 15 Avgust 2009, 10:15:15
Živjo mam eno vprašanje.Moja psička je ful zbirčna še Royal canina noče več >:(.
Zato zdej zbiram med AG in eagle pack .A lahko nekdo peosim pove, kje se dobi testerčke? ???

LP,Tajka

love animals4everandalways


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #961 : 16 Avgust 2009, 20:53:58
Živjo mam eno vprašanje.Moja psička je ful zbirčna še Royal canina noče več >:(.
Zato zdej zbiram med AG in eagle pack .A lahko nekdo peosim pove, kje se dobi testerčke? ???

LP,Tajka

Testerje Arden grange lahko dobis v vseh trgovinah, v katerih se hrana prodaja, lahko pa tudi direktno pri nas.

Seznam trgovin najdeš na:

http://www.ardengrange.si/trgovini.html

Lps


www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #962 : 13 September 2009, 11:18:08
So tudi tukaj enotne velikosti briketov?
Zanimata me oblika in velikost..
Se jih da lomiti (če so npr veliki 1 cm in ni manjših)?


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #963 : 13 September 2009, 11:55:15
Tukaj so oblike: http://www.ardengrange.com/Pet-Food/all-dog-foods.asp
Velikosti so pa zelo različne. Salmon je največji za Lamb bi pa rekla da so najmanjši. Lomit se jih ne da ker so čisto trdi.

Če potrebuješ kaj za probat imam doma (LJ) še Salmon in Lamb od AG, potem Platinum (vsi okusi imajo enako velikost), Canidae (mislim da so tudi briketi enakih velikosti) in Orijen (tudi enake velikosti) pa Acano. Pač smo morali veliko sprobati preden smo našli pravo. To iščeš za Kavalirja ne? Lahko ti pošljem tudi po pošti po dva briketa od vsake vrste - za eno poštno znamko res ni problem. Piši ZS.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #964 : 16 November 2009, 12:43:05
Velikost ni enaka, sva imeli Lamb, so bili res mali, zdaj imava piščanca in so nekoliko večji.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #965 : 16 November 2009, 15:08:29
Lamb so zelo majhni in se jih ne more lomiti.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #966 : 28 November 2009, 13:14:43
NOVO! Partners: Nov  izbor popolne super premium mokre hrane od Arden Grange NOVO!

‘Partners’ je nov izbor popolne super premium mokre hrane od Arden Grange, ki vsebuje naravno sočno in sveže meso, svežo neoporečno zelenjavo, vitamine in minerale, s čimer je poskrbljeno za uravnotežen, hranljiv in celovit obrok za vašega psa.

Do 70% svežega mesa
Vse sestavine iz naravno obstojnih virov
Ni testirano na živalih


Ker hrana prihaja od Arden Grange, ste lahko prepričani v najvišjo kvaliteto, naravne sestavine brez umetnih barvil, arom, konzervansov, mlečnih ali sojinih izdelkov. V celoti brez pšenice in pšeničnega glutena, je Arden Grange Partners izbor naravne hipoalergene pasje hrane, ki je lahko prebavljiva in lahko pomaga pri preprečevanju potencialnih alergičnih reakcij. Visok nivo svežega, sočnega mesa zagotavlja izjemno hranljiv vir proteinov in pomaga pri razvoju mišične mase ter zadovoljuje še najbolj izbirčne jedce.
Na voljo v 395 g embalaži in 3 okusih: jagnjetina, piščanec in drobovina.
Seznam trgovin, kjer najdete Arden grange Partner, se nahaja na spletni strani:
http://www.ardengrange.si/trgovini.html

Arden Grange PARTNERS  LAMB (Jagnjetina)

SESTAVINE: Jagnjetina (70%), Riž (5%), Grah (0,5%), Korenje (0,5%), Moka iz buč, Pesni rezanci, Ribje olje, Minerali, Vitamini, Izvleček morske trave, Glukozamin, Hodroitin, Izvleček brusnic, , Izvleček juke in Nukleotidi.
TIPIČNA ANALIZA: Vlaga 70%, Beljakovine 11%, Maščobe 8%, Pepel 3,5%, Vlakna 1%,  Vitamin A 4500 IU/kg, Vitamin D3 450 IU/kg, Vitamin E (kot Alfa tokoferol) 35 IU/kg, Baker  (kot Bakrov sulfat) 5 mg/kg.

