ARDEN GRANGE

Talija · 392794

GOSCH

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 3
Odgovori #1050 : 06 Julij 2013, 23:36:10
AnjaKr: http://www.avanturist.si/ distributerjev link s telefonskimi in mailom ;)



AnjaKr

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #1051 : 07 Julij 2013, 21:45:51
o, nevem zakaj nisem pomislila na to  :-[ hvala  ;D



Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #1052 : 10 Julij 2013, 13:15:47
Punce (večinoma  ;D), mene pa zanima ali obstaja merilni lonček za AG?  ???



masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #1053 : 10 Julij 2013, 18:06:41
Ja, obstaja :).

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #1054 : 11 Julij 2013, 09:42:32
Super, sedaj ga moram samo še najti  :D hvala  ;D



masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #1055 : 11 Julij 2013, 10:26:47
V Ljubljani ga lahko dobiš v Smrčku (Mali trg 5), pa tudi kak vzorček se najde.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1056 : 23 Julij 2013, 12:31:25
imam samo nesrečo ali je še kdo v briketih našel perje? puppy junior okus piščanec 2kg vreča....



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1057 : 24 Julij 2013, 00:40:39
Jaz tudi, pa se nisem preveč sekirala. Zdaj v drugi večji vreči, pa zgleda da ga sploh ni. Koliko perja je bilo?

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1058 : 24 Julij 2013, 10:38:13
par koščkov peresc, ne veliko... sem opazila med nagrajevanjem da je notri nekaj belega, potegnem ven in je bil košček peresca.... nima to nobenega negativnega vpliva na psa? ker hrana je tako meni kot psu všeč ampak tole perje mi je malo dvignilo pritisk.....
bom v bližnji prihodnosti poslikala, samo čakam na fotoaparat :)



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1059 : 24 Julij 2013, 11:32:14
Sicer sem več kot sigurna da perje nemore slabo vplivat na psa, jaz sem tiste male koščke ko sem našla dala stran. Edino kaj je hecno je, da Arden Grange zagotavlja, da v njihovi hrani peresa niso uporabljena. Se pa zavedam, da v procesu izdelave le ta morejo biti nekje odstranjena, tako da je mogoče kaka pošiljka prišla slučajno v stik z njimi, pa sva ravno midve naletele na to.


“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #1060 : 24 Julij 2013, 11:45:27
perje ...
jaz sem pa zadnjič prvič kupila veliko pakungo - 6 kilsko vrečo juniorja v BTC - ju, ko so imeli akcijski popust, da sem malo prišparala ... in ko sem vrečo odprla, moj požrešni kuža, ki je do zdaj skoz jedla isto AG, se je uprla in ji nekaj ni bilo všeč ...
dokupila sem fish4dog briketke, da ji zdaj mešam, da nekako poje, ampak ne je več s takim žarom kot je
bog ve, če niso mesa zamenjali s perjem  :-\
prej sem lahko junior briketke uporabljala tudi kot priboljšek, tako jih je imela rada ...



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1061 : 24 Julij 2013, 12:41:08
ja to gre tudi meni v nos, prebiram odlične izkušnje uporabnikov, kupim svojo vrečo in glej ga perje .... bom videla kako bo čez 2 meseca, ko grem kupim spet drugo vrečo... če bo perje še noter potem gremo verjetno na TOTW ali kaj podobnega...



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1062 : 24 Julij 2013, 15:29:32
perje ...
jaz sem pa zadnjič prvič kupila veliko pakungo - 6 kilsko vrečo juniorja v BTC - ju, ko so imeli akcijski popust, da sem malo prišparala ... in ko sem vrečo odprla, moj požrešni kuža, ki je do zdaj skoz jedla isto AG, se je uprla in ji nekaj ni bilo všeč ...
dokupila sem fish4dog briketke, da ji zdaj mešam, da nekako poje, ampak ne je več s takim žarom kot je
bog ve, če niso mesa zamenjali s perjem  :-\
prej sem lahko junior briketke uporabljala tudi kot priboljšek, tako jih je imela rada ...

