ARDEN GRANGE

Talija · 398287

malena3

  • Gost
Odgovori #780 : 05 November 2007, 12:50:04
Eno vprašanje...je kdo opazil obarvanost zob pri AG?




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #781 : 05 November 2007, 12:53:02
Ali morda kdo ve, ali so A.G. briketi Salmon&Rice primerni tudi za velike pasme psov?

Kakšna je velikost teh briketov in doziranje?

Ste zadovoljni z njimi?


 ??? ??? ???

So primerni. Doziranje najdeš na strani od AG-ja http://www.ardengrange.com/Pet-Food/dog-food.asp?id=23

Eno vprašanje...je kdo opazil obarvanost zob pri AG?

Osebno ... ne.

Lp nina



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #782 : 05 November 2007, 19:36:33
Eno vprašanje...je kdo opazil obarvanost zob pri AG?

Tudi pri nas so zobje kvecjemu bolj beli, kot pri prejsnji hrani..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #783 : 05 November 2007, 20:03:12
Eno vprašanje...je kdo opazil obarvanost zob pri AG?



Te pripombe se nismo imeli od nobenega kupca. Hrana ne vsebuje barvil. Lps



malena3

  • Gost
Odgovori #784 : 06 November 2007, 07:09:43
Nisem mislila kot pripombo, ampak če je možnost, ker so se mu začeli barvati zobje in nisem izključila niti briketov.

Hvala za info.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #785 : 06 November 2007, 10:14:09
Midva z Larsom sva zdaj že mislim da več kot dobro leto na njih in moram reči da med tem časom ni prišlo do obarvanja zob, smo pa pred kratkim dobili malo kamna, pa ne zaradi briketov, temveč menjave hrane med poletjem s kuhane na konzervirano ;)


malena3

  • Gost
Odgovori #786 : 06 November 2007, 11:10:37
No, mi kakega drastičnega menjavanja nismo imeli, ker tudi konzerve uporabljamo iste že kar nekaj časa, tako da ne morem pogruntati zakaj je prišlo do obarvanosti. Je pa res, da je sicer rekel veterinar, da so to le neke obloge, vendar mene zelo motijo, ker tudi z ščetkanjem ne gredo preč.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #787 : 06 November 2007, 11:12:41
malena3 če pes povečini je mokro hrano ali brikete golta je to lahko razlog. Če mu še ne daješ mu daj recimo 1x tedensko kakšno fajn žvečko, pa si bo mogoče s tem malo sčistil zobe.

Lp nina



malena3

  • Gost
Odgovori #788 : 06 November 2007, 12:01:17
Kaj pa mi svetuješ Ninci?

Npr bikovke, ušesa, vse to mu redno dajem, ker to obožuje, briketov pa ne golta, point je v tem, da on vse 10x prežveči in prevoha predno poje...

Pa da še malo menjam temo, sedaj ko smo upihnili prvo svečko, me zanima, na katere brikete naj prešoltam glede na to, da je zelo aktiven, do sedaj smo imeli AG Large breed puppy/Junior




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #789 : 06 November 2007, 12:14:03
Ne vem, kako pogosto daješ? Probaj dajat kakšnih 14 dni vsak drug dan recimo, pa boš videla če se bo kaj spremenilo ali bo ostalo isto. Pa kakšne naravne kosti ali pa kosti iz prešane kože so fajn, ker jih dlje žvečijo, pri nas gredo ušesa in sapniki en, dva, tri :-\
Če pes nima alergij ali ni pretirano izbirčen in ima nek normalen življenjski stil potem ti pridejo v poštev vse adult variante AG-ja. Če sta res full aktivna in pes veliko prelavfa, dela itd. potem pa Performance.

Lp, nina



malena3

  • Gost
Odgovori #790 : 06 November 2007, 12:27:19
Kake bikovke gredo pri nas tudi hitro, ja, moram pa paziti pri hrani, ker mu je od malega ostalo,da zelo slabo prenaša določene stvari, zadnjič npr sem mu dala kost, ki je bila malo prekajena in je imel takoj drisko. Da ne omenjam kake drobovine, tam je popolni kaos.

Govedino še prenaša, kaj drugega je pa že rizično.

Bom poizkusila, oziroma bom malo beležila priboljške, pa bomo videli.

Sedaj res ful ful aktiven ni, je pa kar 10 ur dnevno v gibanju nekako, načeloma AG zelo dobro prenaša, bom malo pogledala proizvode.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #791 : 06 November 2007, 12:34:39
Midva z Larsom sva ful zadovoljna z AG Premium, ki jih on ful obožuje ;) To je tudi eden od razlogov da še nisem poskušala prešaltati na AG Senior in čedalje bolj dvomim če tudi bom. Namreč tale moja zmrda ne prenaša ravno najbolje menjave hrane ::) ;)


malena3

  • Gost
Odgovori #792 : 06 November 2007, 12:57:21
AG Senior pa nisem našla Satin... ???



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #793 : 06 November 2007, 13:00:16
http://www.ardengrange.si/agSENIOR.html ekola ;) Aja šele zdaj opazila da si ti gledala na strani Pasji.Net jaz pa pri vozniku te hrane ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #794 : 06 November 2007, 13:01:57
AG Senior pa nisem našla Satin... ???

Če si gledala v trgovini je to za to, ker se ga trenutno ne dobi. Bo pa predvidoma v roku enega tedna, tako kot losos.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #795 : 06 November 2007, 13:08:19
Mah mi bomo po vsej verjetnosti ostali na Premiumu, da se nam pol po glav tolkla kaj mi je bilo tega treba... ::) :D Zdej mu je malce več razvajanja dovoljeno... :D >:D


malena3

  • Gost
Odgovori #796 : 06 November 2007, 13:11:28
Ja, na pasji.net sem gledala... :)

Hvala za info Satin in Ninci.