Arden Grange PARTNERS CHICKEN (Piščanec)

SESTAVINE: Piščanec (70%), Riž (5%), Grah (0,5%), Korenje (0,5%), Moka iz buč, Pesni rezanci, Ribje olje, Minerali, Vitamini, Izvleček morske trave, Glukozamin, Hodroitin, Izvleček brusnic, , Izvleček juke in Nukleotidi.
TIPIČNA ANALIZA: Vlaga 70%, Beljakovine 11%, Maščobe 8%, Pepel 3,5%, Vlakna 1%,  Vitamin A 4500 IU/kg, Vitamin D3 450 IU/kg, Vitamin E (kot Alfa tokoferol) 35 IU/kg, Baker  (kot Bakrov sulfat) 5 mg/kg.

Arden Grange PARTNERS TRIPE (Drobovina)

SESTAVINE: Drobovina (40%), Piščanec (30%), Riž (5%), Grah (0,5%), Korenje (0,5%), Moka iz buč, Pesni rezanci, Ribje olje, Minerali, Vitamini, Izvleček morske trave, Glukozamin, Hodroitin, Izvleček brusnic, , Izvleček juke in Nukleotidi.
TIPIČNA ANALIZA: Vlaga 70%, Beljakovine 11%, Maščobe 8%, Pepel 3,5%, Vlakna 1%,  Vitamin A 4500 IU/kg, Vitamin D3 450 IU/kg, Vitamin E (kot Alfa tokoferol) 35 IU/kg, Baker  (kot Bakrov sulfat) 5 mg/kg.

PRIPOROČILO ZA HRANJENJE: Če uporabljate Partners skupaj z briketi, upoštevajte priporočila na vreči z briketi in zmanjšajte količino briketov za 40 g za vsakih 120 g Partners.





Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #967 : 07 December 2009, 11:03:51
NOVO! Partners: Nov  izbor popolne super premium mokre hrane od Arden Grange NOVO!

‘Seznam trgovin, kjer najdete Arden grange Partner, se nahaja na spletni strani:
http://www.ardengrange.si/trgovini.html



Med seznamom trgovin se nahaja tudi pasji.net, ampak jaz je med izdelki ne najdem  ???

Kristinca & Florinca


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #968 : 08 December 2009, 12:01:20
Med seznamom trgovin se nahaja tudi pasji.net, ampak jaz je med izdelki ne najdem  ???

Pasji net se zaenkrat ni odločil, da bo dal Partners med artikle, ki jih prodaja.

Na seznamu pa je, ker prodaja ostalo AG hrano.

Lps



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #969 : 08 December 2009, 15:03:30

Seznam trgovin, kjer najdete Arden grange Partner, se nahaja na spletni strani:
http://www.ardengrange.si/trgovini.html


Vem, da pasji.net prodaja ostalo hrano AG, vendar v citiranem stavku piše drugače  ;) - kar se mene tiče gre za zavestno zavajanje kupcev. Kako naj vem ali ostale navedene trgovine prodajajo samo suho ali tudi konzervirano hrano??  ???  Sem pedantna vem, ampak prosim samo, da so podatki TOČNI.

Kristinca & Florinca


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #970 : 08 December 2009, 15:23:38
Nikakor ne gre za zavestno zavajanje kupcev. Mi imamo na spletni strani objavljen seznam trgovin, kjer prodajajo naše izdelke, pri čemer ne prodajajo vse trgovine vseh naših izdelkov, ker je izdelkov veliko in bi bilo nepraktično, da bi pisali, kaj kdo kje prodaja. Kar se pa tiče Partnersa, da ne bo pomote, pa navajam v nadaljevanju, kje natančno ga prodajajo: Pikin butik Ptuj, ZOO Ajka Slovenska Bistrica, Zvitorepka Celje, Tačka Domžale (samo okus piščanca in jagnjetine), Zo-Tobi Ljubljana, Gali& Nika Ljubljana, Smrček Ljubljana ter spletna trgovina Hov-Hov.