Mesa zagotovo niso zamenjali s perjem, ker potem ne bi mogli briketov niti narediti, nenavsezadnje gre hrana skozi nešteto kontrol analiz, vsebnosti itd. Ker pa gre za naravno hrano brez umetnih dodatkov, nobeno okolje pa ni nikoli 100% sterilno, pa je vedno možno, da do česa pride. Tudi sama sem že kupila najdražji Olzov toast, kjer rok še ni pretekl, pa je bil plesniv. Zato ga nisem nehala kupovati, ker je plesnjenje naraven postopek in bio hrana hitreje splesni, ker nima umetnih dodatkov. Tudi pri piščančjih bedrih, ki so bila očiščena in sem jih kupila pri mesarju, sem našla ostanke perja, pa je to normalno, ker se težko 100% očisti, brez da se odstrani koža. Je pa koža vsekakor najboljša. Kot je že omenila mimozaver, kakšen košček perja ne škodi psu, nenavsezadnje ga pojedo tudi mačke, lisice, volkovi,... ko ulovijo ptiča (tudi psi, če jim to uspe). Tisti, ki so našli perje, sami pravijo, da tega ni bilo veliko. Če pa vas zadeva skrbi ali imate kakršnokoli drugo reklamacijo, se lahko obrnete na nas direktno (torej na Avanturist d.o.o.), ter pošljete vzorec hrane z infomacijami o proizvodnji seriji, ki so natisnjene na vreči. Najboljše je, če se lahko vrne cela vreča, ker je tako najmanj možnosti za kakšno zmešnjavo. Če je vreča bolj ali manj cela, vam bomo dali nadomestno novo vrečo (če je skoraj prazna, je jasno, da ne moremo). Za pojasnilo sem zaprosila AG in ko bom imela odgovor, ga bom objavila. Kar se tiče neješčnosti hrane, ki jo omenjaš zgoraj, gre za premium, katere formula se zelo razlikuje od ostalih, ker ima več svežega mesa, je malo bolj mastna in vsebuje krompir, je pa brez koruze, zato je okus čisto drugačen od navadne chicken formule, na kateri bazirajo hrane puppy/large, adult chicken, large breed in senior. Pri novem okusu je vedno priporočljivo najprej preizkusiti z vzorcem ali manjšo embalažo, pri čemer se hrano meša s staro, kot pri vsaki novi hrani. Psi imajo tudi svoje preference, vendar pa če jim dovolimo, da postanejo preveč izbirčni, postane to kasneje problem za skrbnika. Lačen pes nikoli ne pusti hrane, po kakšnem dnevu ali dveh ponavadi popusti, pri čemer smo ljudje takšni, da povečini mi izgubimo dvoboj volje.  ;)



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1063 : 24 Julij 2013, 18:18:29
hvala za pojasnilo, v mojem primeru se gre bolj za nezadovoljnega lastnika kot pa psa, pes je zelo navdušen nad to hrano....  naslednjič bom vzela salmon & rice pa ne bo perja v briketih   :P



resa

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
Odgovori #1064 : 24 Julij 2013, 18:37:12
Puppa saj vse verjamem in tudi zaupam v to hrano, drugače je ne bi kupovala in perje samo mene ne bi motilo. Čudno pa mi je, ker je Laja zelo ješča, da se tako v trenutku upre, ko ji načnem vrečo. Se mi zdi, da ne bi smela tako čutit, da je zavitek nov, če je formula ista. Šla sem v našega Tačka po razne testerčke, da bi nekako našla nekaj, kar bi ji pasalo za "posladkat" na sprehodu, prej so bili dobri kar AG briketki, zdaj jih pa ovohava z vseh strani. Zmešane med ostalo poje, ampak ne z užitkom. To me čudi. In do zdaj sem vedno kupovala 2 kilske vreče, prvič sem kupla na zalogo, itak mislim potem dajat za odrasle. To vrečo ima zdaj že cca 10 dni in ji še vedno ne grejo.
Zelo ji teknejo RC starter, ki so pa že na pogled in vonj taki, kot bi celo noč ležali namočeni v omaki od pečenke - dišijo in svetijo se preveč, vprašanje, če niso res preliti z nečim, da jih tako žre. Prvič jih je poskusila, prej so ji bili tako všeč junior AG. Nisem ji menjala hrane od rojstva, zato se mi zdi, da ni izbirčna ampak ima samo precizen okus in opazi spremembe. Bog ve, če bi jedla ovca varianto, je pa testerje AG  nemogoče dobit v trgovinah kamor hodim jaz - Mr. Pet, Gali in Nika ...



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #1065 : 24 Julij 2013, 23:50:34
hvala za pojasnilo, v mojem primeru se gre bolj za nezadovoljnega lastnika kot pa psa, pes je zelo navdušen nad to hrano....  naslednjič bom vzela salmon & rice pa ne bo perja v briketih   :P

nevarnost lusk pa obstaja?  ;D


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #1066 : 25 Julij 2013, 09:02:37
Takole, to je odgovor od Arden grange: "Thank you for taking the time to notify us of the problem experienced in respect of the Arden Grange Puppy Junior food which you have found to contain feathers.

Unfortunately because we use a high proportion of fresh chicken in this product, occasionally there may be instances where the plucking process has not been 100% efficient and some feathers may still be attached to the meat. The feathers do not break down during the extrusion process and this is why they can sometimes be visible. We do not add feathers as a bulking ingredient and they should not be present because although not harmful; they offer no nutritional value. We therefore we would be very willing to replace your product with food from an alternative batch.

Customer satisfaction is very important to us, and we are extremely sorry that on this occasion your food has not been received in perfect condition."