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #797 : 12 November 2007, 12:30:46
jaz naso hranim s pronature. imajo pa v tej trgovini tudi AG. obe hrani sta na forumu zelo pohvaljeni, zato sem v dilemi. ce ima kdo kakšen argument zakaj je katera izmed teh dveh boljša, naj mi prosim pove :) lp



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #798 : 12 November 2007, 12:34:50
Zirafa, pa hrani z obema. Kje pa piše, da lahko hraniš samo z eno?  ::)

Kristinca & Florinca


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #799 : 12 November 2007, 12:53:01
zirafa: noben pes ni enak, zato se tudi ne obnese določena hrana pri vseh psih. Tako je recimo možno da bo tvoj pes hrano Pronature prenašal dobro oz. bo imel po njej lep iztrebek, svetlečo dlako in nasplošno v top fit kondiciji, po hrani AG pa bo dobil prhljaj in drisko, pa čeprav je po mojem mnenju sestava hrane AG boljša kot Pronature.

Lp, Črt



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #800 : 19 November 2007, 21:29:32
Aho!

Ninci a imate v pasjem netu tudi 15kg pakungo AG senior piščanec riž in pa 15 kg AG adult piščanec riž

Lp
Ana


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #801 : 19 November 2007, 21:51:51
Aho!

Ninci a imate v pasjem netu tudi 15kg pakungo AG senior piščanec riž in pa 15 kg AG adult piščanec riž

Lp
Ana

Imamo oboje.
Piščanec

Senior

Lp, nina



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #802 : 19 November 2007, 21:52:34
Aho!

Ninci, hvala sem potem že dobila odgovor  ;)

Lp
Ana


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #803 : 23 November 2007, 20:03:31
Ali ima AG kakšno novo formulo? Namreč pri trenutnem žaklju (adult large breed) sem opazila, da so briketi drugačni... Manjši, svetlejši, manj izrazit vonj, manj "žmohtni".... ?  ???


Lp,
Mojca


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #804 : 24 November 2007, 11:22:29
formula ni bila spremenjena, občasno pa ag spremeni velikost in obliko briketov. tudi barva in vonj sta lahko drugačna, kar je pač posledica tega, da ne morejo nabaviti vedno čisto enakega riža,... enako kot mi, če gremo na tržnico in kupimo paradižnik - ni vedno enako velik, enake barve in ali tudi okusa. z vso hrano je tako. pri ag pa vedno pazijo, da so sestavine 1.kakovostnega razreda in da je formula vedno enaka. lps



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #805 : 04 December 2007, 00:24:07
scythe!

Mi smo zdaj že eno leto na AG briketih. Ta mesec je bilo drugič v tem letu, da je prišlo do odstopanj glede briketov. Zadnja runda so briketi precej manjši in zelo zdrobljeni. Pa tudi nekako suhi delujejo bolj kot ponavadi. Gre pa tudi pri meni za brikete AG large breed. Zanimivo a ne.  ??? Sem jim pisal mail in dobil identičen odgovor kot tukaj, ki pa me ni povsem zadovoljil. Če brikete delajo strojno, kar jih seveda, ni razloga, da so manjši in različnih oblik in zdrobljeni. Opazil sem tudi precej temnejše in redkejše iztrebljanje, kot je bilo doslej. Sedaj sem naročil še eno rundo in upam, da bodo tokrat kot morajo biti, ker ne bi rad menjal. Ostane nam le, da verjamemo trditvam uvoznika, ali pa zamenjamo brikete. Bomo videli. LP.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #806 : 04 December 2007, 12:56:49
Ali ni lastnost premium (kaj šele tistih ki se imajo za več) hran ravno ta, da so sestavine vedno enake, da jih ne menjajo za vsako rundo, glede na to pač kaj ravno takrat lahko dobijo najbolj ugodno? Če lahko ena povsem standardna hrana obdrži povsem enako kvaliteto več let (razen tega, da jih na vsakih par let enkrat še malo izboljšajo) potem bi to pričakovali tudi od tistih, ki se reklamirajo kot nekaj več. Da je bil vsak žakelj čapija ali pedigreja, ki sem ga na tak ali drugačen način dobila malce drugačen je bilo pač za pričakovati.


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #807 : 04 December 2007, 14:32:06
Da se ne bo nesporazumov: SESTAVA HRANE JE ENAKA  , torej vse sestavine in vsa razmerja ostajajo enaka.

Nemogoče pa je vedno kupiti čisto enak riž in čisto enakega piščanca,... četudi se nabavlja pri istem dobavitelju in so sestavine
VEDNO I. kakovostnega razreda. To je garancija, ki jo daje proizvajalec.









Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #808 : 04 December 2007, 15:10:50
Tega preprosto ne kupim. Če se jim je ena serija rahlo sfižila (prvovrstnim surovinam navkljub) naj to lepo priznajo, jo prodajo s popustom pa bodo vsi veseli.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #809 : 04 December 2007, 17:27:41
hej

Mene pa zanima ce bo se ta mesec nova dobava 15kg vrec Losos in riz? Kajti prejsnji teden je ni bilo (sem vzela 7,5), pa me samo za info zanima, da ne bom okoli bozica ostala brez vsake hrane.. Potem raje sedaj narocim se eno 7,5kg..

Hvala za odgovor in lp..


p.s.
Tudi v moji tanovi vreci so briketi razlicnih velikosti in barv. Ampak se vseeno jo z veseljem poje, tako da, nimam pripomb (mogoce edino zato, ker so manjsi briketi je sedaj njegova porcija po tastari merici malo vecja  :P)..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album