Lps



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #971 : 08 December 2009, 15:25:41
Hvala lepa. To sem želela. Ni bilo tako težko, kajne?  ::)

Kristinca & Florinca


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #972 : 05 Februar 2010, 12:02:28
Živjo!

Tudi jaz sem se odločila za hrano AG. :) Glede na to, da bo Bart kmalu star 11 mesecev, naj se odločim za Puppy/Junior ali že kar za Adult varianto? Nikjer nisem zasledila, do kdaj naj bi jedel Puppy/Junior. (Je pa res, da nisem vseh 33 strani teme brala... :-[)
Mi lahko kdo svetuje? Hvala! :)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #973 : 05 Februar 2010, 12:53:37
Jaz bi kar Adult vzela.  ;)

Kristinca & Florinca


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #974 : 05 Februar 2010, 14:00:03
Tudi jaz!



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #975 : 05 Februar 2010, 14:46:57
Živjo!

Tudi jaz sem se odločila za hrano AG. :) Glede na to, da bo Bart kmalu star 11 mesecev, naj se odločim za Puppy/Junior ali že kar za Adult varianto? Nikjer nisem zasledila, do kdaj naj bi jedel Puppy/Junior. (Je pa res, da nisem vseh 33 strani teme brala... :-[)
Mi lahko kdo svetuje? Hvala! :)

Odvisno od pasme in razvitosti. Manjši psi lahko gredo na adult hrano že po 6-9 mesecih, srednje veliki pri 12 mesecih. Skrbnik psa je tisti, ki oceni, ali je njegov pes že dosegel postavo odraslega psa - takrat je pravi trenutek za prehod (torej, ko doseže višino in težo odraslega psa). Lps



Staša

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #976 : 15 Februar 2010, 01:04:36
Kakšna je razlika med tema dvema verzijama za mladičke oz. da vprašam drugače - katera se bolj priporoča za 4 mesece staro čivavo? So briketki enako veliki oz. so pri weaning verziji morda manjši?

http://www.ardengrange.si/agWEENINGpuppy.html

http://www.ardengrange.si/agPUPPYJUNIOR.html


Hvala.



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #977 : 15 Februar 2010, 06:22:32
Kakšna je razlika med tema dvema verzijama za mladičke oz. da vprašam drugače - katera se bolj priporoča za 4 mesece staro čivavo? So briketki enako veliki oz. so pri weaning verziji morda manjši?

http://www.ardengrange.si/agWEENINGpuppy.html

http://www.ardengrange.si/agPUPPYJUNIOR.html


Hvala.

Briketi pri weaning puppiju so manjši, hrana ima več beljakovin. Mini pasme jo lahko jedo tudi, ko so odrasle.

Lps



Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #978 : 04 Marec 2010, 14:25:39
Evo se pridružujem vprašanju glede weening/puppy in puppy/junior - katera je bolj primerna za šicujko ki  je stara 5 mesecev in pol?

V trgovini so dali očetu tolo weening varianto, čeprav sem naročila naj prinese tisto drugo in mi ni znal razložiti zakaj mu jo je dala.
In na vrečki ni ravno optimalno napisano koliko na dan dati hrane, ker nikjer ne piše kilaže psa, samo starost. Pa zdaj ne vem kako hranit, da ne bom slučajno jo "predozirala" glede na to da je sestava beljakovin različna.

Lp in hvala



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #979 : 04 Marec 2010, 16:13:59
Šicuje se pri pol leta lahko začne hranit z adult varianto.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #980 : 04 Marec 2010, 16:46:26
Razmišljam o tej hrani...mi bi rabili fajn energijsko ...
katera je za nas? Sedaj imamo od Royal Canina M Junior...pa nam v bistvu odgovarja, samo ...
kako je s kalcijem v primerjavi s prej omenjeno hrano, kaj pa energijska vrednost?


