ARDEN GRANGE

Talija · 392812

Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
: 06 Oktober 2005, 07:27:44
Na razstavi v Mariboru sem odkrila novo hrano Arden Grange, angleškega proizvajalca in ker sem iskala hrano, primerno za moje štirinožce, tri pse in mačka, se pravi kvalitetno, brez umetnih barvil in konzervansov, okusno, primerno tudi za pse, nagnjene k alergijam, sem vzela vzorce. Doma sem podrobno proučila katalog in sem si rekla, da, to bi pa lahko bilo to. Vzorčke sem ponudila vsem trem psom, od katerih je lakelandka precej izbirčna, sem bila kar presenečena, kako je z veseljem pojedla. Da ne govorim o Feldu in Pumi, ki sta kar planila na hrano in seveda, Zeus, naš maček je pa kar plesal okoli mene, da bi še dobil.Tako sem naročila Salmon&Rice za ta male psice, za Felda pa Light, ker mora malo shujšati. Pa za Zeusa tudi lososa.Sem zadovoljna, nobenega praskanja, urejena prebava-kakci so majhni in čvrsti ;), dlaka se sveti, živali pa hrano rade jedo.
Kakšne so pa kaj vaše izkušnje? Zanima me tudi, če kdo ve, bi lahko dala to hrano višavčku mojih staršev, ki je bil operiran na črevesju?

.-----------------------------------------
Nov sistem naročanja in koriščenja popustov za hrano Arden Grange - za člane PeSjanarja

Z jutrišnjim dnem (5.3.2007) začne za naročila hrane AG in koriščenje popusta veljati nov sistem.
1. Hrane NE naročate več preko zasebnih sporočil pri puppi ampak v spletni trgovini www.pasji.net.
2. Ker ste si nekateri v zadnjem času na hitro s prispevki za portal nabrali veliko število točk in je sledenje točkam, popustom itd. zelo zahtevno gremo nazaj na enotni popust 10% za tiste, ki imate zbranih več kot 10 PeSjanarskih točk, tisti najbolj pridni pa lahko seveda še vedno pričakujete zraven kakšno presenečenje. Občasno bodo tudi akcije hrane AG, o katerih boste tudi pravočasno obveščeni.

Kako hrano naročim in koristim popust?
Greste na spletno stan www.pasji.net, izberete željeni izdelek, vnesete podatke, ki so zahtevani v opombe o pošiljki pa dopišete vaš forumaški nick, da bomo preverili vaše število točk in vam tako naknadno obračunali popust.
Hrano prav tako dobite po pošti, pri naročilu v skupni vrednosti nad 40€ je poštnina brezplačna.

Za vse informacije smo na voljo na [email protected]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 06 Oktober 2005, 09:14:46
Talija mi hrane sploh ne poznamo :-\ in je tudi v nobeni naši trgovini še nisem zaledila, kje pa jo prodajajo? Kakšen je cenovni razred?

Našla sem tole http://www.avanturist.si/new/product.html.
Kar se mi zdi + te hrane je, da se ne uporablja pšenice in soje, še vedno pa je v hrani koruza, ki jo nekateri psi slabo prenašajo. Poudarjam nekateri.

Mi je pa kar se sestave tiče zelo zanimiva hrana Arden Grange Classic Performance.

 
Kar se pa tiče operacije na črevesju, kako dolgo tega je bil kuža operiran in z čim ga zdaj hranite?

Lp nina






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 06 Oktober 2005, 09:19:47
Aja pa še tole, kakšna je razlika Izbor Arden grange ali pa Izbor Arden Grange Classic. Vidim, da imajo to delitev narejeno in pri psih in pri mačkonih.

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #3 : 06 Oktober 2005, 09:38:10
Po mojem je to zelo kvalitetna hrana, saj vse hrana vsebuje "pivski kvas". Haha  :D :D :D LooooL

Ninci. A si slučajno naročila cenik, da vemo približno koliko pride vrečka te hrane.  ;) ;)

No, jaz sem jim pisal za cenik in vprašal, če imajo dostavo tudi na dom. Bomo videli kaj bodo napisali.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 06 Oktober 2005, 09:48:00
No, jaz sem jim pisal za cenik in vprašal, če imajo dostavo tudi na dom. Bomo videli kaj bodo napisali.

No super, pa sporoči ko boš vedel.