Skratka, nekako tako kot sem že zapisala prej, da je možno, da meso ni bilo očiščeno dobro in da je lahko nekaj peres ostalo, ki se ne razgradijo v procesu kuhanja. Za psa niso škodljiva, nimajo pa nobene hranilne vrednosti. V kolikor bi se odprla kakšna dodatma vprašanja, sem vam na voljo, da skupaj poiščemo odgovore. Lps



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1067 : 25 Julij 2013, 11:30:43
nevarnost lusk pa obstaja?  ;D

hehe se ne sekiram več ;))) samo da te deli peres - lusk - karkoli niso nevarni psom pa sem čist zadovoljna  :P

Po RC-ju je dobil prhljaj, praskal se je ko zmešan sedaj na Arden Grange pa ni teh problemov, res zakon hrana  ;D

še nekaj me zanima, kater okus pa je pri vaših kosmatinčkih najbolj ješč?  :)



Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #1068 : 28 Julij 2013, 01:03:48
Salmon&Rice



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Odgovori #1069 : 28 Avgust 2013, 15:58:55
po 2kg žaklju junior piščanec riž sva šla na mini adult lamb and rice in opažam, da ni več lepo črn, kar rjav postaja? je to možno da zaradi hrane?
prestop je bil postopen, v 10ih dneh je bil v celoti na lamb and rice, zraven včasih dobi še kakšno konzervo ampak mislim, da to nima takega vpliva... res AG obarva psa?
hvala za odgovor :)

p.s.: moja mucka tudi obožuje AG ;)
pps: kdaj lahko mucko dam na adult? sedaj ima 5 mesecev:)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1070 : 12 September 2013, 22:58:57
Prodam skoraj popolnoma cel žakelj AG puppy junior large breed (žakelj je 12kg,manjka manj kot kilogram briketov). Cena 45€

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #1071 : 08 December 2013, 09:19:33
Še jaz bi pohvalila to hrano  :) izjemno lepa dlaka, (očitno) okusna in tudi kaki so normalni  ;D
smo pa sprobali že vse okuse, in do sedaj je jagnjetina šla najhitreje  ;D



Mimozaver

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1072 : 28 Januar 2014, 13:29:11
Prodam 6kg briketov Arden Grange,puppy/junior. Prodajam zato, ker smo prešaltali na adult, in nismo porabili celega 12kg žaklja. Cena 22€.
Če kdo rabi, ZS ;)

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”


― Albert Einstein


majča

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
Odgovori #1073 : 31 Januar 2014, 17:42:07
Da se še jaz pofočkam. :) Tudi mi smo zelo zadovoljni z AG briketi, že skoraj 2leti kupujeva verzijo Lamb&rice za najino goldenko in je super. Kakanje redno 3x/dan, zdravje in dlaka super. Aja, na barvo dlake nima vpliva, Pupa je še vedno zlata hehe.  ;D

Be happy :)


joe cool

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
  • Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil.
Odgovori #1074 : 27 Februar 2014, 11:31:17
Tudi naš beagle je potem, ko so bile težave z nabavo Almo nature briketov, prešel na Arden Grange - losos. Zelo zadovoljna.  :D
Edino konzerve od Almo nature so za moje pojme še vedno najboljše.



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #1075 : 20 Marec 2014, 14:49:37
Imam psa male pasme in me zanima katere vrste teh briketov imajo velikosti briketov primerljive z velikostjo mini adut ovca&riž?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1076 : 20 Marec 2014, 16:02:51
Men se je losos zdel en tako mali. Pa mislim, da tudi bela riba. Drugače pa jih potipaš čez vrečo ob strani. Če pa bo kuža en mal grickal mu pa tud ne bo škodlo. Skor sigurno mu bo edinole large breed prevlik zalogaj  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #1077 : 10 April 2014, 08:47:03
Imam psa male pasme in me zanima katere vrste teh briketov imajo velikosti briketov primerljive z velikostjo mini adut ovca&riž?

Prue preveri si tukaj pri http://www.uniq4pet.eu/si/32_arden-grange ali pa http://www.zverina.si/hrana-za-pse. Zverina ima tudi ful podrobne opise vseh vrst hran posebej, kar je zelo dobro.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #1078 : 17 Junij 2014, 18:23:41
V Mr.Petu majo zdaj akcijo Adult hrane-tavelik žakelj, 12kg, 39€.



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #1079 : 13 September 2014, 21:32:01
Pozdravljeni,

zanima me, kako izgledajo briketi AG adult z okusom piščanec riž?
AG adult maxi mi je jasno, da so briketi večji, po mojem mišljenju so notri takšne konkretne krogl(ic)e za pod zob velikim pasmam...
Vem, kako izgledajo AG senior, tanki kvadratki -  ker je moja seniorka že nekaj let na njih, ne vem pa kako izgledajo AG adult obični (rdeča vreča), mora pa ustrezat in malim in velikim ::) :P (bolj me skrbi za velike, tamajčkeno pogloda kar ji pride pod zob(K)e  :D ;D :o

Lp.