Sinica

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
Odgovori #981 : 04 Marec 2010, 17:57:09
Mislim, da so vsi tovrstni podatki napisani na vrečah in na spletnih straneh, ki hrano prodajajo. Če piše na hrani performance, najbrž ni za seniorje. Pa tudi v tej zelo obširni temi je vse napisano. Samo malo je treba prebrat in poiskat. Žal pa nihče od nas ni jasnoviden, da bo točno vnaprje vedel ali bo hrana živali všeč ali ne. Je pač treba probat.

Mr. Pino Ortega Royal Glade - my crazy guide dog!


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #982 : 04 Marec 2010, 20:33:01
Mislim, da so vsi tovrstni podatki napisani na vrečah in na spletnih straneh, ki hrano prodajajo. Če piše na hrani performance, najbrž ni za seniorje. Pa tudi v tej zelo obširni temi je vse napisano. Samo malo je treba prebrat in poiskat. Žal pa nihče od nas ni jasnoviden, da bo točno vnaprje vedel ali bo hrana živali všeč ali ne. Je pač treba probat.

ja pa dejasko tako, da neglede na to kaj je bilo na vrečah napisana visoka energijaska vrednost, ki pa v "praksi" ni rodila nekih sadov...na žalost se nam je to osebno zgodilo nekoliko let nazaj pri eni drugi znamki...

nimamo vsi časa viset pred računalnikom...itak, da so mi vedno čudni ljudje ki uspejo strani in stani prebrat, napisat...
dajansko potem verjetno kaj drugega ne delajo  :-\
ni tisto kar je psu vedno všeč najboljše tudi zanj...je po navadi ravno obratno, tako kot pri ljudeh



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #983 : 05 Marec 2010, 06:43:02
Weaning puppy je resda za mladiče, ki se odvajajo sesanja (nekje do 2. oz. 3 meseca starosti), vendar se z njo zaradi visoke vsebnosti beljakovin hrani tudi breje/doječe psice, zaradi majhnosti briketov pa tudi odrasle mini pasme. Če ni posebej navedene teže psa na vreči, bi jaz vzela malo manj kot je pri zadnji starosti, potem pa uravnavaš glede na učinek. Podane količine so vedno od-do in so zgolj priporočilo.

Pri manjših pasmah, sploh če bi se pokazalo, da so nagnjene k požrešnosti in debelosti, se lahko pri 6.mesecih gre s puppy/junior hrane na adult hrano. Znova je odvisno od tega, kdaj pes dozori - dobi postavo in težo odraslega psa.

Kar se tiče primerjave hran AG w/p, AG P/J ter RC P/J, lahko podam vrednosti samo za prva dva, pa potem primerjaj z vrednostmi na reči RC:

Weaning puppy:
Beljakovine 32%, Maščobe 20%, Vlakna 2.5%, Pepel 7%, Vlaga 8%, Omega6 4.6%, Omega3 0.78%, Vitamin A 22000 IU/kg, Vitamin D3 1500 IU/kg, Vitamin E 150 IU/kg, Kalcij 1.45%, Fosfor P 1.05%, Baker 23 mg/kg (kot Bakrov sulfat).

Puppy/Junior:
Beljakovine 29%, Maščobe 18%, Vlakna 2.5%, Pepel 7%, Vlaga 8%, Omega6 4%, Omega3 0.7%, Vitamin A 20000 IU/kg, Vitamin D3 1350 IU/kg, Vitamin E 135 IU/kg, Kalcij 1.3%, Fosfor P 0.85%, Baker 22 mg/kg (kot Bakrov sulfat).

Več o hrani lahko prebereš na www.ardengrange.com ali www.ardengrange.si

Lps



Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #984 : 15 Maj 2010, 16:49:28
Hojla!

Če slučajno še ne veste... AG imajo nove briketke im. Mini adult z okusom ovčetine in riža. So take majhne velikosti.
Naša Ajša(shi tzu) je navdušena nad njimi, jih lažje poje.