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #5 : 06 Oktober 2005, 10:00:24
Sem dobil ,pa sem ti poslal na mail, ker jaz ne znam dati zraven datoteke.  ;) ;) ;)

Lahko pa samo to prepišem

v prilogi vam pošiljamo cenik hrane Arden grange v ex-cell datoteki na 2
listih (izbor classic in izbor Arden grange).

Hrano dostavljamo na dom s Posto Slovenije in sicer je le-ta brezplacna za
narocila od 3 kg naprej, drugace je vasa udelezba na postnini 299 SIT.

V kolikor nam daste vec informacij o vasem kosmatincu, vam lahko posljemo tudi
brezplacni vzorec hrane.

Lep pozdrav.

Sergeja Puppis Freebairn
direktorica podjetja


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 06 Oktober 2005, 10:22:03
Evo cenik je v prilogi.

Pa se mi zdijo cene ok, glede na kvaliteto.

Lp nina



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 Oktober 2005, 10:31:24
no, lastnika podjetja, ki uvaža to hrano, sem spoznala ravno prejšnji teden.
na sosednjem forumu so mi povedali, da je tudi uraden sponzor psov-reševalcev, sam pa mi je povedal, da plačuje banner na mojpes. (ne vem ali net. ali com.).

je strašansko simpatičen tip, ki se je pred 8 leti poročil z mariborčanko, je pa bull lover, nosi slikico svojega pokojnega pitbulla v denarnici. trenutno nima psa, pozna pa vse pasje forume in manifestacije.
za naročila je rekel, da je najbolje kar po mailu ga kontaktirat, lahko v slov. ali angl. (Paul ne govori slovensko).

malo sem povprašala naokoli o kvaliteti hrane, pa so mi povsod zatrdili, da je ok in da gre za ta boljšo hrano. no, jaz še nisem nič naročila, bom pa te dni, pa javim, kako je kaj izbirčni mesožerec Aik zadovoljen.

lp, dada

 

   



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #8 : 06 Oktober 2005, 10:50:06
Tudi meni se zdijo cene kar vredu glede na kvaliteto, tako da bom naročil en paket takoj po plači.  ;) ;) ;)

Sem pa naročil brezplačne vzorčke!!  ;D ;D ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 06 Oktober 2005, 11:15:18
Jaz sem tudi naročila vzrorčke za oba, za Smarta in za Rumbo. Čeprav sem zadnjič rekla v Canidae, da ne menjam več, bi mogoče z temi kombinirala, da se ne naveličata Canidae.

Marko pa ne, da boš stran vrgel tiste odlične Bento Kronen ;D ;D :P

Lp nina




Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #10 : 06 Oktober 2005, 11:23:13
Marko pa ne, da boš stran vrgel tiste odlične Bento Kronen ;D ;D :P

Lp nina

A malo izzivaš.  :P :P :P Ti kr!! Haha  ;) ;) ;)


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 06 Oktober 2005, 21:41:14
Ninci,Atos, to je višavček mojih staršev, je bil operiran pred nekaj meseci, je pa zdaj zelooo občutljiv na vsako hrano, ki jo dobi poleg svoje. Hranijo ga z Royal Canin Sensible briketi in Animonda Classic konzervicami. Je bolj zbirčne sorte in noče nič drugega. Pred 14 dnevi pa se je začel praskati, čeprav je na tej hrani že leta. Bolh nima, pravzaprav ni niti spuščajev, ampak se kar naprej praska. Pa sem mislila, da bi poizkusila z AG hrano in to Salmon˛Rice.
Pri dostavi te hrane mi je všeč, da danes naročiš, jutri dobiš na dom. Včeraj so mi pripeljali 15 kg vrečo Lamb&Rice in psi so bili navdušeni. Sem jo mislila samo Feldu dajati, ker pa briketi niso tako veliki, jo bosta dobili tudi ta mali.


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #12 : 06 Oktober 2005, 22:20:55
Jaz ti predlagam, da jim pošlješ mail in tam napišeš tvoj problem oz. tvojih staršev. Pa ti bodo oni najbolj znali povedati če je katera hrana primerna za Atosa.  ;) ;)


puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #13 : 06 Oktober 2005, 22:49:07
Aja pa še tole, kakšna je razlika Izbor Arden grange ali pa Izbor Arden Grange Classic. Vidim, da imajo to delitev narejeno in pri psih in pri mačkonih.

Lp nina

Nina,

razlika je v tem, da je Arden grange izbor izkljucno na podlagi svezega piscanca, medtem ko je classic izbor razlicen (piscanec, jagnjetina in losos).