Lp in veselo uživanje z vašimi pesjančki.
Tina in Ajša



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #985 : 15 Maj 2010, 20:27:21
Tudi moje punce so navdušene nad mini lambom! ;D


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #986 : 17 Maj 2010, 08:49:00
Pa še nekaj več informacij o hrani:

Trenutno na voljo le v 2,5 kg vrečki. Seznam trgovin, kjer najdete hrano Arden grange, je http://www.ardengrange.si/trgovini.html

Tudi na www.pasji.net !!!

Značilnosti:
- majhni briketi
- odličen okus, ki zadovolji še najbolj izbirčne
- jagnječje meso najvišje kvalitete kot primarna sestavina
- odličen vir beljakovin, ki je hkrati ješč in lahko prebavljiv
- alternativen vir beljakovin - pogosto ustreza psom, ki imajo alergijo na piščančjo beljakovino
- etično proizvedeno, meso je samo iz vira proste paše
- ne vsebuje najbloj pogostih alergenov (pšenica, pšenični gluten, soja, mlečni izdelki)
- super premium kvalitete, sestavine so na nivoju sestavin za človeško prehrano
- ne vsebuje gensko predelanih organizmov
- ni testirana na živalih



Sestavine:
Moka iz jagnjetine* (min 30%), Riž v zrnu (min 26%), Zrna koruze, Piščančja maščoba*, Pesni rezanci, Posušeni pivski kvas, Jajce v prahu, Ribja moka*, Laneno seme, Ribje olje*, Minerali, Vitamini, Nukleotidi, Probiotični FOS, Probiotični MOS, Izvleček brusnic, Hondroitin sulfat, Glukozamin sulfat, MSM, Izvleček yucce. * Ohranjeno z mešanico tokoferolov in izvlečkom rožmarina.

Analiza:
Beljakovine 25%, Maščobe 16%, Vlakna 2%, Pepel 6%, Vlaga 8%, Omega6 3.5%, Omega3 0.4%, Vitamin A 15000 IU/kg, Vitamin D3 1500 IU/kg, Vitamin E 80 IU/kg, Kalcij 1.53%, Fosfor P 1.1%, Baker 20 mg/kg (kot Bakrov sulfat).

Več informacij lahko dobite na [email protected] ali www.ardengrange.si oz. www.ardengrange.com

Avanturist d.o.o.
Ormoska 100
2250 Ptuj

tel.: 02 77 11 613
gsm: 040 299 088





lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #987 : 22 Junij 2010, 16:15:47
a se se kaksnem od vasih psov pojavlja prhljaj po tej hrani??kala je bila prej na eukanubi pa je blo vse s redu zdaj odkar je na tej ima pa ogromno prhljaja...drugace pa je ag adult lamb and rice..



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #988 : 01 Avgust 2010, 15:46:02
Imam eno vprašanje za vse vas, ki hranite svoje pse z AG. Doma imamo 2 psa, ki sta še od vzrediteljev jedla Hills in tudi pri nas. Ko sem prebirala forum, sem našla nekaj nasvetov in tudi eno stran, ki je testirala večji del vseh briketov, ki jih je možno dobit pri nas in v tujini. Stran je ta http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/

In tu sem zasledila, da AG ima 4 in 3 zvezdice, Hills pa 1 zvezdico in iz tega je razvidno, da je AG boljša hrana. Sedaj smo v fazi odločanja al naj ostanemo na Hillsu al menjamo v AG, ker kar se cene tiče sta obe v istem rangu. Radi pa bi da imata psa vredu hrano(do sedaj ni bilo nekih težav in je ne menjujemo zato), kakovostno, kar pa ne morem več reč da je Hills, ko sem pregledala to stran.
Zelo rada bi vsa vaša mišljenja in izkušnje, pa naj bodo dobre al slabe. Še vedno se lahko odločim tud za kakšno drugo hrano, pač mi je AG padel v oko, ker je cena zelo podobna Hillsu, vendar pa po tistih testih AG boljši od Hillsa.
Pa naj se debata prične



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #989 : 01 Avgust 2010, 15:51:50
No našla še eno stran http://www.dogfoodadvisor.com/ , kjer pa AG hrane ni, je pa Hills ampak tud z 1 oz. 2 zvezdicama.
Sedaj pa se lahko resno prične debata