Proizvajalci so sami rejci nemskih ovcarjev in so pred 15 leti ugotovili, da ni nobena hrana na trziscu dovolj dobra za njihove pse. Lastnica, ki je bila hkrati strokovnjakinja za prehrano je ustvarila formulo Arden grange izbora (na podlagi svezega piscanca) in izlocila vse tiste sestavine, za katere so ugotovili iz izkusenj, da so njihovim psom povzrocale alergije in prebavne motnje (psenicni gluten, soja, mlecni izdelki, rdece meso, oves kot pogosti povzrocitelj driske). Ker so pse razstavljali, se je pocasi razvedelo, da imajo neko super hrano in tako se je zacelo. Se danes imajo isto formulo, ne testirajo na zivalih in jih kot take potrjuje in priporoca tudi organizacija buav, ki se bori proti testiranju na zivalih (www.buav.org).




puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #14 : 06 Oktober 2005, 22:55:17
Ninci,Atos, to je višavček mojih staršev, je bil operiran pred nekaj meseci, je pa zdaj zelooo občutljiv na vsako hrano, ki jo dobi poleg svoje. Hranijo ga z Royal Canin Sensible briketi in Animonda Classic konzervicami. Je bolj zbirčne sorte in noče nič drugega. Pred 14 dnevi pa se je začel praskati, čeprav je na tej hrani že leta. Bolh nima, pravzaprav ni niti spuščajev, ampak se kar naprej praska. Pa sem mislila, da bi poizkusila z AG hrano in to Salmon˛Rice.
Pri dostavi te hrane mi je všeč, da danes naročiš, jutri dobiš na dom. Včeraj so mi pripeljali 15 kg vrečo Lamb&Rice in psi so bili navdušeni. Sem jo mislila samo Feldu dajati, ker pa briketi niso tako veliki, jo bosta dobili tudi ta mali.

Poskusis lahko tako z jagnjetino kot tudi z lososom. Obe hrani sta polni proteinov, hkrati pa sta primerni za alergike in izbircneze.

Drugace je za pse, ki okrevajo po operaciji in breje psice, primeren tudi ag prestige ali ag puppy (posebej za dojece psice), ki imasta najvisjo vsebnost proteinov in sta na podlagi svezega piscanca.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 06 Oktober 2005, 23:01:04
puppa ja tole, da so družinsko podjetje sem ugotovila med brskanjem po spletnih straneh. Ker za njimi ne stoji nobena velika multinacionalka tako kot za hranami Eukanuba, Hills, Nutro itd. Že to mi pove nekaj o kvaliteti same hrane.

Zdaj pa komaj čakamo testerčke, da bomo sprobali kako se zadeva obnese predvsem na Smartu, Rumbalaja itak prenese vse (trkam na les), kar ji pride pod gobec.

Lp nina



puppa

  • *
    • Prispevkov: 973
    • Točke: 6
  • Psi imajo gospodarje, muce pa služabnike!
Odgovori #16 : 06 Oktober 2005, 23:16:10
puppa ja tole, da so družinsko podjetje sem ugotovila med brskanjem po spletnih straneh. Ker za njimi ne stoji nobena velika multinacionalka tako kot za hranami Eukanuba, Hills, Nutro itd. Že to mi pove nekaj o kvaliteti same hrane.

Zdaj pa komaj čakamo testerčke, da bomo sprobali kako se zadeva obnese predvsem na Smartu, Rumbalaja itak prenese vse (trkam na les), kar ji pride pod gobec.

Lp nina

No, moja Pika (glej sliko) je zelo izbircna in razvajena muca. Na splosno ji briketi nikoli niso sli prevec v slast, pa sem jo poskusala navaditi na nji, ker je enkrat iz konzervirane hrane dobila zajedalce. Macke namrec nikoli ne pojedo vsega naenkrat in ko je bilo poleti vroce, so muhe naredile svoje. Tako sem poskusila s Hillsom, kjer pa je dobila prhljaj.

Arden grange ji je bil takoj vsec. Najprej sem ji dajala piscanca (ag cat), pa je moz prinesel domov lososa. Jaz pa sem ga malce okarala v smislu:"Ne serji, saj ves, da ne je rib."

No, in ugani kja se je zgodilo. Pred najinimi ocmi je zmazala eno celo porcijo, jaz pa sem bila rahlo v zadregi. Od takrat se ji je ful popravila dlaka (ze po nekaj tednih), nima vec prhljaja ima pa cudovit sijaj. Ker ni prevec aktivna muca (prihaja pocasi v leta in je spanje njen najvecji hobi), sem poskusila tudi light cat za manj aktivne in predebele muce, pa se mi zdi, da ga ima se raje kot lososa. Tudi tukaj sem bila preseneca, ker so obicajno light hrane puste in neprivlacne za kosmatince. Kolikor vem, je pa tudi light dog zelo jesca.




Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #17 : 07 Oktober 2005, 09:53:13
Ja, light dog je očitno dobrega okusa, saj jo moj Feld z veseljem pohamstra, mi je pa povedal lastnik koker španjelke, kateremu sem svetovala, da naj proba z AG Light, ker je očitno predebela, da, ko ji je dal za probat light in neko normalno drugo hrano, se je psička odločila za light.
Marko, sem gor sem postavila vprašanje glede Atosa zato, ker me je zanimalo, če že kdo hrani z AG psa, ki ima zelo občutljivo prebavo, ker je čisto drugače, če ti nekdo potrdi iz lastnih izkušenj, kot pa, da ti pove prodajalec hrane, katera hrana je primerna. Bomo pa probali pri Atosu z lososom, saj sem medtem že dobila ugodno informacijo glede hrane: namreč v našem društvu ima vodja šolanja mladega nemškega ovčarja, ki ni nobene hrane prenašal dobro, kar naprej je imel driske in ga je včasih morala tudi po večkrat na noč peljati ven. Pred mesecem dni pa je poizkusila s hrano AG Graduate-tisto za odraščajoče pse in mi je povedala, da se mu prebava urejuje, iztrebek postaja čvrst, ponoči ji ni treba več vstajati, dobil je sijočo dlako in kar je zelo pomembno, hrano ima rad.


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #18 : 07 Oktober 2005, 10:03:42
Mi smo tudi sprobali testerčke in so bile mačke navdušene, so mlastile k zmešane ;D, psici je bilo tudi všeč, ampak me je malo motilo, ker so bili tako majhni briketki za tako velikega psa ???. Samo pogoltnila je, tako da ne vem, če sploh ve kakšnega okusa so bili :D.
LP


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 07 Oktober 2005, 10:11:14
Katere brikete si pa dobila za svojega psa? Losos so kar veliki, large breed pa sploh, Feld jih ima za posladek.


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #20 : 07 Oktober 2005, 10:55:47
Ne spomnim se točno, sem vrečko že stran vrgla, samo mislim, da je bil piščanec clasic, pa še po mailu so se prej pozanimali katero pasmo imam pa koliko je stara, da mi bojo ta prave testerčke poslali.
LP


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #21 : 07 Oktober 2005, 12:37:29
no tak, mami je rekla da bi se dalo kupit te brikete če je res dostava zastonj, da ne bomo ne vem koliko plačevali. Nina je rekla da so briketi 10900 SIT  15 kg, za mladiča! :)



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #22 : 07 Oktober 2005, 12:54:10
Tudi jaz bom naročil, pa čakam na plačo-  ;D ;D ;D A kdo ve kako je pa kaj s plačilom. A plačaš poštarju ali kako?  ;) ;)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #23 : 07 Oktober 2005, 13:14:19
moja mami tut čaka na plačo ... 15. oktober .. huh, še daleč, ti Marko maš pa takrat ko moj ati ..  ;D :D sej mate vsi iz Gorenja na isti dan a ne ..  ;D :D :D :D


p.s. sej delaš v Gorenju a n ..  ;D :D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #24 : 07 Oktober 2005, 13:17:00
Normalno!!  ;D ;D ;D


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #25 : 07 Oktober 2005, 13:20:44
heh ... normalno ..  :)

ja sam verjetn da ne plačaš poštarju, ka pa če te ni doma ko pride ..  ;D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #26 : 07 Oktober 2005, 13:41:36
nikoli nisem slišala za to hrano..ali je nova?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #27 : 07 Oktober 2005, 13:51:32
Glede dostave je tako: npr. danes naročiš, oni spakirajo in pošljejo, naslednji dan dobiš. Meni pripelje hitra dostava okoli 9 ure zjutraj. Če te pa ni doma, greš pa na pošto iskat. Plačaš, ko prevzameš.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #28 : 07 Oktober 2005, 15:01:58
To je pa super !?
Kje se pa lahko naroči ?  :P



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #29 : 07 Oktober 2005, 15:28:20
o supeeer ... sm naročila vzorce ..  ;D :D zdej je že mami začela mal računat ..  :D :D jah tk da upam, da bo čez kak teden že imel te brikete (ali pa čez 14 dni) ... :D